Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Srácok egy olajcsere 15000 Ft-ért az drága? Munkadíj van benne, elvileg szűrő csere ( levegőszűrőt nem értettem miért mondta a szerelő ) ja és az olaj aminek az ára ha jól értettem 2600 Ft/l.

2600Ft/liter * 4 = 10.400 Ft

a maradék 4600 forintért:olajszűrő, légszűrő (az is szokták cserélni olajcserekor), munkadíj

Ha valóban ennyi az olaj ára akkor ez nem sok.

Nem tudom a szűrők pontos árát, de ebben a munkadíj kb 2500 Ft lehet, vagy annyi se.

Link to comment
Megosztás:

Erről jut eszembe: a legidiótább csipogás az volt, hogy egy időben a mikrobuszok hátramenet közben kívül lambadát zenélték ilyen 7 zenés kvarcóra stílusban.. emlékeztek még? ;) ;) :P

Volt apósom ladájában ilyen volt. Egyszer kölcsönadta. Nagy tömeg mellett tolattam. Utána nem kértem kölcsön többet az autót ;)

Link to comment
Megosztás:

2600Ft/liter * 4 = 10.400 Ft

a maradék 4600 forintért:olajszűrő, légszűrő (az is szokták cserélni olajcserekor), munkadíj

Ha valóban ennyi az olaj ára akkor ez nem sok.

Nem tudom a szűrők pontos árát, de ebben a munkadíj kb 2500 Ft lehet, vagy annyi se.

Közben átszaladttam a közeli gumishoz ahol mint kiderűlt ők is csínálnak ilyet mert több mindennel foglakoznak és ott a "mi autónk" típusú személygépkocsira 10000 mondtak kb. De a komolyabakra már azt mondták, hogy olyan 15 körül.

Link to comment
Megosztás:

Közben átszaladttam a közeli gumishoz ahol mint kiderűlt ők is csínálnak ilyet mert több mindennel foglakoznak és ott a "mi autónk" típusú személygépkocsira 10000 mondtak kb. De a komolyabakra már azt mondták, hogy olyan 15 körül.

Szerintem minden attól függ, milyen olajat raknak bele, azt kell tisztázni, 4 liter Tes...cós 2 rugó, 4 liter minőségi 10 rugó...Egyébként én magam cserélek olajat, mindíg cserélek vele együtt levegőszűrőt is, az olyan ezres körül van, olajszűrő is olyan ezres, meg az olaj (én gyári Opel olajat használok, most nyáron pl 10-40-est) így 7-8 rugóból megvan a dolog, 5-30-as olajjal meg 10 körül...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem minden attól függ, milyen olajat raknak bele, azt kell tisztázni, 4 liter Tes...cós 2 rugó, 4 liter minőségi 10 rugó...Egyébként én magam cserélek olajat, mindíg cserélek vele együtt levegőszűrőt is, az olyan ezres körül van, olajszűrő is olyan ezres, meg az olaj (én gyári Opel olajat használok, most nyáron pl 10-40-est) így 7-8 rugóból megvan a dolog, 5-30-as olajjal meg 10 körül...

Ha megtudnám oldani ezt a problémát akkor én is otthon csínálnám de sajna nem lehet. Lelőnének érte a közteresek.;)

Link to comment
Megosztás:

Ha megtudnám oldani ezt a problémát akkor én is otthon csínálnám de sajna nem lehet. Lelőnének érte a közteresek.;)

Én évente 20 ezer Km-t megyek, így kétszer cserélek olajat, állt. tavasszal és összel. Ezt azért mindíg megoldom, én sem a 13. kerület közepén cserélem le, ilyenkor hazaruccanok a faterhoz Debrecenbe (kertes ház+garázs+udvar) vagy apósjelöltemhez Szeghalomra (szintés kertes ház, garázs, stb). Beruháztam egy 1000 Ft-os torx kulcskészletbe, meg egy olajszűrő leszedőbe és így magam ki tudom cserélni az olajat. Nem a pénz miatt, hanem mert így biztos vagyok benne hogy olyan olaj és annyi van benne, amit én akarok...

Link to comment
Megosztás:

Én évente 20 ezer Km-t megyek, így kétszer cserélek olajat, állt. tavasszal és összel. Ezt azért mindíg megoldom, én sem a 13. kerület közepén cserélem le, ilyenkor hazaruccanok a faterhoz Debrecenbe (kertes ház+garázs+udvar) vagy apósjelöltemhez Szeghalomra (szintés kertes ház, garázs, stb). Beruháztam egy 1000 Ft-os torx kulcskészletbe, meg egy olajszűrő leszedőbe és így magam ki tudom cserélni az olajat. Nem a pénz miatt, hanem mert így biztos vagyok benne hogy olyan olaj és annyi van benne, amit én akarok...

Jó neked, hogy ilyen lehetőségeid vannak.;) A 13.ker.-ben merre laksz?

Link to comment
Megosztás:

Jó neked, hogy ilyen lehetőségeid vannak. ;) A 13.ker.-ben merre laksz?

Nekem meg van garázsom, meg akna is van benne ;).

De ha be akarok állni, akkor ki kell tenni a három féle grillasztalt, az erősítőt, meg a hangládákat, meg a székeket :P ... oda szoktunk járni a haverokkal szombat esténként party-zni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha megtudnám oldani ezt a problémát akkor én is otthon csínálnám de sajna nem lehet. Lelőnének érte a közteresek.;)

Az is megoldás, hogy pl. akár itt szétnézel, és rendelsz valami jó löttyöt, aztán elmész cseréltetni. Ha Te adod át a kannát, és ott állsz a műveletnél, abban is biztos lehetsz, hogy az kerül bele, amit akartál. Az ilyen gumisműhelyes csere nekem kicsit fázós, gondolom hordóból nyomják, abban meg ki tudja, mi van? Persze a többség biztos rendes, meg nem vág át, de manapság (sem) árt az óvatosság. Arra figyelj, hogy ha csipegeti a gép az olajat, akkor ne csak a feltöltési mennyiség (3,5 literre emlékszem) körülit vegyél, hanem többet, hogy legyen mit utántöltögetni.

Link to comment
Megosztás:

Az is megoldás, hogy pl. akár itt szétnézel, és rendelsz valami jó löttyöt, aztán elmész cseréltetni. Ha Te adod át a kannát, és ott állsz a műveletnél, abban is biztos lehetsz, hogy az kerül bele, amit akartál. Az ilyen gumisműhelyes csere nekem kicsit fázós, gondolom hordóból nyomják, abban meg ki tudja, mi van? Persze a többség biztos rendes, meg nem vág át, de manapság (sem) árt az óvatosság. Arra figyelj, hogy ha csipegeti a gép az olajat, akkor ne csak a feltöltési mennyiség (3,5 literre emlékszem) körülit vegyél, hanem többet, hogy legyen mit utántöltögetni.

Én az olajshop.hu-tól rendelek, mert ott személyesen át tudom venni a cuccot és így nem kell a szállításért fizetni, egyébként meg szeretek szerelni, bütykölni, és egy olajcsere szerintem egyszerübb, mint egy kerékcsere.

Link to comment
Megosztás:

Az is megoldás, hogy pl. akár itt szétnézel, és rendelsz valami jó löttyöt, aztán elmész cseréltetni. Ha Te adod át a kannát, és ott állsz a műveletnél, abban is biztos lehetsz, hogy az kerül bele, amit akartál. Az ilyen gumisműhelyes csere nekem kicsit fázós, gondolom hordóból nyomják, abban meg ki tudja, mi van? Persze a többség biztos rendes, meg nem vág át, de manapság (sem) árt az óvatosság. Arra figyelj, hogy ha csipegeti a gép az olajat, akkor ne csak a feltöltési mennyiség (3,5 literre emlékszem) körülit vegyél, hanem többet, hogy legyen mit utántöltögetni.

Nagy szervíznél csurig volt töltve úgy, hogy a nívó megfúlladt. Sajna az olajat nem adták oda igaz én sem kértem. A gumis cég főnöke Shell olajat emlegetett 2200/lityi.

Link to comment
Megosztás:

A belinkelt helyen 10 kg-ig csak 1.200 Ft a szállítási költség. Azért megfontolandó. ;)

Persze nem egy vagyon a szállítás. Nekem általában az idővel van a gond, hogy hova kérjem a szállítás, még melózok, vagy a lakásra vagy most hova.....így meg érte megyek amikor nekem jólesik, meg amúgy is kb 20 perc alatt ott vagyok...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.