Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nem hülyeség amit a pali beszél a videó végén a 10:10 perces fogásban. Én automatikusan csak vizsgákon fogtam úgy a kormányt de meglehet a jogsi aztán én is úgy ahogy a pali mondja.

Van még fent több videója is vészfékezés hóban, egyebek.. nézetek meg érdemes. vezetési tréning

Érdemes még megnézni a csúszós úton való közlekedést, nem is tudtam pl. hogy az ABS nem minden esetbe a legjobb fékezés.

Jah és Kellemes Ünnepeket minden Corzás kollégának! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gyertyacserénél mennyire lehet meghúzni a gyertyát? Illetve mennyit kell ráhúzni?

Hello!

Nekem is NGK gyertya van benne pontosan BKR5EK X14XE mocim van. A te motorodba nem tudom milyen megy pontosan de nekem a gyertyadoboz hátoldalán van egy útmutató. ez

Az 1/16-od fordulatnyit húzod be. Ez 19N én rákerestem. De nekem autószerelő tette be azt mondta hogy mind1 :lol: én próbálgattam ezelőtt mielőtt elvittem volna hát szerintem baromira nem mind1. :lol:

Kerestem hogy a te mocidhoz milyen NGK gyertya kell meg mennyivel is kell meghúzni, de sajna nem találtam.

Gyertyacsere előtt a gyertya és a moci kb. egy hőmérsékletű legyen a hőtágulás végett. magyarul hagyd hűlni a motort akár 2-3 napig és akkor cseréld.

Szerk: Találtam egy táblázatot igaz Astrákat ír de a motorkód az ugyan az. NGK GYERTYA TÁBLÁZAT

Én úgy látom neked is jó az ami nekem van BKR5EK vagy BPR5ES.

Szóval ha BKR5EK gyertyád van azt tutkora tudom neked mondani hogy 19N vagy 1/16-od ott húzol meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Valaki megtudja mondani nekem h az ekszij spanolo hogy tud elhajolni es hogy lehet helyrepofozni. Valaki talalkozott ilyennel? Ezmiatt nyikorog is.

Ha jól emlékszem a tengelynél, ami körül elfordul, ott is rögzítve van csavarral.

Gyertyameghúzás: meghúzni csak alig-alig kell, annyit, hogy megszoruljon. Érzéssel = szó sincs megtépésről.

Link to comment
Megosztás:

Na jó-jó, aztán ha nincs neki nyomatékkulcsa? Vagy nincs ráállva a keze, hogy tudja (a keze), mennyi is a 25Nm? :lol:

(Vagy vegyen négy darab tacskós kulcsot, az 25Nm-nél kettétörik, és akkor tudja, hogy kész, be van csavarva.)

érzésre :)

tényleg nem kell megtépni :lol: ,nem tudom mihez hasonlítani

Link to comment
Megosztás:

:lol: van egy 94es corsám most raktuk bele a 3ik benzinszivattyút mindegyik búg,sipol vagy nem is tudom de elviselhetetlen.van valakinek ötlete hogy mi lehet a gond mert kicsit hihetetlen hogy minden szivattyú rossz amit veszek.

A 10-12eft-os kínai az mindig sípol. Az úgy jó. :lol: Ha búg,akkor kell cserélni.

A gyári vagy esetleg márkásabbak lehet nem sípolnak annyira. Nem tudom.

Mc!

Próbáltad már a 100as OMV benyát?

Olyat is hallottam,hogy jobb,mint a vpower....

Link to comment
Megosztás:

Olyat is hallottam,hogy jobb,mint a vpower....

Há... hogy a fenébe ne lenne jobb. :lol:

Honda Civic tükörjég úton miért csak 45-50 es tempót tud.... letollak az útról! :lol: Sportkocsi hóban miért nem dráfozik... csak a személyautó Opel Corsa B miért tud 90-110es tempót jönni? :)

Jaj de utálom a hondásokat mind úgy elvan szállva magától... mintha hipertérben járnának X

Link to comment
Megosztás:

Há... hogy a fenébe ne lenne jobb. :)

Honda Civic tükörjég úton miért csak 45-50 es tempót tud.... letollak az útról! :D Sportkocsi hóban miért nem dráfozik... csak a személyautó Opel Corsa B miért tud 90-110es tempót jönni? :)

Jaj de utálom a hondásokat mind úgy elvan szállva magától... mintha hipertérben járnának X

Én is mentem ma szépen 90-nel ahol mások 70nel erőlködtek.

Honda Civic messze van a sportkocsitól :D

Viszont mintha a japán autók nem lennének olyan jók havon,jégen...de állítólag a Fiat Bravo is tiszta pára lesz belülről hiába fújsz rá 3flakon páramentesítőt és cserélsz pollenszűrőt stb, télen is klímázni kell vele ha van benne.

Azért ilyenkor télen óvatosan toljad...100-nál megcsúszol,akkor jobb esetben az árok fog meg.A friss hó a felsózott úton is meglepően tud csúszni.

Próbáltad már az OMV 100ast is?

Link to comment
Megosztás:

Há... hogy a fenébe ne lenne jobb. :)

Honda Civic tükörjég úton miért csak 45-50 es tempót tud.... letollak az útról! :D Sportkocsi hóban miért nem dráfozik... csak a személyautó Opel Corsa B miért tud 90-110es tempót jönni? :)

Jaj de utálom a hondásokat mind úgy elvan szállva magától... mintha hipertérben járnának X

ööö ... ez a szó mit jelent Béci? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.