Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ha nem is fekete,de szürke zóna...rendőr még nekem sem,viszont elég egy kpm-es ellenőrzés,ahol a bácsi beüti a gépbe,hogy c16nz és kidobja,hogy nincs ilyen motor corsában...tréleres bácsi mellett az anyósülésen szidkozódva mész haza.Rendszám és forgalmi nélkül.

Van akinek a sportkipuf meg a nyomtávszélesítő miatt szedték le a rendszámot...nem szaroznak.

Sierrára is kellett már miattuk,új katalizátort raknunk.Viszont kaptunk tőlük egy pólót,hogy óvjuk a környezetet! :o

Eddig még ilyen kpm-es kalandom sem volt szerencsére. Akkor marad a számátütés vagy valahogy egy AF-es motorkód beszerzése. De az lesz a legegyszerűbb ha hagyom a francba az egészet akkor sok idegeskedéstől kímélem meg magam. :D

Link to comment
Megosztás:

Eddig még ilyen kpm-es kalandom sem volt szerencsére. Akkor marad a számátütés vagy valahogy egy AF-es motorkód beszerzése. De az lesz a legegyszerűbb ha hagyom a francba az egészet akkor sok idegeskedéstől kímélem meg magam. :o

Úgy tudom AF-esíteni már nem lehet!

Amúgy ez egy nagyon egyszerű dolog, "No risk, no fun!" :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Csak lekellet volna valakinek videózni hogy mi történt az előbb. :)

Jövök hazafele a rokonoktól vagyis akkor indultam azt látom a visszapillantóba hogy hátul egy régebb típusú mertci nagyon előzget. Mondom én még felpörgök addig mire az ideér.

Úgy is lett mentem mint a rakéta nem tudót a merci előzni engem. Hozzáteszem még el is húztam előle.

Majd letértem egy másik szintén 2 sávos útra Megyek ilyen kényelmes 120-130at. Majd egyszer csak egy elég éles é elég íves kanyar előtt felvillant a visszapillantómba egy Audi.

Elég durva orra volt a kocsinak nem tudom milyen audi. Mondom had menjen a corza :( Kicsit a kelleténél gyorsabban mentem a kanyarba és már majdnem kifelé jövet fékeznem kellett. Míg fékeztem addig az Audi elhúzott mellettem. De nem akartam engedni szóval nem hogy levettem a gázról a lábam hanem még nyomtam neki :) egy 400-500száz méteres távon rögtön a seggében is tudtam lenni. :( Majd megint csak egy komolyabb kanyar és ugyan ez a sziút ott is fékezésre kényszerültem. Majd elhúzott az audi aztán már nem is nagyon erőltettem. :o :D Hiába a jó motor a könnyű kaszni egyszerűen kanyarba szinte közöm nem volt az Audihoz XD

Most meg olyan rosszul esik hogy kanyarba rámelózott. Csak bánkódok, míg haza nem érek addig szagolhatta volna az én picsámat az Audi XD

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Csak lekellet volna valakinek videózni hogy mi történt az előbb. :)

Jövök hazafele a rokonoktól vagyis akkor indultam azt látom a visszapillantóba hogy hátul egy régebb típusú mertci nagyon előzget. Mondom én még felpörgök addig mire az ideér.

Úgy is lett mentem mint a rakéta nem tudót a merci előzni engem. Hozzáteszem még el is húztam előle.

Majd letértem egy másik szintén 2 sávos útra Megyek ilyen kényelmes 120-130at. Majd egyszer csak egy elég éles é elég íves kanyar előtt felvillant a visszapillantómba egy Audi.

Elég durva orra volt a kocsinak nem tudom milyen audi. Mondom had menjen a corza :( Kicsit a kelleténél gyorsabban mentem a kanyarba és már majdnem kifelé jövet fékeznem kellett. Míg fékeztem addig az Audi elhúzott mellettem. De nem akartam engedni szóval nem hogy levettem a gázról a lábam hanem még nyomtam neki :) egy 400-500száz méteres távon rögtön a seggében is tudtam lenni. :( Majd megint csak egy komolyabb kanyar és ugyan ez a sziút ott is fékezésre kényszerültem. Majd elhúzott az audi aztán már nem is nagyon erőltettem. :o :D Hiába a jó motor a könnyű kaszni egyszerűen kanyarba szinte közöm nem volt az Audihoz XD

Lehet hogy az audiban épp dvdt néztek, amig te majd beszartál az erőlködéstől... :D

Link to comment
Megosztás:

Ha elhúzott miközben szétforgattad a hideg motorodat, akkor valszeg sok esélyed volt ellene... :)

Legyen úgy a kutyát nem érdekli :o

Aláírásomban a corza a futóműhöz nem értek, 96os évjárat..

Akár milyen idő is van mindig járatom a mocit indulás előtt :D Na meg azelőtt is mentem vele. Az olaj nem olyan mint a víz hogy csak úgy lefolyik pláne nem a prémium olaj XD

De tényleg mind1 :)

Link to comment
Megosztás:

Eddig még ilyen kpm-es kalandom sem volt szerencsére. Akkor marad a számátütés vagy valahogy egy AF-es motorkód beszerzése. De az lesz a legegyszerűbb ha hagyom a francba az egészet akkor sok idegeskedéstől kímélem meg magam. :o

AF nincs. Olyat lehet,hogy a motorszámot nem lehet olvasni,ezért a forgalmiba kerül a MOTORKÓD,ami ha mondjuk marad c12nz,akkor pár ezer FT-os illeték az ocsmányirodába és átírja a néni,hogy csak c12nz szám nélkül.

A más motor kerül bele (12sz,14nz,14sz,14se,14xe,16xe,akkor több utánnajárást igényel,de megoldható.

Ha átütöd a kódot,az hogy néz ki? A blokk sarka 3-4mm-rel lejebb van? :D

Egyébként amit szeretnél csinálni az nem egy nagy mutatvány,váltóhoz max hosszabb végáttétel kell,meg ecu,aztán elvileg megy is.

Csak a papírokkal nem kell foglalkoznod,mert az lenne a legnagyobb szívás...köszörüld ki a számot kóddal együtt aztán heló! :)

Ha meg meglátod a fényhidas octavia rs-t,akkor csak visszakettő padlógáz a 75ló elég menekülőautónak is!! :)

Link to comment
Megosztás:

x14xe motor.

Béla edition futómű: Hátul bontóból vett 1db lengéscsillapítóval.

Megoldja az alulkormányzottság kérdését! :o

Jól van.

A kocsinak az ültetése az a rugóktól függ? Vagyis csak rugó adja a kocsi magasságát. nem pedig a lengéscsillapító, mert gondolom annyit úgy se bír kiemelni.

Gondolom hogy így lehet de azért rákérdeztem.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Csak lekellet volna valakinek videózni hogy mi történt az előbb. :)

Jövök hazafele a rokonoktól vagyis akkor indultam azt látom a visszapillantóba hogy hátul egy régebb típusú mertci nagyon előzget. Mondom én még felpörgök addig mire az ideér.

Úgy is lett mentem mint a rakéta nem tudót a merci előzni engem. Hozzáteszem még el is húztam előle.

Majd letértem egy másik szintén 2 sávos útra Megyek ilyen kényelmes 120-130at. Majd egyszer csak egy elég éles é elég íves kanyar előtt felvillant a visszapillantómba egy Audi.

Elég durva orra volt a kocsinak nem tudom milyen audi. Mondom had menjen a corza :( Kicsit a kelleténél gyorsabban mentem a kanyarba és már majdnem kifelé jövet fékeznem kellett. Míg fékeztem addig az Audi elhúzott mellettem. De nem akartam engedni szóval nem hogy levettem a gázról a lábam hanem még nyomtam neki :) egy 400-500száz méteres távon rögtön a seggében is tudtam lenni. :( Majd megint csak egy komolyabb kanyar és ugyan ez a sziút ott is fékezésre kényszerültem. Majd elhúzott az audi aztán már nem is nagyon erőltettem. :o :D Hiába a jó motor a könnyű kaszni egyszerűen kanyarba szinte közöm nem volt az Audihoz XD

Most meg olyan rosszul esik hogy kanyarba rámelózott. Csak bánkódok, míg haza nem érek addig szagolhatta volna az én picsámat az Audi XD

Nissan micrás boyracer srác kicsit benézte,de majd legközelebb jobban figyel! LINK

Sportkormány oda*asz (szó szerint)

Link to comment
Megosztás:

AF nincs. Olyat lehet,hogy a motorszámot nem lehet olvasni,ezért a forgalmiba kerül a MOTORKÓD,ami ha mondjuk marad c12nz,akkor pár ezer FT-os illeték az ocsmányirodába és átírja a néni,hogy csak c12nz szám nélkül.

A más motor kerül bele (12sz,14nz,14sz,14se,14xe,16xe,akkor több utánnajárást igényel,de megoldható.

Ha átütöd a kódot,az hogy néz ki? A blokk sarka 3-4mm-rel lejebb van? :o

Egyébként amit szeretnél csinálni az nem egy nagy mutatvány,váltóhoz max hosszabb végáttétel kell,meg ecu,aztán elvileg megy is.

Csak a papírokkal nem kell foglalkoznod,mert az lenne a legnagyobb szívás...köszörüld ki a számot kóddal együtt aztán heló! :)

Ha meg meglátod a fényhidas octavia rs-t,akkor csak visszakettő padlógáz a 75ló elég menekülőautónak is!! :D

Akkor nekem elég ha nem olvasható a motorkód, mondjuk kirohadt, úgyis mindig azon a sarkon folyik a víz ha elhagyja magát a hengerfejtőmítés. A néni meg beírhatja a forgalmiba, hogy c12nz, kívülről a kutya sem mondja meg, hogy 1,2 vagy 1,6 az a blokk.

RS Octaviat legfeljebb akkor tudnám lerázni ha leszorítom elötte. :)

Béla91: a magasságát a rugó adja, de egy nagyobb mértékű ültetésnél már lengéscsillapítót is illik cserélni a rugóval mert annak is rövidebb a szára már.

Link to comment
Megosztás:

Jól van.

A kocsinak az ültetése az a rugóktól függ? Vagyis csak rugó adja a kocsi magasságát. nem pedig a lengéscsillapító, mert gondolom annyit úgy se bír kiemelni.

Gondolom hogy így lehet de azért rákérdeztem.

Attól,hogy ültetsz rajta,a szar lengéscsillapítótól még elfog pattogni az útról!

Link to comment
Megosztás:

Attól,hogy ültetsz rajta,a szar lengéscsillapítótól még elfog pattogni az útról!

Nem arra gondoltam.

Sport lengéscsillapító szettet látta olcsón és arra gondoltam hogy azt megveszem a rugók azok maradnak a régiek de a lengéscsillapító le lett volna fullra cserélve.

De mint ahogy mondta Henk kolléga extrémebb ültetéseknél a lengéscsippalitó is rövidebb lehet.

Amúgy 1 lengéscsillapító ment ki hátul. Leszakadt az a valami ami eltakarja a teleszkópot és gondolom kiment belőle az a mit tudom én micsoda :o

és én a másikat egy bontottal akarom vagy nem akarom helyettesíteni.

November 30- ig van szerződésem a munkahelyen és nagyrészt függnek a dolgok a fizutól. Ha jó fizetést kapok természetesen nem fogom rá sajnálni a pénzt mint ahogy olajra sem sajnáltam.

Link to comment
Megosztás:

November 30- ig van szerződésem a munkahelyen és nagyrészt függnek a dolgok a fizutól. Ha jó fizetést kapok természetesen nem fogom rá sajnálni a pénzt mint ahogy olajra sem sajnáltam.

Akkor ezekszerint megvetted már de nem cserélted ki vagy mivanmost ? :o Kezdem elveszteni a fonalat :) Az audis storyval szerintem sok embernek mosolyt csaltál az arcára :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezekszerint megvetted már de nem cserélted ki vagy mivanmost ? :o Kezdem elveszteni a fonalat :( Az audis storyval szerintem sok embernek mosolyt csaltál az arcára :D

Na jó :) Hagyuk

Igen a bontóból már hoztam egyet mivel a másik oldalt jó.

De azt mondták hogy párban illik. És láttam egy teljes sportrúgó szettet viszonylag olcson és elgondolkoztam rajta hogy a szettből csak a lengéscsillapítókat szereltettem be mert az lengést csillapít a rugó meg megmarad későbbre netalán jobb utak reményében talán 1X le fogom tudni ültetni :)

Link to comment
Megosztás:

De azt mondták hogy párban illik. És láttam egy teljes sportrúgó szettet viszonylag olcson és elgondolkoztam rajta hogy a szettből csak a lengéscsillapítókat szereltettem be mert az lengést csillapít a rugó meg megmarad későbbre netalán jobb utak reményében talán 1X le fogom tudni ültetni :o

Olyan 15és 30 között már elég sok ültetőszettet lehet találni (akár amit régebben belinkeltél). Nem tudom ,hogy a jó kis magyar utakhoz mennyire passzolna :D

Le van vkinek ültetve a corsája?

Link to comment
Megosztás:

Le van vkinek ültetve a corsája?

Ha barátnőm bepakol a csomagtartóba akkor az enyém le van ültetve. :)

Volt a Top Gear egyik részében (sehol nem találom azt a részt),vettek egy v6-os 3.0 renault espace-t.

Stig ment egy kört,időt lemérték.Kaptak vagy 3milkának megfelelő fontot,hogy tunyingolják fel az autót.

Először raktak alá nagyon prééémium sportfutóművet,fékeket,nagyobb felnit,drága racsing gumit.

Időt mértek és az autó 2mp-el gyengébb lett! :o

A maradék pénzből a motorhoz is hozzányúltak,plusz kidobáltak belőle mindent,hogy könnyebb legyen: A végén 0.2sec-el jobb lett,mint eredetileg. 3milkából. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.