Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Leveszed, és koszvastagság függvényében rongy + féktisztító.

Nekem olyan kotus volt, hogy a pillangószelep zárt állapotában megállt benne a féktisztító és csak lassan szivárgott.

Mikor kitakarítottam, akkor szembesültem vele, hogy tisztán majd egy mm a hézag a pillangószelep és a fal között :)

Egyből megszünt mindenféle ingadozás, lefulladás, stb.

Köszi:) Akkor a szombat de.-i program megvan. Előbb sajna nem tudom megoldani mert nem érünk rá (se én se az autó).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Az eddigi Opel márkaszervíz helyett egy másikat kellene találnom. Az AutoBinck (Bp. XVIII. ker.) van a közelben, ami több típust is forgalmaz és szervizel. Ismeri vki esetleg szervizüket? Esetleg vmilyen tapasztalat velük kapcsolatban?

Na - kértem tőlük árajánlatot 2 éves szervízre. Kevés km van a kocsiban (motor és fékolaj cserét mondtak az átvizsgáláson kívül) - ez 30-35 ezer között jönne ki + a zöld kártya, ami 8-9 ezer. Egyenlőre nem tudom ez mennyire reális - még két helyen meg fogom érdeklődni.

Link to comment
Megosztás:

Na - kértem tőlük árajánlatot 2 éves szervízre. Kevés km van a kocsiban (motor és fékolaj cserét mondtak az átvizsgáláson kívül) - ez 30-35 ezer között jönne ki + a zöld kártya, ami 8-9 ezer. Egyenlőre nem tudom ez mennyire reális - még két helyen meg fogom érdeklődni.

Azért érdekelne, hogy mitől változhat 30-35 ezer között egy olyan munka ára, aminél előre fix, hogy mit kell csinálni...

Link to comment
Megosztás:

Na - kértem tőlük árajánlatot 2 éves szervízre. Kevés km van a kocsiban (motor és fékolaj cserét mondtak az átvizsgáláson kívül) - ez 30-35 ezer között jönne ki + a zöld kártya, ami 8-9 ezer. Egyenlőre nem tudom ez mennyire reális - még két helyen meg fogom érdeklődni.

A zöldkártya meg fixen 7200 Ft

szerk: lehet, hogy több egy kicsit az új ÁFA miatt...

akkor 7500 kellene hogy legyen elvileg

Link to comment
Megosztás:

oké,akkor a vezérlés cserénél a csomiba kérem:)

Sört szereted?

most ittam kicsit bodult állapotban csináltam a dolgaimat :(

ma csak 7 db klima töltés volt 6000 ft csinálom jönnek mint az állat... :)

most végeztem mára kicsit sokáig tartott ma bolondok háza volt megtorpedoztak az ügyfelek.

Link to comment
Megosztás:

most ittam kicsit bodult állapotban csináltam a dolgaimat :(

ma csak 7 db klima töltés volt 6000 ft csinálom jönnek mint az állat... :)

most végeztem mára kicsit sokáig tartott ma bolondok háza volt megtorpedoztak az ügyfelek.

én is csináltam ma 2-t de kamionon,egy töltés javitás,egy szintező javitás......nem unatkoztam:)

Link to comment
Megosztás:

ó bakker! :( :P :)

Szemessel kapcsolatban.

Ahogy te is észrevetted, a HK szemest isbe kell a gumiperem alá tolni, csak akkor lesz patent.

Nézegettem én is, de gyakorlatilag a perem alá tolás csak az alsó 3/4 részére megoldható, ahol a motorháztető nyílik, de ahol a oldalsó lemez kezdődik, kerekek felett (nem ugrik be a neve :hiya: ) ott már nem lehet a gumniperem alá tolni, hanem ott egy kicsit rá kell nyomni lámpára.

Nálad hogy volt, fullosan felfeküdt, abszolut nem kellett rányomni sehol hogy felfeküdjön?

Link to comment
Megosztás:

Szemessel kapcsolatban.

Ahogy te is észrevetted, a HK szemest isbe kell a gumiperem alá tolni, csak akkor lesz patent.

Nézegettem én is, de gyakorlatilag a perem alá tolás csak az alsó 3/4 részére megoldható, ahol a motorháztető nyílik, de ahol a oldalsó lemez kezdődik, kerekek felett (nem ugrik be a neve :) ) ott már nem lehet a gumniperem alá tolni, hanem ott egy kicsit rá kell nyomni lámpára.

Nálad hogy volt, fullosan felfeküdt, abszolut nem kellett rányomni sehol hogy felfeküdjön?

Nekem felfeküdt rendesen, de az oldalsó karosszéria elem alá nekem is nehezen ment be.

Úgy oldottam meg, hogy a szemes erre a részre eső szélet (ami ide kell hogy bemenjen) először arrébb toltam be a gumi alá és utána toltam a lámpa mentén oldal irányban az oldalsó k. elem alatti részre. így be tudtam tolni a helyére. DE szemből nekem sem ment.

Arra kell ügyelni, hogy amikor a többi részt tolod utána be, akkor ez ne ugorjon ki. Sztem ha így beteszed passzos lesz.

Egyébként ha jól megfigyeled a lámpán ezen a részen van egy besüllyesztés a lámpatesten. Nem tudom a tién milyen, de nekem a szemes profilja úgy volt kialakítva, hogy oda passzoljon. Tehát nekem nyilvánvaló volt (a bénáskodásaim után), hogy ott is a gumi alá kell tenni, mert úgy illeszkedett tökéletesen.

Itt láthatod talán ezt a profilt az egyik képen (6. kép)

itt meg a kész -et láthatod

Tudom ezek a fotók már voltak, de visszakeresni nehezebb a fórumon...

Link to comment
Megosztás:

Nekem felfeküdt rendesen, de az oldalsó karosszéria elem alá nekem is nehezen ment be.

Úgy oldottam meg, hogy a szemes erre a részre eső szélet (ami ide kell hogy bemenjen) először arrébb toltam be a gumi alá és utána toltam a lámpa mentén oldal irányban az oldalsó k. elem alatti részre. így be tudtam tolni a helyére. DE szemből nekem sem ment.

Arra kell ügyelni, hogy amikor a többi részt tolod utána be, akkor ez ne ugorjon ki. Sztem ha így beteszed passzos lesz.

Egyébként ha jól megfigyeled a lámpán ezen a részen van egy besüllyesztés a lámpatesten. Nem tudom a tién milyen, de nekem a szemes profilja úgy volt kialakítva, hogy oda passzoljon. Tehát nekem nyilvánvaló volt (a bénáskodásaim után), hogy ott is a gumi alá kell tenni, mert úgy illeszkedett tökéletesen.

Itt láthatod talán ezt a profilt az egyik képen (6. kép)

itt meg a kész -et láthatod

Tudom ezek a fotók már voltak, de visszakeresni nehezebb a fórumon...

azért elötte illik picit csiszolni itt ott.....lehet hogy nem tökéletes az ive.....

Link to comment
Megosztás:

Nekem felfeküdt rendesen, de az oldalsó karosszéria elem alá nekem is nehezen ment be.

Úgy oldottam meg, hogy a szemes erre a részre eső szélet (ami ide kell hogy bemenjen) először arrébb toltam be a gumi alá és utána toltam a lámpa mentén oldal irányban az oldalsó k. elem alatti részre. így be tudtam tolni a helyére. DE szemből nekem sem ment.

Arra kell ügyelni, hogy amikor a többi részt tolod utána be, akkor ez ne ugorjon ki. Sztem ha így beteszed passzos lesz.

Egyébként ha jól megfigyeled a lámpán ezen a részen van egy besüllyesztés a lámpatesten. Nem tudom a tién milyen, de nekem a szemes profilja úgy volt kialakítva, hogy oda passzoljon. Tehát nekem nyilvánvaló volt (a bénáskodásaim után), hogy ott is a gumi alá kell tenni, mert úgy illeszkedett tökéletesen.

Itt láthatod talán ezt a profilt az egyik képen (6. kép)

itt meg a kész -et láthatod

Tudom ezek a fotók már voltak, de visszakeresni nehezebb a fórumon...

Aham.

Jólvan, hát bízom benne, hogy sikerül rendben felrakni és nem lesz gond vele.

Majd mondom, hogy be kell így tolni perem alá, hátha nem 1értelmű, aztán meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem szárazon ragasztó nélkül próbáld ki. Abban nincs kockázat

Jah, arra gondoltam én is, mingyá' induluk Uhuhu-ékhoz, színre lett fújva a cucc, aztán még mielőtt nekiesnének ragaccsal, megpróbáljuk betenni helyére szárazon, hogy lássuk pontosan hogyan is kell ha élesbe megy majd a dolog.

Szóval akkor még1x utoljára.

A piros részen 1értelműen becsúszik gumiperem alá.

Ugyanígy a zöld résznél is az oldalsó k.elemnél lévő perem alá is be kell erőltetni igaz?

143936.jpg

Link to comment
Megosztás:

Jah, arra gondoltam én is, mingyá' induluk Uhuhu-ékhoz, színre lett fújva a cucc, aztán még mielőtt nekiesnének ragaccsal, megpróbáljuk betenni helyére szárazon, hogy lássuk pontosan hogyan is kell ha élesbe megy majd a dolog.

Szóval akkor még1x utoljára.

A piros részen 1értelműen becsúszik gumiperem alá.

Ugyanígy a zöld résznél is az oldalsó k.elemnél lévő perem alá is be kell erőltetni igaz?

Igen, a zöld rész alá toltam én be oldalról ás utána a többit már szemből, ügyelve arra, hogy a nehezen betolt rész ne jöjjön ki, mert kedheted előlről.

Sok sikert! :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, a zöld rész alá toltam én be oldalról ás utána a többit már szemből, ügyelve arra, hogy a nehezen betolt rész ne jöjjön ki, mert kedheted előlről.

Sok sikert! :)

Jóó közben kis változás, holnap reggel hozom el a szemeseket, de magamnak rakom majd fel.

Szóval akkor ez a FBS nevű cucc a megfelelő?

Állagra ez milyen? Mennyit tegyek alá, csak épphogy, a szélek mentén vagy fullosan az érintkező felületet mindehol...?

Link to comment
Megosztás:

Jóó közben kis változás, holnap reggel hozom el a szemeseket, de magamnak rakom majd fel.

Szóval akkor ez a FBS nevű cucc a megfelelő?

Állagra ez milyen? Mennyit tegyek alá, csak épphogy, a szélek mentén vagy fullosan az érintkező felületet mindehol...?

Nem kell mindenhová.. ha jól passzol a szemes, akkor elég 1-2 helyen pöttyözni (azért a szélén is!), mert ha esetleg összetöröd a lámpát még le lehet szedni róla és nem kell új szemest csináltatni.

Ha véletlenül rámegy a lámpatestre egy darabig le tudod törölni a nem kívánt helyről, de ne húzd soká, mert kötött állapotban rugalmas marad ugyan, de veszett nehéz lekaparni... nagyon jól tapad

Allaga sűrű méz szerú, ecet szagú... ha megköt akkor erős gumi lesz belőle, áttetsző..

Link to comment
Megosztás:

Nem kell mindenhová.. ha jól passzol a szemes, akkor elég 1-2 helyen pöttyözni (azért a szélén is!), mert ha esetleg összetöröd a lámpát még le lehet szedni róla és nem kell új szemest csináltatni.

Ha véletlenül rámegy a lámpatestre egy darabig le tudod törölni a nem kívánt helyről, de ne húzd soká, mert kötött állapotban rugalmas marad ugyan, de veszett nehéz lekaparni... nagyon jól tapad

Allaga sűrű méz szerú, ecet szagú... ha megköt akkor erős gumi lesz belőle, áttetsző..

Váááááááááááááh.... :) :(

Megvettem ragacsot, meg papírszalag ragasztót is felfogatás, száradás idejére.

De hogy majdnem kipurcantam, mondom hol van bolt legközelebb, 2ik kerület, nézem neten, hidegkúti út 78, mondom jóóh, bicajra fel, batyiról megyek... 7.8 km... áááá de fel a hegyre... :P Gondolhattam volna, 40 fok, hát azt hittem ott maradok, de azért csak megvan! Holnap nekiesek a témának aztán majd tolok krémest!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.