Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Mivel álltalában egyszerre szokták cserélni a szettet, és te csak hátul cseréltél, nem lehet hogy most az első van a soron és az első tárcsád ráz most? Nézetted azóta amióta újból ráz hogy melyik a hibás? Egy vékonyabb tárcsa 140 ről féklezve már szépen tud deformálódni.....--> nem bizti hogy a hátsó a..

:blink: azt ne mondd, hogy neked elfogy egy dob szett, ugyan annyi idő alatt, mint egy első tárcsa szett. Nekem vagy 3 első betétcserém, és egy tárcsacserém volt, úgy, hogy a dobokat csak azért húzták le, hogy kitakarítsák. Epk ha jól emlékszem, a múltkori vizsgára készülésnél cserélte le a gyári dobokat.

Link to comment
Megosztás:

:blink: azt ne mondd, hogy neked elfogy egy dob szett, ugyan annyi idő alatt, mint egy első tárcsa szett. Nekem vagy 3 első betétcserém, és egy tárcsacserém volt, úgy, hogy a dobokat csak azért húzták le, hogy kitakarítsák. Epk ha jól emlékszem, a múltkori vizsgára készülésnél cserélte le a gyári dobokat.

Nekem is most lettek a hátsó fékpofák cserélve, mert elkezdett lejönni a ferodo. :D Amúgy még gyári volt és a dob még mindig az.

Link to comment
Megosztás:

:blink: azt ne mondd, hogy neked elfogy egy dob szett, ugyan annyi idő alatt, mint egy első tárcsa szett. Nekem vagy 3 első betétcserém, és egy tárcsacserém volt, úgy, hogy a dobokat csak azért húzták le, hogy kitakarítsák. Epk ha jól emlékszem, a múltkori vizsgára készülésnél cserélte le a gyári dobokat.

Ja! Óra szerint 280 ezernél a gyárit.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv !

Vészfékeznem kellett hajnalban és arra lettem figyelmes, hogy a fék nem fogta meg állóra a kerekeket, hanem folyamatosan lassultam, de elég gyengén. Ez mitől lehet ? Első fékek biztosan rendben vannak azt tudom, ott majdnem minden új. Fékfolyadék elfáradása okozhat ilyen tüneteket ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv !

Vészfékeznem kellett hajnalban és arra lettem figyelmes, hogy a fék nem fogta meg állóra a kerekeket, hanem folyamatosan lassultam, de elég gyengén. Ez mitől lehet ? Első fékek biztosan rendben vannak azt tudom, ott majdnem minden új. Fékfolyadék elfáradása okozhat ilyen tüneteket ?

A folyadékok nem igazán összenyomhatók és ez a tulajdonságuk akkor sem változik, ha öregszenek. Lehet levegős, lehet sz.r a főfékhengered, lehetnek sz.rok a munkahengerek, lehet hogy simán csak megdöglött a rásegítés, és a nagy fékezés mégsem volt akkora. Ezer dolog miatt lehet, hogy nem úgy lassul, ahogy kéne, de látatlanba senki nem fogja tudni megmondani. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A folyadékok nem igazán összenyomhatók és ez a tulajdonságuk akkor sem változik, ha öregszenek. Lehet levegős, lehet sz.r a főfékhengered, lehetnek sz.rok a munkahengerek, lehet hogy simán csak megdöglött a rásegítés, és a nagy fékezés mégsem volt akkora. Ezer dolog miatt lehet, hogy nem úgy lassul, ahogy kéne, de látatlanba senki nem fogja tudni megmondani. :rolleyes:

Azt azért tegyük hozzá, hogy 2-3 évente cserélendő, mert a levegőből szépen megköti a vizet.

Link to comment
Megosztás:

A folyadékok nem igazán összenyomhatók és ez a tulajdonságuk akkor sem változik, ha öregszenek. Lehet levegős, lehet sz.r a főfékhengered, lehetnek sz.rok a munkahengerek, lehet hogy simán csak megdöglött a rásegítés, és a nagy fékezés mégsem volt akkora. Ezer dolog miatt lehet, hogy nem úgy lassul, ahogy kéne, de látatlanba senki nem fogja tudni megmondani. :rolleyes:

Tévedés, pont ez a probléma a fékfolyadékkal. Rohadtmód hidrofil, tehát megköti a vizet, még a levegőből is. A viz meg persze nem összenyomható, de mikor felforr és elkezd gőzösödni, akkor már igen.

Éppen ezért KELL kétévente fékfolyadékot cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Tévedés, pont ez a probléma a fékfolyadékkal. Rohadtmód hidrofil, tehát megköti a vizet, még a levegőből is. A viz meg persze nem összenyomható, de mikor felforr és elkezd gőzösödni, akkor már igen.

Éppen ezért KELL kétévente fékfolyadékot cserélni.

Ez egy hegyes vidéken, lejtmenetben okoz problémát, de nem egy hajnali egyszeri vészfékezésnél. Persze cserélni kell, de nála nem ez lehet a probléma, hanem ahogy Dáwid írta bármi más.

Link to comment
Megosztás:

Reggeli első fékezésnél a fékerő az enyémen is egyenlő a harmatos libaf.ssal, de aztán a sok fékezgetés meghozza az eredményt és van rendes fékhatásom.

Pl reggel elég rendesen be kell nyomni a pedált, hogy legyen valami fékhatás, ez egy idő után elmúlik és már eléggé fent elkezd fogni a fék.

Link to comment
Megosztás:

Reggeli első fékezésnél a fékerő az enyémen is egyenlő a harmatos libaf.ssal, de aztán a sok fékezgetés meghozza az eredményt és van rendes fékhatásom.

Pl reggel elég rendesen be kell nyomni a pedált, hogy legyen valami fékhatás, ez egy idő után elmúlik és már eléggé fent elkezd fogni a fék.

Ez meg leginkább a tárcsa és betét hőmérsékletétől függ. Ha túl hideg, vagy túl meleg akkor rosszabb a fékhatás.

Link to comment
Megosztás:

Nem első fékezés volt akkor, hanem már sokadik csak akkor éppen koppanásig toltam a pedált és csodálkoztam ,hogy nem satuzott be.

A kisfékkel nekem is csinálta néha ezt, ha rendesen megtapadt a gumi. A gsi fékkel már jóval könnyebb lesatuzni a nagyobb gumit is.

Kéne az ABS...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis problémám támadt a fékkel.Szivesen várnék véleményeket.

C14NZ-men elől hátul brembo tárcsa/dob és textár betét ill. textár pofa van( nem kopottak!). A Mátrából jöttem lefelé(2személy plusz a pici, plusz csomagok) és egyszerűen, még le sem értem Gyöngyösre, elfogyott a fékem.Alig fogott valamit, megálltam és picikét füstölt elől a kerék, már a hegyen éreztem, hogy valami büdös jön be.Vártam míg lehűl, aztán újra rendesen fogott.(Most meg alig merek útra kelni)

Havonta egyszer járok a Mátrába, nem értem,h máskor amikor kánikula van és mégtöbb csomag, nincs ilyen gond.

Mi lehet a probléma?Mit kellen tenni?Kicsit ijesztő, főleg,h a család mögöttem ül....

Köszönöm válaszaitokat!

Üdv:B.Pet

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis problémám támadt a fékkel.Szivesen várnék véleményeket.

C14NZ-men elől hátul brembo tárcsa/dob és textár betét ill. textár pofa van( nem kopottak!). A Mátrából jöttem lefelé(2személy plusz a pici, plusz csomagok) és egyszerűen, még le sem értem Gyöngyösre, elfogyott a fékem.Alig fogott valamit, megálltam és picikét füstölt elől a kerék, már a hegyen éreztem, hogy valami büdös jön be.Vártam míg lehűl, aztán újra rendesen fogott.(Most meg alig merek útra kelni)

Havonta egyszer járok a Mátrába, nem értem,h máskor amikor kánikula van és mégtöbb csomag, nincs ilyen gond.

Mi lehet a probléma?Mit kellen tenni?Kicsit ijesztő, főleg,h a család mögöttem ül....

Köszönöm válaszaitokat!

Üdv:B.Pet

Használj intenzíven motorféket!

De tömör tárcsás fékkel ne is várj túl sokat. Nekem is Brembo tárcsa és textar betét páros van, csak nekem hűtött, de néha még ez is kevés, de alapvetően ezzel a márka összeállítással nincs baj.

Legközelebb használj motorféket. Az se baj ha 3-4000-en pörög a motor motorféknél.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

volna egy gyors kérdésem opel astra f 1.4 x14nz nél cserélek hátsó féket dobot is pofát is, viszont van egy kis gondom hogy amit rendeltem hozzá típust lpr-t az alsó feszítő rugó lyuk előrébb esik mint a gyárnál és így az alsó részt nem feszíti kérdés fúrhatok e bele lyukat oda ahova a gyári esik? vagy ti hogyan oldottátok meg????

várom a válaszokat sosba köszi!!!!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

volna egy gyors kérdésem opel astra f 1.4 x14nz nél cserélek hátsó féket dobot is pofát is, viszont van egy kis gondom hogy amit rendeltem hozzá típust lpr-t az alsó feszítő rugó lyuk előrébb esik mint a gyárnál és így az alsó részt nem feszíti kérdés fúrhatok e bele lyukat oda ahova a gyári esik? vagy ti hogyan oldottátok meg????

várom a válaszokat sosba köszi!!!!

Ha nem esik közel az eredeti lyukhoz és nem fog átszakadni szerintem fúrhatsz. Amúgy a rögzítőket is cserélted? Nem egy nagy összeg és érdemes.

1018004-20130504-37APkM.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis problémám támadt a fékkel.Szivesen várnék véleményeket.

C14NZ-men elől hátul brembo tárcsa/dob és textár betét ill. textár pofa van( nem kopottak!). A Mátrából jöttem lefelé(2személy plusz a pici, plusz csomagok) és egyszerűen, még le sem értem Gyöngyösre, elfogyott a fékem.Alig fogott valamit, megálltam és picikét füstölt elől a kerék, már a hegyen éreztem, hogy valami büdös jön be.Vártam míg lehűl, aztán újra rendesen fogott.(Most meg alig merek útra kelni)

Havonta egyszer járok a Mátrába, nem értem,h máskor amikor kánikula van és mégtöbb csomag, nincs ilyen gond.

Mi lehet a probléma?Mit kellen tenni?Kicsit ijesztő, főleg,h a család mögöttem ül....

Köszönöm válaszaitokat!

Üdv:B.Pet

Ez ilyen. Motorfékezz többet. Én egy erdélyi út után cseréltem le 256-os hűtöttre emiatt:)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Le tudnád esetleg írni Nekem, hogy mit szerezzek be pontosan ha lecserélném a féket nagyobbra?

Köszönöm!!!!!

256-ös féknyerget. Egy szerelőt, aki kicseréli neked és akkor már új betét és tárcsa. Brembo tárcsát és Textar betétet javaslok. Nálam nagyon bevált. Csendben végzik a dolgukat. :)

Meg ugye ilyenkor illik új DOT4-es fékolajat is adni neki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.