Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Bocs,ezt nem tudtam.De olyan kábelt,amivel az autót és a laptopot ősszetudom kötni,olyant lehet venni valahol,vagy azt sem?

Nemtom. Mindenesetre szerintem a kábel reprodukálása legális lehet, mint ahogy arra sem szokott megkötés lenni, hogy a jogtisztán megvásárolt szoftvereimet milyen számítógépen futtatom. A kábelt pedig mindenki a saját felelősségére próbálja ki és használja - az esetlegesen okozott akár anyagi, akár más természetű károkért felelősséget vállalni nem lehet. Aki akar saját maga is megpróbálhat szoftvert fejleszteni hozzá... :blink:

Link to comment
Megosztás:

obd2_elm_interface.jpg

Ezzel a kábellel őssze lehet kötni egy 1998-as AstraG-t egy laptoppal?Adnak hozzá szoftvert is.

Ezt egy net oldalon találtam,ahol meg is lehet rendelni,csak nem vagyok benne biztos,hogy ez jó az én autómhoz is.

Segítsetek légyszíves.

Link to comment
Megosztás:

http://www.autodiagnosztika.com/obd2_elm_interface.jpg

Ezzel a kábellel őssze lehet kötni egy 1998-as AstraG-t egy laptoppal?Adnak hozzá szoftvert is.

Ezt egy net oldalon találtam,ahol meg is lehet rendelni,csak nem vagyok benne biztos,hogy ez jó az én autómhoz is.

Segítsetek légyszíves.

És miért jó, ha összekötöm? Meg tud szólalni, mint KITT? :blink:

Link to comment
Megosztás:

És miért jó, ha összekötöm? Meg tud szólalni, mint KITT? :blink:

Arra akarom használni,hogy kitudjam olvasni,illetve törölni a hibakódot,ugyanis kb.havonta egyszer kigyullad a légzsákvisszajelzőm,és már elegem van a mindenkori 2000Ft-os hibakód törlésből.Mert idáig akárhányszor bevittem az Opel szervízbe,mindig csak annyit tudtak mondani,hogy csak valami pillanatnyi rövidzárlat léphetett fel,kitörlik a hibakódot,én kifizetem a 2000Ft-ot és ennyi.Már nagyon unom.

Link to comment
Megosztás:

Arra akarom használni,hogy kitudjam olvasni,illetve törölni a hibakódot,ugyanis kb.havonta egyszer kigyullad a légzsákvisszajelzőm,és már elegem van a mindenkori 2000Ft-os hibakód törlésből.Mert idáig akárhányszor bevittem az Opel szervízbe,mindig csak annyit tudtak mondani,hogy csak valami pillanatnyi rövidzárlat léphetett fel,kitörlik a hibakódot,én kifizetem a 2000Ft-ot és ennyi.Már nagyon unom.

ez egy rossz hozzállás, amikor nekem ilyen jelzés gondom volt és már úgy mentem vissza miatta megint, hát rácsaptam az asztalra, hogy Én nem tekintem javítottnak a hibát, tehát még az előző számlára csinálják, de sürgősen, mert ezek szerint, akkor nem csináltak megfelelő munkát, sőt szerintem semmit, így nem kellett semmi mást kifizetnem, mint a megtalált hiba elhárításnak költségét, ugyanis először nálam is csak kitörölték a jelzést, demásodszorra is fel akarták számolni a törlést, nameg persze a ki-be állást :D (ezért is külön lóvé B) ), mire a főnökkel kissé emeltebb hangon közöltem ismét az állásfoglalásomat így eláltak az említett ktg-ek ismételt kifiztésétől.

Persze meg kell jegyeznem, hogy Én voltam a sügér, én okoztam a hibát, mert meghúztam az utasoldali légzsák madzagját, ezért lett kontaktos. :D :blink: , de ennek már kb 1.5 éve és azóta is hibamentes, tehát a javítás megfelelő volt! ;)

Link to comment
Megosztás:

ez egy rossz hozzállás, amikor nekem ilyen jelzés gondom volt és már úgy mentem vissza miatta megint, hát rácsaptam az asztalra, hogy Én nem tekintem javítottnak a hibát, tehát még az előző számlára csinálják, de sürgősen, mert ezek szerint, akkor nem csináltak megfelelő munkát, sőt szerintem semmit, így nem kellett semmi mást kifizetnem, mint a megtalált hiba elhárításnak költségét, ugyanis először nálam is csak kitörölték a jelzést, demásodszorra is fel akarták számolni a törlést, nameg persze a ki-be állást ;) (ezért is külön lóvé :D ), mire a főnökkel kissé emeltebb hangon közöltem ismét az állásfoglalásomat így eláltak az említett ktg-ek ismételt kifiztésétől.

Persze meg kell jegyeznem, hogy Én voltam a sügér, én okoztam a hibát, mert meghúztam az utasoldali légzsák madzagját, ezért lett kontaktos. ;) :blink: , de ennek már kb 1.5 éve és azóta is hibamentes, tehát a javítás megfelelő volt! :D

Így is van! Végülis az ember azért kéne fizessen, hogy kijavítsák a hibát, és nem pedig a tüneti kezelésekért! Olyan nincs, hogy "pillanatnyi hiba" - a hiba ott van, pl. kirágódott vezeték, szakadt szigetelés, kontaktos csatlakozó. Sajnos a legtöbbször a szerelők vagy túlterheltek, vagy egyszerűen lusták keresgélni az elektromos hibákat - egyszerűbb altatni az ügyfelet, aztán bezsebelni a két rugót minden hónapban a semmiért.... ;)

Azon kívül a szervíznek a javításra vmilyen szavatosságot kell(ene) vállalnia - ha szerintük a hiba törlése megfelelő "javítás" volt, akkor ha az bizonyos időn belül újra előjön, igenis, hogy ingyen ki kell javítaniuk. Az elektronika nem kopó alkatrész... B)

Ugyan nem Opel, de nekem a feleségem Stilojánál a bal doblemeznél elengedett egy kábelrögzítő, ami miatt egy kábelköteg elkezdett a karosszériához dörzsölődni, és kb. egy év alatt szépen fel is feslett rajta a szigetelés - ezért aztán esős időben (amikor víz került oda) az autó mindenféle hibákat produkált - légmennyiségmérő, pillangószelep-vezérlés, etc.etc. Az első javítási kísérlet (pillangószelep-vezérlő csere) még garanciaidőben volt, de azután a hiba visszajött már garanciaidőn túl is - miután próbálták kiszámlázni a javítást a fenti elvek alapján kivertem a balhét, úgyhogy elálltak a szándékuktól. Azután ezzel még kétszer voltam ott, és mind a kétszer INGYEN javították (nem csak törölték a hibát, hanem csereberéltek alkatrészeket is, bár meglehetősen tanácstalanok voltak).

Aztán most egy karosszéria javításnál kiderült a bibi - a kábeleket újraszigeteltük, azóta minden ok. :D

Szóval a lényeg, hogy a szervíz hozzáállása általában sokkal jobb, mint elsőre gondolnád - hiszen a szervízek ma már versenyeznek az ügyfelekért. (elvileg :D)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap délben átvettük a vadi új Astránkat a nejemmel. :blink:

Eléggé fülig ér a szám, remek jó kis autó ez.

A digitklíma meg pazar.. Legalábbis az eddigi tapasztalatok alapján.

Sokkal nagyobb, masszívabb kocsi, mint az előző Polonk volt! Hétvégén nyomok bele 7-800km-t, majd beszámolok a fogyasztásról is. B) Sajna az ügyintéző nem állt a toppon, még azt se bírta megmondani, hogy mi az az ECO kapcsoló a klímán. :D

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Először is gratulálok én is...

Azért sikerült már megfejteni, hogy mi azaz ECO kapcsoló! Ugye? B)

Persze, sokat nem próbálgattam, elővettem a kézikönyvet. :blink:

Ma meg engedtem ki egy cseppnyi levegőt a kerekekből, mert kicsit túl voltak fújva.. Gondolom szállítás miatt...

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Ma meg engedtem ki egy cseppnyi levegőt a kerekekből, mert kicsit túl voltak fújva.. Gondolom szállítás miatt...

Mikor én vettem át, nekem is engedni kellett belőle, mert 3,5 barra voltak felfújva. Csak azt sajnáltam, hogy nem szóltak, igy 2 napig úgy autóztam! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Mikor én vettem át, nekem is engedni kellett belőle, mert 3,5 barra voltak felfújva. Csak azt sajnáltam, hogy nem szóltak, igy 2 napig úgy autóztam! :blink:

ez azért van, mert nem csinálták meg rendesen a 0 reviziot.

ugyanis a 3,5 bar a szállitási nyomás, de átadni az autót leengedett gumival kell....

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap néztem körbe a gumijaimat - először azóta, hogy felkerültek a 17-esek a GoodYear-ekkel - és kicsit megdöbbentem.

A jobb első kerekemben 2,6 bar volt, a jobb hátsóban 2,4 bar, a bal oldaliakban 2,3 ill, 2,2...

szóval szépen leeresztgettem őket...

2,2 - 2,0 -ra.

Link to comment
Megosztás:

ez azért van, mert nem csinálták meg rendesen a 0 reviziot.

ugyanis a 3,5 bar a szállitási nyomás, de átadni az autót leengedett gumival kell....

Persze a Schilleréknél odafigyelhetnének ilyesmire is! Alapvetőleg meg vagyok velük elégedve, de ezek szerint a 0 reviziójuk gáz...vagy csak a véletlen műve. :blink:

Link to comment
Megosztás:

B)

Ez mindenképpen segít :D Mert akkor lenne hol aludnom, ha végre meglátogatnám ;)

Á, szal ez a kifogás a meghívásoddal kapcs?! Ejnye, a rossz vendéglátó, ebadta kölke! :blink: :D ;)

Amúgy, csak megsúgom, h a MATRAC (ha így jobban tetszik: ágybetét) az bent figyel a szobácskájában.

1előre a talajon funkcionál. De funkcionál!!! :D

De ne rajtam múljon a míííting! Hamarosan szállítom! HALLOD/LÁTOD, TELO?!

Nyuszifül inda hausz!!! ;)

Peace

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.