Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Tud nekem valaki segíteni abban, hogy mekkora torx csavarhúzófej kell a corsa (x12xe) olajleeresztő csavarjához?

Olyan T55- T60 körüli szerintem.

Köszi előre is!

Torx ?? Nekem 20as 6lapfejű van benne. Most akkor melyik a nem gyári ? :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyém kezdettől fogva ('97) nálam van, de én tuti nem cseréltem ki. Lehet, hogy a szervízben az első olajcsere után kicserélték, mert a 6lapfejűt egyszerűbb kezelni :D

Naja! Én meg kereshetek hozzá kulcsot. De ha már veszek akkor meg mindegy :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Mult7en sikeressen szétszedtem a corsám B középső konzolát hogy kicseréljem a kiéget izzókat!!4erre megdöbenésemre egystlen egy izzót nem találtam és sajnso a helyét sem találtam ahol esetleg csak a foglalat lenne... nincs valakinek esetleg fényképe hogy mégis hol lehetnek az izzó helyei.Kösszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az izzók helye nagyon egyszerű helyen van! Képem sajna nincsen, de megpróbálom leírni!

Ha totál szétkaptad a konzolt, akkor a levegőkapcsolók tekerői előtti fedőlap alatt most egy fehér színű műanyag burkolatban vannak a dolgok! (Nálam legalább is) Ha szemből nézed, akkor a közepe tájt fut egy kis réz színű "vezeték" vízszintesen! Azon van 2 lyuk ahova a rizsszemizzók passzolnak! Ha jól emlékszem akkor a réz szál kb. a tekerők közepénél lévő lyuk felett van!

Remélem így már meglesz! Sok sikert!

De közben nekem is lenne egy kérdésem! Nos TID-t tettem a kocsiba utólag! És már ott tartok, hogy dátumom, időm, és hőmérsékletem van! És tovább is számolja az időt ha a rádió ki van kapcsolva, mert eleinte ha kikapcsoltam akkor mindig előről kezdte számolni!

Nekem már csak egy dolog hiányzik, hogy kiírja a rádió információit a középső helyre! Erre van 4 kábel a kijelzőből, és nálam csak egy szabad a rádióból! Viszont van egy üres csatlakozó hely a rádióban, ahol 4 fém pöcök árválkodik!

Oda kellene egy csatit venni, vagy valami mást kellene csinálni?

És még valami! Érdekes, hogy a rádió nem kapcsol be gyújtásra autómatikusan, pedig beállítottam rajta! Lehet h nincsen ilyen funkció a kocsiban? Mert a TID sem megy ha a rádió ki van kapcsolva! Pedig gyújtás alatt kéne neki!

Ha valaki tud segítsen légyszi!

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Mult7en sikeressen szétszedtem a corsám B középső konzolát hogy kicseréljem a kiéget izzókat!!4erre megdöbenésemre egystlen egy izzót nem találtam és sajnso a helyét sem találtam ahol esetleg csak a foglalat lenne... nincs valakinek esetleg fényképe hogy mégis hol lehetnek az izzó helyei.Kösszi a segítséget.

Szia!

http://www.team-corsa.de/workshops/w_innen...tung_mittel.htm

A srác elég jól leírja, hogy hogyan kell LEDesíteni. De itt keresd meg az izzók helyét...

A leírással szerintem egyszerű lesz már.

Link to comment
Megosztás:

Helló Popi!

A vaterán találtam egy rugót! De sietni kell mert indjárt lejár! Csak felugrottam, és majdnem az elsők között volt! Bár szerintem az adás-vételi fórumon többet tudnak neked ajánlani :D

Szép napot!

U.i.: Ha valaki ért a Rádió-Kijelző problémához, írjon! Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok !

Nagyon-nagy :D segítségre volna szükségem !

Minden féle körül tekintés (és hozzáértés) nélkül, szétkaptam a X12SZ corsa motoromat :D

Egyetlen problémám, hogy nem tudom ÖSSZERAKNI !

Ha tudnátok valmiféle segítséget nyújtani, robbantott ábrák, leírások vagy tanácsok formájában, nagyon hálás lennék !

ezer köszönet !

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok !

Nagyon-nagy :D segítségre volna szükségem !

Minden féle körül tekintés (és hozzáértés) nélkül, szétkaptam a X12SZ corsa motoromat :D

Egyetlen problémám, hogy nem tudom ÖSSZERAKNI !

Ha tudnátok valmiféle segítséget nyújtani, robbantott ábrák, leírások vagy tanácsok formájában, nagyon hálás lennék !

ezer köszönet !

Figyu nekem van egy opel corsa, tigra javítási könyvem, csak az a baj, hogy angol, de illusztrált, én egy két dolgot ebből csináltam meg. Ha kell, akkor el tudom neked küldeni mailben. A mail címedet küld el pü-ben és küldöm.

Remélem jó lesz neked is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Időszerű lenne kicsit utána öntenem motorolajból a corsamba, de nem tudom hogy eddig milyen volt benne. Azt hallottam nem szerencsés keverni a fajtákat. Van más megoldás azon kívül hogy lecseréltessem az egészet? Egyáltalán milyet érdemes adni neki?

Krisz

10W40-et.Sanszos, hogy az van benne.Széles a skála.Majd kövi olajcserénél teszel bele olyat, amivel utántöltötted.Az Astra F topicban egy egész téma van róla.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos a szerelőm hozzá nem értése miatt feleslegesen vásároltam egy kormányművet kompletten.

De miután ki lett cserélve rá kellet jönnöm hogy nem az volt a hiba valódi oka.

Így most eladóvá vált az eredeti kormányművem kormányösszekötő ruddal eggyütt, két gumiharang kell csak rá meg gömbcsuklók és már mehet is bele az autóba...

Az uj ára utángyártottban 45 ezer gyáriban megfizethetetlen, de én hozzájutottam 8 EZER forintért, nem is akarok rajta kereskedni ennyiért odaadom bárkinek akinek szüksége van rá.

Ha valakinek kell az írjon itt vagy hivjon ezen a számon: 06303879605

Helyileg Tatabányán van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában az autóm 1998 Corsa B x12xe azt csinálja, hogy elindulás után kb fél órával ha kiveszem üresbe és gurulo az alapjárat hol 1000 hol 1500 hol 3000 aztán visszateszem szebességbe és gyorsítani szeretnék akkor hol megy hol nem. Ilyen kor kb 2.3 mp-ig világít a sárga lámpa aztán elalszik.

Vagyis olyan mintha lépkednék a gázpedálon. Meg ugrál az sebességmérő óra is ezzel eggyütt de csak ilyenkor. Ebben ha jól tudom nem spirálos a sebbeségmérő óra. Aztán abbahagyja és semmi gond vele. Mondjuk gyorsításnál néha lomha de valamikor egész jól megy. Légtömegmérőre gondolok első körben, de az óra ugrálás meg az alapjárat ingadozás nem tudom mitől van :D :D

Van valakinek ötlete hol kedjem a hibakeresést?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.