Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Sziasztok!

Jelzett a gepezett hogy fekfolyadek szint alacsony! Megnezzem a fekfoyladek tartalyt hat es min alatt van!

Siman csak leszedem a tetejet es utantoltok?? :D

Igen. Hacsak nem cserélsz fékbetétet,tárcsát, mert akkor a visszanyomott dugattyúkból visszajön az olaj. De ha régen volt, akár cserélheted is az egész rendszerben új olajra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jelzett a gepezett hogy fekfolyadek szint alacsony! Megnezzem a fekfoyladek tartalyt hat es min alatt van!

Siman csak leszedem a tetejet es utantoltok?? :)

Végülis igen, de azért nem ártana átnézni a rendszert, hogy nem ereszti-e el valahol az olajat..mert elvileg nem szabadna (akkora)fogyásnak lennie, hogy már a szintjelző is "megszólal".. :D Szerintem!

Link to comment
Megosztás:

Végülis igen, de azért nem ártana átnézni a rendszert, hogy nem ereszti-e el valahol az olajat..mert elvileg nem szabadna (akkora)fogyásnak lennie, hogy már a szintjelző is "megszólal".. :D Szerintem!

Hát ha új fékekkel nem maxig csak pl min és max közé tölti akkor a fékek kopásával felveszik a dugattyúk azt az olajmennyiséget simán.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha új fékekkel nem maxig csak pl min és max közé tölti akkor a fékek kopásával felveszik a dugattyúk azt az olajmennyiséget simán.

Nem vagyok értője a dolgoknak, de szerintem a légtelenitéskor be kellene állnia a szintnek és utána már nem szabadna fogynia, hm? :D

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok értője a dolgoknak, de szerintem a légtelenitéskor be kellene állnia a szintnek és utána már nem szabadna fogynia, hm? :D

Ahogy fogy a fékbetét egyre kijebb és kijebb kerül a dugattyú mögé viszont kell az olaj. Írja is az okoskönyv, hogy amikor új betétet teszel a fékbe vegyél le a kiegeynlító tartályból vagy állits oda valakit aki figyeli, nehogy kifojjon mikor szerelés közben visszatolod a dugattyút, hogy beférjen az új, vastagabb betét.

Az alaphelyzetbe visszanyomott dugattyú visszatolja az olajat ha meg kifolyik akkor bizony leszedi a fékrásegító dobról a fetéket (saját tapasztlat) :)

Link to comment
Megosztás:

az én tapasztalatom az, hogy a baromi érzékeny fékpedálokat is lehet ugyan olyan szépen használni :D

pár fékezés után hozzá is lehet szokni :)

Meg lehet szokni, de mi történik akkor, ha kicsit csúszósabb az út, vagy manőverezve kell vészfékezni? Forgalomban meg lehet szokni, de extrém helyzetekben nem szerencsés szvsz.

Link to comment
Megosztás:

Meg lehet szokni, de mi történik akkor, ha kicsit csúszósabb az út, vagy manőverezve kell vészfékezni? Forgalomban meg lehet szokni, de extrém helyzetekben nem szerencsés szvsz.

ha megszoktad, akkor ahhoz is hozzá leszel állva.

taknyos szaros úton ez a fék is megcsúszkál, attól, hogy könyebb a pedált nyomni, nem változik szinte semmi, csak nem fárad el a lábad...

Link to comment
Megosztás:

ha megszoktad, akkor ahhoz is hozzá leszel állva.

taknyos szaros úton ez a fék is megcsúszkál, attól, hogy könyebb a pedált nyomni, nem változik szinte semmi, csak nem fárad el a lábad...

Ha Te mondod, én elhiszem :D Taknyos úton érzékeny fékkel még nem kerültem húzós szituációba... :) Az enyémen szerencsére nemcsak a fék nehéz, hanem a kormány is, így legalább egyformán fáradok :D

Link to comment
Megosztás:

Meg lehet szokni, de mi történik akkor, ha kicsit csúszósabb az út, vagy manőverezve kell vészfékezni? Forgalomban meg lehet szokni, de extrém helyzetekben nem szerencsés szvsz.

Érdekes, de sok autónak van nagyon jó és érzékeny féke. És most itt nem az uj elektromosan teleaggatott szuper fékekról beszélek. Tizenéves, ABS nélküli autók. Valahogy mégsem csuszkálnak összevissza. Hogy lehet ez? :D

Egyszerűen ehhez vannak hozzászokva. Mégsem kell izombol nyomni a pedált, hogy meg tudjanak állni.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, de sok autónak van nagyon jó és érzékeny féke. És most itt nem az uj elektromosan teleaggatott szuper fékekról beszélek. Tizenéves, ABS nélküli autók. Valahogy mégsem csuszkálnak összevissza. Hogy lehet ez? :D

Egyszerűen ehhez vannak hozzászokva. Mégsem kell izombol nyomni a pedált, hogy meg tudjanak állni.

Igazából ha nincs ABS akkor taknyos úton tökmidegy milyen a fék, vagy blokkol, vagy ha ügyes vagy akkor nem. De többnyire blokkol az első kettő. A szituációt kell elkerülni ahol már vészfékezni kell, mert az mindíg kétes kimenetelű. Persze ha lehet.

Link to comment
Megosztás:

Féknyereggel együtt lehet cserélni.

Azt tudom de az elég drága nem?

Itt annyi volt, hogy bementem mondom a parasztnak ki kellene cserélni a tárcsát meg a betétet.

Hűtött tárcsát kivették, betét ki, tömört betették, betét be, aztán útnak engedtek. Ez a híres szerviz4+ akció....

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom de az elég drága nem?

Itt annyi volt, hogy bementem mondom a parasztnak ki kellene cserélni a tárcsát meg a betétet.

Hűtött tárcsát kivették, betét ki, tömört betették, betét be, aztán útnak engedtek. Ez a híres szerviz4+ akció....

valamit szerintem benézettél...

vagy nagyon átkurtak, és kicserélték a nyergedet, mivel a hűtötthöz drágább a nyereg, mint a szimpla :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.