Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

olvasgattam kicsit, sok emberkének van ilyen gondja :D

azt írják a bors a hatásos ellenszer. körbeborsozni a kocsit, másoknak bevált, este kipróbálom.

A csodaszerekbe nem hiszek, ezt írják róla fócus clubba

"Megvettem a macska-oktatót 6490Ft-ért a Conrad-ban.

...a macsekunk megnézte, megszagolgatta, épp' csak nem feküdt le mellé jobban megismerkedni vele..., ez most mind okés is lett volna, ha a készülék nem lett volna bekapcsolva

...én hallom a készülék marha kellemetlen hangját, a macska meg le sem tojja...

r_m

ui.: Lehet, hogy a macskát kellene garanciálisan becserélni, mint a készüléket "

Link to comment
Megosztás:

Már ha a téma terítékre került. mit lehet tenni olyankor, ha reteszeléssel bezártam az ajtókat és valami oknál fogva lemerűlt az akksi.

Hogy lehet bemenni a kocsiba?

Kinyitod a kulccsal, ennyire egyszerű!

A kulcsot ezért találták ki. Amit itt az elektronikával kapcsolatban regéltek, azt felejtsd el, mert butaság.

A távirányítóval szerelt kulcsokban, ha lemerül az elem, akkor is nyitható hagyományosan az autó, csak elindítani nem tudod, mert a transzponder nem tud jelet fogni...

Link to comment
Megosztás:

Kinyitod a kulccsal, ennyire egyszerű!

A kulcsot ezért találták ki. Amit itt az elektronikával kapcsolatban regéltek, azt felejtsd el, mert butaság.

A távirányítóval szerelt kulcsokban, ha lemerül az elem, akkor is nyitható hagyományosan az autó, csak elindítani nem tudod, mert a transzponder nem tud jelet fogni...

És a szervízkulccsal hogy tudod elindítani? Abban sincs elem...

Link to comment
Megosztás:

És a szervízkulccsal hogy tudod elindítani? Abban sincs elem...

Igazságod van ! Az elem csak a távnyitáshoz kell, az immo-hoz nem. Ezt lányos zavaromban benéztem...,de a lényegen nem változtat, lemerült akksi esetén is nyitható az autó, mindkét kulccsal.

Elnézést a téves információért, most elmegyek és hamut szórok a fejemre ! :D

Link to comment
Megosztás:

Most el kell mennem, de ha hazajövök töviről hegyire le fogom neked írni, hogy miért olyan amilyen.

Már megnéztem...

No Sebald!

A videóra visszatérve: nincs semmi természet ellenes abban, ahogy az a video kinéz.

1. A videofile felbontása kisebb mint az eredeti képé. Mindössze 640x480 pixel, így természetes, hogy a ha kiteszed teljes képre a videót, akkor látszanak a kinagyítódott pixelek és kevésbé éles a kép.

De ez csak az egyik ok, a másik összetettebb

2. Mint minden hétköznap használatos video formátum, de wmv főként, erőteljes video tömörítési algoritmus után lesz olyan amilyen.

Ezt nem úgy kell érteni, mint a ZIP-et vagy a RAR-t, mert azok veszteségmentes adattömörítések. A video tömörítés jelentős veszteséggel jár, mely egy bizonyos tömörítési szint felett már nagyon látható

.

Ha jobb képet akarsz elérni, akkor állíts nagyobb célfelbontást. Mondjuk, ha TV-n akarod lejátszani a DVD-t, akkor nem érdemes a szabvány PAL felbontásnál nagyobbat állítani ami 768x576. De ügyelni kell arra is, hogy ebből a képterületből a TV lehagy körbe egy sávot. ezen a képen látható az a sáv ("B"-vel jelölve), amit a TV le fog hagyni:

ti_02.png

Ezen na kereten kívülre ne tegyél szöveget, mert csak a PC-n fog látszani.

Bár itt nem is értem, hogy miért WMV formátumot készítettél, hiszen azt mondtad, hogy DVD-t akarsz készíteni.

A DVD formátumnak más (MPEG2) tömörítési algoritmusa van. ÉS el is érkeztünk a másik ponthoz.

A lényeg az, ninél jobb minőséget állítasz be a tömörítési algoritmusnál (? kbit/s) annál nagyobb lesz a video mérete, de annál kevésbé fog elmosódni a kép.

egy állóképes példa gyenge és erőteljes JPG tömörítés esetén ugyanarra képre:

tomorites1.jpgtomorites2.jpg

jól látható a különbség.

Video esetén is hasonló a helyzet.

tehát, ha tudsz, állíts jobb felbontást és nagyobb bitrátát (kbit/s) a tömörítés algoritmusnak. És ha valóban rendes DVD-t akarsz készíteni, akkor használj olyan szoftvert, ami szabvány DVD formátumban készíti el a vágott anyagot.

ÜDV: frz

Link to comment
Megosztás:

No Sebald!

A videóra visszatérve: nincs semmi természet ellenes abban, ahogy az a video kinéz.

1. A videofile felbontása kisebb mint az eredeti képé. Mindössze 640x480 pixel, így természetes, hogy a ha kiteszed teljes képre a videót, akkor látszanak a kinagyítódott pixelek és kevésbé éles a kép.

De ez csak az egyik ok, a másik összetettebb

2. Mint minden hétköznap használatos video formátum, de wmv főként, erőteljes video tömörítési algoritmus után lesz olyan amilyen.

Ezt nem úgy kell érteni, mint a ZIP-et vagy a RAR-t, mert azok veszteségmentes adattömörítések. A video tömörítés jelentős veszteséggel jár, mely egy bizonyos tömörítési szint felett már nagyon látható

.

Ha jobb képet akarsz elérni, akkor állíts nagyobb célfelbontást. Mondjuk, ha TV-n akarod lejátszani a DVD-t, akkor nem érdemes a szabvány PAL felbontásnál nagyobbat állítani amiDe ügyelni kell arra is, hogy ebből a képterületből a TV lehagy körbe egy sávot. ezen a képen látható az a sáv ("B"-vel jelölve), amit a TV le fog hagyni:

Ezen na kereten kívülre ne tegyél szöveget, mert csak a PC-n fog látszani.

Bár itt nem is értem, hogy miért WMV formátumot készítettél, hiszen azt mondtad, hogy DVD-t akarsz készíteni.

A DVD formátumnak más (MPEG2) tömörítési algoritmusa van. ÉS el is érkeztünk a másik ponthoz.

A lényeg az, ninél jobb minőséget állítasz be a tömörítési algoritmusnál (? kbit/s) annál nagyobb lesz a video mérete, de annál kevésbé fog elmosódni a kép.

egy állóképes példa gyenge és erőteljes JPG tömörítés esetén ugyanarra képre:

jól látható a különbség.

Video esetén is hasonló a helyzet.

tehát, ha tudsz, állíts jobb felbontást és nagyobb bitrátát (kbit/s) a tömörítés algoritmusnak. És ha valóban rendes DVD-t akarsz készíteni, akkor használj olyan szoftvert, ami szabvány DVD formátumban készíti el a vágott anyagot.

ÜDV: frz

na erre a dologra senki nem tud semmit irni:)

Link to comment
Megosztás:

Azért a Wmv-t mutattam meg mert ez a legkisebb, ez gyorsabban bejutott és betölteni is gyorsabb. Csináltam ugyanebből a projektből avikat is de azok sem jobbak.

Most megpróbálom visszaállítani a cd-re mentett munkát, és meglátjuk megtalálom-e hogy hol kell elvégezni azt a beállítást.

Először a múvimékerrel kezdem. A neroval készítettel az a gond hogy azóta lecseréltem a nero7-et és nem tudja visszaállítani a munkát.

A munka végén, a kiírás előtt kell állítgatni ugye?

Ja és a többiek véleményét is várnám hogy mely programot ajánlanák egy félhülye amatőrnek. :D

Fontos hogy magyar nyelvű legyen :)

Köszik!

Link to comment
Megosztás:

Azért a Wmv-t mutattam meg mert ez a legkisebb, ez gyorsabban bejutott és betölteni is gyorsabb. Csináltam ugyanebből a projektből avikat is de azok sem jobbak.

Most megpróbálom visszaállítani a cd-re mentett munkát, és meglátjuk megtalálom-e hogy hol kell elvégezni azt a beállítást.

Először a múvimékerrel kezdem. A neroval készítettel az a gond hogy azóta lecseréltem a nero7-et és nem tudja visszaállítani a munkát.

A munka végén, a kiírás előtt kell állítgatni ugye?

Ja és a többiek véleményét is várnám hogy mely programot ajánlanák egy félhülye amatőrnek. :D

Fontos hogy magyar nyelvű legyen :)

Köszik!

Szerintem pinnacle studio (a legújabb, ultimate már magyarul szól hozzád). A moviemakert gyorsan el kell felejteni, a nérót nem ismerem.

Nézd meg a bemenő filét, ha az rossz minőségű, akkor annyit mondanék: sz@rból nem lehet várat építeni.

Amikor elkészült a filmed, akkor kell beállítani a végső file minőségét, méretét...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem pinnacle studio (a legújabb, ultimate már magyarul szól hozzád). A moviemakert gyorsan el kell felejteni, a nérót nem ismerem.

Nézd meg a bemenő filét, ha az rossz minőségű, akkor annyit mondanék: sz@rból nem lehet várat építeni.

Amikor elkészült a filmed, akkor kell beállítani a végső file minőségét, méretét...

Igen én is ajánlom neked a pinnacle studio-t, hétköznapi használatra kiválló!

Mondjuk én Adobe Premiere CS3-at használok a vágásra DVD készítésre meg Encore-t, de ezek már

a professzionális kategóriába tartoznak. Hihetetlen jók, de ennek megfelelően első látásra igen bonyolultak is.

Ilyen "wizzard" jellegű funkciók nincsenek benne.

Link to comment
Megosztás:

Igen én is ajánlom neked a pinnacle studio-t, hétköznapi használatra kiválló!

Mondjuk én Adobe Premiere CS3-at használok a vágásra DVD készítésre meg Encore-t, de ezek már

a professzionális kategóriába tartoznak. Hihetetlen jók, de ennek megfelelően első látásra igen bonyolultak is.

Ilyen "wizzard" jellegű funkciók nincsenek benne.

Avid, na az kemény, amikor billentyűzetről vágod meg. Szépen zongorázol öt percet és kész a fókusz összes riportja. .)

Link to comment
Megosztás:

Rendben, mindjárt meg is lesem amiket ajánlottatok. Mint mondtam nekem a lehető legegyszerűbb kellene, ami magyar nyelvű. Nem akarok én nagyokat alkotni, mindössze a fényképezővel megörökített élményeket szeretném televízión nézhetővé tenni. Ami fontos, hogy a képek minősége ne romoljon. Az már csak hab a tortán hogy áttűnéseket és hangot lehet alá rakni.

Amiért most a múvimékert próbálgatom az azért van mert egy régebbi anyagot kell befejeznem. Az újra készítése (hangok vágása, képek kiválogatása, sorba helyezése, a kettő összehangolása) sok időt venne igénybe. A későbiekben kétlem hogy ennyit bíbelődök ilyennel.

Na szóval ehun tartok most:

Megtaláltam azt ahol (szerintem talán) a hibát elkövettem. (Vagy tévedek?)

Itt ha jól emlékszem így léptem tovább.: http://dl.getdropbox.com/u/2377176/Film.jpg

Ha nem ezt akkor melyik beállítást kellett volna választani?

Netán máshol van az a beállítási lehetőség amit említettél?

Link to comment
Megosztás:

Rendben, mindjárt meg is lesem amiket ajánlottatok. Mint mondtam nekem a lehető legegyszerűbb kellene, ami magyar nyelvű. Nem akarok én nagyokat alkotni, mindössze a fényképezővel megörökített élményeket szeretném televízión nézhetővé tenni. Ami fontos, hogy a képek minősége ne romoljon. Az már csak hab a tortán hogy áttűnéseket és hangot lehet alá rakni.

Amiért most a múvimékert próbálgatom az azért van mert egy régebbi anyagot kell befejeznem. Az újra készítése (hangok vágása, képek kiválogatása, sorba helyezése, a kettő összehangolása) sok időt venne igénybe. A későbiekben kétlem hogy ennyit bíbelődök ilyennel.

Na szóval ehun tartok most:

Megtaláltam azt ahol (szerintem talán) a hibát elkövettem. (Vagy tévedek?)

Itt ha jól emlékszem így léptem tovább.: http://dl.getdropbox.com/u/2377176/Film.jpg

Ha nem ezt akkor melyik beállítást kellett volna választani?

Netán máshol van az a beállítási lehetőség amit említettél?

A DV-avi az egy jó minőségű, viszonylag alacsony tömörítettségű formátum, DE!

A az asztali DVD nem fogja lejátszani, mert ezt a formátumot nem ismeri! Ebben a formátumban 1 óra az kb 13 Gbyte!

Ezt a formátumot a kamerák használják, ez van tárolva pl a Mi DV kazettákon.

Én ilyen formátumban szoktam letölteni a kameráról az anyagot, aztán megvágom, majd MPG2 tömörítéssel kiexportálom a vágott filmet, utána pedig ebből készítek rendes dvd-t. A rendes DVD-nek saját file szerkezeti felépítési szabványa van, egy filmet több VOB file-ban tárol, de alapvetően MPG2 tömörítést használ.

DE mindezt neked nem kellk majd részletesen tudnon, ha pinnacle studiót fogsz használni.

Ott varázsló szerűen 3 egyszerű logikai lépésben lehet megcsinálni a filet

1. film dgigtalizálás, letöltés

2. szerkesztés

3. DVD készítés

neked majd az első pont kimarad, mivel nem kell kameráról bevinned az adatoakat.

Link to comment
Megosztás:

Rendben, mindjárt meg is lesem amiket ajánlottatok. Mint mondtam nekem a lehető legegyszerűbb kellene, ami magyar nyelvű. Nem akarok én nagyokat alkotni, mindössze a fényképezővel megörökített élményeket szeretném televízión nézhetővé tenni. Ami fontos, hogy a képek minősége ne romoljon. Az már csak hab a tortán hogy áttűnéseket és hangot lehet alá rakni.

Amiért most a múvimékert próbálgatom az azért van mert egy régebbi anyagot kell befejeznem. Az újra készítése (hangok vágása, képek kiválogatása, sorba helyezése, a kettő összehangolása) sok időt venne igénybe. A későbiekben kétlem hogy ennyit bíbelődök ilyennel.

Na szóval ehun tartok most:

Megtaláltam azt ahol (szerintem talán) a hibát elkövettem. (Vagy tévedek?)

Itt ha jól emlékszem így léptem tovább.: http://dl.getdropbox.com/u/2377176/Film.jpg

Ha nem ezt akkor melyik beállítást kellett volna választani?

Netán máshol van az a beállítási lehetőség amit említettél?

Ha csak képeket akarsz eképpen, akkor fölösleges a pinnacle studio, van erre kisebb, egyszerűbb, szebb, jobb, csak nem tud magyarul program. Azért szerintem lehet vele boldogulni, ha nem tudsz angolul akkor is. A lényeg Photodex Proshow A Gold kevesebbet tud, de az is elég szerintem.

A hiba szerintem nem ott van, hanem, hogy ezek a programok esetleg külső kodekeket alkalmaznak, és az nincs jól beállítva.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak képeket akarsz eképpen, akkor fölösleges a pinnacle studio, van erre kisebb, egyszerűbb, szebb, jobb, csak nem tud magyarul program. Azért szerintem lehet vele boldogulni, ha nem tudsz angolul akkor is. A lényeg Photodex Proshow A Gold kevesebbet tud, de az is elég szerintem.

A hiba szerintem nem ott van, hanem, hogy ezek a programok esetleg külső kodekeket alkalmaznak, és az nincs jól beállítva.

Na erre a célra pont ez lesz a legjobb :D

Link to comment
Megosztás:

A DV-avi az egy jó minőségű, viszonylag alacsony tömörítettségű formátum, DE!

A az asztali DVD nem fogja lejátszani, mert ezt a formátumot nem ismeri! Ebben a formátumban 1 óra az kb 13 Gbyte!

Ezt a formátumot a kamerák használják, ez van tárolva pl a Mi DV kazettákon.

Én ilyen formátumban szoktam letölteni a kameráról az anyagot, aztán megvágom, majd MPG2 tömörítéssel kiexportálom a vágott filmet, utána pedig ebből készítek rendes dvd-t. A rendes DVD-nek saját file szerkezeti felépítési szabványa van, egy filmet több VOB file-ban tárol, de alapvetően MPG2 tömörítést használ.

DE mindezt neked nem kellk majd részletesen tudnon, ha pinnacle studiót fogsz használni.

Ott varázsló szerűen 3 egyszerű logikai lépésben lehet megcsinálni a filet

1. film dgigtalizálás, letöltés

2. szerkesztés

3. DVD készítés

neked majd az első pont kimarad, mivel nem kell kameráról bevinned az adatoakat.

Értem. Később utána nézek hogy miként és honnan szerzem be ezt a progit. Úgy látom ez némileg hasonlít a múvira, biztos nem lesz gond a kezelésével. Ennél az a gond hogy nem találok olyan beállítást ami a tv-nek megfelelő formátumot csinál. Azaz nem is tudom hogy milyen formátum felel meg a tv-nek. Nem kell feltétlenül dvd, valami avi is megfelelne talán. Vagy nem?

Egyébként azért kéne valahogy ezzel csinálni valamit mert mnt mondtam ezt a pojektet így összevágni nem tudom mégegyszer. Gondolom ezt az összeállítást meg nem tudom átvinni másik programba. Ugye?

Link to comment
Megosztás:

Ha csak képeket akarsz eképpen, akkor fölösleges a pinnacle studio, van erre kisebb, egyszerűbb, szebb, jobb, csak nem tud magyarul program. Azért szerintem lehet vele boldogulni, ha nem tudsz angolul akkor is. A lényeg Photodex Proshow A Gold kevesebbet tud, de az is elég szerintem.

A hiba szerintem nem ott van, hanem, hogy ezek a programok esetleg külső kodekeket alkalmaznak, és az nincs jól beállítva.

Ez meg a fényképezőhöz kapott (http://dl.getdropbox.com/u/2377176/N%C3%A9vtelen.jpg) progira emlékeztet.

Ezt is kipróbálom majd. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha nem akarod újrakezdeni amit csináltál, akkor próbáld meg a te progidból kiexportálni a filmedet a lehető legjobb minőségben.

a DV-avi az jó.

És akkor a másik progiban, ami majd képes lesz rendes DVD-t készíteni ezt a file-t kell behozni, mint forrás anyagot.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem akarod újrakezdeni amit csináltál, akkor próbáld meg a te progidból kiexportálni a filmedet a lehető legjobb minőségben.

a DV-avi az jó.

És akkor a másik progiban, ami majd képes lesz rendes DVD-t készíteni ezt a file-t kell behozni, mint forrás anyagot.

Ja és az majd felismeri ezt a DV-t? És ha simán egy konvertáló progival átkonvertálnám?

Link to comment
Megosztás:

Ja és az majd felismeri ezt a DV-t? És ha simán egy konvertáló progival átkonvertálnám?

A DV-avi szabványos videoformátum (DV - DigitalVideo kameraszabvány), a Pinnacle ismeri.

A Photodex Proshow az nemigen fogja ismerni de az nem is videovágó program, hanem fotókból készít filmet azaz DVD-t. Node ott előlről kellene kezdened az egészet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.