Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Azt tudtam hogy négy csavarosban nem nagyon van, csak azt nem hogy 15ösben létezik e, mert neten csak 16-ban találtam, meg élőben is, aztán kiderült hogy csináltak 17-est belőle, ezt meg teljesen véletlenül találtam. Szóval van 15ös is. Pedig már elkezdtem nézni a merci felniket...

Először még gondolkodtam azon hogy megtartom a 4 csavaros futóművet, de értelmes felnik, meg fékek amivel nem kell sokat bajlódni, az csak öt csavarosban van, így hát inkább váltok. Igaz a gatyám rá fog menni, de a gyári fékkel új kora óta nem vagyok megelégedve.

Kérdés még hogy az öt csavaros kerékagynál kell cserélni a gólyalábat, vagy elég az új agyat az új csapággyal betenni? (bár a rekordból kiindulva, más a gólyaláb is)

A felnik új ára olyan 20-25e körül mozog, attól függ hol nézi az ember. De itt kint ebayen elég olcsóért találtam. Volt ahol 50, meg 20 euroért. Igaz csak egy egy darab, de egyelőre ráérek összeszedegetni.

adok veszekbe van 5 csavaros vectra furomű

Hol? Nem találom.

Egyébként meg ne sértődj meg, de légyszi próbálj már meg kicsit jobban odafigyelni az írásodra, több írásjel, tagolás, stb, mert nagyon rossz így olvasni.

Link to comment
Megosztás:

Azt tudtam hogy négy csavarosban nem nagyon van, csak azt nem hogy 15ösben létezik e, mert neten csak 16-ban találtam, meg élőben is, aztán kiderült hogy csináltak 17-est belőle, ezt meg teljesen véletlenül találtam. Szóval van 15ös is. Pedig már elkezdtem nézni a merci felniket...

Először még gondolkodtam azon hogy megtartom a 4 csavaros futóművet, de értelmes felnik, meg fékek amivel nem kell sokat bajlódni, az csak öt csavarosban van, így hát inkább váltok. Igaz a gatyám rá fog menni, de a gyári fékkel új kora óta nem vagyok megelégedve.

Kérdés még hogy az öt csavaros kerékagynál kell cserélni a gólyalábat, vagy elég az új agyat az új csapággyal betenni? (bár a rekordból kiindulva, más a gólyaláb is)

A felnik új ára olyan 20-25e körül mozog, attól függ hol nézi az ember. De itt kint ebayen elég olcsóért találtam. Volt ahol 50, meg 20 euroért. Igaz csak egy egy darab, de egyelőre ráérek összeszedegetni.

Hol? Nem találom.

Egyébként meg ne sértődj meg, de légyszi próbálj már meg kicsit jobban odafigyelni az írásodra, több írásjel, tagolás, stb, mert nagyon rossz így olvasni.

Már vártam hogy mikor szól rám valaki!

Igazad van!

Link to comment
Megosztás:

ès akkor a nyereg is új? Akkor az még egész baráti. Többre gondoltam.

A nyereg és a féktartó lemez használt, de baráti áron jutottam hozzá.

Ám ezekhez még a mai nap rendeltem fékcsöveket is. Ha már ott vagyok akkor kicserélem a gumi fékcsövet, a fém fékcsövet meg amúgy is cserélni kell a hossza, és az alakja miatt. Azoknak az ára még hozzájön. Meg persze a fékfolyadék...apróságok.

Link to comment
Megosztás:

Jobb hátsó féknél szeretném a fém fékcsövet kicserélni mert nagyon korrodált állapotban van. Nem tudja valaki hol lehet hozzá kapni csövet? A helyi járműboltban vannak fékcsövek kupozva anyával(réz-fékcső) méret szerint. Esetleg hogy mekkora kell rá? Mert gyáriba nem találok sehol, de utigyári ba sem, csak ezeket a méretre csinált csöveket.

Link to comment
Megosztás:

c20let+F18/20/26 a saját féltengelyeivel :D

V2000 (talán 256) féke nem elég az 1.6-hoz?

Hát a 236-hoz képest az nem egy nagy váltás. Meg ki tudja mit hoz még a jövő. Bár játszós autónak ott a rekord, az úgyis hátsó kerekes.

Azt amúgy tudja valaki hogy melyik motor/váltóhoz milyen féltengelyek tartoznak? (átmérő, fogszám)

Link to comment
Megosztás:

Hát a 236-hoz képest az nem egy nagy váltás. Meg ki tudja mit hoz még a jövő. Bár játszós autónak ott a rekord, az úgyis hátsó kerekes.

Azt amúgy tudja valaki hogy melyik motor/váltóhoz milyen féltengelyek tartoznak? (átmérő, fogszám)

Gondolod? Én érzem, még így a hátsó dobokkal is sokkal jobb.

Link to comment
Megosztás:

Jó lett, grat. ;) :icon13:

Kösz. Voltak akadályok, Például nem olyan féktárcsát használtam, amilyen eredetileg volt hozzá. Hanem a külön kerékagyasat. A féktartó lemezen is faragni kellett, de megoldottam. A kézifékkötél fékerőelosztóját még mindig nem fejeztem be, ezért persze kézifék sincs még.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.