Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Így van ez a kis fül ami az elektromos részbe megy bele az tört le, de a zárat nem tudom,hogy kell leszerelni,hogy a ház ne sérüljön

van egy csavaszerü,de nem csavarható

Csavarozzuk le az alsó műanyag burkolatot.

Állítsuk a kulcsot a 1-es állásba,nyomjuk le a záróhenger reteszelő rugóját,húzzuk ki a záróhengert a gyújtáskulccsal együtt a házból.

Link to comment
Megosztás:

Csavarozzuk le az alsó műanyag burkolatot.

Állítsuk a kulcsot a 1-es állásba,nyomjuk le a záróhenger reteszelő rugóját,húzzuk ki a záróhengert a gyújtáskulccsal együtt a házból.

Köszönöm szépen a segítséget megyek megpróbálom és jelentkezem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom, gondoltam esetleg akad itt valaki, aki hozzá tud szólni, az autó: Corsa B (2000-es évjárat), 1.0 (X10XE)

A gondja a következő: alacsony fordulatszámon felvillan a motorlámpa, illetve az alapjárat nem stabil (ugrál) - kiolvastuk a hibákat: alapjárati motor - minden alapjárati ciklus során visszajön a hiba. Erre persze minden szerelő azt mondja, hogy alapjárati motor csere (a héten van időpontom Opel szervizbe is), de én arra lennék kíváncsi, hogy ez a hibajelenség lehet e valamelyik szenzor fals értékétől, miközben az alapjárati motor teljesen jó? Ezt kideríteni megyek a szervizbe is, de itt azért feldobom a kérdést.

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék hibakód kiolvasás ügyben. 1,2 16V CorsaB, x12xe: a paper clip teszt megoldást keresném, de végigböngészve a webet, nekem olyan 16 pines csatlakozóm van, amin a 6. pin üres.

Ezt az ECU-t ki lehet olvasni kivillogtatásos módszerrel, vagy ennél a típusnál ez nem működik?

Köszi előre is a választ,

üdv: Rein

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék hibakód kiolvasás ügyben. 1,2 16V CorsaB, x12xe: a paper clip teszt megoldást keresném, de végigböngészve a webet, nekem olyan 16 pines csatlakozóm van, amin a 6. pin üres.

Ezt az ECU-t ki lehet olvasni kivillogtatásos módszerrel, vagy ennél a típusnál ez nem működik?

Köszi előre is a választ,

üdv: Rein

Ezt már nem lehet villogtatni,(ha jól tudom), talán még 96-os gyártmányból,de ott se mindegyiket.

Link to comment
Megosztás:

Elfordítod tompított állásba és kihúzod,(mint ahogy a belső világítást kapcsolod), majd a tekerőgomb alján találsz egy kis rést. Oda bedugsz valami kis csavarhúzót (műszerész cs.húzót) és benyomod vele, közben pedig húzod le a kapcsolót! Ha ez lejött utána két kis pöcköt összenyomod és kihúzod! Ezt már látni fogod!

Sok sikert!

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Corsa B alkatrészek eladók!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hátsó spoiler

Fordulatszámmérős műszerfal

Első lámpák

Hátsó lámpák

3 téli kerék 155/70 r13 matador és 1 téli 165/70 micheline

Jobb és bal első ülés

Hátsó ülések

Sport betétszűrő

1 hónapos 44Ah-s akkumlátor garilevéllel (zselés)

Generátor

Csomagtér ajtó

Jobb ajtó (3 ajtós modell)

Motorháztető

Brembo első féktárcsák (1000 km van bennük)

Hátsó dobfék (felújított, 500 km van bennük)

Gyári kipufogó

Autós szőnyeg

Esetleg még a C14SE motor is váltóval vagy anélkül külön...

Meg ilyenek!

Ha érdekel, akkor írj, adok telszámot, s megegyezünk az áron is! :lol:

Üdv. Tomiii

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Corsa B alkatrészek eladók!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hátsó spoiler

Fordulatszámmérős műszerfal

Első lámpák

Hátsó lámpák

3 téli kerék 155/70 r13 matador és 1 téli 165/70 micheline

Jobb és bal első ülés

Hátsó ülések

Sport betétszűrő

1 hónapos 44Ah-s akkumlátor garilevéllel (zselés)

Generátor

Csomagtér ajtó

Jobb ajtó (3 ajtós modell)

Motorháztető

Brembo első féktárcsák (1000 km van bennük)

Hátsó dobfék (felújított, 500 km van bennük)

Gyári kipufogó

Autós szőnyeg

Esetleg még a C14SE motor is váltóval vagy anélkül külön...

Meg ilyenek!

Ha érdekel, akkor írj, adok telszámot, s megegyezünk az áron is! :lol:

Üdv. Tomiii

Szia!

Engem érdekelne az első ülések. Képet tudnál róluk adni és egy árat ?

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ne haragudjatok, de a bontott B Corsa alkatrészek Storno !!! :S:S:S

Mert gazdasági totálkárra értékelték a kocsim, de közbe megkaptam a biztosítótól a zsét, s többet kaptam, mint amennyire számítottam, úgyhogy mégis megcsináltatom!

Bocs még1x!!

Tomiii

Link to comment
Megosztás:

Mi a különbség a két motor között: X14XE és Z14XE?

Újabb fejlesztésű motor. A főtengely jeladó már bekerült a blokkba, nem kívül nézi a fordulatot, a leömlőben van a katalizátor, más a hengerfej is, és a szívócsonk, elektromos gázpedál meg ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

KERESEK B Corsahoz ajtóátvezető kábelt. Az is kellene ami az ajtóban van és az is ami az utastér felől jön.

Van esetleg valakinek ilyen eladó???

Valójában csak a csatlakozóban lévő kábelek végén található kis saruk kellenének belőle.

Tud nekem segíteni ebben valaki??

MÁSIK!!:

A hangszórót ha berakom az ajtóba, le kell valamivel takarni a hátulját, hogy ne legyen vizes??

Köszönöm szépen előre is!

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha beszeretnék rakni a b corsam ba egy c20ne mocit akkor mit kellene beszereznem.Persze a motoron meg válton kivül. Ilyenekre gondolok mint pl: féltengelyt hogy lehetne megoldali, akkor motortartóbakot kell e fabrikálni meg hasonlok? vagy ha valaki tudna belinkel ilyen témáju oldalt mert én nem találtam csak a corsasat az meg köszönném.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.