Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Sziasztok !

Segitségeteket kérném,hogy kadett e gsi alól,tárcsás hátsóhidat átlehet -e tenni astra f alá,és kell-e átalakitani valamit?Vagy csak a tárcsás agyat is elég lenne,és az is rámenne-e egy-az egybe,az astra egy 1.6 si motoros....LÉcci válaszokat mailbe küldjétek ha lehet tibor0107@gmail.com

Elöre is köszi mindenkinek.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Segitségeteket kérném,hogy kadett e gsi alól,tárcsás hátsóhidat átlehet -e tenni astra f alá,és kell-e átalakitani valamit?Vagy csak a tárcsás agyat is elég lenne,és az is rámenne-e egy-az egybe,az astra egy 1.6 si motoros....LÉcci válaszokat mailbe küldjétek ha lehet tibor0107@gmail.com

Elöre is köszi mindenkinek.....

elég áttenni az agyat...+kell másik kézikötél

Link to comment
Megosztás:

Mekkora méretű fékcsőkulcs kell Astrához, nem tudja esetleg valaki? Munkahengert kell majd cserélnem a hétvégén. Nem tudom mekkora kulcsot vegyek. A kocsi meg nincs most nálam, hogy megtudjam lesni. :rolleyes:

A hollanderekre nagyon figyel milyen méretűek,amikor a csöveket csináltatod.Én megszívtam anno a fékerőszabályzónál.

Úgy emlékszem 10-11-es kell hozzá.

10,de levételnél szinte mindig lesarkalod vele,a rézcső annyira szépen belapul a hollanderek alá,hogy kifelé 2-3 hónap után feljtős a kulccsal való bontás.

+

Ha veszel munkahengert, akkor érdemes pontosan megnézni milyen volt rajta. Az opel fékmunkahengerek elég sokfélék, eltérnek dugattyú átmérőben, a felfogatócsavarok számában (1-2), sőt még a fékcső csatlakozójának kialakításában is (belső-külső kúpos).

Sok bosszúságtól kímélheted meg magad egy kis odafigyeléssel.

Csak nem olyan,mint egy jó francia kocsi? :D

Link to comment
Megosztás:

10,de levételnél szinte mindig lesarkalod vele,a rézcső annyira szépen belapul a hollanderek alá,hogy kifelé 2-3 hónap után feljtős a kulccsal való bontás.

Ezért nem szabad sima villáskulccsal nekiállni. Azzal tényleg csak tönkreteszed. Ezért vannak a nyitott hollander kulcsok ami a 6ból 5 lapjára kapaszkodik így még a 14 éves összerohadt hollandert is ki tudtam sérülés nélkül tekerni fékhenger cserekor.

beta94.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ezért nem szabad sima villáskulccsal nekiállni. Azzal tényleg csak tönkreteszed. Ezért vannak a nyitott hollander kulcsok ami a 6ból 5 lapjára kapaszkodik így még a 14 éves összerohadt hollandert is ki tudtam sérülés nélkül tekerni fékhenger cserekor.

Csont nélkül lenyalta a sarkát a simma villáskulcs, utánna egy csőfogóval tekertem ki, persze a fékcsőnek annyi volt. De azon filóztam, hogyha ott végülis maga a rézcső kúpos része idomul tömítés gyanánt nem kellene.e munkahenger cserénél fékcsövet is cserélni? Amit belinkeltél nem lehetne flexel csinálni, egy sima csillagvillásból? Akkora nyílást vágni, hogy becsússzon a fékcső.

Link to comment
Megosztás:

Csont nélkül lenyalta a sarkát a simma villáskulcs, utánna egy csőfogóval tekertem ki, persze a fékcsőnek annyi volt. De azon filóztam, hogyha ott végülis maga a rézcső kúpos része idomul tömítés gyanánt nem kellene.e munkahenger cserénél fékcsövet is cserélni? Amit belinkeltél nem lehetne flexel csinálni, egy sima csillagvillásból? Akkora nyílást vágni, hogy becsússzon a fékcső.

A csillagkulcs azért nem az igazi mert azon is apró "recék" vannak amik szintén csak a csúcsokat fogja és könnyem elnyalódik. Ha találsz olyan csillagkulcsot ami hatlapú és nem a hagyományos csillag abból talán lehet, de lehet az meg ha kifűrészeled akkor már gyenge lesz. Én rááldoztam a kb 3eft-ot egy betára anno és szerintem, hogy nem kellett új fékcsöveket vennem már be is hozta az árát. Arrol nem is beszélve hogy biztosan lehet olcsóbb márkában is ilyen fékcsőkulcsot kapni.

Link to comment
Megosztás:

A csillagkulcs azért nem az igazi mert azon is apró "recék" vannak amik szintén csak a csúcsokat fogja és könnyem elnyalódik. Ha találsz olyan csillagkulcsot ami hatlapú és nem a hagyományos csillag abból talán lehet, de lehet az meg ha kifűrészeled akkor már gyenge lesz. Én rááldoztam a kb 3eft-ot egy betára anno és szerintem, hogy nem kellett új fékcsöveket vennem már be is hozta az árát. Arrol nem is beszélve hogy biztosan lehet olcsóbb márkában is ilyen fékcsőkulcsot kapni.

már próbáltunk ilyesmit az öreggel, kis feszítésre szétnyílt :D aztán kértünk kulcsot kölcsön :rolleyes: :P

Link to comment
Megosztás:

A csillagkulcs azért nem az igazi mert azon is apró "recék" vannak amik szintén csak a csúcsokat fogja és könnyem elnyalódik. Ha találsz olyan csillagkulcsot ami hatlapú és nem a hagyományos csillag abból talán lehet, de lehet az meg ha kifűrészeled akkor már gyenge lesz. Én rááldoztam a kb 3eft-ot egy betára anno és szerintem, hogy nem kellett új fékcsöveket vennem már be is hozta az árát. Arrol nem is beszélve hogy biztosan lehet olcsóbb márkában is ilyen fékcsőkulcsot kapni.

Végülis lehet, de reméljük nem kell sűrűn használni. Klikk ide!

Link to comment
Megosztás:

Na kész a munkahenger csere. Vettem csőkulcsot (olyan mint a fenti képen) potom 1600 forintért 10-11-est, a 10-es kell, ahogy már előzőleg itt kaptam segítséget. Semmi probléma nem adódott. Én csak ajánlani tudom mindenkinek, aki nem akar szívni. Előtte egy kis csavarlazító, míg oldódik, egy cigi, azt lehet is kezdeni. :rolleyes:

Tényleg megéri beruházni egy ilyen kulcsba, a jövőben mindig kellhet és sokkal egyszerűbb, így legalább megúsztam egy csőcserét.

Viszont azt vettem észre, hogy a fékem jóval puhább lett. Viszont amikor elér kb. a fékpedál útjának feléig, akkor nagyon jól fog és tovább nem lehet nyomni, mert akkor már blokkolnak a kerekek.

Ez normális? Miért nem fent fog? Elől egy hónapja cseréltem, zsír új gyári tárcsákat betéttel, hátul meg ugye nem kellett mert minimum 5mm vastag még, csak a munkahengert cseréltem mert az egyik szivárgott (természetesen két oldalt cseréltem a munkahengereket). Miért lett puhább a fék?

Link to comment
Megosztás:

Na kész a munkahenger csere. Vettem csőkulcsot (olyan mint a fenti képen) potom 1600 forintért 10-11-est, a 10-es kell, ahogy már előzőleg itt kaptam segítséget. Semmi probléma nem adódott. Én csak ajánlani tudom mindenkinek, aki nem akar szívni. Előtte egy kis csavarlazító, míg oldódik, egy cigi, azt lehet is kezdeni. :D

Tényleg megéri beruházni egy ilyen kulcsba, a jövőben mindig kellhet és sokkal egyszerűbb, így legalább megúsztam egy csőcserét.

Viszont azt vettem észre, hogy a fékem jóval puhább lett. Viszont amikor elér kb. a fékpedál útjának feléig, akkor nagyon jól fog és tovább nem lehet nyomni, mert akkor már blokkolnak a kerekek.

Ez normális? Miért nem fent fog? Elől egy hónapja cseréltem, zsír új gyári tárcsákat betéttel, hátul meg ugye nem kellett mert minimum 5mm vastag még, csak a munkahengert cseréltem mert az egyik szivárgott (természetesen két oldalt cseréltem a munkahengereket). Miért lett puhább a fék?

astránál ugyan még nem csináltam ilyesmit, de Wartburgnál sokszor.... levegőztetted??? ugyebár a levegő összenyomható, és ezért érzed puhábbnak :rolleyes: (ha jól tudom)

Link to comment
Megosztás:

astránál ugyan még nem csináltam ilyesmit, de Wartburgnál sokszor.... levegőztetted??? ugyebár a levegő összenyomható, és ezért érzed puhábbnak :rolleyes: (ha jól tudom)

Hát figyi, rákötöttem a fékcsövet a munkahengerre. Légtelenítőt elzártam. Szóltam a havernak, hogy nyomja a féket, ekkor kitekertem egy kicsit, amíg a folyadék kb. 5-6 cm-t ment az átlátszó szilikoncsőben, amit a légtelenítőre húztam. Majd elzártam, és szóltam, hogy már felengedheti a féket. ezt eljátszottam kb. háromszor. Pumpálni, nem pumpáltattam, mert ugye cső nem lett cserélve. Vagy kellett volna pumpáltatni is? :D

Link to comment
Megosztás:

Hát figyi, rákötöttem a fékcsövet a munkahengerre. Légtelenítőt elzártam. Szóltam a havernak, hogy nyomja a féket, ekkor kitekertem egy kicsit, amíg a folyadék kb. 5-6 cm-t ment az átlátszó szilikoncsőben, amit a légtelenítőre húztam. Majd elzártam, és szóltam, hogy már felengedheti a féket. ezt eljátszottam kb. háromszor. Pumpálni, nem pumpáltattam, mert ugye cső nem lett cserélve. Vagy kellett volna pumpáltatni is? :D

nem is tudom .... :P

mi mindíg pumpálgattuk, ennek ellenére nem mindíg lett jó :rolleyes: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát figyi, rákötöttem a fékcsövet a munkahengerre. Légtelenítőt elzártam. Szóltam a havernak, hogy nyomja a féket, ekkor kitekertem egy kicsit, amíg a folyadék kb. 5-6 cm-t ment az átlátszó szilikoncsőben, amit a légtelenítőre húztam. Majd elzártam, és szóltam, hogy már felengedheti a féket. ezt eljátszottam kb. háromszor. Pumpálni, nem pumpáltattam, mert ugye cső nem lett cserélve. Vagy kellett volna pumpáltatni is? :rolleyes:

Nekem már a spec kulcs sem segített,3000FT-ért komplett hátsó fékcsőrendszert csináltattam méretre. :D

Bizony kellett volna pumpálni és sorrend sem mindegy.

Légtelenítés:

-jobb hátsónál kezdünk(mindig a legtávolabbinál)

-tartályból régi fékolaj kiszív, DOT 5.1-es beleönt,légtelenítő zárva és pumpa a pedálon

-aki bent ül számol:1-2-3-4-5 üvölt: OK. légterlenítőcsavar nyit,addig ereszti,amíg a pedál be nem esik.

-légtelenítő zár(közben pedál nem mozgat),légtelenítő üvölt: PUMPA

-ekkor megint:1-2-3-4-5 OK!

-ezt addig folytatjátok,amíg az átlátszó csőben,ami légtelenítőn van látszt apró bubikat

-ha nincs bubi és az új folyadék folyik már,akkor elzár és haladsz előre

-bal hátsó,jobb első,bal első

-ABS-es autónál ugaynez,bármit is ír a javitási kézikönyv,esetleg a motort lehet járatni a rásegítés miatt,de azért a devander kibír annyit,nem téma

Link to comment
Megosztás:

Igen a sorrend jó volt, a tartályból is kiszívtam a folyadékot és újat töltöttem bele.

Nos, akkor megpumpáljuk rendesen. Köszönöm a segítséget!

Ha pumpálás után is marad a puha fék akkor lehet csak a hátsó fékpofa utánállítód rossz. Ha az nem állít utána túl nagy a hézag a dob és a fékpofa között ezért mikor elkezdet nyomni a féket egy darabig puhának tűnik aztán amikor a hátsó fékpofák is elérik a dobot akkor kemény lesz és fog rendesen a fék is. Ha jó az utánállítód (és nem levegős a rendszer) akkor ennek a holtjátéknak (puhaságnak) pár fékezés után csökkennie kell.

Link to comment
Megosztás:

Igen a sorrend jó volt, a tartályból is kiszívtam a folyadékot és újat töltöttem bele.

Nos, akkor megpumpáljuk rendesen. Köszönöm a segítséget!

Persze a kemény -puha féket álló motornál kell nézni, gondolom így csináltátok, de azért leírom. A fékrásegítő eléggé meghamisitja az eredményt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma regeltem és lenne egy kérdésem.Amióta megvettem a tevémet (1.6 16v x16xel) azóta világít az abs visszajelzőm :D

Persze abs-em sem működik, a jeladókat az elején megpucoltam szép tisztára,de semmi változás nincs.

Valakinek valami tapasztalata vagy ötlete lenne esetleg,mert az egész abs cuccot cserélni nem szeretném,mert az egy agyhalott összeg. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma regeltem és lenne egy kérdésem.Amióta megvettem a tevémet (1.6 16v x16xel) azóta világít az abs visszajelzőm :D

Persze abs-em sem működik, a jeladókat az elején megpucoltam szép tisztára,de semmi változás nincs.

Valakinek valami tapasztalata vagy ötlete lenne esetleg,mert az egész abs cuccot cserélni nem szeretném,mert az egy agyhalott összeg. :rolleyes:

Szia!

Nekem is volt hasonló gondom, de nekem az előző tulaj megjavította: kiszedte a visszajelzőt :lol:

Az mit jelent, hogy megpucolgattad a szenzorokat? Úgy érted kívülről? Az nem oszt nem szoroz, magyarán lehet rajtuk egy kiló sár akkor is működik, már ha akar :P

Kezdésnek nézd meg a biztosítékot, ha az jó ellenőrizd nem szakadt-e valamelyik szenzor. Itt egy kis segítség a szenzorok ellenőrzéséhez. Leszeded a nagy csatit az ABS-ről és ellenállásmérővel a rajz alapján ki tudod szűrni melyik érzékelő halott.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is volt hasonló gondom, de nekem az előző tulaj megjavította: kiszedte a visszajelzőt :P

Az mit jelent, hogy megpucolgattad a szenzorokat? Úgy érted kívülről? Az nem oszt nem szoroz, magyarán lehet rajtuk egy kiló sár akkor is működik, már ha akar :rolleyes:

Kezdésnek nézd meg a biztosítékot, ha az jó ellenőrizd nem szakadt-e valamelyik szenzor. Itt egy kis segítség a szenzorok ellenőrzéséhez. Leszeded a nagy csatit az ABS-ről és ellenállásmérővel a rajz alapján ki tudod szűrni melyik érzékelő halott.

Köszönöm megteszem amit ajánlasz :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.