Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Azért ha kicsit poros az út, vagy télen havas, jeges simán keresztbe rakod enélkül is a 2,2 is :lol: - Hja nem tom :lol: :devlish:

Mint írtam a 3,2 sem csapat egyenes indulásnál... kivéve a 195 ös gumával ;) a régi télieket szépen leamortizálam a tavalyi Blitzen :lol:

A többiek is nagyjából azt írták amit én, szal szerezz egy manuált, rakasd bele, vagy vegyél egy olyat...

Egy felújított váltó árából vehetsz egy 94-95 ös Omegát.. csak összehasonlításképpen.. de a mostani árak ismeretében lehet 98-99 is kijön már... ;)

Halk megjegyzés... a 3.8 as Rekordom sem csapat 195 ös gumával sem, pedig öreg amcsi nyomatékos blokk... (igaz speer sincs alatta :P ) de vhogy túlélem... Automata az kényelem, nem verseny, mint ahogy ezt leírták :lol:

én csak azt nem értem, miért kell automata váltóval gumit füstölni!? de erre nem kell válaszolni!

ha ez a vágyad, tegyél rá manuált és verjed neki amíg szét nem hullik!

én azért vettem meg Gabo automatáját mert a kényelem kell! meg is kaptam! nagyon jó!

vagy tedd be 1-be és szedd alá tövig aztán padlót neki! ki fogja dobni a seggét csak győzzed megfogni mielőtt

odavered valaminek!

Link to comment
Megosztás:

Értem értem. Köszi a segítségeteket. Igazábol nem szeretném agyongyilkolni a verdát mert elég jutányosan jutottam hozzá, ráadásul nagyon megszerettem 2 hét alatt, mióta összeraktuk. A tisztánlátás miatt kérdezgettem ezeket a dolgokat, hogy tudjam mit tud az autó és mire számíthatok vele. Az előző omegámat is szerettem de elégsok bajom volt vele az utóbbi időben ezért vettem ezt a másikat. Persze az előző 2.0 16V volt manuális váltóval, ez meg 2.5 v6 automatával. Ezért nem vagyok még vele tisztába hogy mit tud az automata váltó és ami esetleg nem úgy működik vele ahogy gondoltam az hiba, vagy csak ilyen és kész. Mégegyszer köszi a segítségeteket. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Másik Omega B topicban azért olvassál utána mik a 2,5 V6 gyengéi.. sajna akadnak - állítólag - nekem sose volt.

Értem értem. Köszi a segítségeteket. Igazábol nem szeretném agyongyilkolni a verdát mert elég jutányosan jutottam hozzá, ráadásul nagyon megszerettem 2 hét alatt, mióta összeraktuk. A tisztánlátás miatt kérdezgettem ezeket a dolgokat, hogy tudjam mit tud az autó és mire számíthatok vele. Az előző omegámat is szerettem de elégsok bajom volt vele az utóbbi időben ezért vettem ezt a másikat. Persze az előző 2.0 16V volt manuális váltóval, ez meg 2.5 v6 automatával. Ezért nem vagyok még vele tisztába hogy mit tud az automata váltó és ami esetleg nem úgy működik vele ahogy gondoltam az hiba, vagy csak ilyen és kész. Mégegyszer köszi a segítségeteket. :devlish:
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna még egy kérdésem. Bár tudom nem ehhez a témakörhöz tartozik, de nem találtam olyan témát ami ezzel foglalkozna ezért itt kérdezném meg. Szóval amikor szétszedtük a motort és utána összeraktuk, az alapjárat szabályzó szelepnek a levegőcsőbe menő részéből még ki lóg egy 6-os körüli cső és azt nem tudom hogy jó helyre dugtam-e vissza. A dual-ramon (ami a vízhűtő mögé van felszerelve) van egy vákumszelep és arra dugtuk rá, bár szerintem nem oda való, de nem tudok rájönni hogy hova való. Segítenétek?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sztem nem jó helyre kötöttétek. Oda egy müa vákuumcső megy, ami a motor mögül jön. Az általad említett cső is a motor mögé megy, de nem emlékszem, pontosan hova. Ha nem lesz más pontos válasszal, akkor estére megnézem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna még egy kérdésem. Bár tudom nem ehhez a témakörhöz tartozik, de nem találtam olyan témát ami ezzel foglalkozna ezért itt kérdezném meg. Szóval amikor szétszedtük a motort és utána összeraktuk, az alapjárat szabályzó szelepnek a levegőcsőbe menő részéből még ki lóg egy 6-os körüli cső és azt nem tudom hogy jó helyre dugtam-e vissza. A dual-ramon (ami a vízhűtő mögé van felszerelve) van egy vákumszelep és arra dugtuk rá, bár szerintem nem oda való, de nem tudok rájönni hogy hova való. Segítenétek?

Köszi

Ha az alapjárati motorról jövő vékony csőről van szó az a benzinnyomás szabályzóra megy sztem.

Link to comment
Megosztás:

Higgyé Zolinak, látott ilyet néhányat :devlish:

Valóban igaza volt! Találtam egy helyet ahol fent van a teljes dokumentáció az omegához persze angolul. De még volna egy kérdésem: előfordulhat hogy mivel eddig egy vákuumcső volt az üzemanyagszabályzó szelepre dugva és nem a levegőcső, hogy többet evett és most esetleg csökken a fogyasztás???

Ja és mégegy kérdés: az első dualramon lévő elektromos szelep és a szívótorok mögött lévő vákuumcső össze van kötve egy vékony csővel??

Link to comment
Megosztás:

Valóban igaza volt! Találtam egy helyet ahol fent van a teljes dokumentáció az omegához persze angolul. De még volna egy kérdésem: előfordulhat hogy mivel eddig egy vákuumcső volt az üzemanyagszabályzó szelepre dugva és nem a levegőcső, hogy többet evett és most esetleg csökken a fogyasztás???

Ja és mégegy kérdés: az első dualramon lévő elektromos szelep és a szívótorok mögött lévő vákuumcső össze van kötve egy vékony csővel??

Ez alapján ellenőrizd.

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1152565204

Az egyik a 98 előtti (1 vákumdoboz) a másik a 98 utáni bekötés (itt van vákumdoboz a beszívó gyűjtőcsövön is).

Link to comment
Megosztás:

Ez alapján ellenőrizd.

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1152565204

Az egyik a 98 előtti (1 vákumdoboz) a másik a 98 utáni bekötés (itt van vákumdoboz a beszívó gyűjtőcsövön is).

Valóban össze van kötve az első multirammal. Jól selytettem. Köszi a segítséget. Örülök hogy valakik keni vágja a témát!!! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

szép s jó napot mindenkinek!

új omega (nekem új) tulajdonos vagyok és van egy olyan problémám,hogy nem tudom hol keressem az autómata váltó olajbetöltőjét. eddigi aut. váltós autóimon volt nívó pálca,de ezen hasonlót sem találok.a váltó szerintem durván vált és meg szeretném nézni a szintet.alámásztam és a váltó jobb oldalán találtam egy csavart ,ami szerintem a leeresztő,dehol van a betöltő ?

ha valaki esetleg tudja legyen szíves jelezze

előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

szép s jó napot mindenkinek!

új omega (nekem új) tulajdonos vagyok és van egy olyan problémám,hogy nem tudom hol keressem az autómata váltó olajbetöltőjét. eddigi aut. váltós autóimon volt nívó pálca,de ezen hasonlót sem találok.a váltó szerintem durván vált és meg szeretném nézni a szintet.alámásztam és a váltó jobb oldalán találtam egy csavart ,ami szerintem a leeresztő,dehol van a betöltő ?

ha valaki esetleg tudja legyen szíves jelezze

előre is köszönöm

Az a feltöltő is. Meleg járó motornál a csavarig kell érnie az olajnak. Dexron III kell bele.

Link to comment
Megosztás:

De nem a leeresztő. A leeresztő az olajdekni...

Apropó, van régebbi GM Dexron II-esem, azzal utántölthetek?? Nem biztos, hogy kell, de rá akarok kukkantani...

Hali!

Dexron II csak a szervóba tölthető, Dexron III kellett bele régen, most már csak Dexron VI van = ez kiváltotta mindkettőt...

Link to comment
Megosztás:

-A-omegáról beszélünk,gyárilag a váltóba dextron ll-es olaj való(ha automata a váltód),a difidbe meg bármilyen diferenciálmű olajat tehetsz.

sziasztok .nekem egy A omega caravánom van .az A omegás rovatba már kérdeztem de nem kaptam választ azért fordulok hozzátok.kérdezném hogy tehetek e a váltóba és a difibe gyári piros váltó olalyat?amit elvileg nem kell cserélni.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.