Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Visszatettem a régi pofákat, és tökéletesen működött minden (pofa nem akad el, utánállító alaptól vagy 2cm-ig működik rendesen tovább nem nyomattam).

Vissza az újakból csak a segédkarost: minden megháborodva megint. Vissza a régi segédkarost, és párnak az új sima pofát: minden működik rendesen.

Alapos szemrevételezés alapján feltűnt mintha a fémről kilógna talán 1 tizedet a ferodol. Flex neki óvatosan, vissza a helyére, s lőn csoda:minden működik tökéletesen. Két napig szivtam egy gyenge tized kilógás miatt, ami elakadt visszafele.

Akkor öröm és bódottság! ^_^

Link to comment
Megosztás:

Bocs öreg de a gyagyás, mindent elbacó, és hülyeséget csináló fórumozó szerepe már foglalt. :D Sajnálom, de ezt el kellett mondanom. ^_^ Ekkorát még én sem fogok mellé. Mennyi ment bele 1-2-deci?

Köszi a kritikát! Lehet, hogy jogos de először szerelek ilyesmit. Ha legalább láttam vóna egyszer v.kit csinálni talán könnyebb. Egyik nap hajtókarcsapágycsere, másik nap vezérlés, közben még a nepi meló, ez így sürű.

Kb 80mililiter.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a kritikát! Lehet, hogy jogos de először szerelek ilyesmit. Ha legalább láttam vóna egyszer v.kit csinálni talán könnyebb. Egyik nap hajtókarcsapágycsere, másik nap vezérlés, közben még a nepi meló, ez így sürű.

Kb 80mililiter.

Most ez komoly? Hajtókarcsapágyat cserélsz, aztán nekiállsz a vezérlésnek, de nem tudod hol van a fékolajtartály? ^_^ :D

Link to comment
Megosztás:

Most ez komoly? Hajtókarcsapágyat cserélsz, aztán nekiállsz a vezérlésnek, de nem tudod hol van a fékolajtartály? ^_^ :D

Nevezzük inkább fékfolyadék tartálynak, nehogy a végén valaki tényleg valamilyen olajat öntsön bele :D

Link to comment
Megosztás:

Nanáááá ^_^ viszemis holnap a régieket ragasztatni.Többet nem szivat a boti.Amugy a rögzitőszet képeden bal oldalt fent zacsiba vannak azok a rögzitő bizbaszok, kellenek azok? vagyis gáz ha nincsenek fent?

Igazából én sem láttam mi a szerepe, de azért felraktam őket a fékpofán átmenő kis fém rudacskára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok F astra 93-as kombi C16nz-s lehet valahol olyat állitani hogy magasabban (hamarabb) fogjon a fék? kb 1 hónapja cseréltem a trácsát+pofákat. kk elöre is

Nem, de a rásegítő nagyon meg tud tréfálni, úgy érzed, mintha könnyen nyomnád a pedált, és lent fog. Forgalommentes úton próbálj meg álló motorral bekapcsolt gyujtással gurulni, meglepődsz, mennyire fent fog, és mennyire kökemény a pedál. És mennyire izomból kell taposni, amint elment a vákum. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok F astra 93-as kombi C16nz-s lehet valahol olyat állitani hogy magasabban (hamarabb) fogjon a fék? kb 1 hónapja cseréltem a trácsát+pofákat. kk elöre is

A levegősődésen túl még lehet, ha a hátsó dobfékben az automata utánállítók nem működnek, nagyobb a rés hosszabb a munkahenger útja mire fog akkor lehet hosszabb a fékpedál útja ergo lejjebb fog.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.