Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

...utólag tudnám-e szervósítani az én kis édibédi :rolleyes: 1.2-es Corsámat ? Van valahol egy rajz vagy ilyesmi a fut.műről ?

Rajz megoldható. <_<

Szerintem igen.Kell egy komplett szervós kormánymű,szervószivattyú,csövek stb és mehet a project.Na és persze egy hozzáértő ügyes szerelő!

Az alakatrészek összes ára bontóban kb 40-50E,munkaköltséget majd mond a szerelő!

A fentit annyival egészíteném ki, hogy a szivattyú ua, mint az Astra F-ben. Ehhez kell egy a blokkodhoz való tartóbak, amibe a szivattyút bele lehet fogatni és egy szervós hosszbordás szíj.

Link to comment
Megosztás:

Rajz megoldható. :rolleyes:

A fentit annyival egészíteném ki, hogy a szivattyú ua, mint az Astra F-ben. Ehhez kell egy a blokkodhoz való tartóbak, amibe a szivattyút bele lehet fogatni és egy szervós hosszbordás szíj.

Mondjuk azé nem mindegy,hogy az 1.2 az 8V vagy 16V! <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Szerintem 8v, mert karbis még(egyenlőre) !

Viszont jó hír, hogy pont van egy Fastra első futómű !

Abból csak a szivattyú jó vagy van valami más használható is ?

köszi !

Ha az F Astra 8V, akkor jónak kell lennie.De sztem célszerűbb lenne egy szervós Corsa B-ből kimenteni a dolgokat.Alapból benne van minden, nem kell semmit úgymond összevadászni.

Innen is lehet csmegézni......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok szeretnék TID-et rakni a kocsi,ba mert az enyémben alapból nincsen ilyen, és jó lenne ha valami mutatná az időt a kocsimban(fejegység nem mutatja) meg a külső hőmérséklet sem egy utolsó dolog !

Az lenne a kérdésem hogyan kell egy ilyet beszerelni mi kell még hozzá !!! :rolleyes:

Kell maga a TID és ha esetleg nem lennének benne a kocsidban a csatik, akkor azok is, valamint egy hömérséklet jeladó.

Elöször megnézném, hogy a kábelek és csatik megvannak-e az autódban, elöfordulhat, hogy benne van.

Akkor szerintem csak rá kell dugni és már müködik is. ha nem, akkor meg nekem megvan a bekötése németül, de azt csak akkor fordítanám le, ha feltétlenül kell. <_<

Link to comment
Megosztás:

Kell maga a TID és ha esetleg nem lennének benne a kocsidban a csatik, akkor azok is, valamint egy hömérséklet jeladó.

Elöször megnézném, hogy a kábelek és csatik megvannak-e az autódban, elöfordulhat, hogy benne van.

Akkor szerintem csak rá kell dugni és már müködik is. ha nem, akkor meg nekem megvan a bekötése németül, de azt csak akkor fordítanám le, ha feltétlenül kell. <_<

Sajna gőzöm sincs hol kellene keresnem a kábeleket, csatikat, és az érzékelőt ! De ha valaki tudja mit hol találok azt szivesen venném ! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sajna gőzöm sincs hol kellene keresnem a kábeleket, csatikat, és az érzékelőt ! De ha valaki tudja mit hol találok azt szivesen venném ! :rolleyes:

A TID csatlakozója a középkonzolban van, a szellőztető felett. A hőmérséklet jeladó a lökhárító közepénél van rögzítve.

Ha csak az alap funkciók kellenek, akkor nem kell több, mint a jeladó és tápfesz. Azt könnyű (viszonylag) behúzni.

Link to comment
Megosztás:

A TID csatlakozója a középkonzolban van, a szellőztető felett. A hőmérséklet jeladó a lökhárító közepénél van rögzítve.

Ha csak az alap funkciók kellenek, akkor nem kell több, mint a jeladó és tápfesz. Azt könnyű (viszonylag) behúzni.

sajna hőmérséklet-jeladóm nincsen sőt a lökösöm mögött sincsen az a fém rúd keresztbe, hétvégén majd szétszedem valamennyire a TID helyét ahol most kis pakoló van, hátha meglátok valamit !

Link to comment
Megosztás:

sajna hőmérséklet-jeladóm nincsen sőt a lökösöm mögött sincsen az a fém rúd keresztbe, hétvégén majd szétszedem valamennyire a TID helyét ahol most kis pakoló van, hátha meglátok valamit !

Ne aggódj, ha nincs bekábelezve. A biztiktől könnyű felvinni a tápot meg a gyújtás jelet, a jeladó meg csak egy szál madzag a lököstől.

Link to comment
Megosztás:

Ne aggódj, ha nincs bekábelezve. A biztiktől könnyű felvinni a tápot meg a gyújtás jelet, a jeladó meg csak egy szál madzag a lököstől.

Sziasztok !

Megnéztem a TID helyét a műszerfal tetején, kitekertem a két csavart a szellőzők lehajtása után (szabot tanácsára : "... mágneses csavarhúzó a barátunk..." nem estek le a csavarok a szellőzőbe ) és levettem a felső takaró pakolós részt alatta van egy 2x3cm nyílás de semmi nem látszik alatta !

Ebay-en nézegettem a TID-eket kb 10-15eFt-os árban mozognak, akinek van olcsóbb eladó kérem jelezze(később lehet igényt tartanék rá, esetleg EZEKET tudnám felajánlani érte értékegyeztetéssel persze ! )

Különböző színű LEDeket is lehet hozzájuk venni általában 3-5euro-s árért !

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot eddig csak azért hogy képben legyek, és az esetleges nem nagy munkákat a "KOCSI"-n (Corsa 1,0 :unsure: megtudjam csinálni.

Most viszont kemény dióba ütköztem.

Az történt ugyanis mostanában hogy a kis Corsa sebesség és kilométer számlálója leáll. Ez olyan drasztikusan történik hogy algoritmust sem lehetne rá irni. A történet olyan hogy megyek vele majd egy idő után elkezd billenni a sebességmérő ha esetleg valamilyen elektromos eszközt használók pl. irányt jelzek akkor leesik teljesen nullára majd ha befejezem visszaugrik a helyére majd egy kis idő után lefekszik aludni. Minden más elektronikus eszközöm működik utána csak a kilométer -sebbeség mérő áll. Ráadásul van olyan ,hogy 40km de volt olyan hogy 120Km megtétele után következet be. Ha elállítom a motort és pihen egy kicsit kb 20 perc akkor utána újra működő képes kb ugyan annyi ideig. Akkut megnézettem semmi baja igaz nem fiatal 3 éves de pöcire indul és mondom minden eszközöm megy. Ez most jött elő a nyáron és elég rendszeres lett. Egyszer volt ez a hiba 2005 nyarán amikor szintén lefeküdt aludni a km számláló de miután egy napot pihent többé nem jött elő mostanáig.

Még egy hiba jött még elő szegénykémen csak nem tudom hogy vonzata –e ennek de néha nagyon nehéz kormányozni szinte megszorul a kormánykerék és van amikor mintha kattanna is egyet után már könnyebb kormányozni. Úgy tudom hogy ebben a típusban elektromos rásegítő szervó van. Lehetséges hogy összefügg a kettő. Végig olvastam a fórumot de senki nem írt ilyen hibáról. Kicsit tanácstalan vagyok. Ötleteket várok.

Köszönöm előre is

Link to comment
Megosztás:

Ilyen meghatározásról én még nem hallottam.Az olajevés motorfüggő, ill. hogy egy adott motorban hogy állnak a szelepszárszimeringek, gyűrűk, miegymás.

Én úgy hallottam, hogy az Ecotech motorok eleve több olajat esznek a régebbieknél.

De lehet, csak elfogultság. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot eddig csak azért hogy képben legyek, és az esetleges nem nagy munkákat a "KOCSI"-n (Corsa 1,0 :unsure: megtudjam csinálni.

Most viszont kemény dióba ütköztem.

Az történt ugyanis mostanában hogy a kis Corsa sebesség és kilométer számlálója leáll. Ez olyan drasztikusan történik hogy algoritmust sem lehetne rá irni. A történet olyan hogy megyek vele majd egy idő után elkezd billenni a sebességmérő ha esetleg valamilyen elektromos eszközt használók pl. irányt jelzek akkor leesik teljesen nullára majd ha befejezem visszaugrik a helyére majd egy kis idő után lefekszik aludni. Minden más elektronikus eszközöm működik utána csak a kilométer -sebbeség mérő áll. Ráadásul van olyan ,hogy 40km de volt olyan hogy 120Km megtétele után következet be. Ha elállítom a motort és pihen egy kicsit kb 20 perc akkor utána újra működő képes kb ugyan annyi ideig. Akkut megnézettem semmi baja igaz nem fiatal 3 éves de pöcire indul és mondom minden eszközöm megy. Ez most jött elő a nyáron és elég rendszeres lett. Egyszer volt ez a hiba 2005 nyarán amikor szintén lefeküdt aludni a km számláló de miután egy napot pihent többé nem jött elő mostanáig.

Nem lehet hogy a feszültségstabilizáló halódik a műszerfal hátulján?

Link to comment
Megosztás:

A szerelő srác mondta ismerősömnek h a 98 utáni motoroknak vmi konstrukciós hihája van, ezért fogyasztanak több olajat. De ha ti nem hallottatok ilyenről ill. szerintetek hülyeség akkor nyugodt szívvel veszek 99-es évjáratú corsát. Kösz a hozzászólást.

Nem volt ilyen "szérihiba" dolog.Az 1.0 hajlamos kicsi olajfogyira Corsa B-ben, ill. a C16XE ill. X16XE/XEL, de ez gyárilag van így.A többinek elvileg nem lenne szabad ennie az olajat, normál használat mellett.Sportosan pörgetve a 16V-k bizony eszegetik, ha jól tudom.Mondjuk nekem F Astrám volt, 1.6 16V, és olcsóbb olajból megette a javát, de normális olaj belerakása után, csak a gyári értékeket hozta. (0.01L/100km)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.