Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Srácok,

Valaki tudja esetleg ótómata váltokar gombját hogyan lehet leszedni? szeretném cserélni a régi elkopott bört, de ahhoz lekéne kapni a váltógombot. Nem igazán találtam erröl faq-t sehol.

Köszi.

Persze. Sajna alá kell menni és a váltó fölött oldani! :D Én is megszívtam vele, nem tudtam, így leszakadt a váltógomb, de nem volt gond, mert úgyis bőröztetni akartam :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na az szívás, azt hittem van egyszerqbb módja:-(

Azért köszönöm!

Persze. Sajna alá kell menni és a váltó fölött oldani! :D Én is megszívtam vele, nem tudtam, így leszakadt a váltógomb, de nem volt gond, mert úgyis bőröztetni akartam :)

Link to comment
Megosztás:

40-ért találtam egy mv6 váltót, amit fel is tudtunk rakni a 2.5-re. Nagy szívás volt, mert most először cseréltünk váltót az Omin (szerencsére), ráadásul olyan aknát találtunk, amiben vagy csak térdelni vagy csak guggolni tudtunk! Mivel nem volt tapasztalat, így legalább négy utolsó csavar volt, ráadásul amire megtaláltuk őket... :D. A le-és felemelésről nem is beszélve ilyen szűk helyen. Nem tartott sokáig, csak 08-16 óra 30-ig :D, de a lényeg, hogy a és el is vált ahogy kell. Csak még egy dologra nem tudtam rájönni. Azt nem tudom, hogy hidegen az összes automata "nehezen" vált át másodikba, vagy ez már a kopottság jele, mert eddig az összes eddigi váltóm ilyen volt sajna. Ha egyszer elváltott, akkor utána már a, csak addig idegesítő nagyon. Olaj rendesen van benne és nem is folyik. Egyébként ha már itt tartunk. Van egy bontott mv6-om, váltó nélkül. Ki akarom venni belőle a mocit és jó lenne csinálni egy csővázas vasat. Annyi, hogy manuál váltót szeretnék rá, csak nem tudom, hogy a 2,0 benzines jó-e rá, vagy, hogy elbírja-e, főleg, hogy, ha a pénzem majd engedi, akkor szeretném felturbozni, vagy felkompresszorozni. Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

40-ért találtam egy mv6 váltót, amit fel is tudtunk rakni a 2.5-re. Nagy szívás volt, mert most először cseréltünk váltót az Omin (szerencsére), ráadásul olyan aknát találtunk, amiben vagy csak térdelni vagy csak guggolni tudtunk! Mivel nem volt tapasztalat, így legalább négy utolsó csavar volt, ráadásul amire megtaláltuk őket... :D. A le-és felemelésről nem is beszélve ilyen szűk helyen. Nem tartott sokáig, csak 08-16 óra 30-ig :D, de a lényeg, hogy ######a és el is vált ahogy kell. Csak még egy dologra nem tudtam rájönni. Azt nem tudom, hogy hidegen az összes automata "nehezen" vált át másodikba, vagy ez már a kopottság jele, mert eddig az összes eddigi váltóm ilyen volt sajna. Ha egyszer elváltott, akkor utána már ######a, csak addig idegesítő nagyon. Olaj rendesen van benne és nem is folyik. Egyébként ha már itt tartunk. Van egy bontott mv6-om, váltó nélkül. Ki akarom venni belőle a mocit és jó lenne csinálni egy csővázas vasat. Annyi, hogy manuál váltót szeretnék rá, csak nem tudom, hogy a 2,0 benzines jó-e rá, vagy, hogy elbírja-e, főleg, hogy, ha a pénzem majd engedi, akkor szeretném felturbozni, vagy felkompresszorozni. Szerintetek?

Felejtős...
Link to comment
Megosztás:

 

40-ért találtam egy mv6 váltót, amit fel is tudtunk rakni a 2.5-re. Nagy szívás volt, mert most először cseréltünk váltót az Omin (szerencsére), ráadásul olyan aknát találtunk, amiben vagy csak térdelni vagy csak guggolni tudtunk! Mivel nem volt tapasztalat, így legalább négy utolsó csavar volt, ráadásul amire megtaláltuk őket... :D. A le-és felemelésről nem is beszélve ilyen szűk helyen. Nem tartott sokáig, csak 08-16 óra 30-ig :D, de a lényeg, hogy ######a és el is vált ahogy kell. Csak még egy dologra nem tudtam rájönni. Azt nem tudom, hogy hidegen az összes automata "nehezen" vált át másodikba, vagy ez már a kopottság jele, mert eddig az összes eddigi váltóm ilyen volt sajna. Ha egyszer elváltott, akkor utána már ######a, csak addig idegesítő nagyon. Olaj rendesen van benne és nem is folyik. Egyébként ha már itt tartunk. Van egy bontott mv6-om, váltó nélkül. Ki akarom venni belőle a mocit és jó lenne csinálni egy csővázas vasat. Annyi, hogy manuál váltót szeretnék rá, csak nem tudom, hogy a 2,0 benzines jó-e rá, vagy, hogy elbírja-e, főleg, hogy, ha a pénzem majd engedi, akkor szeretném felturbozni, vagy felkompresszorozni. Szerintetek?

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

40-ért találtam egy mv6 váltót, amit fel is tudtunk rakni a 2.5-re. Nagy szívás volt, mert most először cseréltünk váltót az Omin (szerencsére), ráadásul olyan aknát találtunk, amiben vagy csak térdelni vagy csak guggolni tudtunk! Mivel nem volt tapasztalat, így legalább négy utolsó csavar volt, ráadásul amire megtaláltuk őket... :D. A le-és felemelésről nem is beszélve ilyen szűk helyen. Nem tartott sokáig, csak 08-16 óra 30-ig :D, de a lényeg, hogy fasza és el is vált ahogy kell. Csak még egy dologra nem tudtam rájönni. Azt nem tudom, hogy hidegen az összes automata "nehezen" vált át másodikba, vagy ez már a kopottság jele, mert eddig az összes eddigi váltóm ilyen volt sajna. Ha egyszer elváltott, akkor utána már fasza, csak addig idegesítő nagyon. Olaj rendesen van benne és nem is folyik. Egyébként ha már itt tartunk. Van egy bontott mv6-om, váltó nélkül. Ki akarom venni belőle a mocit és jó lenne csinálni egy csővázas vasat. Annyi, hogy manuál váltót szeretnék rá, csak nem tudom, hogy a 2,0 benzines jó-e rá, vagy, hogy elbírja-e, főleg, hogy, ha a pénzem majd engedi, akkor szeretném felturbozni, vagy felkompresszorozni. Szerintetek?

Normális, hogy hidegindítást követően jobban kihuzatja egyben. Melegíti a katalizátorokat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Annyit írtál, hogy felejtős, csak nem tudom, hogy mire írtad... :D

Az baj...

Van egy bontott mv6-om, váltó nélkül. Ki akarom venni belőle a mocit és jó lenne csinálni egy csővázas vasat. Annyi, hogy manuál váltót szeretnék rá, csak nem tudom, hogy a 2,0 benzines jó-e rá, vagy, hogy elbírja-e, főleg, hogy, ha a pénzem majd engedi, akkor szeretném felturbozni, vagy felkompresszorozni. Szerintetek?

Te elbírsz kétszer esetleg háromszor akkora terhelést? Nem, na akkor a váltó sem! 3 literest turbózni nem egyszerű...
Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy ez nem lenne egyszerű dolog, sem időben, sem pénzben sem pedig felszerelésben, de vannak ismerőseim, akik tudnának segíteni a csigásításban, bár nem Opleban utaznak. Csak egy terv, lehet nem is jön össze a dolog, de nagyon szeretném :D Biztos vagyok benne, hogy kemény menet lenne, mert faternak is egy régi turbo benzines vasa van. Mindegy, majd kiderül mi lesz...

Link to comment
Megosztás:

Üzemi hőmérséklet program:

Az üzemi hőmérséklet program 1 a katalizátor előfűtésére szolgál hidegindítás során. Ez a hidegindítás után az első 30 másodpercen belül az egyes sebességi fokozatok késleltetett felkapcsolását eredményezi. 30 másodperc után a software a programot újra kikapcsolja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üzemi hőmérséklet program:

Az üzemi hőmérséklet program 1 a katalizátor előfűtésére szolgál hidegindítás során. Ez a hidegindítás után az első 30 másodpercen belül az egyes sebességi fokozatok késleltetett felkapcsolását eredményezi. 30 másodperc után a software a programot újra kikapcsolja.

Miket meg nem tud az ember! Én meg már már kezdtem azt hinni, hogy bevásároltam a váltóval. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.