Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hát sajnos középen a föld fele van egy lyuk,ugyh csere lesz.Nem akarom hazavágni a kocsit,meg feleslegesen többet tankolni.Az opeleknél az normális ,hogy most,0-2 fok körül van a hőmérséklet a hőfokmérő 90fok alatt van kb 5mm-el?na meg 5-10km-ter múlva fúj langyi levegőt?pedig a termosztát jónak tűnik. nem egyszerre melegszenek a csövek,de még a kis vízkör egész meleg,addig a termosztát után langyos a cső,mintha átengedne a termo.

Link to comment
Megosztás:

Az opeleknél az normális ,hogy most,0-2 fok körül van a hőmérséklet a hőfokmérő 90fok alatt van kb 5mm-el?na meg 5-10km-ter múlva fúj langyi levegőt?pedig a termosztát jónak tűnik. nem egyszerre melegszenek a csövek,de még a kis vízkör egész meleg,addig a termosztát után langyos a cső,mintha átengedne a termo.

Szerintem nem jó ez. Nekem 92 fokos termosztát van benne, és a műszeregység szerint 92 fokon áll a mutató, mikor üzemmeleg a motor. C12NZ.

Egyébként az előző témához annyit, hogy lyukas kipuffogó miatt nem kellene túlfogyasztania a kocsinak, és az alapjáratnak sem kellene ingadoznia, bedurrognia meg főleg nem. Amikor nekem az említett hibám volt a kipuffogó dobnál ki volt lyukadva, semmit ilyesmit nem produkált a kocsi, csak egyik reggeli indításnál vettem észre, hogy a kocsi alól jön a vízpára és a kipuffogófüst.

A bedurrogást okozhatja:

- fals levegőt szív a motor valahol (vákuumcsőhiba, szívósortömítés, stb)

- gyújtáshiba

- kipuffogószelep zárási hiba

Túlfogyasztást okozhatja:

- termosztát miatt fel nem melegedő motor

- motorhőfok érzékelő

- lambda szonda

Ingadozó alapjárat:

- alapjárati motor

- gyújtás hiba (rotor, vagy kábelek)

Ja és az butaság, hogy a lyukas kipuffogó árt a motornak, ez nem kétütemű, ahol akkora szerepe lenne a kipuffogórendszer fojtásának. Semmi baja nem lesz tőle. Gondolj bele, hányan kidobják a katalizátort a kocsi alól, annak sokkal nagyobb hatása van a kipuffogó rendszerre. Egy tuning is úgy kezdődik, hogy katalizátor off, plusz egy 50-60-as átmenő rendszer be alá.

Itt nálad annak van veszélye, hogy a forró kipuffogógázok épp hol távoznak a lyukas dobból, nehogy valamit kiégessenek ott a padlólemezen.

Link to comment
Megosztás:

Durrogás akkor kezdődött amikor szétment a kipuff.Csere után kiderül.Na amit még elfelejtettem,nem gyári benzinsapkám van,hanem sima bolti.ez befolyásolhat vmit?Ha temposabban megyek megvan a 92fok környéke,illetve szemmel látható amikor lejebb is megy a hőfok.de ha mondjuk tartom a 90et vagy lasabban megyek,nem megy feljebb mint 90egyáltalán.(ahogy írtam alatta is van)Amikor a fordom volt,termo csere után mindegy volt ha 40el is mentem 2kmter utan dőlt a forróság.Ennél nem.Asszem termot is cserelek.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem jó ez. Nekem 92 fokos termosztát van benne, és a műszeregység szerint 92 fokon áll a mutató, mikor üzemmeleg a motor. C12NZ.

Ilyenkor a valós hőmérséklet kb.105 fok.Én is meglepődtem,de többször is néztük már diagnosztikai műszerrel.Ez nem baj persze,a rendszer túlnyomásra van méretezve.Akkor van gáz,ha valami nem jó a hűtőrendszerben.

Link to comment
Megosztás:

Durrogás akkor kezdődött amikor szétment a kipuff.Csere után kiderül.Na amit még elfelejtettem,nem gyári benzinsapkám van,hanem sima bolti.ez befolyásolhat vmit?Ha temposabban megyek megvan a 92fok környéke,illetve szemmel látható amikor lejebb is megy a hőfok.de ha mondjuk tartom a 90et vagy lasabban megyek,nem megy feljebb mint 90egyáltalán.(ahogy írtam alatta is van)Amikor a fordom volt,termo csere után mindegy volt ha 40el is mentem 2kmter utan dőlt a forróság.Ennél nem.Asszem termot is cserelek.

Pontos képet akkor kapsz,ha legalább 2x bekapcsol a hűtőventi.Ez már a körülbelüli üzemi hőmérséklet.Az Opelekben egyébként ide-oda ingázik a hőfok,nem konstans.

Link to comment
Megosztás:

Ilyenkor a valós hőmérséklet kb.105 fok.Én is meglepődtem,de többször is néztük már diagnosztikai műszerrel.Ez nem baj persze,a rendszer túlnyomásra van méretezve.Akkor van gáz,ha valami nem jó a hűtőrendszerben.

Biztos vagy benne, hogy a diagnosztikai műszer jó értéket mutatott? :)

Egyébként ha ennél a 92 foknál (ami szerinted ugye 105 fok) leveszem a hűtősapkát semmi sem történik, nem kezd el forrni a víz.

Link to comment
Megosztás:

amugy mennyi az atlag fogyasztasa normalis esetben a c12nz nek? en ahogy nezem az enyem 12lityo korul eszik ami rengeteg..

Használattól függően nálam 5,8 - 7,5 liter / 10 km között fogyaszt.

Előbbi a hosszú táv 90-es tempó, utóbbi pedig a városi, sok megállásos használat mellett szokott kijönni.

Link to comment
Megosztás:

Biztos vagy benne, hogy a diagnosztikai műszer jó értéket mutatott? :)

Egyébként ha ennél a 92 foknál (ami szerinted ugye 105 fok) leveszem a hűtősapkát semmi sem történik, nem kezd el forrni a víz.

2 fajta műszerrel is néztűk:

-Bosch diagnosztika

-laptop,amin a tech2 van telepítve.

Ekkor még nem fog forrni a víz,majd csak kb. 110 fok körül.

Ezek a műszerfalba szerelt műszerek csak egy körülbelőli információt adnak.Arra jó,hogy tulaj nyugodt legyen,amíg a kék mezőben van a mutató. :)

Módosítva : rotel
Link to comment
Megosztás:

A víz 100fokon forr,nyomás alatt késöbb.Amint leveszi a kupakot akár 105fokon,megszünik a zárt rendszer paff kijön a víz. 92Fokot látunk 105fokos a víz akkor a ventim is mondjuk rossz?

Igen,természetesen a víz forráspontja 100 fok. :)

Így van,a tágulási tartály kupakja túlnyomáson dolgozik,ezért nagyon fontos,hogy jó legyen.

Módosítva : rotel
Link to comment
Megosztás:

Én így távolról nem tudom megítélni, hogy jó-e a termosztátod, vagy sem.

Nekem 92 fokon áll, és lényegében mindegy, hogy nyomom-e neki, vagy sem. Lejjebb bem megy egyáltalán. És csak akkor megy feljebb, ha álló helyzetben jár a motor huzamosabb ideig.

Mielőtt termosztátot cseréltem volna, a régivel 90-es alatt volt a hőfok, és rapszodikus volt a kocsi bemelegedése. Volt hogy már 5 km alatt elérte a 90 fok alatti részt, volt hogy 15 km után se mozdult ki a mutató. Aztán meguntam a szarakodást, és kicseréltem. Ehhez le kell venni a vezérműtengely fogaskereket 1,2/1,4/1,6 NZ/SZ motor esetén. A vezérlést lebontani nem kell teljesen, csak a kereket, ami utánna ugyanúgy visszamegy a helyére.

A kivett termosztáton semmi különsebb hibát nem találtam, zárt állapotban volt. Szóval nemtudom mi baja volt, de az új beszerelése után látszott, hogy azzal megjött a normál üzemi hőfok.

Link to comment
Megosztás:

Én azért nem gondolom, hogy az a 92 fok az 105 fok lenne, mert akkor ha leveszem a kupakot, már kezdene forrni, bugyogni a víz. De nem teszi. Az a műszer által mutatott 92 fok ha nem is pontosan annyi, de bőven 100 fok alatt van.

Mérted valaha diagnosztikai műszerrel?

Az üzemi hőmérsékletet a motor akkor éri el állóhelyzetben,mikor legalább 2x indul el a hűtőventillátor.

Ha Te jobban hiszel a csak tájékoztató jelleggel beépített mutatónak egy komoly diagnosztikai műszerrel szemben,ám legyen. :)

Részemről befejeztem.

Link to comment
Megosztás:

Mérted valaha diagnosztikai műszerrel?

Az üzemi hőmérsékletet a motor akkor éri el állóhelyzetben,mikor legalább 2x indul el a hűtőventillátor.

Ha Te jobban hiszel a csak tájékoztató jelleggel beépített mutatónak egy komoly diagnosztikai műszerrel szemben,ám legyen. :)

Részemről befejeztem.

Szerintem meg fogj a kezedbe egy lézeres hőmérőt és mérj. Amióta pl. én kicseréltem a vectra-ba (igaz nem corsa) a km órát olyanra, amin a kék utáni első vonal a 90 fok, azóta teljesen pontosan mutat, mérésekkel alátámasztva :) Támogatom Adam1-et, hiába dugod rá a Tech-et stb. az a jeladótól kapja az infót.

Link to comment
Megosztás:

Na hát nem akartam elinditani veszekedést. Készitettem egy képet, kérlek nézzétek meg,és véleményezzétek. Nekem ez a max míg fel szokott menni. Talán,eléri az első rovatkát,ha nyomom! De van ,hogy hirtelen /pláne ha 0-1fok körül van/ hirtelen lemegy,akár 90en alá. Na vajon jó a termo? Azért ez elég elb**ott skálázás. Köszönöm!

CAM01334_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.