Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nekem is a kasznis féle morcosítás lett a terv, sokkal jobban néz ki, csak sokkal drágább is ! Lakatos munka + fényező munka, viszont megéri :D

Mennyiből lehet megcsinálni kb.?

sanyi1104! Szerintem rá ne merd ragasztani azt a szemöldököt xD szerintem is elég gyengus..

Link to comment
Megosztás:

Mennyiből lehet megcsinálni kb.?

sanyi1104! Szerintem rá ne merd ragasztani azt a szemöldököt xD szerintem is elég gyengus..

Fel akarom rakni a szemőldököt. De ha nem jó akkor leszedem. A morcosítást meg inkább kerülöm. Nem olyan hosszú távra tervezem ezt a járgányt eladni nehezebb lenne.

Link to comment
Megosztás:

Mennyiből lehet megcsinálni kb.?

sanyi1104! Szerintem rá ne merd ragasztani azt a szemöldököt xD szerintem is elég gyengus..

Béla91 Beszélgettem emberkével akinek 25lett a vége, fényezéssel együtt. Én külön akarok venni egy fekete motorháztetőt, fater lakatos így adott a kasztnimunka, és utána nem kell nagy tudás feketére lefújni. Így megúszom a mociháztető árából (8-15között) + festék ja és egy pár tábla csokiból :D

sanyi1104 Ezért jó az a verzió ,hogy külön csináltatsz egy mociháztetőt, hameg eladod a verdát akkor külön seperc alatt el tudod adni a kis morcos tetőt! Nagyon sok helyen olvastam ,hogy keresnek ilyet! Én vette szemöldököt 3ezerért, színrefújattam, és feltettem, de miután haver odaált mellém akinek morcosított a gépteteje akkor megfogattam hogy leszed és majd mocitető morcosít :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Mennyi plusz lónál tartunk? :wacko:

xD Az én vezetési stílusom az hány + lóerő? :D Tesómnak hazavittem a barátját a szomszéd faluba. Hazafele jövet. Már a mi falunkba érkezve van egy buszmegforduló ott megforgattam a corzát, tesóm csak pislogott... :wacko: egyszerűen nem tudta felfogni mi volt a kocsival xD vezetési stílusom lóerőkben olykor felbecsülhetetlen :D Most nagyon állat volt a corza meg én is :wacko:

Link to comment
Megosztás:

xD Az én vezetési stílusom az hány + lóerő? :D Tesómnak hazavittem a barátját a szomszéd faluba. Hazafele jövet. Már a mi falunkba érkezve van egy buszmegforduló ott megforgattam a corzát, tesóm csak pislogott... :wacko: egyszerűen nem tudta felfogni mi volt a kocsival xD vezetési stílusom lóerőkben olykor felbecsülhetetlen :D Most nagyon állat volt a corza meg én is :wacko:

Gondolom nálad/nálatok is az a tapasztalat,hogy hűvösebb levegő hőmérsékletnél jobban harap a ló :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Leteszteltem a hőmérséklet-szenzort, szerintem rendben van.

De.... a fene enné meg azt, aki betervezte azt a szenzort a tűzfalhoz! :wacko: Két órán keresztül küszködtem, amíg sikerült levenni, persze erről én is tehetek: nehezen jöttem rá, hogy hogy jön szét a csatlakozó (nem ez volt a jelem az oviban), eleinte nem volt tizenkilences kulcsom, és nem gyerek-, csak nőgyógyász kezeim vannak. Jelenleg össze-vissza karistolva... De ez legyen az én bajom, gondolom más is járt már így. :D

A lényeg, hogy kimértem a hőmérséklet-ellenállás hiperboláját, kb. stimmel. Méghozzá úgy, hogy kiszedtem a szenzort, belelógattam egy kislábosnyi vízbe, és melegíteni kezdtem. 20 fokon elvileg 2,45 kOhm, nálam a hideg víz alá belógatva (10 fok?) volt annyi. 100 foknál elvileg 180 Ohm, nálam az első buborékoknál 300 körül volt, majd zubogó víznél 200. A tendenci jó, még ha a pontos értékek nem is teljesen stimmelnek. Szerintem nem itt lesz a baj.

Jó éjt/reggelt, attól függ, ki mikor olvassa. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Leteszteltem a hőmérséklet-szenzort, szerintem rendben van.

De.... a fene enné meg azt, aki betervezte azt a szenzort a tűzfalhoz! :wacko: Két órán keresztül küszködtem, amíg sikerült levenni, persze erről én is tehetek: nehezen jöttem rá, hogy hogy jön szét a csatlakozó (nem ez volt a jelem az oviban), eleinte nem volt tizenkilences kulcsom, és nem gyerek-, csak nőgyógyász kezeim vannak. Jelenleg össze-vissza karistolva... De ez legyen az én bajom, gondolom más is járt már így. :D

A lényeg, hogy kimértem a hőmérséklet-ellenállás hiperboláját, kb. stimmel. Méghozzá úgy, hogy kiszedtem a szenzort, belelógattam egy kislábosnyi vízbe, és melegíteni kezdtem. 20 fokon elvileg 2,45 kOhm, nálam a hideg víz alá belógatva (10 fok?) volt annyi. 100 foknál elvileg 180 Ohm, nálam az első buborékoknál 300 körül volt, majd zubogó víznél 200. A tendenci jó, még ha a pontos értékek nem is teljesen stimmelnek. Szerintem nem itt lesz a baj.

Jó éjt/reggelt, attól függ, ki mikor olvassa. :wacko:

Nálam is jó értékeket mutatott ,mégis amikor kicseréltem jobb lett.

Link to comment
Megosztás:

Igen az a jeladó tud kavarni ügyesen ,az is hatalmas tétel én 3e körül vettem.

Cseréje bruttó 10 perc. :wacko:

[...]

...ha tudod, hogy hogy kell. :wacko: Na jó, megkérdezem az árát, aztán meglátjuk.

Miért van olyan érzésem, hogy egy újabb felesleges kiadás előtt állok... :D

Majd beszámolok az eredményről, remélem az éjszakai javításnak legalább nem lett negatív hozadéka. Ááá, de legalább nem volt mínusz tíz fok, s nem temetett be a hó, mit' panaszkodom én itt :wacko:

Link to comment
Megosztás:

...ha tudod, hogy hogy kell. :wacko: Na jó, megkérdezem az árát, aztán meglátjuk.

Miért van olyan érzésem, hogy egy újabb felesleges kiadás előtt állok... :D

Majd beszámolok az eredményről, remélem az éjszakai javításnak legalább nem lett negatív hozadéka. Ááá, de legalább nem volt mínusz tíz fok, s nem temetett be a hó, mit' panaszkodom én itt :wacko:

Szerintem sem ez lesz a baj nálad,szerintem valami 0 forintból javítható kontakthiba lesz a ludas és ebben az a "szép",hogy hibakódot sem tárol.

Nálunk fater Sierrája csinálja azt,hogy úthibákon,rázkódás hatására néha berángat...néha hetekig jó aztán megint elkezdi.Kinek van ehhez türelme,ideje,hogy egy ilyen hibát utolérjen.....MAX respect ha sikerül megcsinálnod!

Mondjuk alapjárati motort,lambda-szondát nézted már? Nem emlékszem....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem ez lesz a baj nálad,szerintem valami 0 forintból javítható kontakthiba lesz a ludas és ebben az a "szép",hogy hibakódot sem tárol.

Nálunk fater Sierrája csinálja azt,hogy úthibákon,rázkódás hatására néha berángat...néha hetekig jó aztán megint elkezdi.Kinek van ehhez türelme,ideje,hogy egy ilyen hibát utolérjen.....MAX respect ha sikerül megcsinálnod!

Mondjuk alapjárati motort,lambda-szondát nézted már? Nem emlékszem....

:D Igyekszem. Az alapjárati moci és a lambda új benne; ez utóbbi megszüntette a zavaró megtorpanásokat. Most már csak az a bajom, hogy az alapjárat dadog/leesik/hullámzik, illetve kb. kétezerig érezhetően nem húz jól. Motorféknél maradt az a jelenség, hogy valaki mintha böködné a gázpedált helyettem (szintén alapjárat-közeli fordulaton). Nekem a DIS gyanús, a gyújtástömb, de amúgy bármi okozhatja.

Nem ismerem a Sierrákat, s akármilyen utálatos figura tervezte is ezt a kocsit, az elismerem, hogy az elektromos csatlakozásokat jól megcsinálta, eléggé üzembiztosnak látszanak.

No meglátjuk, mit hoz a mai nap :wacko:

Link to comment
Megosztás:

:D Igyekszem. Az alapjárati moci és a lambda új benne; ez utóbbi megszüntette a zavaró megtorpanásokat. Most már csak az a bajom, hogy az alapjárat dadog/leesik/hullámzik, illetve kb. kétezerig érezhetően nem húz jól. Motorféknél maradt az a jelenség, hogy valaki mintha böködné a gázpedált helyettem (szintén alapjárat-közeli fordulaton). Nekem a DIS gyanús, a gyújtástömb, de amúgy bármi okozhatja.

Nem ismerem a Sierrákat, s akármilyen utálatos figura tervezte is ezt a kocsit, az elismerem, hogy az elektromos csatlakozásokat jól megcsinálta, eléggé üzembiztosnak látszanak.

No meglátjuk, mit hoz a mai nap :wacko:

Alapjárati motor,főtengely-jeladó volt már?

De ez a motorféknél adja a benyát szerintem a befecskendezés környékére tereli a gyanút,mert ugye az ECU elvileg motorféknél teljesen elveszi a befecskendezést ha jól tudom...de honnan tudja,hogy most akkor motorfékezel?

A Sierra az ronda és finom! :wacko: Nekünk 2.0,120LE-van hosszú távon 7litert fogyaszt és hátul kapar :wacko:

Csakhát már 20éves és korrózióval küzd rendesen!

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati motor,főtengely-jeladó volt már?

De ez a motorféknél adja a benyát szerintem a befecskendezés környékére tereli a gyanút,mert ugye az ECU elvileg motorféknél teljesen elveszi a befecskendezést ha jól tudom...de honnan tudja,hogy most akkor motorfékezel?

A Sierra az ronda és finom! :D Nekünk 2.0,120LE-van hosszú távon 7litert fogyaszt és hátul kapar :wacko:

Csakhát már 20éves és korrózióval küzd rendesen!

Tényleg, azt nem is tudom, hogy motorfékkor lekapcsol-e minden benzinadagolást. Valaki hozzáértő tudja??

A motorféket a fordulatcsökkenésből és a fojtószelep poti állásából szedheti, szerintem az a kettő elég. Esetleg a sebességből is, mert ha üresben felpörgetem, az is lehetne "motorfék". Passz, gondolom megoldatták a mérnökök.

Igazából bármi hibája okozhatja, fejben "működik" minden hiba-logika.

Ma voltam szerezni kipuff-tömítést. a gyárit 25 euróért mérték, nyeltem egyet, megköszöntem, nem köll. A hőmérséklet-érzékelőt szintén, azért már nem sokallom annyira, de egyelőre nem vettem. Még gondolkozom, lehet, hogy megpatkolom egy hagyományos potméterrel / ellenálláshálózattal, és letesztelem kézi vezérléssel.

Másik, ha már arra jártam, megnézettettem egy Opelt is javító szervízben a hibát. (Nincs eredmény, hogy leírjam a végét.) 15 eurót kértek egy vizsgálatért, aztán a szerelő két perc múlva visszajött, hogy mit is kellene csinálnia az autóval. Hibakódot nem tudtak kiolvasni belőle, az alapjárati zizit meg nem érzékelték. Bementem én is a műhelybe, megmutattam, hogy mi is a gond. Hümmögtek (vagy négyen), majd az alapjárati motort kezdték kocogtatni-nézegetni. És hiába mondtam, hogy fél éves sincs, egyre azt hajtogatták, hogy deeee, az lesz a hibás. Azzal indokolták, hogy nem gyári alkatrészt vettem. (Miért nem mondtam, hogy igenis gyári...) Motorvezérlő elektronikára is tippeltek, de mondom, tippeltek, nem mértek, vagy csináltak semmit. Még egy ilyen naplopó bagázst.... Elmondtam, hogy miket cseréltem már, csak néztek rá, de nem vonták vissza a diagnózist, biztosan alapjárati motor, cseréljem le, már rendelik is. Nem kértem belőle, bár kíváncsi lettem volna, hogy ha kicseréljük, és nem javul a motor, akkor kiszámlázzák-e a téves diagnózis által feleslegesen cserélt alapjárati motort.. Ami nem olcsó, mert a múltkor gyárit olyan 250-280 euróért akartak adni egy másik helyen. (Gondolom sokkal otthon sem olcsóbb.)

Főtengely-jeladó nem volt még cserélve.

Ha már régi autóknál tarutnk: Volt ennél a hibánál rejtélyesebb, egészen misztikus problémám is: Nem írom le részletesen, hogy mi volt a jelenség; a problémát az okozta, hogy a gyújtótranzisztor modulja nem működött rendesen. Csak úgy adott szikrát, ha 11 V felett volt az akku feszültsége - természetesen az indítózást is beleszámítva. Nagyon komoly volt rájönni a hibára, mert ugye ott is volt sok-sok alkatrész, és meghibásodási lehetőség. És csak indítózás alatt nem működött, amúgy ment a gép.

Szép estét / jó éjt.

Link to comment
Megosztás:

Hümmögtek (vagy négyen), majd az alapjárati motort kezdték kocogtatni-nézegetni. És hiába mondtam, hogy fél éves sincs, egyre azt hajtogatták, hogy deeee, az lesz a hibás. Azzal indokolták, hogy nem gyári alkatrészt vettem. (Miért nem mondtam, hogy igenis gyári...) Motorvezérlő elektronikára is tippeltek, de mondom, tippeltek, nem mértek, vagy csináltak semmit. Még egy ilyen naplopó bagázst....

Szép estét / jó éjt.

De most őszintén Finnországban lehet mást csinálni az év nagy részében,mint Finnlandia vodkát vedelni és szaunázás után jeges vízbe ugrálni?

Minden másra ott vannak a vendégmunkások.... :D

Link to comment
Megosztás:

De most őszintén Finnországban lehet mást csinálni az év nagy részében,mint Finnlandia vodkát vedelni és szaunázás után jeges vízbe ugrálni?

Minden másra ott vannak a vendégmunkások.... :D

Nana, ez nem Anglia, ahol a bennszülöttek egy kaszttal magasabb rangúnak érzik magukat! :wacko: Ez itt Finnország, ahol mindenki tegeződik mindenkivel (van magázó forma, de senki nem használja), és nem gond, ha dolgozni kell. Persze nem is gond, ha késel a munkából, csak a ledolgozott idő / munka meglegyen.

Szauna és jéghideg tavak mellett (most nem, mert 30 fok van :D ) van sisu is, ami kitartást, becsületességet jelent. Nem véletlen, hogy ez a márkaneve a finn teherautóknak is. :wacko: A Finlandia vodka csak a külföldieknek jelent finn nemzeti italt, ha itt szavaznának, a Koskenkorva vodkát és a lakka-likőrt választanák, ami egy lappföldi bogyóból készült édes itóka.

:wacko:

Link to comment
Megosztás:

A Finlandia vodka csak a külföldieknek jelent finn nemzeti italt, ha itt szavaznának, a Koskenkorva vodkát és a lakka-likőrt választanák, ami egy lappföldi bogyóból készült édes itóka.

:D

na akkor jó márkatárshoz híven küldhetsz pár ládával kóstolás céljából abból a jobbik koserizébül :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Szeva Zsiráf kolléga!

Ma járt nálunk az egyik ismerősünk c14si Astrával és azt újságolta,hogy alig húzott a vas,rángatott,fulladozott,alapjárat ingadozott stb.szóval kísértetiesen hasonlított a te autód tüneteihez....és mi volt a gubanc??

DIS gyújtásmodul!!

Ő horribile visu márkaszervizben..MUHAHA...csináltatta meg,de egyből megoldották.40.000-be fájt gyári alkatrésszel munkadíjjal.

Persze ettől még nálad lehet más a baj,de azért elgondolkodtató :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szerenék kérni! B Corsa (98-as) nem fordulatszámmérős km óráján hátul melyik izzo melyik?!:D Nézegetem, de nem találom melyik a motor check lámpa izzója, illetve melyik a légzsák lámpa (pirosan villágít vala)! Nem találok leírást sem! Egyszerűen cserélni szeretném!

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Szeva Zsiráf kolléga!

Ma járt nálunk az egyik ismerősünk c14si Astrával és azt újságolta,hogy alig húzott a vas,rángatott,fulladozott,alapjárat ingadozott stb.szóval kísértetiesen hasonlított a te autód tüneteihez....és mi volt a gubanc??

DIS gyújtásmodul!!

Ő horribile visu márkaszervizben..MUHAHA...csináltatta meg,de egyből megoldották.40.000-be fájt gyári alkatrésszel munkadíjjal.

Persze ettől még nálad lehet más a baj,de azért elgondolkodtató :wacko:

Nohát-nohát. Persze ez nem jelent semmit a járgányom szempontjából (ahogy írod is)... Márkaszervízben? Jaj. :D

Igaz, én is jártam már úgy.... amikor a sokadik szerelő nem tudott hozzá sem bagózni (régi kocsi), csak pénzt kérni és magyarázni, akkor mentem oda én is. Ezek itt arra nem voltak képesek, hogy rákössenek egy olyan cumót, ami megmutatja, mikor milyen jel fut a gyújtáskábelekben... Szóval legközelebb szerintem célzottan egy olyan helyre megyek, ahol rögtön ezt fogom kérni. Hacsak valakinek nincs ötlete, hogy hogy ellenőrizzem... Megnézhetem, hogy árulnak-e gyújtásellenőrző stroboszkóp-lámpát, azzal esetleg megy. A következő ötletem induktív kör és oszcilloszkóp, de ez utóbbi nincs. Úgy meg nehéz. No, meglátjuk...

lacee_7, a középső lámpacsoport (a sebességmérő alatt) legbaloldali fénye a check-engine, mellette jobbra közvetlenül a légzsák. Bár ha nem világít így is úgy is szét "kell" szedned, és akkor átvilágításos módszerrel meglesz hamar.

Kollégák, tessenek idejönni Koskenkorva vodkáért és a többiekért, a Corsa nem kamion, hogy mindenkinek vigyek egy raklapnyit :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nohát-nohát. Persze ez nem jelent semmit a járgányom szempontjából (ahogy írod is)... Márkaszervízben? Jaj. :wacko:

Igaz, én is jártam már úgy.... amikor a sokadik szerelő nem tudott hozzá sem bagózni (régi kocsi), csak pénzt kérni és magyarázni, akkor mentem oda én is. Ezek itt arra nem voltak képesek, hogy rákössenek egy olyan cumót, ami megmutatja, mikor milyen jel fut a gyújtáskábelekben... Szóval legközelebb szerintem célzottan egy olyan helyre megyek, ahol rögtön ezt fogom kérni. Hacsak valakinek nincs ötlete, hogy hogy ellenőrizzem... Megnézhetem, hogy árulnak-e gyújtásellenőrző stroboszkóp-lámpát, azzal esetleg megy. A következő ötletem induktív kör és oszcilloszkóp, de ez utóbbi nincs. Úgy meg nehéz. No, meglátjuk...

lacee_7, a középső lámpacsoport (a sebességmérő alatt) legbaloldali fénye a check-engine, mellette jobbra közvetlenül a légzsák. Bár ha nem világít így is úgy is szét "kell" szedned, és akkor átvilágításos módszerrel meglesz hamar.

Kollégák, tessenek idejönni Koskenkorva vodkáért és a többiekért, a Corsa nem kamion, hogy mindenkinek vigyek egy raklapnyit :wacko:

után futó :D

a 45ló szereti :wacko:

kocsival jössz haza?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.