Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

A keret 2 szélét sikerült már kipattintanom, de az eleje és a hátulja nem akar kijönni....De akkor ezek szerint annak is ki kell pattannia...

Ki fog jönni, de előtte pattinsd fel azt az enyhén íves lapot ami alatt a TEC csatlakozója van!

A váltó felől finoman egy vékonyka csavarhúzóval fel lehet pattintani (nem fog eltörni acél rugós lap van benne), a kézifék felőli részenél pedig 2 műanyag köröm, az egész előre fele kivehető és innen látni fogod a kézifék szoknyájának a keretét....

Link to comment
Megosztás:

Valszeg azon a héten megyek Németbe, de még nem tudom mikor, szal remélem végre eljutok közétek, ismét! B)

Rastalosnak is még kérdéses ez a hétvége. Egy héttel előrébb tekintve 31.-e szombathoz vagy 1.-e vasárnaphoz ki hogy áll hozzá? Illetve kinek lenne jó most inkább? Jó lenne, ha összejönne egy kisebb csapat. Amúgy én erre a helyre gondoltam, csináltam pár képet... B) Van tök jó panorámakép is a tóról, a Bence hegyi kilátóról csináltam. Oda is fel lehet autókázni, ott van a szabadstrand közelében.

Link to comment
Megosztás:

Rastalosnak is még kérdéses ez a hétvége. Egy héttel előrébb tekintve 31.-e szombathoz vagy 1.-e vasárnaphoz ki hogy áll hozzá? Illetve kinek lenne jó most inkább?

Nekem jövő héten csak a vasárnap jó, feltéve ha nem reggel megyünk, ugyanis szombaton koncert. De jövő héten Enikő is tudna jönni míg most hétvégén nem.Szal felőlem lehet jövő vasárnap.

Link to comment
Megosztás:

abban az esetben ha fizetett érte. ha nem akkor az eredeti autó garanciájával ennek is lejár a garanciája...

zsírozd meg a pedált.

ugyanis a pedál nincs összefüggésben a kinyomócsapággyal, annak a kattogását nem lehet érezni...

ez érdekes mert motort cserélsz és félév van még gariból akkor hogy járna le a garancia a motorrol?

újból 2 év garancia van az adott alkatrészre.......

ezt azért vettem fel problémának mert a gm-es srácok nem cserélték ki gariba vectra-c motorját hanem elötte ezt cseréljük azt cseréljük.....

aztán addig huzták az idöt mig ki ment a gariból..

és ők mondtáák hogy ha garanciába vették volna fel ujból 2 év lett volna és a vevőnek nem kellett volna fizetni.

Link to comment
Megosztás:

Rastalosnak is még kérdéses ez a hétvége. Egy héttel előrébb tekintve 31.-e szombathoz vagy 1.-e vasárnaphoz ki hogy áll hozzá? Illetve kinek lenne jó most inkább? Jó lenne, ha összejönne egy kisebb csapat. Amúgy én erre a helyre gondoltam, csináltam pár képet... B) Van tök jó panorámakép is a tóról, a Bence hegyi kilátóról csináltam. Oda is fel lehet autókázni, ott van a szabadstrand közelében.

Szia!

Nekem jó egyenlőre a jövőhét 31-e is. A 25-i napra eddig mennyien jelentkeztek? És mikor indulnánkés persze honnan?

Ja és mit kell vinni magunkon kívűl?

Link to comment
Megosztás:

abban az esetben ha fizetett érte. ha nem akkor az eredeti autó garanciájával ennek is lejár a garanciája...

zsírozd meg a pedált.

ugyanis a pedál nincs összefüggésben a kinyomócsapággyal, annak a kattogását nem lehet érezni...

Köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem jó egyenlőre a jövőhét 31-e is. A 25-i napra eddig mennyien jelentkeztek? És mikor indulnánkés persze honnan?

Ja és mit kell vinni magunkon kívűl?

25-el kapcsolatban eddig ennyien jeleztek:

- Vicsor

- Boldi (barátnő nélkül)

- Dom

- Endyka (kérdéses)

- Rastalos (kérdéses)

- teló

1-e eddig:

- Boldi + barátnő

- Rastalos (remélhetőleg Szanidval)

- Vicsor

- NeedForSpeed (kérdéses)

- teló

Valószínű dél körül indulnánk (hogy Boldinak is jó legyen), gyülekező Bp-en lenne, pl a Lurdynál... Hozzni kellene magadat, a görényedet, a fürdőgatyádat, napkrémet, kinyithatós széket, röplabdát, focit, lábas grillezőt (bár bevallom, nem kérdeztem meg, hogy lehet-e grillezni, de elég nagy a placc, szal akár az is elképzelhető). B)

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, javítok... Vicsor, neked 31 lenne jó? Elseje vasárnap nem?

Igazándiból azért lenne kényelmesebb 31.-e mert akkor vasárnap még tudok egy kiscit pihenni. Hétfőn meg menni kell melóba.B)

De majd meglátjuk. Elvileg olyan 7-8 mennénk. Ja a párom is jönne.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szép kemping, de kicsit talán messze van egy 1 napos túrához... Egyelőre úgy tűnik, a társaság nagy része Bp környéki. Sztem maradjunk egyelőre Velencénél.

Ezt csak azért dobtam fel ide ha valaki esetleg akar ilyen szép helyen nyaralni.

Szervezhetnének a klubvezetők akár ide is valamilyen "talit" vagy valami hasonlót.

Link to comment
Megosztás:

ez érdekes mert motort cserélsz és félév van még gariból akkor hogy járna le a garancia a motorrol?

újból 2 év garancia van az adott alkatrészre.......

ezt azért vettem fel problémának mert a gm-es srácok nem cserélték ki gariba vectra-c motorját hanem elötte ezt cseréljük azt cseréljük.....

aztán addig huzták az idöt mig ki ment a gariból..

és ők mondtáák hogy ha garanciába vették volna fel ujból 2 év lett volna és a vevőnek nem kellett volna fizetni.

ez a fődarabokra igaz.

de a kuplung kinyomócsapágy nem az.

a nagyértékü fődarabra újraindul a 2 év teljes, km korlátozás nélküli gari,

alkatrész garancia csak akkor van egy autóra, ha az ügyfél fizetett az alkatrészért. ez akkor is igaz, ha költségmegosztva akár 10% ot is fizetett érte.

a dijmentes /garanciában cserélt alkatrészekre a gépkocsi garanciája érvényes.

tessék forgatni a garanciális kézikönyvet. jó vastag, és sok okosságot találsz benne B)

Link to comment
Megosztás:

Rastalosnak is még kérdéses ez a hétvége. Egy héttel előrébb tekintve 31.-e szombathoz vagy 1.-e vasárnaphoz ki hogy áll hozzá? Illetve kinek lenne jó most inkább? Jó lenne, ha összejönne egy kisebb csapat. Amúgy én erre a helyre gondoltam, csináltam pár képet... B) Van tök jó panorámakép is a tóról, a Bence hegyi kilátóról csináltam. Oda is fel lehet autókázni, ott van a szabadstrand közelében.

Az 1-e jónak tűnik,és vinném a családot is(feleség+gyerek)

Link to comment
Megosztás:

Igazándiból azért lenne kényelmesebb 31.-e mert akkor vasárnap még tudok egy kiscit pihenni. Hétfőn meg menni kell melóba.B)

De majd meglátjuk. Elvileg olyan 7-8 mennénk. Ja a párom is jönne.

Nem semmi! 7-8-an? B) Igazából a vasárnap lenne jó Boldi miatt, ha nem nagy gond...

Link to comment
Megosztás:

Érettségi feladat:

Adva van egy 1.6-os 75 LE-s F-Astra gyári specifikáció szerint 128 Nm/2600 max. forgatónyomatékkal és egy 1.4-es 90 LE-s G-Astra 125 Nm/4000 nyomatékkal. Gyári új állapotú, de bejáratott autókról van szó. Adott sebességtartományban és váltófokozatban, sík úton, azonos útviszonyok és terhelés mellett melyik kocsi "húz" jobban, vagyis köznapi értelemben melyiket érezzük erősebbnek és miért?

Link to comment
Megosztás:

Érettségi feladat:

Adva van egy 1.6-os 75 LE-s F-Astra gyári specifikáció szerint 128 Nm/2600 max. forgatónyomatékkal és egy 1.4-es 90 LE-s G-Astra 125 Nm/4000 nyomatékkal. Gyári új állapotú, de bejáratott autókról van szó. Adott sebességtartományban és váltófokozatban, sík úton, azonos útviszonyok és terhelés mellett melyik kocsi "húz" jobban, vagyis köznapi értelemben melyiket érezzük erősebbnek és miért?

Amennyire én tudom, alacsony fordulatról történő gyorsításnál leginkább a nyomaték játszik szerepet, míg a magasabb fordulaton éledő teljesítmény a végsebességnél számít. Mivel az ember átlagos hétköznapi használat esetén ritkán vezet tiltás közeli fordulatszámon, valamint az F Astra feltételezhetően könnyebb tömege miatt is azt mondanám, hogy a mindennapokban valószínűleg az F Astrát éreznéd erősebbnek (még ha nem is szignifikáns a különbség), viszont a fejlettebb aerodinamika és a nagyobb lóerőben kifejezett teljesítmény miatt szerintem a G Astrával nagyobb végsebességet tudnál elérni, igaz hosszabb nekifutás után.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.