Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hali!

A klíma légyege a kompresszor meg egy halom cső. A kompresszor kuplungja nem zár gáz nélkül, tehát nem megállapítható a működése. A gázt hűteni kell, ezt egy venti végzi. Ha nincs mit hűteni... Ugye érted. Ez a helyzet a többi elektronikus kütyüvel is (érzékelő, kapcsoló,...).

Amit elsőként ki tudsz deríteni az a tömítettség, nincs-e lyuk valahol. A klímás először egy ,,hiba kereső,, gázzal tölti fel.

Nekem ez a véleményem a dologról. :rolleyes:

Szia!

Köszi az infót.

Üdv Shimi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Használ valaki közületek emelt fényerejű izzót? gondolok itt Osram Night Breaker, White hammer és társai +50, +90%-os izzókra. ha használtok, akkor mi a tapasztalat, milyet érdemes megvenni?

Szia!

Ez is olyan téma, mint az olaj, kinek, mi jön be, meg kell tapasztalni. Én ilyet használok: Tungsram Megalight 90%. Jól látok vele, bevált. Osram-ot nem használtam véleményt nem tudok mondani. Viszont amikor én is nézelődtem erősebb izzó után rátaláltam erre a fórumra:

Speciális fényszóró - izzók

Na ezután sem tudtam tudatosan dönteni, melyik lenne a jó. De olvasottabbnak :rolleyes: éreztem magam

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Használ valaki közületek emelt fényerejű izzót? gondolok itt Osram Night Breaker, White hammer és társai +50, +90%-os izzókra. ha használtok, akkor mi a tapasztalat, milyet érdemes megvenni?

nekem Tungsram Sportlight van benne, ez +50% és kicsit fehérebb mint a sima (nem kékes, csak akkor venni észre a különbséget ha csere felénél ránézel egyszerre a két oldalra)

szerintem jó cucc, a régi Astrámban is ilyen volt, főleg közvetlen a kocsi előtt lévő sávot világítja jobban, illetve a közlekedési táblák kontrasztosabban fénylenek, jobban olvashatóak éjjel

csak rendesen be kell állítani a fényszórót, mert amúgy eléggé vakíthatja a szembejövőt

Bárdinál vettem, 6 hónap garit adnak rá (nemtom máshol adnak-e, vagy mennyit)

Link to comment
Megosztás:

nekem Tungsram Sportlight van benne, ez +50% és kicsit fehérebb mint a sima (nem kékes, csak akkor venni észre a különbséget ha csere felénél ránézel egyszerre a két oldalra)

szerintem jó cucc, a régi Astrámban is ilyen volt, főleg közvetlen a kocsi előtt lévő sávot világítja jobban, illetve a közlekedési táblák kontrasztosabban fénylenek, jobban olvashatóak éjjel

csak rendesen be kell állítani a fényszórót, mert amúgy eléggé vakíthatja a szembejövőt

Bárdinál vettem, 6 hónap garit adnak rá (nemtom máshol adnak-e, vagy mennyit)

én osram night breaker-t használok, unixnál 6hónap gari szűk 5000ft, csak sajnos az egyik kiégett, ez a gastra zabálja az izzókat :rolleyes: :D :P

Link to comment
Megosztás:

én osram night breaker-t használok, unixnál 6hónap gari szűk 5000ft, csak sajnos az egyik kiégett, ez a gastra zabálja az izzókat :rolleyes: :D :P

hát igen, nekem is valami 4500ba fájt a kettő

az F-ben a H4-es az bírta rendesen, nemtom ez meddig fogja

azt nem igazán értem hogy miért csak párban árulják...

Link to comment
Megosztás:

hát igen, nekem is valami 4500ba fájt a kettő

az F-ben a H4-es az bírta rendesen, nemtom ez meddig fogja

azt nem igazán értem hogy miért csak párban árulják...

sajnos én sem értem, de a h7-es az eléggé gyenge nem sokat bírnak (nálam 10ekm-t), és tapasztalat , hogy ha az egyik kiég a másiknak sincs sok hátra.

Link to comment
Megosztás:

én osram night breaker-t használok, unixnál 6hónap gari szűk 5000ft, csak sajnos az egyik kiégett, ez a gastra zabálja az izzókat :rolleyes: :D :P

Nem tudom hogy kaptál rá garanciát, de én két helyen is voltam és azt mondták, hogy gyárilag nincs gari. Ezért nem vettem osramot (90%) vagy tungsramot (90%). Nem mertem bevállalni. Inkább valami német gyártmányú (nem tudom a nevét) izzót vettem ami 50%-os, de arra 1 év garanciát adnak. Jobb, mint a normál, kicsit többet látok vele.

Ha már itt tartunk, akkor megkérdezem, hogy nálatok is "osztott" a bal első fényszóró? Nálam olyan, hogy két fénykéve jön ki, a kettő között meg egy szinte fénymentes sáv van. Tudom kicsit hülyén írtam le, de másképp nem tudom. Elvileg az izzó jól van visszarakva, a fényszóró foncsora nem sérült.

Link to comment
Megosztás:

White hammer-t vettem. Ez is +50%-os. Állítólag ez egy tesztgyőztes legalábbis egy német oldal szerint ahol kb 20 izzót hasonlítottak össze. Talán a Nightbreaker 4. lett ott és ennek hosszabb az élettartalma is (elvileg). Ja és sokkal olcsóbb. H7: 2300/2db

Link to comment
Megosztás:

White hammer-t vettem. Ez is +50%-os. Állítólag ez egy tesztgyőztes legalábbis egy német oldal szerint ahol kb 20 izzót hasonlítottak össze. Talán a Nightbreaker 4. lett ott és ennek hosszabb az élettartalma is (elvileg). Ja és sokkal olcsóbb. H7: 2300/2db

esetleg nem tudnád linkelni a cikket.

ma is jó friss az idő. -12°C

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.