Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Most így csak eszembe jutót hogy ha a 4 henger működik akkor nem felesleges gyertyát cserélni vagy azért jó dolog ha cseréled?

Meg nekem ennél a motornál elégé el van rejtve a gyertyák és nem is lenne olyan 1szerü kicserélni.

Végülis amíg teljesen szét nem szakad a lábadon a cipő vagy rajtad a nadrág addig minek kicsrélni, nem?

Ez nem úgy van hogy amíg működik addig jó... ha már elöregedett a gyertya, akkor az pont csökkenő teljesítményt és növekvő fogyasztást, valamint nehezebb hidegindítást fog eredményezni, amúgy X14XE-nél a gyertyacsere intervalluma hivatalosan 30e km! (méghogy 120e, jézusmária...)

Link to comment
Megosztás:

Végülis amíg teljesen szét nem szakad a lábadon a cipő vagy rajtad a nadrág addig minek kicsrélni, nem?

Ez nem úgy van hogy amíg működik addig jó... ha már elöregedett a gyertya, akkor az pont csökkenő teljesítményt és növekvő fogyasztást, valamint nehezebb hidegindítást fog eredményezni, amúgy X14XE-nél a gyertyacsere intervalluma hivatalosan 30e km! (méghogy 120e, jézusmária...)

Miképpen lehet lellenőrizni a gyertya elhasználódottságát? van rá valami technika :devlish: mittom én beletartom a fénybe és átnézek rajta, mint pl villanykörténél :lol: amatőr vagyok, nem rögöni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Erre én is kíváncsi vagyok mert már halottam mindent.

Google a jó barátom aztán ezt találtam. vélemény

De nem a sportgyertya volta a kérdés, hanem hogy gyári legyen-e vagy Bosch. És mivel a gyári gyertya is Bosch, tulajdonképpen meg is kaptad a választ a kérdésedre (tökmindegy melyiket veszed, csak a belevalót vedd, Bosch-ból elég sokféle van), annyi hogy Bosch-al vigyázni kell mert hamisítják.

Link to comment
Megosztás:

De nem a sportgyertya volta a kérdés, hanem hogy gyári legyen-e vagy Bosch. És mivel a gyári gyertya is Bosch, tulajdonképpen meg is kaptad a választ a kérdésedre (tökmindegy melyiket veszed, csak a belevalót vedd, Bosch-ból elég sokféle van), annyi hogy Bosch-al vigyázni kell mert hamisítják.

Arra is válaszolj melyik növeli a teljesítményt.... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyergyakérdésre visszakanyarodva: gyári GM gyertyát vagy vmi Bosch-t érdemesebb venni a gépbe? Most akkor dob vmit az autón vagy nem ? (teljesítményre gondolok)

Mindkettő dob rajta,ha a rossz gyertya miatt néha kihagyott 1-2 henger :devlish:

Én februárban cseréltem GM-re meg vettem kábelt is.

Link to comment
Megosztás:

Direktszürő és így a pufodal jobban megy a corza?

Nekem ez van, de még nem használom.

Gondolom olyan nagyon azért nem megy de érzödik rajta a változás... :devlish:

Nem egyszerre, hanem külön-külön raktam be a dolgokat, szóval tudtam őket egyenként is értékelni. A szűrőtől mintha lentebb menne a nyomatékhoz szükséges fordulatszám, de ez inkább csak érzésre van így. Hatvan lónál olyan nagyon nem sokat számít. Kb 2500-2800-nál jön a starwars effektus, amikor hármasban-négyesben érzem hogy nyom az ülés. De csak finoman, mert különben úgyis leszabályoz (előzés rulz!!:lol:. Szóval ki kell ismerni, és akkor lehet vele vagánykodni :lol:

Jobban hallatszik a szívó hang, amitől morcibb lesz a hatása. Ha odalépek neki, amolyan jó "bő gázzal", akkor felszaggatja a betont maga alatt, persze nem ingyen. Viszont az hülyeség, hogy többet eszik. Akkor eszik többet, ha nehéz a talpad. Az meg nem a szűrőn múlik. Ha finoman hajtod, akkor tán még kevesebb is lesz a fogyasztás. Persze szintén csak érzésre mondom, nem mértem meg. De több nem lett, az biztos. A tisztítása részemről olyan 4-8000km után esedékes, attól függően mennyire poros. Ezt szemrevételezéssel meg lehet állapítani. Az új szűrőhöz adnak egy szett tisztítót is, amit én már legalább háromszor használtam, és szerintem még kettő kijön belőle. Pedig sokat jártam poros helyen.

Ami a dobot illeti, azon nem vettem észre, hogy bármi hatása lenne a húzásra, vagy bármire a hangon kívül. Majd a napokban teszek fel videót a hangjáról.

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Hát a csere a legjobb,talán valamilyen több komponensű ragasztót ami hőálló azzal be kenni a repedést.

Előtte nagyon meg kell takarítani .

De még ez se tuti.

Hegesztés felejtős esetleg kemény forrasztás.

Szerintem Zsiri jobban jársz első körben valamilyen "hőálló" ragaccsal próbálkozol,mert ha veszel a bontóból,akkor arra sincs garancia,hogy az nem fogja előadni pár hónap múlva ugyanazt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem. A kormánymű holtjátéka mitől függ? Illetve mitől nőhet meg? Ugyanis csütörtök délelőtt még jó volt, délutánra meg valami miatt igen tetemesre nőtt a holtjáték. Lehet vele közlekedni, de azért mégiscsak zavaró. Valami csak nem okés benne. Mi lehet az oka? Mi tud elromlani a kormányműben, hogy ez az eredmény? Nagyobb keresztirányú kátyu okozhat ilyet? Jólenne ha valami beállítással megoldható lenne a dolog. Ha valaki járt már így, vagy van ötlete, hogy milehet a gond, légyszi írjon.

Légyszi, akinek van ötlete, vagy gyanakszik valamire a leírtak alapján, írjon. Jó lenne tudni mi a gond, és minél előbb orvosolni. Előre is köszi. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Légyszi, akinek van ötlete, vagy gyanakszik valamire a leírtak alapján, írjon. Jó lenne tudni mi a gond, és minél előbb orvosolni. Előre is köszi. :devlish:

Helló!

Valószínű,hogy a belső kormányösszekötő-rúd vagy a külső kormánygöbfejed ment ki.A külső göbfej olyan 3ezer a kormányösszekötő 5ezer körül van.Mindenképpen olyan helyen csináltasd,ahol állítanak futóművet is,mivel minden azt minden megbontásnál állítani kell. Az olyan 5ezer+a csere+alkatatrész..olyan 15be fog fájni kb.

Link to comment
Megosztás:

2000-es évjáratú B Corsához (X10XE) kellenének a gyári rendelési számok az alábbi alkatrészekhez:

-gyújtógyertyák

-hosszbordás szíj

És esetleg a G Astra extra beépítős topicjában már felvetett kérdés: biztitábla kiosztása.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Valószínű,hogy a belső kormányösszekötő-rúd vagy a külső kormánygöbfejed ment ki.A külső göbfej olyan 3ezer a kormányösszekötő 5ezer körül van.Mindenképpen olyan helyen csináltasd,ahol állítanak futóművet is,mivel minden azt minden megbontásnál állítani kell. Az olyan 5ezer+a csere+alkatatrész..olyan 15be fog fájni kb.

Hello.

Köszi a tippet és a segítséget. Mindenképpen megnézetem. A kürölbelüli árakért pedig külön köszönet :devlish:

Link to comment
Megosztás:

2000-es évjáratú B Corsához (X10XE) kellenének a gyári rendelési számok az alábbi alkatrészekhez:

-gyújtógyertyák

-hosszbordás szíj

És esetleg a G Astra extra beépítős topicjában már felvetett kérdés: biztitábla kiosztása.

Előre is köszi!

Küldjél privibe váz és motor számot és kibogarászom neked. :devlish:

Na meg van-e benne klíma?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy olyan gondom lenne, hogy most volt az autó műszaki vizsgán és ott figyeltem fel hogy nem világít a pótféklámpa. Szétszedtem, illetve rámértem a vezetékre és nem mutatott feszültséget (természetesen lenyomott féknél) A kérdésem az lenne, hogy honnan kapja az áramot ? Valamelyik féklámpából vagy előröl? Melyik biztosíték lehet az?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy olyan gondom lenne, hogy most volt az autó műszaki vizsgán és ott figyeltem fel hogy nem világít a pótféklámpa. Szétszedtem, illetve rámértem a vezetékre és nem mutatott feszültséget (természetesen lenyomott féknél) A kérdésem az lenne, hogy honnan kapja az áramot ? Valamelyik féklámpából vagy előröl? Melyik biztosíték lehet az?

Előre is köszönöm!

Én házilag raktam be a pótfék lámpát, és párhuzamosra kötöttem a rendes fék lámpákkal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.