Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

A kerékcsapágy még a merivában is ugyanaz. :) Szóval igen, az astráé is jó lesz.

Tartóbak sem szokott nagyon különbözni, de pl pont a dízelé asszem más.

A tartóbak az nem egyezik. Én most cseréltem szombaton a balost. A jobbost is kivettük de sajna rosszat vettem holnap vihetem vissza az Unixba pedig az van teljesen elszakadva. Amúgy én kaptam Bundee kollégától az ő 1,6 vekiéből és csak a váltótartóé volt jó,bár az is picit magasabb,de bement. Szerintem tuti hogy nem jó az 1,6 astráé!

Más:

Mire figyeljek az első féktárcsa ,fékbetét cserénél?

A dugattyút ti hogyan szoktátok visszanyomni? Valaki úgy csinálja hogy még bent vannak a betétek, és csavarhúzót feszeget a tárcsa és a betét közé,mások kivett betéteknél fogóval vagy kalapácsnyélél esik neki. Olajat a tartályból kell kiszívni? A tárcsa ha nem jön le akkor hol és hogyan üssem? Lehet nektek hülye kérdés de ezt https://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=CERATEC%7CLA#.VE0AcCKG_r4 pontosan hová is kell kenni? Mi az ami ilyenkor még cserés lehet? Mert inkább előre megveszem mint szétszedet autónál futkározni az autósboltba.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Astra dobos agyam van egy pár, nem abs-es.

ez ###### ezek nem normálisak, mire volt ez jó nekik,hogy nem lehet csapágyat cserélni...... marad a bontó. Nem tudjátok, hogy az 1.6 f astra hátsó kerékagy megegyezik az 1.7 vectrával? azért kérdezem, mert van egy ismerösöm aki astrákat bont és jó áron..

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szóval kicseréltem a jobbos motortartóbakot is!

Ilyen volt,még gyári,élt 19 évet. http://www.kepfeltoltes.hu/view/141029/P1190705_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hihetetlen a változás az autón(mondjuk most mind a 3 bak új)!!!!

-jobban húz(nem marad le a motor) :D

-megszűnt a teljesen alászedett kormánynál a koppanás :D

-az utastérbe csend lett(nem vezeti át a motor a rezgést a bodéra) :D

-nem kopog az eleje a rossz utakon(fura is volt,mert mind a 4db lengéscsillapító új+minden szilent,gömbfej) :D

Megrendeltem a féktárcsákat előre + betéteket mind a kettő LPR lett.Remélem nem nyúltam mellé velük.

Ja, és hétvégén megcsinálom a "bödönt" is egy Suzuki Swift tágulási tartályból. Már elég régóta tervezem,csak nem találtam olcsó,de jó megoldást. :D

Link to comment
Megosztás:

Szóval kicseréltem a jobbos motortartóbakot is!

Ilyen volt,még gyári,élt 19 évet. http://www.kepfeltoltes.hu/view/141029/P1190705_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hihetetlen a változás az autón(mondjuk most mind a 3 bak új)!!!!

-jobban húz(nem marad le a motor) :D

-megszűnt a teljesen alászedett kormánynál a koppanás :D

-az utastérbe csend lett(nem vezeti át a motor a rezgést a bodéra) :D

-nem kopog az eleje a rossz utakon(fura is volt,mert mind a 4db lengéscsillapító új+minden szilent,gömbfej) :D

Megrendeltem a féktárcsákat előre + betéteket mind a kettő LPR lett.Remélem nem nyúltam mellé velük.

Ja, és hétvégén megcsinálom a "bödönt" is egy Suzuki Swift tágulási tartályból. Már elég régóta tervezem,csak nem találtam olcsó,de jó megoldást. :D

Én is gondolkodom rajta, de ahogy nézem kétféle van jobbosból, sőt hátsóból meg két különböző tömegű XD, egyik 924 g, másik 948 g. Nekem ez a teljesen alászedett kormánynál való koppanás jelentkezik, megrángatva a talpasok, gömbfejek jók, toronycsapágy sem olyan öreg még, telók sem.

Link to comment
Megosztás:

Én is gondolkodom rajta, de ahogy nézem kétféle van jobbosból, sőt hátsóból meg két különböző tömegű XD, egyik 924 g, másik 948 g. Nekem ez a teljesen alászedett kormánynál való koppanás jelentkezik, megrángatva a talpasok, gömbfejek jók, toronycsapágy sem olyan öreg még, telók sem.

Jaja!

Én is mindent kicseréltem de a koppanás maradt!

Utoljára nagy futómű felújítás volt. Lengéscsillapítók,toronyszilent+csapágy,minden műanyag és gumi ki lett cserélve. Idén lett cserélve,az összes gömbfej+stabszilent. Tavaly a talpasok! idén kapott új gumikat centírozott felniken. Féltengelyek,csapágyak jók.

A koppanás meg maradt!!!!!!!!!!!! <_<

Most kicseréltem a bakokat és jó lett!!! :D

A hátsó bakot Bundee kolegától kaptam,az ő 1,6 volt ez nekem is jó volt.Ez sokk típusnál ugyanaz,a váltó miatt.

Én most A.Z Meisterteile vettem az U..x-ba kedvezményel volt a kettő 10.000ft.

Igen a jobbosból két fajta van. Én is először a rosszat vettem meg! Az kell amin van egy "tuskó" két furattal.

Amit nagyon melegen ajánlok hogy Hans P....... sz@@@@t ne vegyél,mert én ezt vettem váltótartóhoz,berakás után azonnal ki is vettük,mert szétrázta a kasznit(durván) semmi csillapítása nem volt.

Az A.Z Meis........ nagyon jónak tűnik. Ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

Nna, csak összeállt már a géped :D

Jaja!

Én is mindent kicseréltem de a koppanás maradt!

Utoljára nagy futómű felújítás volt. Lengéscsillapítók,toronyszilent+csapágy,minden műanyag és gumi ki lett cserélve. Idén lett cserélve,az összes gömbfej+stabszilent. Tavaly a talpasok! idén kapott új gumikat centírozott felniken. Féltengelyek,csapágyak jók.

A koppanás meg maradt!!!!!!!!!!!! <_<

Most kicseréltem a bakokat és jó lett!!! :D

A hátsó bakot Bundee kolegától kaptam,az ő 1,6 volt ez nekem is jó volt.Ez sokk típusnál ugyanaz,a váltó miatt.

Én most A.Z Meisterteile vettem az U..x-ba kedvezményel volt a kettő 10.000ft.

Igen a jobbosból két fajta van. Én is először a rosszat vettem meg! Az kell amin van egy "tuskó" két furattal.

Amit nagyon melegen ajánlok hogy Hans P....... sz@@@@t ne vegyél,mert én ezt vettem váltótartóhoz,berakás után azonnal ki is vettük,mert szétrázta a kasznit(durván) semmi csillapítása nem volt.

Az A.Z Meis........ nagyon jónak tűnik. Ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

Jaja!

Én is mindent kicseréltem de a koppanás maradt!

Utoljára nagy futómű felújítás volt. Lengéscsillapítók,toronyszilent+csapágy,minden műanyag és gumi ki lett cserélve. Idén lett cserélve,az összes gömbfej+stabszilent. Tavaly a talpasok! idén kapott új gumikat centírozott felniken. Féltengelyek,csapágyak jók.

A koppanás meg maradt!!!!!!!!!!!! <_<

Most kicseréltem a bakokat és jó lett!!! :D

A hátsó bakot Bundee kolegától kaptam,az ő 1,6 volt ez nekem is jó volt.Ez sokk típusnál ugyanaz,a váltó miatt.

Én most A.Z Meisterteile vettem az U..x-ba kedvezményel volt a kettő 10.000ft.

Igen a jobbosból két fajta van. Én is először a rosszat vettem meg! Az kell amin van egy "tuskó" két furattal.

Amit nagyon melegen ajánlok hogy Hans P....... sz@@@@t ne vegyél,mert én ezt vettem váltótartóhoz,berakás után azonnal ki is vettük,mert szétrázta a kasznit(durván) semmi csillapítása nem volt.

Az A.Z Meis........ nagyon jónak tűnik. Ajánlom.

Én egyenlőre Akron-hoz tudok hozzá jutni 3800 Ft-ért, nem tudom az mennyire jó.

Link to comment
Megosztás:

Nna, csak összeállt már a géped :D

Szerintem soha. :D

Viszont ez is meg jött! http://www.kepfeltoltes.hu/view/141030/P1190709_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Remélem hétvégén lesz időnk kicserélni,mert a régi tárcsák már nagyon ütnek.

Most hogy a bakok jók,menet közben hátulról halok egy nyöszörgő hangot. Mindkét hátsó kereket megmozgattam, és mindkét oldalról ugyanaz halható. Érdekes ha első kereket mozgatom,akkor is hallom! Valószínű a híd szilentek lesznek + stabrúd szilentek.

Link to comment
Megosztás:

Nem szétszedhető, csak egyben tudod megvenni, kerékagy stb, egy egység az egész. Marad az autósbolt vagy bontó.

Esetleg bontóban veszel a1-es tengelycsonkot kerékaggyal, abba a csapágy már 3000ft-tól kapható/oldal. (a ruivilleben koyo van, mint a gyári is) (persze ha abs-ed van, ez a lehetőség kiesik)

És ha van,és nincs 20.000ft-om darabjára,akkor mi jöhet szóba amibe csapágy is cserélhető?

Link to comment
Megosztás:

De ha már van akkor jó ha működik is.

A tárcsásnál is ez a helyzet? Mármint ha dobról tárcsára váltok! Tudom új híd etc....! Ott sincs ABS híd+agy?

Szerintem nem. :D Anyáméba van, és katasztrófa, mindig azt hiszem hogy belecsúszok az előttem állóba.

Na most álljunk meg egy ásónyomra. Mivan a tárcsával?

A híd, meg a kerékagy, az mindegyiknél egyezik/csereszabatos, csak a régi rendszernél a jeladó a hídba van belebökve, és a kerékagyon van egy fogaskoszorú amit érzékel, az újabb nem szerelhető csapágyasnál meg magába a csapágy közepébe van beépítve és csak a csati van amire megy a vezeték.

Opel_vectra_hatso_kerekcsapagy_560185806

Ilyen -e. Ez a 92 utáni egybecsapágyas abs-es agy. Annyi a difi, hogy ez a fajta agy (mindegy hogy abs van sem) nem megy rá a régi hídra, mert azon kisebb a furat, lévén a szerelhető csapágyas agy nem lóg bele, ez meg igen. Bundee kollega ezzel szívta meg. De mint most már tudjuk, bármilyen féket akarunk feltenni, a kerékagy maradhat, mert mindegyiknél ugyanazok a méretek, minden felmegy mindenre. Egy dolog van csak, hogy a régi szerelhető csapágyas féknél, maga a tárcsa a kerékagy, így ha pl egy a2-re akarunk egy ilyet feltenni, ott kell a tengelycsonk is.

Próbáltam követhetően írni, de persze aki nem látta már mindet nem biztos hogy érti. De holnap pont megyek haza és akkor csinálok mindenről fotót, hogy érCSétek! :D

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem. :D Anyáméba van, és katasztrófa, mindig azt hiszem hogy belecsúszok az előttem állóba.

Na most álljunk meg egy ásónyomra. Mivan a tárcsával?

A híd, meg a kerékagy, az mindegyiknél egyezik/csereszabatos, csak a régi rendszernél a jeladó a hídba van belebökve, és a kerékagyon van egy fogaskoszorú amit érzékel, az újabb nem szerelhető csapágyasnál meg magába a csapágy közepébe van beépítve és csak a csati van amire megy a vezeték.

Ilyen -e. Ez a 92 utáni egybecsapágyas abs-es agy. Annyi a difi, hogy ez a fajta agy (mindegy hogy abs van sem) nem megy rá a régi hídra, mert azon kisebb a furat, lévén a szerelhető csapágyas agy nem lóg bele, ez meg igen. Bundee kollega ezzel szívta meg. De mint most már tudjuk, bármilyen féket akarunk feltenni, a kerékagy maradhat, mert mindegyiknél ugyanazok a méretek, minden felmegy mindenre. Egy dolog van csak, hogy a régi szerelhető csapágyas féknél, maga a tárcsa a kerékagy, így ha pl egy a2-re akarunk egy ilyet feltenni, ott kell a tengelycsonk is.

Próbáltam követhetően írni, de persze aki nem látta már mindet nem biztos hogy érti. De holnap pont megyek haza és akkor csinálok mindenről fotót, hogy érCSétek! :D

Azt megköszönném!

Szombaton megnézem nekem melyik verzió van! A verda 95-ös és az agy közepe homorú. De mintha az rémlene hogy fogaskoszorús az ABS hátul is,mert elöl olyan az tuti! Majd megnézem.

Link to comment
Megosztás:

Azt megköszönném!

Szombaton megnézem nekem melyik verzió van! A verda 95-ös és az agy közepe homorú. De mintha az rémlene hogy fogaskoszorús az ABS hátul is,mert elöl olyan az tuti! Majd megnézem.

Hátul meg olyan mint a képen. ;) :) 92 végén volt a modellváltás, akkor jött az a2, onnantól szerelhetetlen a csapágy (ezért kapott ilyet az összes astra is) és onnantól van ez a fajta abs benne.

Elöl fogaskoszorús, de ha megnézed, pl a unix webáruház is kétféle fogszámmal hozza a féltengelyeket, a több az újabbik, a2-höz való, a kevesebb a régié.

Link to comment
Megosztás:

Azt megköszönném!

Szombaton megnézem nekem melyik verzió van! A verda 95-ös és az agy közepe homorú. De mintha az rémlene hogy fogaskoszorús az ABS hátul is,mert elöl olyan az tuti! Majd megnézem.

wookie által linkelt van a tiédben is tuti. Nekem lassan kellene a balosat cserélni, bár már 5 éve nálam az autó és azóta nem cseréltem ki, mivel a porvédő levált róla és hát megeszi lassan a csapágyad. Kicsit katingoló hangja van, donor már meg van, de nem lóg, nem melegszik, minden jó vele csak kicsit van hangja. Mindig eldöntöm, hogy majd most hétvégén, aztán nem lesz belőle semmi :) Az Abs szerintem is egy rettenet, nekem is mindig az az érzésem, hogy nem fog megállni az autó, gondolkodtam többször, hogy kiveszem a biztosítékát és, akkor nem lesz. A régi kadettunk előbb megáll hóban, mint ez, bár az Abs lényege inkább az irányíthatóság.

Link to comment
Megosztás:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :pinch:

Ilyen nincs!

Az egész délelőttünk ráment a féktárcsa+betétek cseréjére.

Egyik csavar sem engedett egyik oldalon sem!!!!!!!!!! Se a kengyel,se a csúszkák csavarjai,de még a tárcsa rögzítő csavarja sem jött ki. Csavarlazító kalapács,cső,melegítés semmi. Meg se mozdult. :icon7: :icon7: :icon7:

Valakinek van ötlete? Légkulcsunk nincs! Jó lenne ha nem kéne szerelőnek fizetni ezért,bár lehet az lesz a vége! <_<

Link to comment
Megosztás:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :pinch:

Ilyen nincs!

Az egész délelőttünk ráment a féktárcsa+betétek cseréjére.

Egyik csavar sem engedett egyik oldalon sem!!!!!!!!!! Se a kengyel,se a csúszkák csavarjai,de még a tárcsa rögzítő csavarja sem jött ki. Csavarlazító kalapács,cső,melegítés semmi. Meg se mozdult. :icon7: :icon7: :icon7:

Valakinek van ötlete? Légkulcsunk nincs! Jó lenne ha nem kéne szerelőnek fizetni ezért,bár lehet az lesz a vége! <_<

Csavarlazító, imbuszkulcsra cső és próbálgatás, meg fog indulni, próbáld kicsit húzni, majd lazítani.

Link to comment
Megosztás:

Csavarlazító, imbuszkulcsra cső és próbálgatás, meg fog indulni, próbáld kicsit húzni, majd lazítani.

Ez is meg volt! Oda vissza tekergettük picit ütögetve majd nagyon ütögetve közbe melegítve! A hosszú csúszkás krova szárba tettünk 7-10 imbusz bitfejet majd azt csővel próbáltuk oda vissza tekergetni,de még a krova szár is elhajlott.

Most ajánlották azt a célszerszámot amit ütni kell a végén. Csak sajna itt meg nincs annyi hely hogy normálisan ütni lehessen.

Másik tanács az volt, hogy vegyük ki az egész gólyalábat,aztán satupadon csak könnyebb vele dolgozni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.