Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Hali! Bocs, hogy a felni/gumi nyűgjeimmel zaklatlak benneteket, de lenne egy kérdésem. 16-os felnihez keresek gumit. Kérdés, hogy ki jár 16"-os felniken és milyen méretű gumival?? én 195/55 R16-ot raknék rá, gumis szerint 205/50 lenne a jobb választás, komfortosabb lenne. Viszont azt már túl szélesnek gondolom, még ha szervós iss a gép, de akkor iss csak 75 LE. Ez nem Omega... Előre iss köszi. Üdv

A komfortosságnál a kényelemre gondolsz ugye?

Mert szerintem a Te általad preferáltnak magasabb az oldalfala, így azért az némileg komfortosabb. Bár biztos hogy merevebb lesz mint egy 195/60R15-ös, de az oldaltartása pedig jobb.

Link to comment
Megosztás:

A komfortosságnál a kényelemre gondolsz ugye?

Mert szerintem a Te általad preferáltnak magasabb az oldalfala, így azért az némileg komfortosabb. Bár biztos hogy merevebb lesz mint egy 195/60R15-ös, de az oldaltartása pedig jobb.

én 195/55R16-ot nem mernék fölrakni, nagyobb mint a 205/50, és nekem pl a 205/55 beleért.

fekszi az utat mintállat, csak nagyon drága rá a gumi és a nyomvályúk elég rendesen megvezetik. utólag már nem vennék 16-os felnit, asszem öregszek :icon1:

Link to comment
Megosztás:

én 195/55R16-ot nem mernék fölrakni, nagyobb mint a 205/50, és nekem pl a 205/55 beleért.

fekszi az utat mintállat, csak nagyon drága rá a gumi és a nyomvályúk elég rendesen megvezetik. utólag már nem vennék 16-os felnit, asszem öregszek :icon1:

A 205/55 R16 11 mm-rel nagyobb, mint a 205/50, az nem kevés. És hát ha alacsony az ET-je a felninek (mondjuk 40 alatti), akkor lehet baj. Esetleg....

195/55 R16-tal jónak tűnik. Eddig. Kátyúkat számolom, kanyarban, tempónál sokkal jobb, pontosabb, stabilabb. 7" széles felnire normálisan nem iss megy rá szűkebb gumi....

Arról nem beszélve, hogy amik fenn voltak acélfelnik, azok Rönyó felnik, 60-as középfurattal. Eghh... :unsure:

195/65 R15-ös gumival meg imbolygott és bizonytalan volt, mint a híg fosss...

Link to comment
Megosztás:

6x15 et43 gyárim van, ha kell. Kettő színesre van pingálva.

Köszi, de pont hogy valami érdekesebb felnit szeretnék kisebb et-vel. Az ötküllös c vetra lemezfelnit nézegettem, de az nincs 15-ben. Alufelnit nem akarok, mert nehezek, ami meg nem, az megfizethetetlen.

A lötyifejü csavarokról kinek mi a véleménye/tapasztalata? 5x110-re fel lehetne vele tenni az 5x 112-es felnit? Mondjuk müszaki emberként annyira nem tartom jó megoldásnak, de osztókör módosító meg megint csak a rugózatlan tömeget növeli...

Link to comment
Megosztás:

Köszi, de pont hogy valami érdekesebb felnit szeretnék kisebb et-vel. Az ötküllös c vetra lemezfelnit nézegettem, de az nincs 15-ben. Alufelnit nem akarok, mert nehezek, ami meg nem, az megfizethetetlen.

A lötyifejü csavarokról kinek mi a véleménye/tapasztalata? 5x110-re fel lehetne vele tenni az 5x 112-es felnit? Mondjuk müszaki emberként annyira nem tartom jó megoldásnak, de osztókör módosító meg megint csak a rugózatlan tömeget növeli...

A következő amit van eladó az 8x17 et35. Erre már azt mondod h nagy. :) Ez megint 5x110.

Én csináltattam mozgórádiuszos csavart. Audi felni, ugye azoknak rádiuszos a csavar töve. Mivel még 112 is, így lett egyedi mozgó rádiuszos. Bajom nincs vele.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit gumiméretre rátérnék! A Vectrán, ültetés nélkül ami max. elfér gumi az a 195/65 R15. Ezzel úgy véltem még pontos volt az óram. Nyáron 195/60 R15 el jártam, 4centis ültetéssel. Hátul vissza kellettem peremezni. Elől elfogyott a műanyag dobbetét.. :) És miután a gumik is elfogytak(nem is tudom miért.. :)) vettem rá 4db 205/50 R15 gummát. Michelin pilot hx elől 2db, hátul continental conti eco contact. Eddig ég és föld a 195/60 hoz képest.. sokkal-sokkal jobban tapad(bár 2be ezt is eltekeri) de kanyarban verhetetlen. Az autó eddig is eléggé pattogós volt, de most szarabb utakon teljesen traktor feelinges lett :)

Link to comment
Megosztás:

195/65 R15-tel halálosan pontos volt az órám a gépées szerint.

195/55 R16-tal 2-3 km-t csal felfelé. Az autó viselkedése, kanyarpontossága sokkal jobb lett, szar úton természetesen érzékenyebb....

(Előző 2 Vectrámon mindkettőn csak 14-es kerekek voltak, gumiméretről már nincsenek emlékeim...)

Link to comment
Megosztás:

Mégis csak lesz ötkülős acélfelnim! :D

http://www.ebay.de/itm/OPEL-Stahlfelge-6x15-e43-Meriva-A-Design-5x110-1002470-/190657560540?pt=Auto_Felgen&hash=item2c64137fdc#ht_1181wt_905

Bár az et-je lehetne vagy 10-el kisebb, de így legalább nem viszi majd el annyira a futóműgeometriát. Meg a csapágyakat se bántja annyira. Bár ki tudja, a hátsó kettőt lehet hogy kifordíttatom. :)

Öt csavaros futómű milyen áron szokott menni? CSak a tengelycsonkok/kerékagyak kellenek, minden másból újat kap majd a gép. Ja igen, és melyik az a legnagyobb fék ami így rámegy? Ezt tudja valaki?

Link to comment
Megosztás:

Mégis csak lesz ötkülős acélfelnim! :D

http://www.ebay.de/i...c#ht_1181wt_905

Bár az et-je lehetne vagy 10-el kisebb, de így legalább nem viszi majd el annyira a futóműgeometriát. Meg a csapágyakat se bántja annyira. Bár ki tudja, a hátsó kettőt lehet hogy kifordíttatom. :)

Öt csavaros futómű milyen áron szokott menni? CSak a tengelycsonkok/kerékagyak kellenek, minden másból újat kap majd a gép. Ja igen, és melyik az a legnagyobb fék ami így rámegy? Ezt tudja valaki?

De neked nem 4 csavaros kell mert multkor azt kérdezted hogy létezik 4 csavarosban 4 csavarosban nincsen!

megérdezhetem menyi az uj ára!

adok veszekbe van 5 csavaros vectra furomű

Link to comment
Megosztás:

Mégis csak lesz ötkülős acélfelnim!

Nekem is úgy rémlik hogy te 4csavarosban kerestél ilyesmit, de olyan nem létezik...

...melyik az a legnagyobb fék ami így rámegy? Ezt tudja valaki?

A Calibra/Vectra 284/288-as első tárcsájához még 15"-os alufelnit adtak gyárilag, szóval az még elfér ez alatt a dizájnfelni alatt az tuti.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.