Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Jááj de csúnya hangja van <_< Mondjuk ilyen hanggal sok baj elképzelhető... Gyertyák állapota???

A kipuff-ban előfordul, hogy a katalizátorban kettébe törik a platina, keresztbe fordul, és mivel csak hosszában lyukas, keresztben nem, nem lesz hol továbbmenjen a gáz (vagy csak kis helyen). Olyankor csörögni is szokott (azt mondják). Ha kettészeded a katalizátor után a csövet, s belevilágítasz, látni lehet, hogy mi a helyzet. :wacko:

De mondjuk ne ezzel kezd... Valami nagyon nem stimmt a kocsival.

Link to comment
Megosztás:

Jááj de csúnya hangja van <_< Mondjuk ilyen hanggal sok baj elképzelhető... Gyertyák állapota???

A kipuff-ban előfordul, hogy a katalizátorban kettébe törik a platina, keresztbe fordul, és mivel csak hosszában lyukas, keresztben nem, nem lesz hol továbbmenjen a gáz (vagy csak kis helyen). Olyankor csörögni is szokott (azt mondják). Ha kettészeded a katalizátor után a csövet, s belevilágítasz, látni lehet, hogy mi a helyzet. :wacko:

De mondjuk ne ezzel kezd... Valami nagyon nem stimmt a kocsival.

Gyertyák valahogy nyár elején lettek cserélve nem sokkal. Az eggyik hengeren meg kb. 2 hónapja, mert az már nagyon fekete lett :S

Kipufogóhoz nem tudok hozzá nyúlni, nincs olyan ismerősöm ,akinek lenne aknája :(

Csörögni nekem max. nagy fordulat számon csörög. Ha lehet azt a zajt csörgésnek nevezni.

Hát ja, valami nagyon nagyon nem stimmel....és a "szerelő" majdnem 3 hét gondolkodás után hozta vissza, hogy nem tudja mi a baja. Hát azt hittem le fejelem.

Link to comment
Megosztás:

Gyertyák valahogy nyár elején lettek cserélve nem sokkal. Az eggyik hengeren meg kb. 2 hónapja, mert az már nagyon fekete lett :S

Kipufogóhoz nem tudok hozzá nyúlni, nincs olyan ismerősöm ,akinek lenne aknája <_<

Csörögni nekem max. nagy fordulat számon csörög. Ha lehet azt a zajt csörgésnek nevezni.

Hát ja, valami nagyon nagyon nem stimmel....és a "szerelő" majdnem 3 hét gondolkodás után hozta vissza, hogy nem tudja mi a baja. Hát azt hittem le fejelem.

Járó motornál próbáld meg egyesével lehúzgálni majd vissza a gyertyapipákat, ha valamelyiknél nem változik semmi akkor ott baj van.

Egy próbát megér. Nagyon göthösen jár. Egyébként gyertyából tudod milyen lett belerakva? Ehhez a motorhoz adták?

Link to comment
Megosztás:

Gyertyák valahogy nyár elején lettek cserélve nem sokkal. Az eggyik hengeren meg kb. 2 hónapja, mert az már nagyon fekete lett :S

Kipufogóhoz nem tudok hozzá nyúlni, nincs olyan ismerősöm ,akinek lenne aknája :(

Csörögni nekem max. nagy fordulat számon csörög. Ha lehet azt a zajt csörgésnek nevezni.

Hát ja, valami nagyon nagyon nem stimmel....és a "szerelő" majdnem 3 hét gondolkodás után hozta vissza, hogy nem tudja mi a baja. Hát azt hittem le fejelem.

Az olyan "szerelőt" lehet, hogy én is fejbevágnám a saját botjával. Ha nincs neki botja, akkor tennék róla.... :-/

Csak egy hengerben volt a gyertya fekete? Mert akkor ott lesz a hiba... bár hang alapján legalább kettő nem megy. (Persze mit tudom én.) Amit VZoli mondott, próbáld ki, de legyen rajtad jól szigetelő lábbeli, egy jó kesztyű sem árt. És ne támaszkodj semmiddel a kocsinak. Lehet, hogy most mások nevetnek, de rajtam egyszer-kétszer ment már keresztül a gyújtófesz, cseppet sem kellemes dolog. <_< Lehet, hogy a múltkor ezért kezdett el a 19-es kulcs világítani a kezemben szereléskor a generátor mellett?? ;)

Füst milyen? Van? Kék? Fekete? Lila??? Olajszint, állag? Hűtővíz? Ha másért nem is, a gyönyörűen áttetsző kiegyenlítőtartályodért irigyellek. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Gyertyák valahogy nyár elején lettek cserélve nem sokkal. Az eggyik hengeren meg kb. 2 hónapja, mert az már nagyon fekete lett :S

Kipufogóhoz nem tudok hozzá nyúlni, nincs olyan ismerősöm ,akinek lenne aknája <_<

Csörögni nekem max. nagy fordulat számon csörög. Ha lehet azt a zajt csörgésnek nevezni.

Hát ja, valami nagyon nagyon nem stimmel....és a "szerelő" majdnem 3 hét gondolkodás után hozta vissza, hogy nem tudja mi a baja. Hát azt hittem le fejelem.

Benzinszag jön a kipufogóból?

Ha igen,akkor tuti nincs gyújtás valamelyik hengeren!

Link to comment
Megosztás:

Mester91! Én szavaztam a videodra egy ilyen tetszik jellel :wacko: De azt jobban értékeltem volna ha lükverc és aztán vissza 1 be megégeted egy kicsit. <_<

Sport légszűrővel kapcs. Talán a Simota ilyen csavart bordázatú szűrője kevésbé szennyezi a motort mint a sima.. Mert a sima az egyértelműen szívja befele.

A csavart bordázatúnál már szerintem jobban meg kell hogy szűrője mert hiszen csavart a bordaréteg fennakad..

Jah ha a Párizs Dakar Rallyra készülnél akkor ne sportszűrövél ted XD

De hát nem tudom nem feltétlen kell az a sportlégszűrő. Én Nyomatom neki azt van olyan szívása a motornak mint had ne mondjam XD Meg faxa tetszik a népnek mikor megyek megpislognak rendesen.

Anno az enyémnek ilyen hangja volt simota de a mostani is nagyon király :( Majd csinálok már egy vidit ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát így hang alapján gyertya hibára tippelnék,de az is lehet,hogy az AGR van felragadva és nem zár rendessen és az okoz ilyen gondokat.

A hibakódok fontosak lennének,mert az sokmindent elárul.

Én kiszedném az AGR és az alapjáratit is,egy bontásból két problémát orvosolnék.

AGR-t lezárnám,alapjáratit takarítanám vagy cserélném.

A szerelők meg...no comment. <_<

Link to comment
Megosztás:

:( nem tudod véletlenül, hogy naggyábol hol írta le az esetet? Én nekem most el kell szaladnom boltba, de ha vissza jövök ( max. 20 perc) fent lesz a videó is , meg addig hátha technodome is elő kerül! Lehet aztán neki ugrok csavarhúzóval, és pár lyukat bele vájok a csőbe, úgy is ki kell cserélnünk ;)

Az esetem röviden: A katalizátorom belülről porrá tört, hirtelen fékezéskor ez a cucc előre csúszott a kcsőbe a leömlők felé. Teljesen eldugaszolta a füst útját , ezért kis járás után le is állt a motor. Elsőnek szíjra gondoltam, (ami nagy cumi lett volna). Nekem nem jött semmi furcsa hang a motortérből. Azóta mondjuk nincs katalizátorom <_< (Utólag belegondolva már voltak kis zajok, amik a katalizátorból jöttek, de azthittem csak a felfogatás vagy vmi kis lemez zajong)

3000ft-ból megúsztam a történetet :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Az esetem röviden: A katalizátorom belülről porrá tört, hirtelen fékezéskor ez a cucc előre csúszott a kcsőbe a leömlők felé. Teljesen eldugaszolta a füst útját , ezért kis járás után le is állt a motor. Elsőnek szíjra gondoltam, (ami nagy cumi lett volna). Nekem nem jött semmi furcsa hang a motortérből. Azóta mondjuk nincs katalizátorom :wacko: (Utólag belegondolva már voltak kis zajok, amik a katalizátorból jöttek, de azthittem csak a felfogatás vagy vmi kis lemez zajong)

3000ft-ból megúsztam a történetet :(

Öööööööö... Levelezős műszaki vizsgára járatod? <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem is rossz a katalizátorom de simán átmegy a műszakin. Rádugnak egy másik autót és már meg is van az érték <_<

Vagy nem :wacko: Nekem tavaly zöldkártyánál volt az ,hogy a szerelő olyan profi volt h az autó beindítása nélkül beírta az adatokat. Semmi ismerős, semmi pluszpénz :( Ha nekik így jó nekem is ;)

Link to comment
Megosztás:

Vagy nem :wacko: Nekem tavaly zöldkártyánál volt az ,hogy a szerelő olyan profi volt h az autó beindítása nélkül beírta az adatokat. Semmi ismerős, semmi pluszpénz :( Ha nekik így jó nekem is ;)

Most menőzünk? <_<

Nekem meg helybehozzák a matricát&papírokat +2E-ért.Na és?

Hagyjuk már ezt...nem az oviban vagyunk! ;)

Link to comment
Megosztás:

Most menőzünk? <_<

Nekem meg helybehozzák a matricát&papírokat +2E-ért.Na és?

Hagyjuk már ezt...nem az oviban vagyunk! :wacko:

Sztem valamit félreértettél, semmiféle "menőzés" nem volt. Itt csak arra világítottunk rá, hogy marhára lesz..ják az autókat a vizsgákon, csak fizesd be a vizsgadíjat és kész. Amúgy meg hagyjuk ...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.