Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Cserélted? Nem csak "felújítattad" a pofákat? :rolleyes:

Akkor felújítattam.....majdnem ugyanaz. Ugyanúgy erősen rajta kell lennie.

Na teszteltem. Voltam postán és utána néztem a felnit meg a dobot. A felni hideg, és a dobot megtapogatva a kérdéses fék dobja ugyanolyan minimálisan langyi volt mint a másik.

Szóval talán csak rossz beállítás.Vagy megszorult valami.

Link to comment
Megosztás:

Akkor felújítattam.....majdnem ugyanaz. Ugyanúgy erősen rajta kell lennie.

Na teszteltem. Voltam postán és utána néztem a felnit meg a dobot. A felni hideg, és a dobot megtapogatva a kérdéses fék dobja ugyanolyan minimálisan langyi volt mint a másik.

Szóval talán csak rossz beállítás.Vagy megszorult valami.

esett már le felujjított fékbetétről a fero réteg... szóval érdemes lenne ránézned.

Link to comment
Megosztás:

Hétfőn megnézem. De ha leesett volna akkor melegedne is, meg zörögne is, és ezeket nem csinálja. Igazából még pár hétig legyen jó, aztán már nem érdekel.

lehet csak felvált, és alámegy a pára, és ottmegfagy... ez elég is neki.

miért is kell már csak pár hétig bírnia?

Link to comment
Megosztás:

A múltkor valakinél téma volt, hogy nem volt vákuum a rásegítőnél.

Nos, délelőtt én is így voltam.

Egyszer csak fékezek, és betonkemény a padál. Megálltam, átnéztem a vákuumszivattyúról menő csövet,

megmozgattam, és semmi. Elindultam, és kis idő múlva, jó volt.

Ezt még egyszer csinálta, és azóta jó.

Mi a fenétől lehet ez ?

Link to comment
Megosztás:

A múltkor valakinél téma volt, hogy nem volt vákuum a rásegítőnél.

Nos, délelőtt én is így voltam.

Egyszer csak fékezek, és betonkemény a padál. Megálltam, átnéztem a vákuumszivattyúról menő csövet,

megmozgattam, és semmi. Elindultam, és kis idő múlva, jó volt.

Ezt még egyszer csinálta, és azóta jó.

Mi a fenétől lehet ez ?

Fals levegő.

Link to comment
Megosztás:

Mekkora méretű fékcsőkulcs kell Astrához, nem tudja esetleg valaki? Munkahengert kell majd cserélnem a hétvégén. Nem tudom mekkora kulcsot vegyek. A kocsi meg nincs most nálam, hogy megtudjam lesni. :rolleyes:

+

Ha veszel munkahengert, akkor érdemes pontosan megnézni milyen volt rajta. Az opel fékmunkahengerek elég sokfélék, eltérnek dugattyú átmérőben, a felfogatócsavarok számában (1-2), sőt még a fékcső csatlakozójának kialakításában is (belső-külső kúpos).

Sok bosszúságtól kímélheted meg magad egy kis odafigyeléssel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.