Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Feltöltöd a képet mondjuk vmi mgosztóra (kepfeltoltes.hu) és onnan belinkeled a képeket. Sztem így a legegyszerűbb. De ha átküldöd e-mailbe nekem az is jó, bár itt jobb lenne mert lehet hogy más forumozót is érdekel.

1 kérdés: Műszaki vizsgán ha a motorháztető morcosítva van akkor az bukta vagy nem foglalkoznak vele?? Illetve zöldkártyát csak akkor lehet csinálni amikor lejár vagy előtte hónappal is. (Külföldre megyek de előtte szeretném megoldani ezt a problémát)

Link to comment
Megosztás:

Zöldkártyát akkor csinálsz amikor akarsz, ha ez a perverziód és sok pénzed van, akkor akár naponta is. :lol:

A morcosítással kapcsolatban igazából nem tudok mit mondani, nekem anno a Calinál bele akartak kötni azzal hogy beleér a fénycsóvába, de abban ugye projektoros fényszóró volt, szóval attól hogy a morc rálógott a lámpatestre, még nem biztos hogy a fény útjába is beletakart volna, de neked a B Corsánál mindenképp beletakar a fénycsóvába, szóval nem tudom. Sztem leginkább vizsgahely függvénye az egész, őszintén szólva nem igazán értem hogy ha beletakar az miért baj, hiszen csak a fénycsóva felső részét árnyékolja le, és így legalább biztosan nem világítasz a szembejövő szemébe.

Link to comment
Megosztás:

Feltöltöd a képet mondjuk vmi mgosztóra (kepfeltoltes.hu) és onnan belinkeled a képeket. Sztem így a legegyszerűbb. De ha átküldöd e-mailbe nekem az is jó, bár itt jobb lenne mert lehet hogy más forumozót is érdekel.

1 kérdés: Műszaki vizsgán ha a motorháztető morcosítva van akkor az bukta vagy nem foglalkoznak vele?? Illetve zöldkártyát csak akkor lehet csinálni amikor lejár vagy előtte hónappal is. (Külföldre megyek de előtte szeretném megoldani ezt a problémát)

Hali!!!

Megcsináltam a képeket a hangszóróról. A festés már kicsit megkopott újra kéne fújni :lol:

165110064Hangsz_r__1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

982222187Hangsz_r__2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

hello

valaki tud alapjáratszabályzot?C95166 ez a száma 1.4sibe kéne... :lol:

Hali!!!

Én a Báró-kernél vettem. Szerintem ennél nincs olcsóbb. Keress rá a cégre a google-ban mert nem tudom hogy ide a fórumba be lehet e írni a címet.

Amúgy náluk láttam 7560 Ft-ért.

Link to comment
Megosztás:

Kedvs tgabika76 : köszönöm szépen a válaszodat. Én sem értem hogy forgalombiztonság szempontjából miért nem engedik?! na de mind1

Kucu32: köszi a képeket. Na kb nekem is valahogy így kéne meoldani. Szóval akkor ez egy 16,5-ös nyomó. Kifabrikáltad a rácsot és kész? Kellett nagyobb rést vágni a mágnesnek az ajtóban ? Esetleg kiemelő van alatta? Elég korrekten néz ki :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kedvs tgabika76 : köszönöm szépen a válaszodat. Én sem értem hogy forgalombiztonság szempontjából miért nem engedik?! na de mind1

Kucu32: köszi a képeket. Na kb nekem is valahogy így kéne meoldani. Szóval akkor ez egy 16,5-ös nyomó. Kifabrikáltad a rácsot és kész? Kellett nagyobb rést vágni a mágnesnek az ajtóban ? Esetleg kiemelő van alatta? Elég korrekten néz ki :lol:

Hali!!!

Én ezt úgy oldottam meg hogy a hangszóró keretét építettem be. Ráraktam a rácsra , belül körberajzoltam és a rácsot kivágtam. Ezután hátulról befogattam. Az elejét üvegszálas gittel durváztam utána finom gitt és csiszolás. Mivel a végén már untam a csiszolást , lefújtam "rücsivel" és utána mattfekete. Azt nem tudom hogy mögötte kell e lemezt vágni mert nekem már az első variációban ki lett vágva. ( akkor nem ment le az ablak a mágnestől.) Nekem egy Hertz 16,5 - ös van bent , szerintem szépen szól .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves márkatársak :lol:

Van egy B corsám. 2000-res évjárat X14Xe a motorkód.A gondom a következő:

Alapjáraton eléggé kelepel a motor benne.De mindíg csak alapjáraton és hideg mocinál jobban hallható amint gázd adok abbahagyja illetve ahogy üresben esik vissza a fordulat és közelít az alapjárathoz egyre jobban hallani.Más gondom ezzel nincs pöccre indul gyorsul megy.

A másik gondom pedig az,hogy eléggé sokat eszik városban olyan 9-10 liter között ezzel az lehet összefüggésben hogy picit furán hörög a kipufogó szintén alapjáraton.Mintha utógyújtás lenne vagy nem tudom.Ehhez még az társúl,hogy koromfekete a kipufogóvég belül.

Ha hidrotőkés lenne akkor nem csak alapjáraton kelepelne azt hiszem.

175/65R14 es gumik alufelnivel vanak rajta de gondolom nem attól fogyaszt ennyit.

Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Jah még annyit,hogy honnan derül ki,hogy klímás-e az autó?Én úgy tudtam ,hogy nem de ma felvilágosított egy ismerősöm látva a motor teret,hogy szerinte ez klímás mert benne vannak a csövek stb alkatréészek csak valószínűleg ki van kötve.Ezt.hogyan lehet megállapítani?Vagy elképzelhető ,hogy a klíma nélküli típusok is klíma előkészítéssel jöttek ki a gyárból?

Előre is köszi nektek!

Link to comment
Megosztás:

A klíma nincs előkészítve gyárilag.

Ha van benne,akkor az utólagos,elég feltünő jelenség a motortérben és belül az utastérben is kell lennie kapcsolónak,valszeg ha megvan,akkor nincs benne gáz.

A kerepelés bizony hidrótőke hang lesz,ha melegen is csinálja,akkor már sajnos csak a csere segít rajta,ha csak hidegen és rövid ideig,akkor gey jobb olajválasztással még lehet kicsit húzni a csere idejét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Corsa B (94) ajtókba mekkora hangszórót lehet bepakolni? tervezem hogy ajtókba vmi mélyközepet a oszlopra pedig csipogót teszek. Esetleg ha vki már csinált saját részre ilyet akkor mekkora hangszórót használt illetve mivel oldotta meg az ajtórezgést?

16 centist lehet beletenni mindenféle barkácsolás nélkül venni kell hozzá 1500hufért egy beépitő keretet, és abba lehet beletenni minden gond nélkül, arra viszont vigyázz hogy ne legyen túl nagy a mélysége a hanszórónak mert akkor az ablak emelőbe beleérhet esetleg nem fogod tudni teljesen lehúzni az üveget , illetve a hangszóró síkjából se álljón ki nagyon semmi pl csipogű mert akkor az ajtó gyári burkolatát tarthatja kicsit ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Corsa B (94) ajtókba mekkora hangszórót lehet bepakolni? tervezem hogy ajtókba vmi mélyközepet a oszlopra pedig csipogót teszek. Esetleg ha vki már csinált saját részre ilyet akkor mekkora hangszórót használt illetve mivel oldotta meg az ajtórezgést?

Szia

Én ezeket raktam bele:

http://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=7059

SAL WRC 2-165 (most nincs azért nincs link) Döbbenetesen jó!!!

Link to comment
Megosztás:

hali mindenkinek. nekem egy 94-es 1.5td corsa B-m van, és olyat csinál, hogy menet közben szaggat az áramellátás. de kb csak fél másodpercre. rádió kikapcs, fordulatmérő leesik. de csak egy pillanatra. mintha valami kilenne lazulva vagy zárlatos lesz. valakinek valami ötlete e felől?? Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

hali mindenkinek. nekem egy 94-es 1.5td corsa B-m van, és olyat csinál, hogy menet közben szaggat az áramellátás. de kb csak fél másodpercre. rádió kikapcs, fordulatmérő leesik. de csak egy pillanatra. mintha valami kilenne lazulva vagy zárlatos lesz. valakinek valami ötlete e felől?? Köszönöm

esetleg test kábel?!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.