Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Biztos vagy benne,hogy a szilentek kopognak,nem a kerékagy?

Mert annyi szokott lenni hátul,hogy a kúpgörgős csapágyakon meg kell kicsit húzni a kónuszt.

Megemel,sasszeg ki,kicsit meghúz,nagyon kicsi játékot hagyni kell.

Gondoltam rá, mert még a másik Corsában halt is meg hátsó csapágyam, de ennek elég érdekes hangja van. Ennyire csak nem laza a csapágynál... Amúgy alámentünk aknán és ott is szilentnek tűnt. Bár a bal oldalon jóval durvábban kopog, szabályos kotyogó hangja van. Majd hétvégén szétkapom, megnézem, mennyire van lazára hagyva a csapágy. Fékbetéteket úgyis meg akarom sasolni.

Rákérdeztem Csergőnél, gyári 4,5e, utángyári 1e.

Szerintetek szabad megvenni az utángyárit is? Árban kifizethető a gyári is, de végülis csak egy darab gumi... Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok? (bár remélem tényleg csak a csapágyat állították be így)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap reggel reklámtévék közül az egyiken volt egy rövid beszélgetés a magyar dakarosokkal. Opel terepjáró, és azt mondja pár infó. 5600ccm, a lóerőt nem értettem. Azt mondja hogy érzékeltesse: Megyünk 160-al a pályán (amit ugye nem szabad, idézet tőle), szép kényelmesen. Na ez is ott megy mellette, csak a dombok között. Vágtam egy hátast egyből! Elképzeltem. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van itt valakinek 1.2 16V-s B Corsája, X12XE motorral?

Kiváncsi lennék hogy neki mennyit fogyaszt.

Mivel én kb. napi 2*20km-t járok vele, városi közlekedés nélkül. Soha nem húzatom, átl. 60-70km/h-val mehetek.

És nekem a fogyasztása benzinből nyáron 5.8l/100km, télen 6.5l/100km.

Ezt én ilyen körülmények közt soknak találom.

Légyszives akinek van ilyen motorral fogyasztási tapasztalata az ossza meg.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van itt valakinek 1.2 16V-s B Corsája, X12XE motorral?

Kiváncsi lennék hogy neki mennyit fogyaszt.

Mivel én kb. napi 2*20km-t járok vele, városi közlekedés nélkül. Soha nem húzatom, átl. 60-70km/h-val mehetek.

És nekem a fogyasztása benzinből nyáron 5.8l/100km, télen 6.5l/100km.

Ezt én ilyen körülmények közt soknak találom.

Légyszives akinek van ilyen motorral fogyasztási tapasztalata az ossza meg.

Köszi

Nekem városban 12litert eszik,na aaaaaz sok <_<

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Sikerült megoldanom a műszerfal világításomat :( Minden tutkeráj ;)

image-FE1A_4C8753AA.jpg

image-3307_4C8753AA.jpg

Idő közben meg trafós lett a corza rángat.. meg volt hogy elhalkult és bevillant a műszerfal is. Vagyis ilyen már régebben is volt.

image-AB71_4C8754B5.jpg

Az a lényeg voltam ma nem is olyan rég Bárdihoz ahol beszéltem az autószerelővel. Amit úgy érdemes lenne beletenni az olyan 40E. de HELLA is van az 50 de azt mondja már abba volt egy minőségromlás... Ugyan úgy ö is elmondta hogy izzókban jeleskedtek fényszórók stb.

Aztán van a Magneti Marelli az egy olasz.. azt is jó de Leginkább a Beru az ami a legtuttibb viszont jóval drágább. Így kitárgyaltunk mindent. Aztán a végén rákérdeztem hogy mennyire lenne érdemes a kábeleket is cserélni.

Jobbról mindig a 2. hengerbe köpi el a gyertyát hiába cserélem ki a másikra.. amit belerakok elköpi amit meg kivettem az meg letisztul ilyen szépre mint a másik a foton.

Mondta hogy jó lenne mert ugyan úgy mint a hangszóróknál az az ohm visszasugároz és kinyírja a trafot. Néztem Bosch gyújtókábelkészlet 20E NGK meg 51E mondom szép.

Megvárom még a következő havi fizut is aztán majd beindulnak a dolgok. ;) Nem zavaró hogy feltöltögetem itt a képeket vagy jó hogy feltöltöm. <_< ?

MOst sikerült úgy beszélnem az autó szerelővel, hogy értettük is egymást :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van itt valakinek 1.2 16V-s B Corsája, X12XE motorral?

Kiváncsi lennék hogy neki mennyit fogyaszt.

Mivel én kb. napi 2*20km-t járok vele, városi közlekedés nélkül. Soha nem húzatom, átl. 60-70km/h-val mehetek.

És nekem a fogyasztása benzinből nyáron 5.8l/100km, télen 6.5l/100km.

Ezt én ilyen körülmények közt soknak találom.

Légyszives akinek van ilyen motorral fogyasztási tapasztalata az ossza meg.

Köszi

Nekem 1.2es 8szelepes van,én 120km távon 5.3at és 6.2-t mértem tavaly télen viszont a termosztátom tuti szar volt és nem nagyon tudott bemelegedni.

Ha neked sem megy 90fok fölé a mutatód akkor neked is rossz valószínű,azzal lehet spórolsz pár decit. Guminyomást ellenőrizd 4hetente.Illetve ha gyári 165-ös guminál nagyobb van alatta akkor is többet fogyaszt.Nem sok ez egy 65lovas benzines motortól,hidd el!Itt egy ilyen,ennyit fogyaszt német benyából

Próbáld ki a 100as v-power-t,nekem abból 5.3helyett 4.5-et eszik.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Az a lényeg voltam ma nem is olyan rég Bárdihoz ahol beszéltem az autószerelővel. Amit úgy érdemes lenne beletenni az olyan 40E. de HELLA is van az 50 de azt mondja már abba volt egy minőségromlás... Ugyan úgy ö is elmondta hogy izzókban jeleskedtek fényszórók stb.

Aztán van a Magneti Marelli az egy olasz.. azt is jó de Leginkább a Beru az ami a legtuttibb viszont jóval drágább. Így kitárgyaltunk mindent. Aztán a végén rákérdeztem hogy mennyire lenne érdemes a kábeleket is cserélni.

Mondta hogy jó lenne mert ugyan úgy mint a hangszóróknál az az ohm visszasugároz és kinyírja a trafot. Néztem Bosch gyújtókábelkészlet 20E NGK meg 51E mondom szép.

Megvárom még a következő havi fizut is aztán majd beindulnak a dolgok. :( Nem zavaró hogy feltöltögetem itt a képeket vagy jó hogy feltöltöm. <_< ?

MOst sikerült úgy beszélnem az autó szerelővel, hogy értettük is egymást :wacko:

Béla!

Csak Bárdihoz szoktál járni Nyiregyen? Van ott kedvezményed?

Link to comment
Megosztás:

Béla!

Csak Bárdihoz szoktál járni Nyiregyen? Van ott kedvezményed?

Nem Nyíregyen lakom csak Nyíregyházától nem messze Buj nevü faluban. Nyíregyházát írtam ki az adatlapomba mégis így legalább jobban tudjátok merről vagyok <_< Ibrányba közelebb van a Bárdi autószerviz. Nyíregyházán az unixautoban van kedvezményem. Minimum 10%, de ez a gyakorlatban tán 20% ot jelent és az már elég jó :wacko: Meg is kérdeztem a szervizessel hogy én vegyem meg az alkatrészt hozzá vagy ök mert nekem kedvezményem van. De majd nekem kellesz megvenni. Így olcsóbban kijövök.

Nem tudom beszéltük még azt is hogy bontóba is rákérdezhetnék még éppen... de már jöttem hazafele mert dolgom volt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1.2es 8szelepes van,én 120km távon 5.3at és 6.2-t mértem tavaly télen viszont a termosztátom tuti szar volt és nem nagyon tudott bemelegedni.

Ha neked sem megy 90fok fölé a mutatód akkor neked is rossz valószínű,azzal lehet spórolsz pár decit. Guminyomást ellenőrizd 4hetente.Illetve ha gyári 165-ös guminál nagyobb van alatta akkor is többet fogyaszt.Nem sok ez egy 65lovas benzines motortól,hidd el!Itt egy ilyen,ennyit fogyaszt német benyából

Próbáld ki a 100as v-power-t,nekem abból 5.3helyett 4.5-et eszik.

Köszi!

A termóm a nekem is hibás volt, de azt még tavaly télen kicseréltem.

Gyári méretű gumi van rajta, és szoktam nézegetni a nyomást.

De akkor lehet hogy tényleg nem olyan sok az amit fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Nem Nyíregyen lakom csak Nyíregyházától nem messze Buj nevü faluban. Nyíregyházát írtam ki az adatlapomba mégis így legalább jobban tudjátok merről vagyok <_< Ibrányba közelebb van a Bárdi autószerviz. Nyíregyházán az unixautoban van kedvezményem. Minimum 10%, de ez a gyakorlatban tán 20% ot jelent és az már elég jó :wacko: Meg is kérdeztem a szervizessel hogy én vegyem meg az alkatrészt hozzá vagy ök mert nekem kedvezményem van. De majd nekem kellesz megvenni. Így olcsóbban kijövök.

Nem tudom beszéltük még azt is hogy bontóba is rákérdezhetnék még éppen... de már jöttem hazafele mert dolgom volt.

megnéztem Bujt, hát nem egy nagy hely, van max 15utcája :(

Link to comment
Megosztás:

megnéztem Bujt, hát nem egy nagy hely, van max 15utcája <_<

Most mit mondjak...

Szitu a következő elmentem mondom megkérdem már bontóba mennyiért vesztegetnek egy ilyen gyújtástrafót.

Azt mondta a srác hogy 7E. Mondom annyit megér éppen azt bírja ameddig bírja, ha netalán nem lenne jó akkor elcseréli.. :wacko:

Valami számot nézet az oldalán hát csak jó lesz..

Meg kaptam a bontóstól 2db rizsszem izzót foglalatostól. :(

Elmentem Bárdihoz.. azt 16:30 ig vannak ott ln meg 15:40 kor értem oda.. és már nem vállalták el hogy megcsinálják de tuti valami kis semmiség az egész lecserélni. :S

Link to comment
Megosztás:

Mondta hogy jó lenne mert ugyan úgy mint a hangszóróknál az az ohm visszasugároz és kinyírja a trafot. Néztem Bosch gyújtókábelkészlet 20E NGK meg 51E mondom szép.

Megvárom még a következő havi fizut is aztán majd beindulnak a dolgok. :( Nem zavaró hogy feltöltögetem itt a képeket vagy jó hogy feltöltöm. <_< ?

MOst sikerült úgy beszélnem az autó szerelővel, hogy értettük is egymást :wacko:

Kábelkészletből nekem spanyol utángyártott van(6-7E)tökéletesen üzemel lassan 2éve.Nem érdemes a drágábbat megvenni,hidd el nekem.

Trafó ha meghal,akkor 1-4 és 2-3 henger párban szarik be,mivel a trafó így adja nekik a szaftot.

DIS kockát érdemes bontóban nézni,nem nagy kaland azonnal a helyszínen lepróbálni.

Jó hozzá az X16XEL DIS modulja is.

Gyertyából csakis kétpólusú gyárit,semmi mást. (4E a 4db)

Amiket leírtam saját tapasztalat,de ha akarsz locsolj bele sok pénzt! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van itt valakinek 1.2 16V-s B Corsája, X12XE motorral?

Kiváncsi lennék hogy neki mennyit fogyaszt.

Mivel én kb. napi 2*20km-t járok vele, városi közlekedés nélkül. Soha nem húzatom, átl. 60-70km/h-val mehetek.

És nekem a fogyasztása benzinből nyáron 5.8l/100km, télen 6.5l/100km.

Ezt én ilyen körülmények közt soknak találom.

Légyszives akinek van ilyen motorral fogyasztási tapasztalata az ossza meg.

Köszi

Termelnie kéne talán? <_<

Ez nem dízel kérem. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C12NZ-s Corsam van és gyertyát kell cserélnem de a kézikönyv 1214002-es gyártási számút ír viszont nem találok csak 1214000-s gyártási számút a boltokban.

Kérdésem az volna hogy van-e külömbség a kettő között vagy mindeggy?

Előre is köszönöm a választ!

med_gallery_1646_202_31175.jpg

C14NZ gyertyája tökéletes a tiédhez is! <_<

Gyári gyertyát neki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.