Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

A véleményeteket ill.tapasztalataitokat szeretném kérni.

Alufelni vásárlás előtt állok.

2 lehetőség között vacilálok.

1. 14" J5.5 ET49 4x100 terv 165/65 gumi

2. 15" J6 ET49 4x100 terv 195/50 gumi

Ha jól tudom mindkettő belefér.

De úgy hallotam kormányozhatóság szempontjából rosszab a 15" /nincs szervo az enyémbe/

köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményeteket ill.tapasztalataitokat szeretném kérni.

Alufelni vásárlás előtt állok.

2 lehetőség között vacilálok.

1. 14" J5.5 ET49 4x100 terv 165/65 gumi

2. 15" J6 ET49 4x100 terv 195/50 gumi

Ha jól tudom mindkettő belefér.

De úgy hallotam kormányozhatóság szempontjából rosszab a 15" /nincs szervo az enyémbe/

köszönöm.

Én nem javaslom a 195-ös gumit. 1,4 60 LE-s az autód? Érezhető túlfogyasztás lesz tőle, és a kormányzás is jóval nehezebb lesz, ahogy írod is.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!a hétévégén megtörtént az egr szelep takaritás után a légtömegmérö tisztitása és a gyertyacsere ami ahogy elnéztem nem is lett volna szükséges.de mégis ismételten csak fogja magát a kocsi és leáll.de csak ha már meleg.hidegen nem.és elöjön elmegy elöjön és aztán megmarad a sárga motorlámpa.amugy a motor olyan halkan ketyerészik mintha nem is menne szoval szépen jár de ez a leállása nagyon idegesitö.ha valakinek volt már hasonlo gondja és van ötlete az megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

üdv

analfabéta kérdésem lenne!

valaki megmondaná nekem, hogy mennyi idő/km után kell a váltóban olajat cserélni, ha már itt járunk akkor javaslatot is várok arra hogy milyent tegyek bele (hidegen az egyet és a kettőt kicsit nehezzen tudom vissza rakni)

az autóm: 1996 / 60le / 1.4 / 5ajtós / corsa b

Link to comment
Megosztás:

üdv

analfabéta kérdésem lenne!

valaki megmondaná nekem, hogy mennyi idő/km után kell a váltóban olajat cserélni, ha már itt járunk akkor javaslatot is várok arra hogy milyent tegyek bele (hidegen az egyet és a kettőt kicsit nehezzen tudom vissza rakni)

az autóm: 1996 / 60le / 1.4 / 5ajtós / corsa b

Örök élet + 1 nap :D Azért néha ajánlott, szerintem kb. 150-200 ezer km-ként le lehet cserélni, az automata váltóknál kell oda figyelni inkább. Az is lehet, hogy csak állítanod kellene rajta, nem biztos, hogy az olaj miatt veszi nehezen, ennyi idős autóknál már megkophat ez-az. 75W80 -75W90 körüli mehet bele, de mi pl. haver renault 19-ébe 15w40 motorolajat tettünk és semmi gond vele, talán még nem is dermed le annyira, mint a rendes váltóolaj (renault pl. 60.000 km-et ír elő :S). Arról nem is beszélve, hogy 5liter került annyiba, mint a váltóolajból 1 liter :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

üdv

analfabéta kérdésem lenne!

valaki megmondaná nekem, hogy mennyi idő/km után kell a váltóban olajat cserélni, ha már itt járunk akkor javaslatot is várok arra hogy milyent tegyek bele (hidegen az egyet és a kettőt kicsit nehezzen tudom vissza rakni)

az autóm: 1996 / 60le / 1.4 / 5ajtós / corsa b

tqamw9f8tdn7o5fu7526ueipz272ie.JPG

;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Örök élet + 1 nap :D Azért néha ajánlott, szerintem kb. 150-200 ezer km-ként le lehet cserélni, az automata váltóknál kell oda figyelni inkább. Az is lehet, hogy csak állítanod kellene rajta, nem biztos, hogy az olaj miatt veszi nehezen, ennyi idős autóknál már megkophat ez-az. 75W80 -75W90 körüli mehet bele, de mi pl. haver renault 19-ébe 15w40 motorolajat tettünk és semmi gond vele, talán még nem is dermed le annyira, mint a rendes váltóolaj (renault pl. 60.000 km-et ír elő :S). Arról nem is beszélve, hogy 5liter került annyiba, mint a váltóolajból 1 liter :)

Manuális váltóba nem kell cserélni az olajat, hacsaknem szivárog, vagy elfolyt belőle

Kivéve néhány szarul sikerült váltót, pl Suzuki 1,3 2005-től :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nagy az előgyújtás.

Vagy rossz benzint tankolsz vagy csak túl lett tekerve az elosztó.

Alatta van egy 13-as csavar azt kilazítva a motor forgásával megegyező irányba tekerj pár mm-t (magad felé ha szembeállsz) ha jó kútról származó anyaggal is csinálja.

Köszönöm Hakapeszimaik!

OMW premium 95 benzinje megoldotta a gondot. 1-2-szer az elmúlt időben 800 km fölött mentünk 1 tankkal, gondolom a végén már elég szar üzemanyag jöhetett. Még egy kérdés, indításnál el kezdett (nincs rá jobb szavam) kereplő hangot adni pár másodpercig. Ismét régi hasonlattal élve olasmi a hang, mint amikor a warbi-nál nem ment az egyik henger rendesen. Lehet itt is ez a gond?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm Hakapeszimaik!

OMW premium 95 benzinje megoldotta a gondot. 1-2-szer az elmúlt időben 800 km fölött mentünk 1 tankkal, gondolom a végén már elég szar üzemanyag jöhetett. Még egy kérdés, indításnál el kezdett (nincs rá jobb szavam) kereplő hangot adni pár másodpercig. Ismét régi hasonlattal élve olasmi a hang, mint amikor a warbi-nál nem ment az egyik henger rendesen. Lehet itt is ez a gond?

Köszönöm!

Vagy gyújtásprobléma, inkább rotorosoknál, vagy valamelyik hidrotőke szól amíg nem épül fel rendesen az olajnyomás.

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg 5 liter, ami lábfüggő, hogy hány km-re elég, nálam 10 van bent, mert kerek 5-öt csal az órám :D

Nekem még nem villant fel, mert az első osztás alatt (10 litert jelzi) kicsivel mindig tankolni szoktam. Ilyenkor 33 liter szokott bele menni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem még nem villant fel, mert az első osztás alatt (10 litert jelzi) kicsivel mindig tankolni szoktam. Ilyenkor 33 liter szokott bele menni.

Nekem felvillanáskor 33-35 liter szokott belemenni, és a mutatót nagyon max 41-ig megy ki 2 kattanásig tankolva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szerintetek az mennyire normális hogy hideg motorral 2-3 másodperces tekertetéssel indul a motor, viszont ha utána leállítom akkor pöcre indul. Visszaengedheti az üzemanyagot valahogy ?

Vissza is engedheti, vagy már nincs meg az üzemi nyomás a rendszerben, az injektorhídon benzinnyomást kell mérni és kiderül.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.