Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Köszi.Valahogy úgy gondoltam,hogy nem vágom szét a hangszóró rácsot,hogy úgy nézzen ki,mintha gyári lenne kívűlről,csak mikor megszólal....

Szóval értitek.

A kilométerrel meg köszi a válaszotokat, akkor majd egy szerelő spanommal megyek,ha megyek :)

Amúgy gyári hangszórók nagyon sz*rok?

Link to comment
Megosztás:

Köszi.Valahogy úgy gondoltam,hogy nem vágom szét a hangszóró rácsot,hogy úgy nézzen ki,mintha gyári lenne kívűlről,csak mikor megszólal....

Szóval értitek.

A kilométerrel meg köszi a válaszotokat, akkor majd egy szerelő spanommal megyek,ha megyek :)

Amúgy gyári hangszórók nagyon sz*rok?

Szerintem nem rosszak...

Én szintén somogyis hangszórót raktam bele.mint a keret.

És ugyan olyat,raktam a kalaptartóba,mert eleve lyukas volt.

És tök jó volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre hazajött a Corsa! :) Meggyógyult teljesen, a kuplung cserélve, a generátornak kutya baja.

A kuplung kiemelőszerkezet volt tropa, a lamellák gyakorlatilag kiegyenesedtek, nem emeltek ki. Most olyan, mintha új autót vezetnék :D Vajpuha, fent fog a plafonban, elsőre le is fulladtam vele ;) (shame on me).

A generátor problémáját ki nem találnátok. Én is csak fogtam a fejemet. LAZA ÉKSZÍJ. Annyira laza volt, hogy gyakorlatilag elfogott az ékszíjtárcsán, mert nem is vinnyogott. Csak azt nem értem, ha ilyen laza volt, akkor a vízpumpa hogy ment? Miért nem forralta a vizet? A fene se érti... A lényeg: hogy "örő e bódottá" ;)

Szép estét!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1998 évjáratú, Cors B 1.0.-ban szeretnék olajat cserélni. Szeretném megvenni az anyagot hozzá, majd elvinni az autó szerelőhöz. Milyen olajat, szűröt tegyek bele? Milyen más alkatrészt kell cserélni olaj cserekor? Mennyi olaj megy egy ilyen motorba?

Köszönöm a válaszokat.

AO

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1998 évjáratú, Cors B 1.0.-ban szeretnék olajat cserélni. Szeretném megvenni az anyagot hozzá, majd elvinni az autó szerelőhöz. Milyen olajat, szűröt tegyek bele? Milyen más alkatrészt kell cserélni olaj cserekor? Mennyi olaj megy egy ilyen motorba?

Köszönöm a válaszokat.

AO

Szia!

10W-40-es félszintetikus mehet bele, 3 liter kell belőle. 12 havonta vagy 15 000 km elteltével (értelemszerűen amelyik előbb jön). Olajszűrő mindenképpen kell, de üzemanyagszűrő sem árt - ez attól függ, mikor cserélték a benzinszűrőt.

Olajból én a márkásabbakat javasolnám, azok közül szinte mindegy melyik. Szerintem kerüld a "gazdaságos" olajokat, a motor meghálálja a törődést hosszú távon.

A többiek majd kiegészítik, hogy kinek mi jön be. Én Castrol/Mobil párti vagyok. :) De ez már egyéni ízlés kérdése, hogy ki mit rak bele. :D

Link to comment
Megosztás:

van sárga lámpa, minden van csak öninditázósnál szikra nincs a gyertyákon.

Ha csak gyújtásig fordítod az indítókulcsot, akkor a motorkontroll lámpa (az a bizonyos sárga) kigyullad aztán pár másodperccel később elalszik ahogy rendesen kéne neki, avagy ki sem gyullad, esetleg kigyullad, de nem alszik el?

Mert ha ez a helyzet akkor én cserélnék egy AC-relét a helyedben... :)

Link to comment
Megosztás:

Ha csak gyújtásig fordítod az indítókulcsot, akkor a motorkontroll lámpa (az a bizonyos sárga) kigyullad aztán pár másodperccel később elalszik ahogy rendesen kéne neki, avagy ki sem gyullad, esetleg kigyullad, de nem alszik el?

Mert ha ez a helyzet akkor én cserélnék egy AC-relét a helyedben... :D

Sajna nem működik a szerviz progim ,és nem emlékszek pontosan milyen komponensekből áll össze a vezérlés.

Ha van benne főtengelyjeladó ,én arra gondolok.

De ezt így látatlanban megmondani......

X14SZ ről van szó ,és nincs szikra a gyertyánál.....

Szerk.:Szalad a program :)

Van benne...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még új vagyok itt, kapásból lenne egy kérdésem: Opel Corsa B 3 ajtós hátsó gyári hangfal mekkora? 165mm?

áá majd elfelejtettem még pár kérdés ^^ : szóval a hátsó ajtó gázos teleszkópjait tudom a motorháztetőnél is használni vagy nem? az első két ablaktörlőnél a motorháztető végén lévő műanyagot le tudom festeni fényesfeketére vagy sem, és a tükör adaptereket!?

Válaszotokat előre is köszönöm...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérnék tőletek egy kis segítséget. Adott egy jobb oldalt lezúzott H Astra. Minden megvan az "újraélesztéshez", kivéve a jobb első sárvédőt. A gyári az 68 papír, az utángyártott meg hulladék. Nincs valakinek bontós ismerőse? Vagy tudomása arról, h. merre lelhető fel egy bontott jobb első sárvédő???

Köszi,

Atis

U.i.: Tudom h. nem ebbe a topikba való, amiért előre is elnézést :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérnék tőletek egy kis segítséget. Adott egy jobb oldalt lezúzott H Astra. Minden megvan az "újraélesztéshez", kivéve a jobb első sárvédőt. A gyári az 68 papír, az utángyártott meg hulladék. Nincs valakinek bontós ismerőse? Vagy tudomása arról, h. merre lelhető fel egy bontott jobb első sárvédő???

Köszi,

Atis

U.i.: Tudom h. nem ebbe a topikba való, amiért előre is elnézést :)

Keresd JOhnny -t privibe,hátha ő tud segíteni,mert ő is kecsón lakik.

Szerintem ő tud bontót.

http://www.opelforum.hu/index.php?act=Memb...mp;st=0&b=1

Link to comment
Megosztás:

Keresd JOhnny -t privibe,hátha ő tud segíteni,mert ő is kecsón lakik.

Szerintem ő tud bontót.

http://www.opelforum.hu/index.php?act=Memb...mp;st=0&b=1

Köszi az infót.

Nem tudja valaki, h. Kecskemét vagy Mezőkovácsháza környékén merre végeznek felni krómozást??? A jobb hátsó felniről egy tenyérnyi részen levált a króm és rohadt csúnya.

Sztem mára már nincsen több kérdésem :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót.

Nem tudja valaki, h. Kecskemét vagy Mezőkovácsháza környékén merre végeznek felni krómozást??? A jobb hátsó felniről egy tenyérnyi részen levált a króm és rohadt csúnya.

Sztem mára már nincsen több kérdésem :)

Egy kis olvasnivaló kocsiglancoláshoz..énis ezt böngészem már vagy egy hete van szaktudás!!! Nyilt fórum

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még új vagyok itt, kapásból lenne egy kérdésem: Opel Corsa B 3 ajtós hátsó gyári hangfal mekkora? 165mm?

áá majd elfelejtettem még pár kérdés ^^ : szóval a hátsó ajtó gázos teleszkópjait tudom a motorháztetőnél is használni vagy nem? az első két ablaktörlőnél a motorháztető végén lévő műanyagot le tudom festeni fényesfeketére vagy sem, és a tükör adaptereket!?

Válaszotokat előre is köszönöm...

Szia!

1) Hangszóróban passz, nem vagyok hifi szakértő, különösebben nem is vonzanak a hangcuccok.:)

2) Ha a motorháztetőt akarod teleszkóposra átalakítani, ahhoz kell fúrni-faragni, nem is keveset. Egy másik topicban mintha láttam volna ezzel kapcsolatos leírást. (F-Astra, talán)

3) A műanyagokat is lehet fényezni (ld. lökhárítók). Hogy milyenre színezed, azt az ízlésed, az elérhető technika és tudás szabja meg. Ha "fényesfeketére" akarod, akkor olyan lesz. Ha gyöngyházmetálra, akkor olyan. :D Amúgy meg ezen a linken találsz fényezési tippeket.

Hajrá!

Link to comment
Megosztás:

Ez az első hsz.-m itt,így nemtudom h valaki kérdezte e már ezt amit én fogok most kérdezni tőletek. Tehát 5ajtós B Corsához hátsószárnyat keresek, "nemtudom h létezik e gyári"? És lehetsége-e a 3 ajtós szárnyát az 5 ajtósra feltenni?

5 ajtós hátsó szárnyról nem tudok, a 3 ajtós és az 5 ajtós csomagtérajtaja tök más, ergo fel sem lehet szerelni.

Link to comment
Megosztás:

Valaki fel tudna világosítani, hogy mi ez az alkatrész pontosabban? Meg mi a szerepe, meg ilyesmi....ismerősöm azt mondta, hogy valami automata-szivató féleség...én mondjuk mini kompresszornak néztem. Levegővel csinál valamit nem ? Mert mikor be indítom, és még nem meleg a motor, akkor zúg is...

1

2

3

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a válaszokat! :) nem szeretnék hangcuccost tuningolni, de kénytelen vagyok jobb hangfalakat bele venni mert, egy 4x45 Wattos Pioneer CD lejátszóval vettük a kocsit. És hát a gyári hangfalak nem bírják...nagyon nem bírják ^^

igazándiból csak fel szeretném az öregnek újítani a kocsiját..

Link to comment
Megosztás:

áá még egy kérdés a corsánk 2000 es évjáratú 1.0 es motorral, de mondjuk így is jól megy és asszem 13 colos gumik vannak rajta ráadásul téli és repedezett... akarok új gumikat venni és akkor már új alufelnit is egyben valami használt jóállapotút olcsón.. az lenne a kérdés hogy 165/65/R14 es gumi jó lenne 14 es felnire és mennyire befolyásolná a fogyasztást, gyorsulást és stb... szerény véleményem szerint nemnagyon, de azért kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is! Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

áá még egy kérdés a corsánk 2000 es évjáratú 1.0 es motorral, de mondjuk így is jól megy és asszem 13 colos gumik vannak rajta ráadásul téli és repedezett... akarok új gumikat venni és akkor már új alufelnit is egyben valami használt jóállapotút olcsón.. az lenne a kérdés hogy 165/65/R14 es gumi jó lenne 14 es felnire és mennyire befolyásolná a fogyasztást, gyorsulást és stb... szerény véleményem szerint nemnagyon, de azért kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is! Köszönöm!

Hanszóróból a 165mm-es megy be és kell a kiemelő keret ami kb 2k-ból kijön aztán ha ügyes vagy és találsz normális szettet ami 56mm-alatt van akkor nem kell fúrnod faragnod ha esetleg szeretnél normális zenét akkor simánszépen nagoynjól lehet csinálni. Majd teszek fel képet ha érdekel.

Ajánlatom némi hang upgradhez ami költséghatékony! Én ezt néztem. De amire neked kell tuti jó! Erre viszont azt mondják ennyiért jól muzsikál! EZITT

Nekem 175/70 r13 a téli és 195/50 r15 a nyári. Fogyasztás jókora 1 lityi szerintem van igaz cserébe a knyarban nem szálsz el mint a sóhaly. A 14" az elég és ha 4 évnél idősebb a csere erősen ajánlott! ha repedezett egyenesen kuka mivel életveszélyes.

és egy egyéni ajánlás ha kettőt postolsz egymás után használd a "javítás" gombot :)

Link to comment
Megosztás:

Valaki fel tudna világosítani, hogy mi ez az alkatrész pontosabban? Meg mi a szerepe, meg ilyesmi....ismerősöm azt mondta, hogy valami automata-szivató féleség...én mondjuk mini kompresszornak néztem. Levegővel csinál valamit nem ? Mert mikor be indítom, és még nem meleg a motor, akkor zúg is...

1

2

3

Szekunder levegő szivattyú. Addig jó, amíg hidegen működik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.