Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

<_< Írtam nekik a múltkor, hogy kellene a cucc, ki tudnák-e küldeni, illetve megfelel-e X12SZ-hez. Azóta is jön a válasz. Ha ennyire foglalkoznak a vevővel, akkor gondolom mindennel ilyen intenzitással foglalkoznak; garancia, megfelelőség (jó lesz az a motorodhoz (csak vigyed máá paraszt) ), szóval nem lopták be magukat a szívembe.

Amúgy igazad van, nem kérdezett hakapeszi kolléga, de biztosan megmondja, hogy ennyiért honnan vette. Mert így sem volt drága! Neki címezve a továbbiakat, ha normális boltból van ( =foglalkoznak a garanciával, stb.,de biztos vagyok benne, hogy nem az Ecserin vetted ;) ), akkor valószínűleg érdekelni fog. Hamarosan mondani fogom, jelenleg fennáll az időleges likviditási probléma lehetősége. Magyarul azokra a projektekre tartogatom a pénzt, amibe esetlegesen sokat be kell fektetni. A működő autó tökéletesítése eggyel hátrébb sorolódott. :(

Amúgy a kormányremegés, alapjáratvesztés nálam is fennáll; ezt azonban okozhatja ezer más dolog is, nem biztos a lambda. Meglátjuk! ;)

Zsiri félreértettél!

Ajándékba adom a régi szondámat,ami tuti ugyanolyan jó,mint az új,mivel semmi sem változott :wacko:

Sima levélként elküldöm,ha privátban elküldöd a címedet és nem fakad ki a könnyem a postaköltségtől :o

Szegeden Opel alkatrészboltban vettem az újat,ott azért hátha nem csak a csomagolás GM.

Amit ki nem állok,az a megrendelés,várakozás,mégse jó,visszaküld,szerintük jó,stb...

Link to comment
Megosztás:

Zsiri félreértettél!

Ajándékba adom a régi szondámat,ami tuti ugyanolyan jó,mint az új,mivel semmi sem változott :wacko:

Sima levélként elküldöm,ha privátban elküldöd a címedet és nem fakad ki a könnyem a postaköltségtől :)

Szegeden Opel alkatrészboltban vettem az újat,ott azért hátha nem csak a csomagolás GM.

Amit ki nem állok,az a megrendelés,várakozás,mégse jó,visszaküld,szerintük jó,stb...

:( :D Mert nem egyértelműen fogalmaztál ;) Köszönöm szépen a felajánlást, ingyen természetesen nem fogadom el.

;) Viszont cserében tudok küldeni egy hasonlómódon használt, de az újjal megegyezően működő MAP-szenzort. Másik lehetőség, hogy viszek egy kis madárlátta innivalót Lakka-likööri, Koskenkorva, stb. Mondjuk csak decemberben utazok haza, és várhatóan Bp. / Debrecenen kívül nem megyek máshová, szóval macerás. De megoldható :D Harmadik megoldás, hogy bankon keresztül átzavarok egy kis pénzt... Válassz, aztán majd szólj, miként cserélünk, mert a lambda azz köllene... <_<

Mindemellett elszomorított, hogy a lambdacsere nem segített :o

Egyszer csinálhatnánk egy börzét, ahol megcsereberélhetnénk a rossz alkatrészeket, vagy megbámulhatnánk, hogyan működik a másik Corsája. Na persze pont én beszélek kétezer kilométerről, hihihi. :o

Cserebere közben egyszer csak kiugrana, hogy kinél mi a rossz! Amellett, hogy több szem többet lát alapon könnyebben megtaláljuk a hibát. Na ne álmodozzak már ennyit.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek! Új vagyok itt. 2 napja vettem meg egy kollégám édesanyjától egy 1998-as 1.2i 16V World Cup Limited Edition Corsát. Munkába járásra kellett, hogy ne a 2 éves Jetta PdTdi-mnek kelljen egész nap az utcán állnia az ég alatt. Opel szervizben átnézettem a vétel előtt. Itt megerősítették, amit az eladó el is mondott: a vezérműláncot kicsit lehet már hallani és a hátsó dob lyukas. Ezek alapján 50k-t el is engedtek az árból. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyen vezérműlánc szettet érdemes venni hozzá? A gyárit kompletten 42k-ért az utángyártott német szettet 27k-ért tudnám megszerezni. Melyik a jobb? Már azt is hallottam, hogy a gyári sokszor indiai gyártmány... Ja és kipufogóból a Bosal jónak számít? 10k-ért kapnám meg...

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek! Új vagyok itt. 2 napja vettem meg egy kollégám édesanyjától egy 1998-as 1.2i 16V World Cup Limited Edition Corsát. Munkába járásra kellett, hogy ne a 2 éves Jetta PdTdi-mnek kelljen egész nap az utcán állnia az ég alatt. Opel szervizben átnézettem a vétel előtt. Itt megerősítették, amit az eladó el is mondott: a vezérműláncot kicsit lehet már hallani és a hátsó dob lyukas. Ezek alapján 50k-t el is engedtek az árból. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyen vezérműlánc szettet érdemes venni hozzá? A gyárit kompletten 42k-ért az utángyártott német szettet 27k-ért tudnám megszerezni. Melyik a jobb? Már azt is hallottam, hogy a gyári sokszor indiai gyártmány... Ja és kipufogóból a Bosal jónak számít? 10k-ért kapnám meg...

Bosal dob ok,vezérlésből pedig ne spórolj,mert súlyos összeg lehet a vége 16 szelepesnél.

SKF,gyári,Gates,de ne valami noname szart.Ha lehet,akkor olyan szerelővel,aki vállal rá garanciát. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy B-s Corsám (98' 1.0 12V; sajnos motorszámot most nem tudok), ami 2 hónapja azzal a hibajelenséggel állt elő, hogy kb. minden 20. indításnál (csak melegen) nem hajlandó elindulni. Önindító jól forgat (új akksi van). 5-50 indítás után egyszercsak elindul és minden rendben. A minap viszont már menet közben is megállt, így most nem használom. Egy corsás ismerősöm szerint ez tipikus corsás jelenség, többször találkozott már vele, neki az ide 2-őt, oda 3-at ütök (bizti tábla, relék környéke..) vált be eddig.

Találkoztatok már ilyesmivel?

Üdv.

Pityu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy B-s Corsám (98' 1.0 12V; sajnos motorszámot most nem tudok), ami 2 hónapja azzal a hibajelenséggel állt elő, hogy kb. minden 20. indításnál (csak melegen) nem hajlandó elindulni. Önindító jól forgat (új akksi van). 5-50 indítás után egyszercsak elindul és minden rendben. A minap viszont már menet közben is megállt, így most nem használom. Egy corsás ismerősöm szerint ez tipikus corsás jelenség, többször találkozott már vele, neki az ide 2-őt, oda 3-at ütök (bizti tábla, relék környéke..) vált be eddig.

Találkoztatok már ilyesmivel?

Üdv.

Pityu

Szia, üdv erre!

Hibakódot dob a gép? A motorkódot meg tudod nézni a forgalmiban, asszem' a motorszám vége lesz. Nálam X12SZ, ilyesmit keress.

Elektromos csatlakozások mindenhol rendben vannak a motorban? A helyedben rászánnék pár órát, hogy egy kontaktspré társaságában végignéznm az összes fontos csatlakozást a kocsiban. Ennél olcsóbb megoldás nincs, hatákonyabb igen, de mivel ilyen problémám még nem volt, nem nagyon tusok tippeket adni :) max olyat, hogy gyújtáskapcsoló .... és hasonlók.

Sok sikert, ha meglesz a probléma oka, mindenképpen írd meg ide!

:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy B-s Corsám (98' 1.0 12V; sajnos motorszámot most nem tudok), ami 2 hónapja azzal a hibajelenséggel állt elő, hogy kb. minden 20. indításnál (csak melegen) nem hajlandó elindulni. Önindító jól forgat (új akksi van). 5-50 indítás után egyszercsak elindul és minden rendben. A minap viszont már menet közben is megállt, így most nem használom. Egy corsás ismerősöm szerint ez tipikus corsás jelenség, többször találkozott már vele, neki az ide 2-őt, oda 3-at ütök (bizti tábla, relék környéke..) vált be eddig.

Találkoztatok már ilyesmivel?

Üdv.

Pityu

lehet valamelyik test kontaktos szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy B-s Corsám (98' 1.0 12V; sajnos motorszámot most nem tudok), ami 2 hónapja azzal a hibajelenséggel állt elő, hogy kb. minden 20. indításnál (csak melegen) nem hajlandó elindulni. Önindító jól forgat (új akksi van). 5-50 indítás után egyszercsak elindul és minden rendben. A minap viszont már menet közben is megállt, így most nem használom. Egy corsás ismerősöm szerint ez tipikus corsás jelenség, többször találkozott már vele, neki az ide 2-őt, oda 3-at ütök (bizti tábla, relék környéke..) vált be eddig.

Találkoztatok már ilyesmivel?

Üdv.

Pityu

AC relé csere első körben!

Biztitáblában minden átmozgatni,csatlakozásokat,biztiket ellenőrizni.

Link to comment
Megosztás:

Hátsó lengéscsillapító csere nagy meló? Nagyon szétkel szedni?

Mert nekem cserélni kéne de akkor már úgy lennék hogy több dolgot is egyszerre összeszednék azt megmondanám nekik hogy Hajrá! :D Nem kis szar munkába az 1 óra leteltéig a kezüket törölgetnék :)

Ha van jó emelőd és két jó bakod nem nagy meló! :D

Link to comment
Megosztás:

Zsiri és a Többiek!

Szerelőmnek mutattam a vasat,tgabika járt a legközelebb a megoldáshoz a megnőtt rezonancia kérdésében:tűzkarika volt a hunyó.

Zsiri,úgy emlékszem te is alakítottál vagy akartál valamit a tűzkarikával(közvetlenül a lambda szonda alattira gondolok,nem tudom van-e több belőle)

Mintha nem kaptál volna megfelelőt,az rémlik....Szóval ha gondolod küldök neked lambda mellé egy új tűzkarikát is! :)

Link to comment
Megosztás:

Hűűű tegnap jó kis estém volt :D 11 után hajnali 3-ig GSi B Corsával vitték a seggem :) Ment mint az álom...

Nőci vezetet (ügyesen), pasija ült elöl, kb 90kg. körül.

Hátul 2 haverommal ültem, ami így néz ki: én (kb. 105 kg) haverom: kb. 150 kg, másik haverom: kb 60kg.

Robogtunk haza, el hagytuk Ceglédet, hát a másik haverom gondolt eggyet az ő kis B5ös passatjával ( 1.6os ), hogy majd le gyorsul minket....persze, csajszi résen vlt, 4-esbe oda taposott a Corsának. Hát néztük végig, ahogy mellettünk jött a Passat, majd szépen hadjuk le :D Rá néztem az órára, 150... mikor már eggyértelművé vált , hogy mi vagyunk a gyorsabbak, csajszi el vette a gázról a lábát, és el engedtük a passatot..de normális volt a srác, be ismerte, hogy mi nyertünk :D

Dagadt a mellkasom a büszkeségtől :D

Amúgy meg ma teszem össze az én corsámat, majd írok hogy életre tudott-e kelni a kicsike...

További szép napot !

Link to comment
Megosztás:

Zsiri és a Többiek!

Szerelőmnek mutattam a vasat,tgabika járt a legközelebb a megoldáshoz a megnőtt rezonancia kérdésében:tűzkarika volt a hunyó.

Zsiri,úgy emlékszem te is alakítottál vagy akartál valamit a tűzkarikával(közvetlenül a lambda szonda alattira gondolok,nem tudom van-e több belőle)

Mintha nem kaptál volna megfelelőt,az rémlik....Szóval ha gondolod küldök neked lambda mellé egy új tűzkarikát is! :D

A sztori első felére jól emlékszel, a második az az volt, hogy végül sikerült kapnom 7-8 euró körüli áron. :) Azért köszi :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Csak egy nagyon egyszerű kérdésem lenne. Ti mekkora motorfordulaton járkáltok kábé? Egy C12NZ motornak mi az ideális fordulat és mit nem kéne túllépni?

Kolegáimat már kifaggattam, de egyik Calibrás másik Suzukis, szoval nem volt egyértelmű válasz.

Köszi a választ!

mivel 8szelep nem kell hülyére pörgetni ,mert kisebb fordulaton adja le a nyomatékot.

nekem azt írja a könyv hogy ideális használat és fogyasztás 2000-3000ig.

szerintem neked 1800-2800ig valahol ott adja le a legnagyobb nyomatékot mármint 2800környékén

a 16 szelepesek 4000 fölött :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Csak egy nagyon egyszerű kérdésem lenne. Ti mekkora motorfordulaton járkáltok kábé? Egy C12NZ motornak mi az ideális fordulat és mit nem kéne túllépni?

Kolegáimat már kifaggattam, de egyik Calibrás másik Suzukis, szoval nem volt egyértelmű válasz.

Köszi a választ!

Szerintem 3500-fölé felesleges vinni. ( Ezt én mondtam? :) :D ) Vagy beálsz országúton 100-ra és megnézed mennyit mutat a fordulatszámmérő, és az legyen max. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Csak egy nagyon egyszerű kérdésem lenne. Ti mekkora motorfordulaton járkáltok kábé? Egy C12NZ motornak mi az ideális fordulat és mit nem kéne túllépni?

Kolegáimat már kifaggattam, de egyik Calibrás másik Suzukis, szoval nem volt egyértelmű válasz.

Köszi a választ!

Izé.... Ha túl kis fordulaton járunk, az erőlteti a motort. Ha túl nagyon, az meg sokat eszik. :)

Szóval valahol a kettő közt, nálam nincs fordulatszámmérő, csak úgy érzésre járok, X12Sz-szel úgy max 110, bár 130-ig gond nélkül elmegy, maradok a 100-nál, hogy még 100-at, százezret elmenjen alattam, vagy valaki alatt :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.