Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyári rádió


Recommended Posts

A 007 és 4 a BC-vel kapcsolatos infók

A 14972 pedig az impulzusszám.

Na azóta sikerült kiderítenem a hiba okát: mégis csak csatlakozó volt, mikor Led-eztem a BC-re nem nyomtam vissza a kis fekete pöcköt és meglazult a csati. Legalább is azt hiszem mert még egyszer végigmozgattam mindent, visszatoltam a pöcköt, és most jó a rádiókijelzésem ismét.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hello!!

Kellene egy kis segítség: most vettem egy F Astrat. Gyári car300-as kazettás rádió van benne. Nem volt benne aksi (3-4 hónap) amit a vásárlásnál pótoltam. A rádió kijelzője mutatja a dátumot meg a hőmérsékletet. bekacsolásnál azt írja ki hogy SAFE és nem engedi hogy a kódot beírjam. Próbáltam már az AS nyomvatartása mellett bekapcsolni de akkor csak egy hangjelzés jön és megint semmi változás. A kódot tudom és biztos hogy működik mert az előző tulaj használta. A bekapcsolt várakozást még nem próbáltam. Esetleg más ötlet ha ez nem működne?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hello!!

Kellene egy kis segítség: most vettem egy F Astrat. Gyári car300-as kazettás rádió van benne. Nem volt benne aksi (3-4 hónap) amit a vásárlásnál pótoltam. A rádió kijelzője mutatja a dátumot meg a hőmérsékletet. bekacsolásnál azt írja ki hogy SAFE és nem engedi hogy a kódot beírjam. Próbáltam már az AS nyomvatartása mellett bekapcsolni de akkor csak egy hangjelzés jön és megint semmi változás. A kódot tudom és biztos hogy működik mert az előző tulaj használta. A bekapcsolt várakozást még nem próbáltam. Esetleg más ötlet ha ez nem működne?

Előre is köszönöm.

Kézikönyv:

"A készülék kódolása csak bekapcsolt gyújtás mellett lehetséges....

....Azért, hogy a készüléket ne lehessen "kipróbálással" üzembe helyezni, hibás dekódolási kísérleteknél a várakozási idő halmozódik.

A várakozási idő alatt a készüléknek bekapcsolt állapotban kell maradnia. Az első két hibás kísérlet utána a várakozási idő kb. 10 másodperig tart, azután kb. 10 perci. A 9. hibás próbálkozás után a várakozási idő 640 percig tart.

A készülék 10 hibás próbálkozás után zárolt állapotba kerül (a kijelzőn megjelenik a "SAFE" felirat). Ebben az esetben Önnek a költségek viselése mellett egy felhatalmazott Opel szervizben ki kell cseréltetnie a készüléket."

Lehet, hogy várnod kell 10 percig?

Ha érdekel, és még nincs meg, itt a kézikönyv:

CAR300

Link to comment
Megosztás:

Kézikönyv:

"A készülék kódolása csak bekapcsolt gyújtás mellett lehetséges....

....Azért, hogy a készüléket ne lehessen "kipróbálással" üzembe helyezni, hibás dekódolási kísérleteknél a várakozási idő halmozódik.

A várakozási idő alatt a készüléknek bekapcsolt állapotban kell maradnia. Az első két hibás kísérlet utána a várakozási idő kb. 10 másodperig tart, azután kb. 10 perci. A 9. hibás próbálkozás után a várakozási idő 640 percig tart.

A készülék 10 hibás próbálkozás után zárolt állapotba kerül (a kijelzőn megjelenik a "SAFE" felirat). Ebben az esetben Önnek a költségek viselése mellett egy felhatalmazott Opel szervizben ki kell cseréltetnie a készüléket."

Lehet, hogy várnod kell 10 percig?

Ha érdekel, és még nincs meg, itt a kézikönyv:

CAR300

Köszi a választ! a kézikönyvet leszedem és azt hiszem megvárom azt a 640 percet. Feleségem használja most a kocsit és azt mondta több mint 1 órán át volt bekapcsolva a rádió de semmi. Na majd ha én hajtom :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Igazából nem tudom hogy jó helyre írok-e,ha nem előre is bocsi,de szükségem van a segítségetekre ,ha tudjátok. Csatolok egy képet is majd,hogy megnézhessétek hogy miről beszélek. Nekem egy Opel Corsa-m van 2002-es és nincs benne cd-s autó rádió,és szeretnék beletetetni,csak foggalmam sincs hogy milyen kell bele,és hogy egyáltalán ebbe a típusba lehet-e rakatni,meg hogy milyet. Aki tud segítsen kérlek!:)

http://kepfeltoltes.hu/100425/P1809_25-04-...ltoltes.hu_.jpg

Remélem tud vki segíteni.

Előre is köszi a gyors választ: Maya

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igazából nem tudom hogy jó helyre írok-e,ha nem előre is bocsi,de szükségem van a segítségetekre ,ha tudjátok. Csatolok egy képet is majd,hogy megnézhessétek hogy miről beszélek. Nekem egy Opel Corsa-m van 2002-es és nincs benne cd-s autó rádió,és szeretnék beletetetni,csak foggalmam sincs hogy milyen kell bele,és hogy egyáltalán ebbe a típusba lehet-e rakatni,meg hogy milyet. Aki tud segítsen kérlek!:)

http://kepfeltoltes.hu/100425/P1809_25-04-...ltoltes.hu_.jpg

Remélem tud vki segíteni.

Előre is köszi a gyors választ: Maya

Szerintem minden rádió beszerelhető, adnak hozzá keretet, az megy be a nyílásba, abba pedig a rádió. De ha bizonytalan vagy, akkor kérdezd meg ahol venni akarod, hogy ebbe a kocsiba tuti, jó-e.

Link to comment
Megosztás:

még egy kérdés...nem teljesen ide tartozik...:) nem lehet a csomagtartómat becsukni,vagy is elforditani a kulcsot...azt tudjátok mitől van? mert nekem azt mondják h egy rugó kiesett onnan... hát nem tom...

Van külön C Corsa topik,inkább ott tedd fel a kérdéseid.

Csak halkan jegyzem meg,mi sem vagyunk távgyógyászok... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv!

NA végig olvastam a fórumot és hát úgy veszem észre nekem van itt a leggagyibb cuccom. SC202 , tehetnék bele mást de nem akarom elrontani az összképet, jó ez így(esetleg egy gyári cd-s blau CD 300(?)-at, szerintetek működne a kijelző?). Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet kikapcsolni ( milyen billentyűkombinációval) azt hogy a magnó kikapcsoljon ha le veszem a gyújtást? (Megvolt a gyári könyve, csak eltűnt) . Egyébként nagyon megvagyok elégedve a hangzással és a hangerővel is. Olvastam hogy ajánlottátok a transmitteres megoldást. Hát azt kell hogy mondjam nagyon nagyon rossz a minősége a kazetta adapterhez képest és sokkal halkabb is. Én most a kazettaadaptert használom és nagyon jól szól viszont én is szeretnék mély-ládát bekötni. Lehetséges lenne valamilyen kimenetet bekötni a magnóba? nameg még azon gondolkozom hogy a gyári hangszórókat lecserélem valami komolyabbakra, viszont minden más maradna eredeti( kivéve a plusz ládát) hátha az is dobna a hangminőségen, vagy adna még egy kis mélyet...

Köszi a válaszokat előre is!

sc 202-höz van kapcsrajzom ha esetleg valakinek szüksége lenne rá!

( nem nagyon ismerem a fórumot, ha eltünnék: nagymatel@freemail.hu ) :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

NA végig olvastam a fórumot és hát úgy veszem észre nekem van itt a leggagyibb cuccom. SC202 , tehetnék bele mást de nem akarom elrontani az összképet, jó ez így(esetleg egy gyári cd-s blau CD 300(?)-at, szerintetek működne a kijelző?). Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet kikapcsolni ( milyen billentyűkombinációval) azt hogy a magnó kikapcsoljon ha le veszem a gyújtást? (Megvolt a gyári könyve, csak eltűnt) . Egyébként nagyon megvagyok elégedve a hangzással és a hangerővel is. Olvastam hogy ajánlottátok a transmitteres megoldást. Hát azt kell hogy mondjam nagyon nagyon rossz a minősége a kazetta adapterhez képest és sokkal halkabb is. Én most a kazettaadaptert használom és nagyon jól szól viszont én is szeretnék mély-ládát bekötni. Lehetséges lenne valamilyen kimenetet bekötni a magnóba? nameg még azon gondolkozom hogy a gyári hangszórókat lecserélem valami komolyabbakra, viszont minden más maradna eredeti( kivéve a plusz ládát) hátha az is dobna a hangminőségen, vagy adna még egy kis mélyet...

Köszi a válaszokat előre is!

sc 202-höz van kapcsrajzom ha esetleg valakinek szüksége lenne rá!

( nem nagyon ismerem a fórumot, ha eltünnék: nagymatel@freemail.hu ) :devlish:

Ez igazából nem a rádió butasága, hanem az autóé. Csak az újabbakban (kb 96-tól az astrákban) van az, hogy csak kihúzott kulcsnál kapcsol le a rádió. Ezt a vezérlést meg a kormányzár mechanikája oldja meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb 3 napja vettem egy 2000-es évjáratú omegát és hát bajok vannak a kijelzővel. Annyi a lényege, hogy ha nincs kínja akkor rendesen üzemel a gps meg minden. De egyszer csak fogja magát és szét esik a kép, kis csíkokba a szürke minden árnyalata látszik, vagy csak a egy zavaros kép ugrálgat rajta. A hibát egy jól irányzott ütéssel a műszerfal tetején vagy a műszer csoport plexijének jó helyen való nyomkodásával meg lehet szüntetni. Ez mitől lehet? Mert ok, hogy megszüntethető a probléma, de ez kicsit zavaró tud lenni menet közbe.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdvözlök mindenkit.

Ha esetleg tudok segíteni ezzel van egy Cd300 Rds-es Blaupunkt fejegységem, úgy kaptam működően coddal együtt. a műhelybe akartam cd lejátszóként használni de rá kellett jönnöm kijelző nélkül érdekes lenne :rolleyes:

ha valakinek kell viheti mert nálam csak a polcot nyomja és porosodik ja szóljatok időbe mert most kicsit szét van bontva, de akár alkatrésznek is vihetitek .

Emil:dennever@gmail.com

Üdvözlettel Kismukk

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit.

Ha esetleg tudok segíteni ezzel van egy Cd300 Rds-es Blaupunkt fejegységem, úgy kaptam működően coddal együtt. a műhelybe akartam cd lejátszóként használni de rá kellett jönnöm kijelző nélkül érdekes lenne :rolleyes:

ha valakinek kell viheti mert nálam csak a polcot nyomja és porosodik ja szóljatok időbe mert most kicsit szét van bontva, de akár alkatrésznek is vihetitek .

Emil:dennever@gmail.com

Üdvözlettel Kismukk

Szia!

Küldtem e-mailt érdekelne a magnó!

viperes@tvn.hu

Köszi csá.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok,

CD70 / DVD90 gyari opel navikhoz (SVDO) csinalunk magyaritast (magyar menu + magyar hang), a hang mar kesz van a menu meg par nap.

olyan valakit keresunk budapesten aki hajlando segiteni a magyaritott frissito cd teszteleseben. (=beleprobalhatjuk az autojaba).

A platform nem ismeretlen szamunkra, renaulthoz megcsinaltuk 1995 es 2010 kozott gyartott osszes Siemens-VDO alapu cucchoz a magyaritast (7 kulonfele eszkoz) . az eddigi munkaink a www.carminat.hu n megtekinthetok.

-p

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

SZiasztok !

Segítséget kérek szépen.

Nemrégiben sikerült álmaim egyik netovábbját a Zafira(A) OPC-t a garázsomba és szívembe zárni.

A szerelem nagy és remélem örökké tart! Most van egy kis mosolyszünet. Ennek megoldásában kérek szépen segítséget. A csodámban van egy tetőből lenyitható gyári AUTOVISION DVD lejátszó ami megmakacsolta magát. Bármilyen (eredeti) DVD-t teszek bele a NO DISC felirat fogad a kijelzőn és nem történik semmi. Az aksim eléggé lemerült a minap (a rádió kódolás és ablakemelő Újraprogramozás is szükséges volt). Nem tudom e miatt állt-e elő a helyzet, vagy más dolog van a háttérben. Kérem segítségetek a problémám orvoslásában.

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok !

Segítséget kérek szépen.

Nemrégiben sikerült álmaim egyik netovábbját a Zafira(A) OPC-t a garázsomba és szívembe zárni.

A szerelem nagy és remélem örökké tart! Most van egy kis mosolyszünet. Ennek megoldásában kérek szépen segítséget. A csodámban van egy tetőből lenyitható gyári AUTOVISION DVD lejátszó ami megmakacsolta magát. Bármilyen (eredeti) DVD-t teszek bele a NO DISC felirat fogad a kijelzőn és nem történik semmi. Az aksim eléggé lemerült a minap (a rádió kódolás és ablakemelő Újraprogramozás is szükséges volt). Nem tudom e miatt állt-e elő a helyzet, vagy más dolog van a háttérben. Kérem segítségetek a problémám orvoslásában.

Elsőként megpróbálkoznék egy fejtisztítással, van erre a célra való optikatisztító lemez, ill. tisztító folyadék. Ha ez nem segít, lehet megadta magát a fej, vagy megtört a kábele. Nincs esetleg annak is valami biztonsági kódja, mint a rádiónak?

Link to comment
Megosztás:

Elsőként megpróbálkoznék egy fejtisztítással, van erre a célra való optikatisztító lemez, ill. tisztító folyadék. Ha ez nem segít, lehet megadta magát a fej, vagy megtört a kábele. Nincs esetleg annak is valami biztonsági kódja, mint a rádiónak?

Megvan hozzá a gyári leírásom, sajna nem ír kódolásról semmit.

A tisztító lemezt mások is javasolták kipróbálom.

Elég zárt a ház nem tudom hogyan koszolódhat el. Igen ritkán használom még havonta se... és ugye csak gyári dvd-t eszik ami tokban van ált. tehát a retek nem kerülhet be ezekkel ... elvileg...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.