Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Sziasztok valaki tudna nekem segíteni hogy állítható fütőművet akarok venni de sehol nme találok jó árba (80-90) minden autóhoz találtam ilyen árba csak az A Vektrához nem ha esetleg valaki tud valahonnan akár kintről is azt nagyon megköszönném!! :icon1: :icon1:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Elöl tárcsát meg betétet kéne cserélnem. A hűtött tárcsákhoz más betét kell a plusz vastagság miatt?

Miket érdemes mostanság megvenni,mert pl a Brembonak nem túl jó a híre!

Én brembót vettem tavaly, de nem vagyok elszállva tőle. Állítólag a Roadhouse olcsó és elég jó is, többen mondták már, hogy a brembót is veri. Vagy Ferodo, Textar, ezek elég jó márkák.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is roadhouse van, anyámnak és bátyámnak is aut vettem, nincs rá panasz. Mondjuk ezzel a fékkel még nem volt más betétem tárcsám, nem tudom mással jobb lenne e. Padon 2.5Kn-t tudott.

Tényleg, azt tudja valaki hogy a gyári fékerőêrtékeket hol lehet megtalàlni?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Van abs-es hátsó hidam, de te most mit is szeretnél pontosan? Abs-t beépíteni? Csak mert a mondat elejében mást írsz, mint a végén. :)

Lehet kicsit kétértelmű voltam, szóval leírom részletesebben :) Dobfékem van és azt szeretném cserélni tárcsásra. Vettem tárcsát, viszont az ABS-es és az agyon lévő középső kiálló kerek valami nagyobb mint a hidamon lévő lyuk. A hídon lévő lyuk kb 43 mm az meg kb 53-54 lehet. És ezért arra gondoltam, hogy hátha van olyan aki épp ABS-esíteni akar most vagy a közeljövőben és elcserélné velem az agyat. Így én is és ő is jól járnánk. Ha pedig a csere nem lehetséges akkor ki kell cserélnem a hidat, hogy felmenjen rá a fék.

Link to comment
Megosztás:

Lehet kicsit kétértelmű voltam, szóval leírom részletesebben :) Dobfékem van és azt szeretném cserélni tárcsásra. Vettem tárcsát, viszont az ABS-es és az agyon lévő középső kiálló kerek valami nagyobb mint a hidamon lévő lyuk. A hídon lévő lyuk kb 43 mm az meg kb 53-54 lehet. És ezért arra gondoltam, hogy hátha van olyan aki épp ABS-esíteni akar most vagy a közeljövőben és elcserélné velem az agyat. Így én is és ő is jól járnánk. Ha pedig a csere nem lehetséges akkor ki kell cserélnem a hidat, hogy felmenjen rá a fék.

Nem tudom neked milyen féket sikerült szerezned, de alapból a hídon lévő lyuk mérete nem számít.

http://m.cdn.blog.hu/na/napivuki/image/Opel/Van%20itt/IMG_5705.JPG

Ez egy abs-es hátsó tárcsa.

Azt tudod ugye, hogy a hátsó tárcsásításhoz előre is nagyobb fék, illetve főfékhenger kell?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom neked milyen féket sikerült szerezned, de alapból a hídon lévő lyuk mérete nem számít.

http://m.cdn.blog.hu/na/napivuki/image/Opel/Van%20itt/IMG_5705.JPG

Ez egy abs-es hátsó tárcsa.

Azt tudod ugye, hogy a hátsó tárcsásításhoz előre is nagyobb fék, illetve főfékhenger kell?

Ha haza érek lefényképezem, hogy nekem milyen van. A főfékhengert tudom az van hozzávaló, viszont miért kötelező az elsőt is nagyobbra cserélni? Erről nem tudtam.

Link to comment
Megosztás:

Ha haza érek lefényképezem, hogy nekem milyen van. A főfékhengert tudom az van hozzávaló, viszont miért kötelező az elsőt is nagyobbra cserélni? Erről nem tudtam.

Mert mindig elöl kell legyen a nagyobb fékerő. Ha a hátulja túl van fékezve, instabil lesz az autó fékezéskor.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom neked milyen féket sikerült szerezned, de alapból a hídon lévő lyuk mérete nem számít.

http://m.cdn.blog.hu/na/napivuki/image/Opel/Van%20itt/IMG_5705.JPG

Ez egy abs-es hátsó tárcsa.

Azt tudod ugye, hogy a hátsó tárcsásításhoz előre is nagyobb fék, illetve főfékhenger kell?

Nos nekem ilyen a fék:

http://kepfeltoltes.hu/140825/879562636DSC_0274_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140825/305216177DSC_0275_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Középen lehet látni azt a kiálló nemtudom mit..

Link to comment
Megosztás:

Az a kiálló "nemtudodmi" a kerékagy azon része, ahol az ABS jeladó leledzik. Ha kicseréled a saját kerékagyadra, akkor simán fel tudod tenni a hídra, mert a csonkállványon elég nagy a lyuk. Ráadásul akkor nem is kell.

gallery_4683_419_432082.jpg

Ám ahogy a többiek írták, kell előre egy nagyobb fék.

Link to comment
Megosztás:

Azt hogy? Gyárilag is "csak" 256 os fék van elöl azon ami hátul is tárcsás, a dobosokon viszont 236os. A hátsó meg 260.

Neked milyen motorod ill. Féked van?

Nekem 1.8 SR Asconám van. Lehet ezért mások a méretek. És akkor jól értem, hogy az eredeti dobféken lévő kerékagy jó ehhez a tárcsához?

Link to comment
Megosztás:

A fékdobos kerékagy nem jó a tárcsához tudtommal.

Ja hogy ascona... milyen számok vannak az első nyergedre írva? Illetve tudsz egy képet lőni a főfékedről?

Közben eszembejutott, ezt már bundeeval korábban kitárgyaltuk.

Szóval az van, hogy az A2es vectráknak, és az f astráknak már az a fajta kerékagyuk van, mint amit a kollega betett, aminél a közepében van az abs, itt nem szerelhető a csapágy és a tárcsa külön van és 261es, ez nem megy fel csak a 92 utáni lengőkarra, mert a régebbieken kisebb a furat. (Így az asconán is)

Az amit én tettem be, az a régebbi, ennél külön van az abs, a csapágy suerelhető de maga a féktárcsa a kerékagy, és 260as. A tengelycsonk ugyanaz mint a 92 előtti dobosoké.

És akkor itt merül fel a kérdés hogy hening kollega hogy hozta ezt össze, mert nála a régi fék van, de külön van a tárcsa.

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Nekem egyszerűen a féktartó lemezen kellett a középső nagy lukat kiköszörülnöm 60 mm-esre. Aztán plug&play. Ám ha neki asconája van a régi hiddal, akkor nincs semmi probléma. A régi fékdobja tartalmazza a csapágyakat, és külön tengelycsonkja van hozzá. egyszerűen ezt a csonkot kell használni, és olyan tárcsát venni, aminek a közepén van a kerékagy.

ui.

Jah, és nekem a fékdobos kerékagy van a tárcsás cuccal.

Link to comment
Megosztás:

Nekem egyszerűen a féktartó lemezen kellett a középső nagy lukat kiköszörülnöm 60 mm-esre. Aztán plug&play. Ám ha neki asconája van a régi hiddal, akkor nincs semmi probléma. A régi fékdobja tartalmazza a csapágyakat, és külön tengelycsonkja van hozzá. egyszerűen ezt a csonkot kell használni, és olyan tárcsát venni, aminek a közepén van a kerékagy.

ui.

Jah, és nekem a fékdobos kerékagy van a tárcsás cuccal.

Na de épp ezaz, hogy az egybetárcsás, meg a külön tárcsásnál minden más, még a féktartó lemez is, megnéztem ecaton. Szerintem az egybe tárcsás tárcsa nem stimmel az újabbikkal. De ki kellene próbálni/lemérni. Ellenben mondjuk ha a régi fajta fék, összehozható a dobos aggyal meg az újabb faja tárcsával, az nekem marha jó hír, mert az újabbik tárcsa csak 6-7e/ db, a régebbi meg 17től indul... nagyon nem mindegy. (ellenben a régihez meg a csapágy kerül 3000be, és még szét is szedhető /lehet pucolni, újrakenni stb/)

Huhh, úgynézki sikerül megoldanom a dolgot. Találtam komplettben hidat mindennel együtt és azt belehet ültetni ascona alá. Szóval van valaki akit érdekel esetleg egy ABS-es hátsó tárcsa? Vagy tudtok olyat akit esetleg érdekelhet?

Hogyé adod?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.