Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Hűtött 236-os tárcsáknak mennyi km-t kéne bírniuk??

A nyáron lett cserélve tárcsa+betét. Kb 15ekm van az újban, de már most is 17-19%-os a fékhatás-ingadozásom :huh: A szerelő moóncta, hogy szabályozni kééne.

Oan állath módon nem szoktam vele fékezni, enkább a motorféket használom, vészfékezésem az új tárcsákkal nemvót.

Link to comment
Megosztás:

Hűtött 236-os tárcsáknak mennyi km-t kéne bírniuk??

A nyáron lett cserélve tárcsa+betét. Kb 15ekm van az újban, de már most is 17-19%-os a fékhatás-ingadozásom :huh: A szerelő moóncta, hogy szabályozni kééne.

Oan állath módon nem szoktam vele fékezni, enkább a motorféket használom, vészfékezésem az új tárcsákkal nemvót.

Ha szabályoztatod fennáll a veszélye,hogy dobhatod a kukába.

Milyen a tárcsa felülete?

Mekkora válla van?

Egyáltalán milyen tárcsa?Gyári?

Link to comment
Megosztás:

Ha szabályoztatod fennáll a veszélye,hogy dobhatod a kukába.

Milyen a tárcsa felülete?

Mekkora válla van?

Egyáltalán milyen tárcsa?Gyári?

Gyári a tárcsa a felülete nagyon szép egyenletes, nem berágott! Szinte semmilyen válla nincs.

Úgy érdekelne mennyi km-t kellene birniuk, meert gondolom neem 6 hónapot :huh:

Tom szerelési hanyagság, hogy nem takarítjuk, le a leszedett tárcsa alatti szennyeződést és úgy került fel az új, melynek következtében már néhány km +tétele után már "üt" a tárcsa

Link to comment
Megosztás:

Gyári a tárcsa a felülete nagyon szép egyenletes, nem berágott! Szinte semmilyen válla nincs.

Úgy érdekelne mennyi km-t kellene birniuk, meert gondolom neem 6 hónapot :huh:

Tom szerelési hanyagság, hogy nem takarítjuk, le a leszedett tárcsa alatti szennyeződést és úgy került fel az új, melynek következtében már néhány km +tétele után már "üt" a tárcsa

Nem a munkahenger szorult meg esetleg? Az ütés lehet az alászorult szennyeződéstől. A gyári új tárcsa biztosan nem üt.

Link to comment
Megosztás:

Gyári a tárcsa a felülete nagyon szép egyenletes, nem berágott! Szinte semmilyen válla nincs.

Úgy érdekelne mennyi km-t kellene birniuk, meert gondolom neem 6 hónapot :lol:

Tom szerelési hanyagság, hogy nem takarítjuk, le a leszedett tárcsa alatti szennyeződést és úgy került fel az új, melynek következtében már néhány km +tétele után már "üt" a tárcsa

Hmmm. Gyári tárcsa: drága is, meg rossz is(szalonban az eladó súgta a fülembe) :huh: . Legközelebb Ate-t v. Brembót vegyél vmilyen Ferrodo betéttel. Én 2x cseréltem garnitúrát, mire jó lett(Brembo+Ferrodo). Jelenleg az első ráadásul agyhűtött GSI.

Link to comment
Megosztás:

Hmmm. Gyári tárcsa: drága is, meg rossz is(szalonban az eladó súgta a fülembe) :huh: . Legközelebb Ate-t v. Brembót vegyél vmilyen Ferrodo betéttel. Én 2x cseréltem garnitúrát, mire jó lett(Brembo+Ferrodo). Jelenleg az első ráadásul agyhűtött GSI.

A Bremboval már szemezgettem. Mennyiért is sikerült xerválnod? Gondolom minimum 3x annyit birnak, mint a gyáriak. Bár még mindég neemtom mennyi km-t is kéne nekik birniuk :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tudom, hogy a 13"-as , az kicsi. Nekem 14"-es a téli, 15"-ös a nyári.

Háát ez van nekem csak 1 garnitúra 13"-os felnim van :lol: azon cserélgetem az abroncsokat.

Vmi tipp hol érdemes vásárolni? Jól sejtem, hogy a féknyerget nem kell cserélni? <- Lehet, hogy hülye ?dés, de nem árt egyszer helyre tenni :huh:

Télen jobb a nagyobb felni? Vagy csak így sikerült?

Link to comment
Megosztás:

Háát ez van nekem csak 1 garnitúra 13"-os felnim van :lol: azon cserélgetem az abroncsokat.

Vmi tipp hol érdemes vásárolni? Jól sejtem, hogy a féknyerget nem kell cserélni? <- Lehet, hogy hülye ?dés, de nem árt egyszer helyre tenni :huh:

Télen jobb a nagyobb felni? Vagy csak így sikerült?

Neked nem 256-os tárcsád van alapban?Érdekes. Kombin úgy tudtam , hogy alapban az van. Most elbizonytalanodtam. A téli a 14"-es nekem.

Link to comment
Megosztás:

Neked nem 256-os tárcsád van alapban?Érdekes. Kombin úgy tudtam , hogy alapban az van. Most elbizonytalanodtam. A téli a 14"-es nekem.

Hűtött 236-os megy a 13"-os kerékre. '97-es Caravanon még ez volt a divat :huh:

Kicsi is és baromira neem mutat a 13"-os alu felni rajta :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hűtött 236-os megy a 13"-os kerékre. '97-es Caravanon még ez volt a divat :huh:

Kicsi is és baromira neem mutat a 13"-os alu felni rajta :lol:

Bakker! Ekkorát tévedtem. Eddig abban a hiszemben voltam, hogy 256-os van. Végig ezt mondtam a szerelőnek, hogy azt rakjon rá.

Hát most lementem a garázsba és megnéztem. 236-os.Viszont a jó hír, hogy ez a Brembo, ami nekem is van a Bárdinál 5000Ft.

Link to comment
Megosztás:

Bakker! Ekkorát tévedtem. Eddig abban a hiszemben voltam, hogy 256-os van. Végig ezt mondtam a szerelőnek, hogy azt rakjon rá.

Hát most lementem a garázsba és megnéztem. 236-os.Viszont a jó hír, hogy ez a Brembo, ami nekem is van a Bárdinál 5000Ft.

:huh: :lol:

De ez is hűtött ugyéé??

Az áár az úgytűnik naon okéé!! De ez csak a tárcsa. Háát alig van különbség nekem a gyári 6000Ft/2db + a betét szintén 6000Ft/2 kerékre !!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.