Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Gondoltam rá hogy én is megpucolom, de már mind1:) Amúgy én ha kikapom az abs biztosítékot, és rátiprok a fékre, mind a 4egyszerre leblokkol.

Az jó! Így kell <_<

Ma még megpróbálok egy hadicselt, hátha bejön... most szegényes az eklézsia, így még nem tudok új szabályzókra beruházni. Majd írok, hogy mi a szitu :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nah bejött a hadicsel :)

Kösz mégegyszer Öcsibácsi a tippet: Fékerőszabályzó volt a ludas a satuzó bal hátsó kereknél.

Kicseréltem a donoréra és láss csodát kiesek a szélvédőn úgy fog a fék :D Így vissza is rakhatom az ABS biztijét.

Nagyon brutál lett a fék :D

Moti!

Ha jók a fékbetéteid/tárcsáid, a munkahengerek is jók akkor sanszos nálad is a fékerőszabályzó probléma. Persze ez csak tipp :D

Link to comment
Megosztás:

kormányomat forgatás közben vmi kotyok, kopok, egyik haverom a féltengelyre gondol, sztetek?

A kormány meg olyan néha hogy megszorul és alig tudom tekerni :S

Tudtok vmit mondani mit nézzek meg?

nekem is csinált ilyet néha a kormánymű. nekem elfolyt a szervo olajam. most cseréltettem kormányművet már hibátlan.

Link to comment
Megosztás:

Egyik barátomnak maga a gumiházban tocsog az olaj. szoval nem biztos, hogy el van folyva, csak lehet rossz helyen áll. Nekem szép lassan elcsöpögött.

Msanyesz írt pm-et, hogy neki is ilyen volt, és már szivattyút akart cserélni, de szerelője mondta hogy először cseréljék le az olajat, lecserélték és jó lett.

Leírnátok, hogy hogyan cseréljem le, hol van a leengedő csavar, milyen olajat vegyek bele meg mennyit és légteleniteni kell e, vagy mire figyeljek oda

Link to comment
Megosztás:

Msanyesz írt pm-et, hogy neki is ilyen volt, és már szivattyút akart cserélni, de szerelője mondta hogy először cseréljék le az olajat, lecserélték és jó lett.

Leírnátok, hogy hogyan cseréljem le, hol van a leengedő csavar, milyen olajat vegyek bele meg mennyit és légteleniteni kell e, vagy mire figyeljek oda

Én nem kerestem a leengedőcsavart, amikor javítottam az enyém (lyukas volt az egyik cső).

Levettem a szivíttyúról a lyukas ág csövét és ott kifolyattam a cuccot.

Dextron II ATF kell bele nem egész 1liter (ha jól emlékszem).

Légtelenítés: feltöltés után beindítod és kormány kiteker koppig jobbra 10mp-ig így tartod, majd át bal koppig és megint 10 mp-ig tartod így. Ezt a műveletsort 3X kell megcsinálni.

Bocs, ha nem annyira érthető :D Kicsit OFFon vagyok :)

Link to comment
Megosztás:

kormányomat forgatás közben vmi kotyok, kopok, egyik haverom a féltengelyre gondol, sztetek?

A kormány meg olyan néha hogy megszorul és alig tudom tekerni :S

Tudtok vmit mondani mit nézzek meg?

Ezt a kopogást elég sokminden okozhatja.

Futómű: kormányösszekötők (szilentek+gömbfejek), lengőkat szilentek, stb

Vagy rosszabb esetben maga a kormánymű is kotyoghat :)

Link to comment
Megosztás:

Én nem kerestem a leengedőcsavart, amikor javítottam az enyém (lyukas volt az egyik cső).

Levettem a szivíttyúról a lyukas ág csövét és ott kifolyattam a cuccot.

Dextron II ATF kell bele nem egész 1liter (ha jól emlékszem).

Légtelenítés: feltöltés után beindítod és kormány kiteker koppig jobbra 10mp-ig így tartod, majd át bal koppig és megint 10 mp-ig tartod így. Ezt a műveletsort 3X kell megcsinálni.

Bocs, ha nem annyira érthető :D Kicsit OFFon vagyok :)

Akkor gondolom feltöltés után visszarakom a kupakot és úgy csinálom meg ezt a müveletet, csak azt nem értem hol távozik a levegő??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.