Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Olvasgattam a fórum különböző hozzászólásait a corsa b műszerfal izzócseréivel kapcsolatban. Nekem egy 96-os corsam van és néhány műszerfal izzó megérett a cserére. Csak az a bökkenő h. nem tudom hogyan is kezdjek hozzá. Nem tudna valaki egy részletes leírást küldeni akár e-mailban, akár messengeren vagy egy linket ahonnan le tudom tölteni arról, hogyan is kell szakszerűen szétkapni a műszerfalat? Találtam néhány hozzászólást, de nem akarok neki esni tudatlanul.

Ha kicserélem a műszerfal izzókat ledekre akkor nem kell beépíteni vmi ellenállást, h. a ledek képesek legyenek elviselni a 12voltos feszkót?

Válaszokat előre is köszönöm.

corsa_m_szerfal_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sikerült kiolvasni a hibakódot, de kissé érdekes sztem!

Nekem a 12-es az elejéről elmaradt! Utána 10 villogás kis szünet 5 villogás, kis szünet 10 és megint 10! Majd hosszabb szünet és u.ez!

Ez így milyen számú kód lehet?

Nagyon köszönöm!

G.

Milyen motor ez?Milyen évjárat?

Link to comment
Megosztás:

És ezt mi okozhatja? Generátor? G.

Sok minden. Első körben az alapjárati léptetőmotort kéne megnézni, ahogy Tgabika is írta, hátha csak koszos vagy valami.

De az is lehet, hogy más a probléma csak az alapjáratnál jön ki és a kompenzálás miatt úgy veszi az ECU, hogy az alapjárat szabályozással van baj. Amúgy szinte bármi közvetett dolog is lehet szerintem: kontakthiba, benzinszűrő stb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.