Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Gondolkoztam a dolgon.

Nem lehet hogy a vízszivattyú mehetett ki a gépsasban? Mert a kipufogón nem jön víz meg nem éreztem, hogy hatással lenne a motorra nincs hatással a motorra ez a hülye bugyborékolós hang.

Hali!!!

Nekem kb októbertől, amikor fagyálló lett rakva a verdába, azóta hallatszik a fűtőradiátorból a bugyborékolás.

Főleg indításkor és ha egy gázfröccsöt nyomok.

Én már megszoktam, majd kilégteleníti magát ( egyszer csak )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, hogy a indításkor amikor kuplungot benyomva tartom és

beindul a motor eléggé nyikorog. Valami a kuplung környékén lehet. Ha simán indítom nincs hang.

Csak ilyenkor csinálja máskor nem hallom.

Van ötletek mi lehet ez? :devlish:

Köszi!

Hali!!!

Kinyomócsapágy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

17 D Corsa B (X17D). Alapjaraton a kormany elegge remeg (rezonal rezeg stb). cvan valami otletetek hogy mi lehet elfaradva, vagy siman csak emeljek az alapjaraton ? (incurka pincurka gazra ha emelkedik a fordulat szepen kisimul).....

Masik: A valtkoarom kisse "fakanal a konderban" jellegu, es frankon tud szolni ha alapjaraton csak ugy magara hagyom, ha valamelyik seb. fele tolva "elofeszitem" akkor elhallgat. Lehet ezt valahogy orvosolni ? Ertem itt valahogy megfesziteni vagy mittomen....

Koszi elore is !

VGY

Link to comment
Megosztás:

A valtkoarom kisse "fakanal a konderban" jellegu, es frankon tud szolni ha alapjaraton csak ugy magara hagyom, ha valamelyik seb. fele tolva "elofeszitem" akkor elhallgat. Lehet ezt valahogy orvosolni ? Ertem itt valahogy megfesziteni vagy mittomen....

Igen.

Fel kell újítani a rudazatot, mert asszem műanyag csuklók vannak benne gyárilag, amik idővel (meg a használattól) kikopnak. Talán még felújító készletet is lehet hozzá kapni...

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Mennyibe fáj kicserélni? Okozhat e valamilyen problémát?

üdv!

Hali!!!

Kicserélése nem egyszerű, mert a váltót le kell venni. Gondolom a tiedben már nem az a fajta váltó van aminek az alján van egy kis ajtó, mert akkor egyszerűbb lenne.

Probléma akkor van, ha már megáll a csapágy. De akkor nagy.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Kicserélése nem egyszerű, mert a váltót le kell venni. Gondolom a tiedben már nem az a fajta váltó van aminek az alján van egy kis ajtó, mert akkor egyszerűbb lenne.

Probléma akkor van, ha már megáll a csapágy. De akkor nagy.

Ne ilyezgess már ! :devlish: Ha meg áll gondolom akkor nuku kuplung,be áll az egész?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

17 D Corsa B (X17D). Alapjaraton a kormany elegge remeg (rezonal rezeg stb). cvan valami otletetek hogy mi lehet elfaradva, vagy siman csak emeljek az alapjaraton ? (incurka pincurka gazra ha emelkedik a fordulat szepen kisimul).....

Túl alacsony az alapjárat. Mint ahogy már magad is írtad a megoldást --> feljebb kell tekerni kicsit az alapjáratot, 800-900 rpm közé. Úgy tuti "kisimul" a járása. Az adagolón van egy állítócsavar, azzal lehet bűvészkedni. A szerelési könyvben elég jól le van írva, az ábrák is adják magukat.

Link to comment
Megosztás:

Igen.

Fel kell újítani a rudazatot, mert asszem műanyag csuklók vannak benne gyárilag, amik idővel (meg a használattól) kikopnak. Talán még felújító készletet is lehet hozzá kapni...

Hol tudnek ilyen felujito keszletet magameva tenni ? Van valakinek 5lete ?

Koszi !

Link to comment
Megosztás:

Szerelőkézre adtam a korzát.

Hát... remélem többet javít mint ront :lol:

Azt mondta hogy vízszivattyút fog cserélni meg ha úgy van vezérműszíjat is. :devlish:

Azt úgy illik ,le vett vezérműszíjat nem rakunk vissza.

Na meg ha megvan ennyire bontva akkor feszítő görgőt se árt cserélni.

Ha van rá keret :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt úgy illik ,le vett vezérműszíjat nem rakunk vissza.

Na meg ha megvan ennyire bontva akkor feszítő görgőt se árt cserélni.

Ha van rá keret :lol:

Hát... ö a mester.. :devlish: de csak 120E Km van a korzában szerintem annyira nem lehet elkopva de apámnak munkatársa is a fickó aztán csak jól megcsinálja.

Új alkatrészeket lök bele. vízszivattyúra 8E ret mondott vezérműszíjra meg 9E-et.

Mentem átfele a szomszéd faluba, hátulra bedobtam a biciklit aztán nem tudtam lezárni a hátulját a kocsinak... áh... nagyon jó hangja van a gyári pufonak szerintem...rendesen tetszett.

Nem az a kis álvagányos mély hanem ilyen.. jó :lol: harsny :lol: ilyen kis rallys :lol: ;)

Gazgyorsítós középdobot használ valaki megdobná a corzát? Illetve műszakin átengedik?

Link to comment
Megosztás:

Hát... ö a mester.. :devlish: de csak 120E Km van a korzában szerintem annyira nem lehet elkopva de apámnak munkatársa is a fickó aztán csak jól megcsinálja.

Új alkatrészeket lök bele. vízszivattyúra 8E ret mondott vezérműszíjra meg 9E-et.

Mentem átfele a szomszéd faluba, hátulra bedobtam a biciklit aztán nem tudtam lezárni a hátulját a kocsinak... áh... nagyon jó hangja van a gyári pufonak szerintem...rendesen tetszett.

Nem az a kis álvagányos mély hanem ilyen.. jó :lol: harsny :lol: ilyen kis rallys :lol: ;)

Gazgyorsítós középdobot használ valaki megdobná a corzát? Illetve műszakin átengedik?

Jól van félre beszéltem :lol:

Én c12nz-be gondolkoztam,neked meg x14xe van.

Most már értem 9e vezérműszíjat ..... ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát... ö a mester.. :devlish: de csak 120E Km van a korzában szerintem annyira nem lehet elkopva de apámnak munkatársa is a fickó aztán csak jól megcsinálja.

Új alkatrészeket lök bele. vízszivattyúra 8E ret mondott vezérműszíjra meg 9E-et.

Mentem átfele a szomszéd faluba, hátulra bedobtam a biciklit aztán nem tudtam lezárni a hátulját a kocsinak... áh... nagyon jó hangja van a gyári pufonak szerintem...rendesen tetszett.

Nem az a kis álvagányos mély hanem ilyen.. jó :lol: harsny :lol: ilyen kis rallys :lol: ;)

Gazgyorsítós középdobot használ valaki megdobná a corzát? Illetve műszakin átengedik?

Nekem is gyári a puffancs. Csak a vége le lett vágva, és egy ovál csonkot heggesztettünk rá. Ja meg volt benne valami kis tömítő gyűrű, az is ki lett szeddve. Én is vittem nagy anyám campignját nyitott ajtóval...hát azt hittem el sírom magam, annyira teccett a hangja. Tényleg ilyen rallys! Szerintem felesleges a gázgyorsítós középdob. Főleg hogy nekünk az x14xe-be nincs alapból középdob :lol: Valami szolídabb sport dobot esetleg meg érne fel rakni rá, és csókolom.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Kicserélése nem egyszerű, mert a váltót le kell venni. Gondolom a tiedben már nem az a fajta váltó van aminek az alján van egy kis ajtó, mert akkor egyszerűbb lenne.

Probléma akkor van, ha már megáll a csapágy. De akkor nagy.

Alálesek otthon.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hát... ö a mester.. :devlish: de csak 120E Km van a korzában szerintem annyira nem lehet elkopva de apámnak munkatársa is a fickó aztán csak jól megcsinálja.

Új alkatrészeket lök bele. vízszivattyúra 8E ret mondott vezérműszíjra meg 9E-et.

Mentem átfele a szomszéd faluba, hátulra bedobtam a biciklit aztán nem tudtam lezárni a hátulját a kocsinak... áh... nagyon jó hangja van a gyári pufonak szerintem...rendesen tetszett.

Nem az a kis álvagányos mély hanem ilyen.. jó :lol: harsny :lol: ilyen kis rallys :lol: ;)

Gazgyorsítós középdobot használ valaki megdobná a corzát? Illetve műszakin átengedik?

Multkor volt szó énis kérdeztem van e értelme...de igazából akkor lenne, állítólag ha az egész rendszer nagyobb átmérővel lenne szerelve, kezdve a leömlőtöl. Sőt hamár a kipofogó oldalon nagyobb a kiáramló füst akkor a befelé menő levegőmennyiséget is illene emelni. Ami szeritnem üzemanyagemelkedéssel jár.

Én néha rosszul vagyok azoktól, akiknek csak úgy dübörög a 9900Ft-os FUST&FORIUS dob aztán meglátod a verdát nini :lol: egy gyári Swift.

Én ezt néztem:Hátsó dobnak ráadásul nem kell kucigolni. Visszatérve a gázgyorsító dobhoz. Értelme=0

Link to comment
Megosztás:

Multkor volt szó énis kérdeztem van e értelme...de igazából akkor lenne, állítólag ha az egész rendszer nagyobb átmérővel lenne szerelve, kezdve a leömlőtöl. Sőt hamár a kipofogó oldalon nagyobb a kiáramló füst akkor a befelé menő levegőmennyiséget is illene emelni. Ami szeritnem üzemanyagemelkedéssel jár.

Én néha rosszul vagyok azoktól, akiknek csak úgy dübörög a 9900Ft-os FUST&FORIUS dob aztán meglátod a verdát nini :lol: egy gyári Swift.

Én ezt néztem:Hátsó dobnak ráadásul nem kell kucigolni. Visszatérve a gázgyorsító dobhoz. Értelme=0

XD... ezt a szerencsét :lol: Pont beletrafáltál Veterán is fent vagyok pont amit linkeltél pufot ott rá is kérdeztem az eladóra.

opel fórumon Béla91 = Vaterán Bettle91Bela :lol: ugyan az a személy :devlish:

De akkor már tényleg kifogytam az ötletekből... mondjatok nekem valami olyat ami megdobja a kocsit és műszaki vizsgán még átengedik.

Link to comment
Megosztás:

XD... ezt a szerencsét :lol: Pont beletrafáltál Veterán is fent vagyok pont amit linkeltél pufot ott rá is kérdeztem az eladóra.

opel fórumon Béla91 = Vaterán Bettle91Bela :lol: ugyan az a személy :devlish:

De akkor már tényleg kifogytam az ötletekből... mondjatok nekem valami olyat ami megdobja a kocsit és műszaki vizsgán még átengedik.

Hali!!!

Talán egy új kocsi ? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.