Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

VEZÉRGÉP


Vajda Tivadar

Recommended Posts

Biztos sokan gondoltatok arra ,hogy milyen jó lehet egy felvonulás elején menni a legszebb,legvagányabb- és még sorolhatnám az ide illő szavakat-autóval!Ugye sokan irigykedve nézegetjük a külföldi-hobby ill. hivatalos-tunerek munkáit!Sajnos van közöttük olyan amivel szép Magyarországunkba az első járőrig lehetne menni és innen rendszám s forgalmi nélkül vontatva!Sajnos tudom mivel jár a tuning!Sok-sok járkálás az egyik üzletből a másikba!Itt olcsó,de nem engedélyes-ott drága de TÜV-ös!Sajnos néhány SZERV ezt sem tudja értékelni!Olcsó ,de neve nincs vagy drága a márka illetve a forgalmazó NEVE miatt!Ezzel kapcsolatban várom a véleményeteket!Mire mennyit költenétek illetve költöttetek a közel múltban s jövőben!Elöre is köszönöm mindenkinek!MEGJEGYZÉS:Igazi fanatikusok inkább mail-ben közöljék a véleményüket a tömeges lelki traumák elkerülése véget! ,,...,hiszen csak egy tuner vagyok a sok közül,..."-dalszöveg kicsit másként!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 80
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Kedves Tivadar !

Két apróbb megjegyzés engedtessék meg nekem.

Az első az, hogy talán kicsit nagyon "hajalandóság" mutatkozna olvasók részéről a "ki mennyit költött/tervez költeni a kocsijára" ha leírnád, hogy miért van erre szükséged.

Másik pedig az, hogy talán szerencsésebb lett volna egy "Tuningról általában, avagy mennyit áldoznál kocsid átformálására" téma, mert a "VEZÉRGÉP" számomra kicsit misztikus, "kézzel nem fogható".

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!Köszönöm a tanácsokat ill. javaslatokat!Megfogadom öket!Kezdeném az elején:miért is gondoltam ,hogy jó téma lenne a feltett kérdés!Van egy ismerösőm , aki külföldön tartozkodótt s más tipus clubéletében töltötte szabad perceit .Ö mesélte a következött: volt egy igazi fanatikus emberke aki autójának többszörösét fizette már ki tuningra s ténylegessen egy fantasztikus autója van.De ott nem a club elnökének az autója a ,,vezérgép" ,hanem egy zsüri által megválasztott autó!Igy bárki oda kerülhet, ha rá szavaznak a legtöbben!Ö is volt már,de leváltotta egy másik autó,amely még jobb(?) volt!Erre volt az emberke kérdése, hogy mennyit kellene még az autójára költeni,hogy ismét a legjobb legyen?Erre lennék én is kivácsi!Ki mikor modja ki,hogy sok,s nem ér többet!Gondolva itt példaként a fóliára,ami elég vegyes érzelmeket váltott ki a tizen-huszon-harmincezreivel!Gondoltam itt az ültetésre is!Hányan gondolják azt,hogy a 20000Ft-os rugók is sokba kerülnek ill. hányan rakatnának ill. már be is rakatták a többszázezres szettet?Nos én erre gondoltam!Aki ugy gondolja,hogy nagyon betörtem az Ő ..............-jébe (mindenkire rábizom a beírandót!) attól SZERETNÉK BOCSÁNATOT KÉRNI!Jó?Üdv mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Tivadar!

Nem hiszem, hogy belegyalogoltál bárkinek bármilyébe.

Én viszont az általad leírt "licitálásnak" nem sok értelmét látom. nem hiszem, hogy a fórumozók közül túl sokan lennének hajlandók tételesen leírni, mire hány (száz)ezer forintot költöttek (vagy igen???)....

Link to comment
Megosztás:

Mi kisemberek vagyunk! :wink:

Bár pl. Fószer gépe nem lesz piskóta!Na Ő egy igazi megszállott, de leginkább ő is magának csinálja.Részleteket kérdezzétek tőle.

Mint ahogy itt mindenki.Nálunk szerintem nincs ilyen "azenyémalegszebb" dolog, mert alapból ez egy baráti társaság.nekünk az a célunk, hogy segítsük egymást, mert csak így haladhatunk a saját autónkkal is.Olcsó, és megvalósítható ötletekkel, beszerzési tippek, javítási tunerkodási tanácsokkal.

Végül:Nekem egy alap Astrám volt.Elkezdtem formálni úgy, hogy nekem tetszen.Már ráköltöttem közel 200e.-t,de valszeg ennek a 1.5Xse még rá fog menni, hogy olyan legyen, amilyennek megálmodtam.Más, hétköznapi autósnak ez sok, de nekem ez a hobbim. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nem, csak attól függ hogy ki mennyit költ az autojára ugyan is van egy olyan topic hogy "cicás autok" Lehet hogy baromi sok pénzt költ néhány ember azokra az autokra de valakinek nem tetszikvalaki meg oda van értük Szerintem egy enyhe ültetés (100e-150eft), Szolid Spoiler (150eft) Valami kis matrica ide-oda+fények+kis aproságok (150eft)+ Zene (igényesen) (150eft) és van egy vezérgép. Szumma 600eFT de én soha nem költenék ennyit rá max évek alatt.

Birom is a néet suttyot mikor olvasom hogy 18 evesen lerakta a jogsit, vett egy GSI-t (magyarorszagon melyik 18 eves vesz GSI-t), És akkor nem hogy örült volna a mint majom a farkának hanem beált a garázsba (Futomű,ültetés,belsőté börrel,zene, meg mit tudom én még mit költött rá)rákölt egy vagyont,de itt hon ezt nem engedheti meg sok ember! :) Pedig hányan megtennék.

De kinek a pap kinek a papné.

Na meg nagyon szép az ha porig van ültetve és tele spoilerrel.De akkor jöjön el Pestre legyen ő a vezergép de 30KM/H alatt nem mehet, ergo hasznalni is tudni kell.

Nem hiszem hogy sokan vannak itt akiknek az OPEL csak hobby autó.

Bocsika hogy kifakdtam nem akrtam senkit megbántani ez csak az egyéni véleményem!

u.i.:Miért az lenne a vezérgép akié a legszebb szerintem ez a csapat nem verseng a szépségért hanem azért tartja a felvonulést hogy szorakozzon. És van aki megteheti hogy csicsázza az autot van akinek azért is sporolni kell hogy el tudjon menni a felvonulásra, Miért lenne ő az utolsó akkor is ha neki csak egy széria autoja van.

Üdv

Mégegyszer bocs

Link to comment
Megosztás:

tuningra már eléggé kész terveim vannak....

de hosszútávúak :)

én főleg használom a gépet, nem akarok hókotrót :D

ha már költök rá, akkor minig szétnézek mik a lehetőségek, és a legjobbat fogom kiválasztani...nem a legolcsóbbat... annak semmi értelme :lol:

mostanában meg inkább a motortuning lehetőségeknek nézegetek utána

de hogy a konkrétumokról beszéljünk: rozsdamentes hátsódob, hifi, neonok bentre, kintre amiket beszereztem eddig...

a végösszegbe nem merek belegondolni 8)

Link to comment
Megosztás:

Én a "WRC"-re minden télen legalább fél misit rádobok, aztán mégsem dobogtatja meg a tunerek szívét. Viszont végigvisz a versenyszezonon. :)

Sok fajtája létezik a "szép" autóknak. Beadhatod a Steinmetz-hez az Omegád, ahol 3-4 misiért csodákat művelnek vele, viszont lehet hogy otthon egy-két százezerből sokkal szebbet-többet lehet kihozni. :D

Nézd meg pl. Kurgyis Gabi MV6-os Asconáját. Nincs párja szerintem,

nagyon franyón sikerült, mégsem került milliókba.

Szerintem nem a pénzen múlik leginkább a dolog.

Link to comment
Megosztás:

de hogy a konkrétumokról beszéljünk: rozsdamentes hátsódob, hifi, neonok bentre, kintre amiket beszereztem eddig...

a végösszegbe nem merek belegondolni 8)

itt nem a zsé számít...

ha a szépségverseny kilóra megy, akkor tutti viszem a pálmát :)

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt a súly dolgot rögtön megcáfolnám, mert az enyém 1120 kg (forgalmi szerint) a Sonique meg 1050... :roll: (bár lehet hogy azért mert abban kevesebb lőerő van... :) :D :lol: )

Szóval az én autóm nem versenyautó mint Gabié, és nincsenek is szponzoraim, tehát magamnak kell kigazdálkodni mindennek az árát (azt hiszem ezzel az emberek 99%-a így van :roll: ) de hát már jóval 1 milka felett költöttem az autóra 1 év alatt aztán még mindig nem néz ki sehogy... :roll:

Nem látszik rajta semmi... :roll:

Amúgy szerintem sem a legszebb autónak kellene felvezetnie, hanem annak aki ezt megérdemli... :wink:

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

....Aki ugy gondolja,hogy nagyon betörtem az Ő  ..............-jébe (mindenkire rábizom a beírandót!)....

Részemről semmi ilyesmiről nincs szó.

Csak arra próbáltam utalni, hogy hiányoltam valamit a hozzászólásodból.

Még pedig azt, hogy megemlítsd : autótuninggal foglalkozol és ennek kapcsán/ezért - is - kéred az Opel gazdik véleményét.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.