Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
C20NE féket fejlesztenék elől. A V6-os/turbós Vectra 280-as tárcsája és nyerge gond nélkül cserélhető az eredeti 256-ossal? (mindkét tárcsa a hűtött)

Ki kell hozzá a főfékhengert cserélnem?

Igen lehet, de ahogy Gabi is írta aggyal együtt.

Sógoréba sportfutóművestül cseréltük a fékeket aggyal együtt. Hát az eremény az brutálisan jó lett, főleg a futomű az ami tetszik. Bár az kicsit gáz volt amikor Sógorban tudatosítottam a régi 4X100-as pótkereke az mehet a levesbe :D

A főfékhenger maradt a gyári.

Link to comment
Megosztás:

A főfékhenger maradt a gyári.

Az nekem is maradt, pedig 236-os tömör tárcsák helyett 256-os hűtött ATE Powerdisc-ek mentek fel a Corsára, de az egyetlen hátránya az aránylag kicsi főfékhengernek az az hogy istenesen kell taposni a féket. Így is baromira fog a nagy fék, csak jobban kell taposni mintha főfékhengert is cseréltél volna.

Link to comment
Megosztás:

Az nekem is maradt, pedig 236-os tömör tárcsák helyett 256-os hűtött ATE Powerdisc-ek mentek fel a Corsára, de az egyetlen hátránya az aránylag kicsi főfékhengernek az az hogy istenesen kell taposni a féket. Így is baromira fog a nagy fék, csak jobban kell taposni mintha főfékhengert is cseréltél volna.

Létezik az, hogy az A Vectráé "nagyobb" mint a Coesáé? Csak azért mert Sógorénál nem igazán vettük észre ezt a keményedést :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Mivel nem találtam külön gumikkal kapcsolatos témát így ide írok, remélem nem lesz belőle gond.. ^_^

Olyan kérdésem lenne hozzátok kedves Vectrások (főleg Öcsibácsi és Thor) hogy gumiknál milyen márkát ajánlatok?? Olyan kellene nekem ami nem méregdrága de ugyanakkor nem is silány minőség!? Elmondom hogy miért kérdezem! Az a helyzet hogy 3 hónapja vettem az autót s jelenleg Pirelli 175/65 R14-es téli gumi van rajta! Nos tudom hogy a télit már rég le kellett volna cserélni de mivel az autón kívül voltak egyéb más nagyobb kiadásaim így sajnos nem volt alkalmam rá hogy megejtsem a cserét. Arra gondoltam hogy most már hagyom is rajta ezt a gumit, mivel szinte vadonatúj állapotban volt mikor az autót megvettem! Viszont télen vagy kora tavasszal vennék akkor egy garnitúra nyári gumit felnivel együtt, mert addigra bőven összeszedem a rávalót! Szóval?? Mit ajánlatok?? Előre is köszönöm a segítséget s egyben bocs hogy tájékozatlan vagyok a témában, de sok embert kérdeztem s mindenki mást mond, gondoltam megkérdezlek titeket, mert sok jó ötletet adtatok már! :D

Link to comment
Megosztás:

Mivel nem találtam külön gumikkal kapcsolatos témát így ide írok, remélem nem lesz belőle gond.. ^_^

Olyan kérdésem lenne hozzátok kedves Vectrások (főleg Öcsibácsi és Thor) hogy gumiknál milyen márkát ajánlatok?? Olyan kellene nekem ami nem méregdrága de ugyanakkor nem is silány minőség!? Elmondom hogy miért kérdezem! Az a helyzet hogy 3 hónapja vettem az autót s jelenleg Pirelli 175/65 R14-es téli gumi van rajta! Nos tudom hogy a télit már rég le kellett volna cserélni de mivel az autón kívül voltak egyéb más nagyobb kiadásaim így sajnos nem volt alkalmam rá hogy megejtsem a cserét. Arra gondoltam hogy most már hagyom is rajta ezt a gumit, mivel szinte vadonatúj állapotban volt mikor az autót megvettem! Viszont télen vagy kora tavasszal vennék akkor egy garnitúra nyári gumit felnivel együtt, mert addigra bőven összeszedem a rávalót! Szóval?? Mit ajánlatok?? Előre is köszönöm a segítséget s egyben bocs hogy tájékozatlan vagyok a témában, de sok embert kérdeztem s mindenki mást mond, gondoltam megkérdezlek titeket, mert sok jó ötletet adtatok már! :D

Én idén tavasszal vettem új gumikat az autóra, ezért alaposan körbejártam a témát.

Monjuk én sajnos 50 ezernél többet nem tudtam rászánni, így lett trinagle 195/55 R15.

Konkrétan ezzel a márkával száraz úton elégedett vagyok, nedves úton meg azt, hozta amit várni lehetett. Kicsit csúszik, de ha az ember ezt eleve tudja és odafigyel akkor megelőzheti a bajt.

Illetve akár milyen is csak új gumi, mély profillal!

Ha prémium márkát választasz akkor a pénztárcát is ki kell nyitni rendesen! Persze kétség nem férhet ahhoz, hogy egy michelin vagy egy continental nyerő választás, de az áruk is ott van!

Ha kevésbé márkásat veszel is csinálhatsz jó vételt.

Ha esetleg szóba kerülne használt gumi, akkor mindenképp nézd meg a dot számát, hogy ne legyen öreg, és a profilmélységet.

Mondjuk szerintem mindenki mással elégedett, függ a vezetési stílustól, az abroncs méretétől stb. ...

Nem tudom ezt az oldalt láttad-e már, de esetleg mazsolázhatsz egy kicsit:

Gumiteszt

Link to comment
Megosztás:

Mivel nem találtam külön gumikkal kapcsolatos témát így ide írok, remélem nem lesz belőle gond.. ^_^

Olyan kérdésem lenne hozzátok kedves Vectrások (főleg Öcsibácsi és Thor) hogy gumiknál milyen márkát ajánlatok?? Olyan kellene nekem ami nem méregdrága de ugyanakkor nem is silány minőség!? Elmondom hogy miért kérdezem! Az a helyzet hogy 3 hónapja vettem az autót s jelenleg Pirelli 175/65 R14-es téli gumi van rajta! Nos tudom hogy a télit már rég le kellett volna cserélni de mivel az autón kívül voltak egyéb más nagyobb kiadásaim így sajnos nem volt alkalmam rá hogy megejtsem a cserét. Arra gondoltam hogy most már hagyom is rajta ezt a gumit, mivel szinte vadonatúj állapotban volt mikor az autót megvettem! Viszont télen vagy kora tavasszal vennék akkor egy garnitúra nyári gumit felnivel együtt, mert addigra bőven összeszedem a rávalót! Szóval?? Mit ajánlatok?? Előre is köszönöm a segítséget s egyben bocs hogy tájékozatlan vagyok a témában, de sok embert kérdeztem s mindenki mást mond, gondoltam megkérdezlek titeket, mert sok jó ötletet adtatok már! :D

Milyen a Pirelli rajta? Asszonykámnak is pont ilyen méretű a Pirellije :D

Az olcsó kínai gumikat nem ajánlom, mint ahogy a gumiteszteken is és Jezus80 is írják, vizen veszélyes. Nekem ez volt az enyémen amikor megvettem, de idén már más nyári van fent.

A középkategória egyértelmű jelöltje a Barum Bravuris 195/60R15-je. Kényelmes, komfortos, nem kopik túlságosan, kategóriájában kiemelkedő tapadás szárazom és vizen egyaránt, tökéletes vízelvezetés jellemzi. Ezek személyes tapasztalat, mert ilyen a nyári Párocskám Vekijén.

A mostani legolcsóbb gumi netes boltban 14310Ft/db.

Jó ár/érték arány. Mindig számíthatsz rá.

Nem tudom mennyi pénzt szánsz rá, de lehet feljebb menni minőségben.

Télen elég sokat segítettek az Astrás srácok gumi ügyben. Sokat kérdeztem és mondtak okosat, nem is keveset ;) Felsorolás szintjén pár jelölt:

Pirelli P7 Cinturato

Dunlop SP Sport 01

Yokohama C-drive

Continental Premium Contact 2

És még sok jó gumi van :D És nem utolsósorban az sem mindegy, hogy hol és mennyit használod majd a gumikat.

Tudom, itt a rendelkezésre szánt összeg határozza meg majd a dolgot (mint mindennél/mindenkinél :D ), de féken és gumin nem szabad spórolni, ez örök szabály!

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek, az előttem szólókkal.

Fontos a jó gumi. (máshol is, de itt főleg) :D

A sajátom Continental EcoContact, én meg vagyok vele elégedve, ezért mikor volt rá alkalom olcsón szereztem még 1 garnitúrát. :D

A Michelin EnergySaver is szinte pont ugyanilyen, a céges Burgonyán ez van. Korrekt módon lehet vele tépni és vizes úton is megállja a helyét. ;)

Volt szerencsém másik ócskább gyártmányú garnitúrával autózni, amikor a gondokat kerestem a futóműnél.

Az szakadó esőben meg sem tudtam közelíteni azt a tempót, amire a saját gumim képes. Folyton kitört a fara. ^_^

A Barumot szintén ajánlom, az előző masinámon az volt.

Ill. volt még BfGoodrich, az is tuti volt.

A sógor a Maloyát dicséri.

Tehát elég széles a választék, és ahogy Thor is említette az Astrások közt lehet még gumira és tanácsra lelni. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát először is köszönöm a kimerítő választ nektek srácok! :D

Thor a kérdésedre rátérve, mit értesz az alatt hogy milyen a Pirellim?? Milyen fajta vagy milyen élményt nyújt, milyen a tapadása stb. ??? Ha a fajtára gondolsz azt most hirtelen nem tudom (de meg fogom nézni) a tapadással viszont nagyon meg vagyok elégedve, nagyon csendes, állati stabil tőle a járgány.. Pont 1 hete volt egy olyan esetem hogy véletlen egy hajtűkanyarba kicsit nagyobb sebességgel mentem be a kelleténél, a kocsinak a fara a sebesség ellenére minimálisan mozdult meg, így hamar tudtam korrigálni a hülyeségemet.. ^_^

A vásárlásra visszatérve nos azzal én is tisztában vagyok hogy a gumin nem lehet spórolni! Használtat egyenlőre semmiképpen sem akarok venni, hanem inkább szétnézek a piacon hogy újakat milyen áron lehet kapni! A Barum-ot mint márkát ismerem a család révén, ugyanis most jelenleg is egy B Omegán "szolgálnak" hibátlanul..

Olyan kérdésem van még hozzátok hogy sokan ajánlották, mint olcsóbb megoldás a Matador gumikat.. Nos eléggé vegyes dolgokat hallottam róla, valaki isteníti valaki pedig ocsárolja... Nem tudom hogy igaz-e az info de állítólag az egyik nagy gumigyár (nem tudom pontosan hogy melyik) leányvállalata gyártja, szóval talán nem lehet olyan rossz.. Szerintetek?? Vélemény??

Még olyan kérdésem lenne hogy most ugye 14-es téli tappancsok vannak a kocsin, nyáron viszont érdemes nagyobbat felrakni?? Tehát akár 15-öst??

Mert először arra gondoltam hogy ugyanolyan méretet keresek nyáriban mint amilyen most a kocsin van téliben!

Link to comment
Megosztás:

Hát először is köszönöm a kimerítő választ nektek srácok! :D

Thor a kérdésedre rátérve, mit értesz az alatt hogy milyen a Pirellim?? Milyen fajta vagy milyen élményt nyújt, milyen a tapadása stb. ??? Ha a fajtára gondolsz azt most hirtelen nem tudom (de meg fogom nézni) a tapadással viszont nagyon meg vagyok elégedve, nagyon csendes, állati stabil tőle a járgány.. Pont 1 hete volt egy olyan esetem hogy véletlen egy hajtűkanyarba kicsit nagyobb sebességgel mentem be a kelleténél, a kocsinak a fara a sebesség ellenére minimálisan mozdult meg, így hamar tudtam korrigálni a hülyeségemet..

A vásárlásra visszatérve nost azzal én is tisztában vagyok hogy a gumin nem lehet spórolni! Használtat egyenlőre semmiképpen sem akarok venni, hanem inkább szétnézek a piacon hogy újakat milyen áron lehet kapni! A Barum-ot mint márkát ismerem a család révén, ugyanis most jelenleg is egy B Omegán "szolgálnak" hibátlanul..

Olyan kérdésem van még hozzátok hogy sokan ajánlották, mint olcsó megoldás a Matador gumikat.. Nos eléggé vegyes dolgokat hallottam róla, valaki isteníti valaki pedig ocsárolja... Nem tudom hogy igaz-e az info de állítólag az egyik nagy gumigyár (nem tudom pontosan hogy melyik) leányvállalata gyártja, szóval talán nem lehet olyan rossz..

Bocsesz ^_^ A fajtára gondoltam :D

Igen, az ilyen helyzetek miatt fontos a gumi minősége (még van benne tartalék, ha kell).

Sajna mostani Matadorokat nem ismerem, de próbálj neten keresgetni teszteket róla (ADAC pl., vagy amit Jezus80 linkelt).

Igen, igaz.

A Kormoran is Michelin tulajdon, de óriási a különbség a két gumi tudása között. Nem viccből drágább a Michelin mint a Kormoran. A használt anyagok drágábbak, de pont ettől tud többet a Michelin gumi.

Mi is a gyári mérete a C16NZ-nek? Nekem az X20XEV-vel 195/60R15. Akár 15-ös is lehet ilyen méretben :D

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek, az előttem szólókkal.

Fontos a jó gumi. (máshol is, de itt főleg) :D

A sajátom Continental EcoContact, én meg vagyok vele elégedve, ezért mikor volt rá alkalom olcsón szereztem még 1 garnitúrát. ;)

A Michelin EnergySaver is szinte pont ugyanilyen, a céges Burgonyán ez van. Korrekt módon lehet vele tépni és vizes úton is megállja a helyét. :D

Volt szerencsém másik ócskább gyártmányú garnitúrával autózni, amikor a gondokat kerestem a futóműnél.

Az szakadó esőben meg sem tudtam közelíteni azt a tempót, amire a saját gumim képes. Folyton kitört a fara. ^_^

A Barumot szintén ajánlom, az előző masinámon az volt.

Ill. volt még BfGoodrich, az is tuti volt.

A sógor a Maloyát dicséri.

Tehát elég széles a választék, és ahogy Thor is említette az Astrások közt lehet még gumira és tanácsra lelni. :D

Köszi a tanácsot neked is Öcsibácsi! Még egy pont a Barum mellett! :D Első körben szerintem ezt a márkát nézem meg hogy milyen áron lehetne esetleg majd beszerezni aztán utána nézek mást ha nem találok ilyet jó áron!

Bocsesz :D A fajtára gondoltam ;)

Igen, az ilyen helyzetek miatt fontos a gumi minősége (még van benne tartalék, ha kell).

Sajna mostani Matadorokat nem ismerem, de próbálj neten keresgetni teszteket róla (ADAC pl., vagy amit Jezus80 linkelt).

Igen, igaz.

A Kormoran is Michelin tulajdon, de óriási a különbség a két gumi tudása között. Nem viccből drágább a Michelin mint a Kormoran. A használt anyagok drágábbak, de pont ettől tud többet a Michelin gumi.

Mi is a gyári mérete a C16NZ-nek? Nekem az X20XEV-vel 195/60R15. Akár 15-ös is lehet ilyen méretben :D

Na hát most ezzel megfogtál mert most hirtelen nem tudom, de Öcsibácsi hátha segít ugyanis ugyanolyan autónk van.. :D

A fajtát pedig délután megnézem most nincs kedvem lemenni! :D

Link to comment
Megosztás:

Mi is a gyári mérete a C16NZ-nek? Nekem az X20XEV-vel 195/60R15. Akár 15-ös is lehet ilyen méretben :D

No időközben nézelődtem a kézikönyvben s ha minden igaz akkor a gyári méret 175/70 R14 illetve 195/60 R14 vagy R15.. Viszont ezt nem teljesen értem hogy miért ad meg több méretet?? ^_^

U.i: Közben Öcsibácsi is beelőzőtt! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.