Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Speed remélem lesz az AutoBahn-on csapatás!! /ha már úgy is Germániában leszel../

Nekem télen csak kénmentes Alpesi Diesel /esetleg V-Power Diesel / lehet a gépben. Azt nem tudom, hogy kevesebbet eszik-e, de a környezetnek és a motornak mindenféle képpen jobb! -25; 30 fokig bírja, szemben a Sprint (vagy átlag) diesel-el, ami -19 fokot tud. Ja, és 10 ezrenként rakok a tankba : üzemanyag-rendszer tisztítót!

Link to comment
Megosztás:

Speed remélem lesz az AutoBahn-on csapatás!! /ha már úgy is Germániában leszel../

:) Hááát... biztos meg-meg küldöm majd időnként a "ménest"... de azért csak ésszel, mert szeretnék a 8L/100km-es fogyasztásba beleférni átlagba!

(az pedig ca. 140km/h-s átlagsebességnél megy)

Link to comment
Megosztás:

Gázgyorsító dob

Szerkezetüknél fogva spirális alakban gyorsítják fel a motorból kiáramló kipufogógázt. Középdobnak és katalizátor helyett is beépíthető. 50-es és 60-as átmérőben forgalmazzák álltalában...ezáltal az öblitési folyamat gyorsabbá válik! Rendszer esetében min2-max4 %-os lóerő többletet eredményez!

http://okossag.hu/janokg/displayimage.php?album=283&pos=1

http://okossag.hu/janokg/displayimage.php?album=283&pos=2

Jó, de miért? ;)

Mi a fizikai magyarázata? Értem hogy forog a gáz, de az nem nagyon befolyásolja ám a sebességét, illetve pozitív irányban semmiképpen sem...

Ráadásul szerekezetéből adódóan szűkíti a keresztmetszetet...

(Tényleg nagyon kíváncsi vagyok és nem kötözködésből kérdezem :) )

Link to comment
Megosztás:

Jó, de miért? ;)

Mi a fizikai magyarázata? Értem hogy forog a gáz, de az nem nagyon befolyásolja ám a sebességét, illetve pozitív irányban semmiképpen sem...

Ráadásul szerekezetéből adódóan szűkíti a keresztmetszetet...

(Tényleg nagyon kíváncsi vagyok és nem kötözködésből kérdezem :) )

Szerintem itt a turbulens és lamináris áramlásokkal lesz valami... alighanem az össze-vissza örvénylő(turbulens) gázáramlásból csinálnak lehetőleg egyenletesebb (lamináris) gázáramlást... Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem itt a turbulens és lamináris áramlásokkal lesz valami... alighanem az össze-vissza örvénylő(turbulens) gázáramlásból csinálnak lehetőleg egyenletesebb (lamináris) gázáramlást... Szerintem...

De ezek pont turbolizáló alakzatok...

Ilyenek vannak egyes repülőgépeken is, ahol a lamináris áramlásból akarnak turbulenset csinálni.

Link to comment
Megosztás:

De ezek pont turbolizáló alakzatok...

Ilyenek vannak egyes repülőgépeken is, ahol a lamináris áramlásból akarnak turbulenset csinálni.

lehet rosszul fogalmaztam... lehet, hogy ezeknek az alakzatoknak köszönhetően, "szépen" spirál alakban fog áramlani a gáz, ami a sebességéből így kevesebbet veszít, mint az össze-vissza haladó(teljesen turbulens) esetben... és lehet, hogy csak ennyit jelent a gázgyorsítás.... vagyis "hamarabb éri el a kipuff végét", mint normál rendszer esetében... de mostmár egy igazi szaki is írhatna... :)

Link to comment
Megosztás:

lehet rosszul fogalmaztam... lehet, hogy ezeknek az alakzatoknak köszönhetően, "szépen" spirál alakban fog áramlani a gáz, ami a sebességéből így kevesebbet veszít, mint az össze-vissza haladó(teljesen turbulens) esetben... és lehet, hogy csak ennyit jelent a gázgyorsítás.... vagyis "hamarabb éri el a kipuff végét", mint normál rendszer esetében... de mostmár egy igazi szaki is írhatna... ;)

Ebben van valami... ;) :)

Link to comment
Megosztás:

Ebben van valami... ;) :)

Sajnálom, de nem vagyok szakmabeli, tehát több infóm nincs a dologról. Külföldön bevett gyakorlat, hogy szerelnek gázgyorsitót a rendszerbe. Nekem is van. Ahhoz képest amennyi pluszt tud hozzátenni egy rendszerhez, nem túl olcsó.. az Astrámhoz Remus kipufogó dobbal készitettek 50es rendszert és igy a kopmplett rendszer : 15% többletet eredményezett, igazoltan!

Link to comment
Megosztás:

Sajnálom, de nem vagyok szakmabeli, tehát több infóm nincs a dologról. Külföldön bevett gyakorlat, hogy szerelnek gázgyorsitót a rendszerbe. Nekem is van. Ahhoz képest amennyi pluszt tud hozzátenni egy rendszerhez, nem túl olcsó.. az Astrámhoz Remus kipufogó dobbal készitettek 50es rendszert és igy a kopmplett rendszer : 15% többletet eredményezett, igazoltan!

Elötte/utána is volt mérve? Lehet ám, hogy gyárilag is több paci volt a géped.

Mondjuk reális a +15%, ha a leömlő is cserélve volt.

Nekem is teljes Jano rendszer van az ótóm alatt (50-es, katalizátor nélkül) és pont ugyan úgy megy mint a gyári rendszerrel és katalizátorral...

Mondjuk nálam tuti hogy a hátsó dob a ludas, de akkor is többet vártam volna. :)

Link to comment
Megosztás:

Hi Mindenkinek!

Nálunk most van folyamatban G Astra vásárlása, a kereskedésbe már megérkezett, csak ki kellene fizetni + papír munka.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy létezik gyári koptató a lökhárítókra? Ránézésre nincs rajta semmi, pedig az a legsérülékenyebb rész. :)

Thx,

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Ha az alsó koptatóra gondolsz, az eddig széria felszereltség volt az első lökösön. Az a kb. 5 cm szélességű műanyag csík, ami a lököshöz van rögzítve. Elég jól szuperál.

Helló!

Rosszul fogalmaztam meg, de ez az info is jó! Arra gondoltam, hogy színrefújt a lökhárító, és némely autón, a Corsán is, van rá ragasztva egy fekete műanyag csík, ami a leghamarabb éri el a tárgyakat. :)

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Hi Mindenkinek!

Hosszú hallgatás után visszatértem ;) . A tükreim még mindig fényezetlenek ;) . Remélem sikerül újra időt szakítanom a klubéletre, bár ezt többször megpróbáltam, csak az élet mindig keresztülhúzta a számításaimat ;) . De ígérem igyexem :)

Link to comment
Megosztás:

Ha az alsó koptatóra gondolsz, az eddig széria felszereltség volt az első lökösön. Az a kb. 5 cm szélességű műanyag csík, ami a lököshöz van rögzítve. Elég jól szuperál.

hát nekem sajna annak ellenére, hogy ott van, olyan már ott elől a fényezés, mint a smirgli papír, mindehol össze van karistolva :)

Üdv Jim, akkor most csütin gyere majd ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem széria volt, pedig nincs szinrefújva a gép!

Biztos rárakják ingyen is, ha alkudozol egy kicsit. Nekem a könyöktámaszt, raktérbe a gumit, meg pár más dolgot sikerült kiverni belőlük, mikor megvettem a gépet.

Pont azért van rajta fekete koptató, mert nincs színre fújva! :)

Neeeem? Azt szokták lefúúúújni! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.