Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Tudom, hogy F-es betegség, de nem vagyok megelégedve a fékhatással. Igazából sosem voltam... Lehet-e, érdemes-e nagyobb átmérőjű tárcsát és betéteket venni egy 1.4NZ-be, úgy hogy ne kelljen átalakítani semmit?

A dobféket érdemes megbolygatni? Most 80.000km van a kocsiban.

Ez a két dolog nem fér össze.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk azt, hogy a gyenge fék astra betegség nem nagyon értem....inkább csak más típushoz képest gyengébb a rásegítés.

Szerintem meg jó így. :D Ha kicsit kell fékezni, akkor elég enyhén a fékpedálra lépni, de ha kell, akkor ott van a blokkolós fékhatás is. :D Az ember vészhelyzetben úgyis erőből, padlólemezig tolja a fékpedált. B) Tökmindegy hogy a lábszagtól már satuzik, vagy nem. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg jó így. :D Ha kicsit kell fékezni, akkor elég enyhén a fékpedálra lépni, de ha kell, akkor ott van a blokkolós fékhatás is. :D Az ember vészhelyzetben úgyis erőből, padlólemezig tolja a fékpedált. B) Tökmindegy hogy a lábszagtól már satuzik, vagy nem. :)

Szerintem is teljesen jó, egyedül akkor zavar pár percig, amikor valami hígf-ssá szervózott gépből ülök át. Akkor az első pár fékezésnél furcsa. Majd ha olyanom lesz, rátolok pár dolgot egy Omegából, aztán szóljon be valaki :D

Link to comment
Megosztás:

Hol van a fékerő szabályzó az astrákban hátul? Erre gondolok

az lenne az ami a kerékagy közepében van? (hátulról?) megy rá valami 2 vezetékes kábel... Vagy az az abs jeladó?

És ezt hogy kell kiszerelni? vagy csak egyben jön ki a kerékaggyal?

Nem, az az ABS jeladója. Kövesd a fékcsövet, és megtalálod a fékerő szabályzót. :D

Link to comment
Megosztás:

Caravanhoz, tárcsás hátsó hídhoz kézifékkötél 4700Ft ért, uj. Igaz vagy 4xrre sikerült nekik kihozni a megfelelőt de sikerült, hoztak elsőre sima dobhoz valót, aztán olyat, aminek a kötél végén golyó volt, aztán olyat aminek a kötél végén rúd volt, és végül sikerült olyat hozni, amilyen kell. :D

Link to comment
Megosztás:

Caravanhoz, tárcsás hátsó hídhoz kézifékkötél 4700Ft ért, uj. Igaz vagy 4xrre sikerült nekik kihozni a megfelelőt de sikerült, hoztak elsőre sima dobhoz valót, aztán olyat, aminek a kötél végén golyó volt, aztán olyat aminek a kötél végén rúd volt, és végül sikerült olyat hozni, amilyen kell. :D

Be is szerelted már?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

A segítségeteket szeretném kérni. Nemrég készült el a caravanom teljes fék átalakítása. Alap verzióból (kis tárcsa elöl+dob hátul) csináltunk egy jobbat (nagy tárcsa elöl+tárcsa hátul+ABS). A fékek és az ABS teljesen jól működik, de bal elölről hallok valamilyen furcsa hangot ami előtte nem volt. A fő bajom hogy nem állandóan hallatszik így nehéz beazonosítani. Fémes-surlódó néha daráló hang, ami terheléskor jelentkezik. Átnéztük, de nem találtunk semmi gyanúsat. Kerékagycsapágy a tippünk, de annak nem tipikusan ezek a tünetei. Azért írtam ide, mert a fék szerelés óta áll fenn a probléma.

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

A segítségeteket szeretném kérni. Nemrég készült el a caravanom teljes fék átalakítása. Alap verzióból (kis tárcsa elöl+dob hátul) csináltunk egy jobbat (nagy tárcsa elöl+tárcsa hátul+ABS). A fékek és az ABS teljesen jól működik, de bal elölről hallok valamilyen furcsa hangot ami előtte nem volt. A fő bajom hogy nem állandóan hallatszik így nehéz beazonosítani. Fémes-surlódó néha daráló hang, ami terheléskor jelentkezik. Átnéztük, de nem találtunk semmi gyanúsat. Kerékagycsapágy a tippünk, de annak nem tipikusan ezek a tünetei. Azért írtam ide, mert a fék szerelés óta áll fenn a probléma.

Előre is köszönöm a segítséget!

Lehet hogy csak a porvédő ér bele néha a tárcsába.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.