Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyári rádió


Recommended Posts

Sziasztok!

Végigolvastam a fórumot, de ilyen hiba még senkinél sem merült fel (sajnos).

Car300 be, gyújtás+as hosszan+bekapcs=10 ----

itt beírom a JÓ kódot (jó mert a fentebb említett progi is ugyanazt adja meg, mint amit az eladó fószer adott hozzá), aztán ha a helyes kód látszik a kijelzőn ismét megnyomom az AS-t ... és nem történik semmi.

Kikapcs, bekapcs és ugyanaz, ellenben marad a 10 ---- , nem 09 ---- ami akkor lenne ha elszúrtam, ergo nem vette bevitelnek 1általán a bevitelre szánt kódot :huh:. A kód után nyomtam már röviden, hosszan az AS-t, nyomtam mást is, de olyan, mintha "lefagyna" ... pl. a kódon más nem tudok olyankor változtatni.

Teljes tanácstalanság :)

Légyszi segítsetek, ha van rá mód.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Nem gyújtásnál kell nyomni az AS-t, hanem amikor a rádiót bekapcsolod. A kódot pedig úgy tudod beírni, hogy az 1-től 4-es gombokat addig nyomogatod, amíg az adott helyi értéken meg nem jelenik a helyes szám. Ha mind a 4 megvan, akkor ismét meg kell nyomni az AS-t.

Köszii, de hát ez semmire se reagál asszem gyújtásnélkül nem próbáltam még de mindenhol azt írják hogy gyújtással kell de akárhogy nyomom az AS-t csak a Safe 7 felirat jön ki..

Link to comment
Megosztás:

Köszii, de hát ez semmire se reagál asszem gyújtásnélkül nem próbáltam még de mindenhol azt írják hogy gyújtással kell de akárhogy nyomom az AS-t csak a Safe 7 felirat jön ki..

Gyujtásra rakod a rádiót kikapcsolod és akkor az as billentyűt nyomod és folyamatos nyomva tartás mellett bekapcsolod a rádiót a bekapcsoló gombjával és utánna elengeded a gombokat és már irhatod a kódotaz 1, 2, 3, 4 billentyűkkel majd ha jó a code akkor as csippanásig nyomva tartod és ok!!!!

A rádió utánna MEM felirattal végig ellenőrzi a memórizált adókat és már szól is!

Link to comment
Megosztás:

Gyujtásra rakod a rádiót kikapcsolod és akkor az as billentyűt nyomod és folyamatos nyomva tartás mellett bekapcsolod a rádiót a bekapcsoló gombjával és utánna elengeded a gombokat és már irhatod a kódotaz 1, 2, 3, 4 billentyűkkel majd ha jó a code akkor as csippanásig nyomva tartod és ok!!!!

A rádió utánna MEM felirattal végig ellenőrzi a memórizált adókat és már szól is!

Köszi de ez se jó, a leírtakkal se reagál semmire csak a safe 7 jön ki amit tudok hogy még 7X-er megpróbálhatom, voltam 2 szakinál akik azt mondták hogy várjak vele bekapcsolva 1-2 órát és utána megint be enged a menübe, ezt meg is csináltam de semmi :S szval nemtom mi lehet a baj próbáltam már mindenhogy de hát még elvileg kéne neki engedi mert van 7 próbálkozás :S csak nemtom előhívni ezt ---- ahova be tudjam írni a kódot:S

szval ha még valakinek lenne valami ötlete de már kezdek lemondani róla :huh:

Link to comment
Megosztás:

Köszi de ez se jó, a leírtakkal se reagál semmire csak a safe 7 jön ki amit tudok hogy még 7X-er megpróbálhatom, voltam 2 szakinál akik azt mondták hogy várjak vele bekapcsolva 1-2 órát és utána megint be enged a menübe, ezt meg is csináltam de semmi :S szval nemtom mi lehet a baj próbáltam már mindenhogy de hát még elvileg kéne neki engedi mert van 7 próbálkozás :S csak nemtom előhívni ezt ---- ahova be tudjam írni a kódot:S

szval ha még valakinek lenne valami ötlete de már kezdek lemondani róla :huh:

mégegyszer próbáld meg így mert az előbb szerintem rosszul irtam

Car 400 kódolása:

1./ kapcsold ki a rádiót

2./ add rá a gyujtást

3./ nyomd be az AS gombot a rádión és közben kapcsold be. Tartsd mindaddig nyomva az AS -t míg sipoló hangot nem hallasz.

4./ az 1,2,3,4, billentyükkel beviszed a kódszámokat.(annyiszor nyomod meg az adott gombot amennyi a kód adott számjegye).

5./ ha kész nyomd meg ismét az AS billentyüt mindaddig míg sipoló hangot ad a rádió.

ha tényleg a leirtak szerint sem megy akkor

http://www.elektronline.hu/wwwboard/thread...607&reply=5

ezen az oldalon talált S. Gábornak dobj egy emailt hátha ő tud valamit mondani erre problémába vagy irj arra a fórum oldalra!

dobj egy emailt ide ő biztos tud segíteni

Link to comment
Megosztás:

mégegyszer próbáld meg így mert az előbb szerintem rosszul irtam

Car 400 kódolása:

1./ kapcsold ki a rádiót

2./ add rá a gyujtást

3./ nyomd be az AS gombot a rádión és közben kapcsold be. Tartsd mindaddig nyomva az AS -t míg sipoló hangot nem hallasz.

4./ az 1,2,3,4, billentyükkel beviszed a kódszámokat.(annyiszor nyomod meg az adott gombot amennyi a kód adott számjegye).

5./ ha kész nyomd meg ismét az AS billentyüt mindaddig míg sipoló hangot ad a rádió.

ha tényleg a leirtak szerint sem megy akkor

http://www.elektronline.hu/wwwboard/thread...607&reply=5

ezen az oldalon talált S. Gábornak dobj egy emailt hátha ő tud valamit mondani erre problémába vagy irj arra a fórum oldalra!

dobj egy emailt ide ő biztos tud segíteni

Hát tényleg nagyon szépen köszönöm a segítséget :huh: megpróbálom felvenni vele a kapcsolatot :)

Link to comment
Megosztás:

Nah sikerült megcsinálni a Rádiót :huh: !!! Leírom hátha másnak is lenne ilyen probléma . Szval ezeknél ugy van hogy megnyomod az As-t beírod a kódot ha elrontod eltelik 10 mp és megint be írhatod és így tovább 3 próbálkozásig utána már a 4 próbálkozást ugy tudod előhozni hogy a rádió ki fogja írni hogy Safe 7 vagy 6 vagy valami 0 ig ezek a próbálkozások számát jelzik és ebbe nem tudsz sehogy belépni csak ugy hogy ha bekapcsolod a rádiót és megnyomod az as -gombot és kijön hogy Safe 7 és azt úgy hagyod kb 1 óráig bekapcsolva . Utána kijön a ---- és be kell írni a kódot és a megszokottam szerint As sípolásig és már jó is.

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget !

Eriic

Link to comment
Megosztás:

Nah sikerült megcsinálni a Rádiót :) !!! Leírom hátha másnak is lenne ilyen probléma . Szval ezeknél ugy van hogy megnyomod az As-t beírod a kódot ha elrontod eltelik 10 mp és megint be írhatod és így tovább 3 próbálkozásig utána már a 4 próbálkozást ugy tudod előhozni hogy a rádió ki fogja írni hogy Safe 7 vagy 6 vagy valami 0 ig ezek a próbálkozások számát jelzik és ebbe nem tudsz sehogy belépni csak ugy hogy ha bekapcsolod a rádiót és megnyomod az as -gombot és kijön hogy Safe 7 és azt úgy hagyod kb 1 óráig bekapcsolva . Utána kijön a ---- és be kell írni a kódot és a megszokottam szerint As sípolásig és már jó is.

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget !

Eriic

B+ az első hsz-edben egy szót nem ejtettél arról, hogy egyszerre próbálkoztál 3X egymás után. Amit most leírtál, azt mind tudjuk. :huh: :D

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok! Ön nyert!

No, akkor mindenki okulására elmesélem, hogy én mit és hogyan csináltam:

Először is CAR300-as rádió van a kocsiban, melynek előbb a kódját kellett megfejteni. Interneten rákeresve itt találtam egy blaupunkt CAR 300 nevű programocskát, ami cserébe a rádió számáért megmondta nekem a kódját. Így szólt a rádió, vakon lehetett programozni, csak épp a kijelző nem működött.

Fenti program lelőhelyéért cserébe megkaptam, hogy hogyan lehet a kijelzőt állítani: A 2000 előtt gyártott rádiókhoz (többi típust passzolom) a 3 és 5 gombok nyomva tartása mellett kell a rádiót bekapcsolni. A kijelzőn azonnal megjelenik, hogy hány digitesre van állítva. Várni kell, míg átáll a másikra, majd felengedni a gombokat. A 2000 után gyártottak esetében a 4, 6 gombokkal ugyanez.

No, ennyi. Most minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve. :wink:

És ez pontosan mire is jó mert én megcsináltam valamit kiirt meg egy 9-t utána átváltott 10 re de semmi különbséget nem vettem észre.

CAR 300 rádiónál az RDS gombot lenyomva tartom és ezt követően bekapcsolom valamit mutat de nem jövök rá hogy mi a lényege.

ha valaki tudja megosztaná velem

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban,hogy akkucsere után a Philips Car400-as rádiónál kódbeütés megvolt, elfogadta,megjelennek a rádióállomások de nem ad hangot egyik adónál sem. A kódolásnál nem hallottam sípoló hangot lehet ez a hiba? (meddig kell várni h legyen?)

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Opel Vectra B '96-os. Adott egy nagy kijelzőn benne, anno CAR400-as rádió volt benne szépen mutatta is az infókat a kijelzőn de már egy Sony MEH3600BT van benne de a probléma a szokásos: bekapcsolom a fejegységet és az alsó sora a kijelzőnek ahol a dátum szokott lenni üres lesz persze adatot nem mutat.... olvastam, és eddig is tudtam, hogy elvileg 1 vezetéket kellene kikötni és utána maradna mindig a dátum a kérdés csak az, hogy melyik ez a vezeték???

Link to comment
Megosztás:

1 vezetéket kikötni? ;)

Én úgy tudtam hogy ha márkaszervizben került ki belőle a rádió, akkor Tech-el programozták úgy hogy ne mutasson semmit, alapesetbe ha nem márkaszervizben szedik ki belőle a régi rádiót, akkor elvileg a dátumot kéne mutatnia valahányszor csak bekapcsolod a rádiódat.

Link to comment
Megosztás:

Opel Vectra B '96-os. Adott egy nagy kijelzőn benne, anno CAR400-as rádió volt benne szépen mutatta is az infókat a kijelzőn de már egy Sony MEH3600BT van benne de a probléma a szokásos: bekapcsolom a fejegységet és az alsó sora a kijelzőnek ahol a dátum szokott lenni üres lesz persze adatot nem mutat.... olvastam, és eddig is tudtam, hogy elvileg 1 vezetéket kellene kikötni és utána maradna mindig a dátum a kérdés csak az, hogy melyik ez a vezeték???

F astrán szokták a rádiótól menő piros/szürke kábelt elcsípni, és leszigetelni. Azt nem tudom B vecin mi a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

1 vezetéket kikötni? ;)

Én úgy tudtam hogy ha márkaszervizben került ki belőle a rádió, akkor Tech-el programozták úgy hogy ne mutasson semmit, alapesetbe ha nem márkaszervizben szedik ki belőle a régi rádiót, akkor elvileg a dátumot kéne mutatnia valahányszor csak bekapcsolod a rádiódat.

A rádiót én vettem ki és csak akkor nem mutatja a rádiót ha a fejen is a rádió szól ha usb/bt/aux/cd megy vagy más akkor ott a dátum csak ha a rádió szól akkor tűnik el. Elvileg erről is vezetéken kapja infót kb úgy mint az elektromos antennás autók a jelet az antenna működtetéséhez vagy amilyen az erősítőt bekapcsoló vezeték is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
ott van a megépitése is

Kösz, az ármakört látom, csak nem tudom, hogy melyiket hova kell kötni, mert a képen csak 4 szines vezeték van, nincs jelölve RxD, TxD...

Egy csomó progit le is töltöttem, csak a bekötés kellene a rádióba

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

H astrámban blaupunkt cd30 típusú mp3-as cd-t lejátszó gyári fejegység van. Ami röhely, hogy mélyládát raknék bele, viszont nincs RCA kimenet a magnón és megkérdeztem egy opelban dolgozó ismerősömet, akinek azt mondták, hogy gyárilag nincs is lehetőség a megoldására. Ha van esetleg valaki közületek, aki megoldotta, légyszives írjátok meg, hogy hogyan.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.