Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

hi all!

szerelt már vki szét tekerős napfénytetőt? bedöglött az enyém,illetve tekerésnél "ugrott párat" és csak nehezen és lassan lehetett visszatekerni,lecsavaroztam első körben de a fogantyúban lévő fogakon nem látszik sérülés...mielőtt szátbombáznám az egészet elképzelhető hogy a belső szerkezetben kopott meg vmi? vagy egyéb ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok márkatársak!

Szombaton írtam a kuplung cseréről. Az igazi problémát az jelentette, hogy a kinyomót össze kellett nyomni a szűk hely ellenére. Miután komplett cserét hajtottam végre ezért 3 db 80mm-es laposvas, és néhány pötty heftelés elég volt ahoz, hogy lefelé kivegyem. Egyébként macerásabb lett volna lehúzni a váltót. Az új cucc jól szuperál. A gyári márka milyen lehetett? Ebben Sachs volt, most Luk-ot raktam be. Vélemény a márkáról?

Link to comment
Megosztás:

hi all!

szerelt már vki szét tekerős napfénytetőt? bedöglött az enyém,illetve tekerésnél "ugrott párat" és csak nehezen és lassan lehetett visszatekerni,lecsavaroztam első körben de a fogantyúban lévő fogakon nem látszik sérülés...mielőtt szátbombáznám az egészet elképzelhető hogy a belső szerkezetben kopott meg vmi? vagy egyéb ötlet?

Ha esetleg nemsikerül megjavítani nekem van 1 bukó-nyíló gyári napfénytető. Ha érdekel képet tudok küldeni csak adj egy mailcímet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok márkatársak!

Szombaton írtam a kuplung cseréről. Az igazi problémát az jelentette, hogy a kinyomót össze kellett nyomni a szűk hely ellenére. Miután komplett cserét hajtottam végre ezért 3 db 80mm-es laposvas, és néhány pötty heftelés elég volt ahoz, hogy lefelé kivegyem. Egyébként macerásabb lett volna lehúzni a váltót. Az új cucc jól szuperál. A gyári márka milyen lehetett? Ebben Sachs volt, most Luk-ot raktam be. Vélemény a márkáról?

A LUK szerintem jó választás volt. Kinyomócsapágyat és szerkezetet is cseréltél?

Link to comment
Megosztás:

hi all!

szerelt már vki szét tekerős napfénytetőt? bedöglött az enyém,illetve tekerésnél "ugrott párat" és csak nehezen és lassan lehetett visszatekerni,lecsavaroztam első körben de a fogantyúban lévő fogakon nem látszik sérülés...mielőtt szátbombáznám az egészet elképzelhető hogy a belső szerkezetben kopott meg vmi? vagy egyéb ötlet?

Astra tetőablakot tudok neked adni,ha kőőőőő. :)

Link to comment
Megosztás:

Múltkor dörti mutatott pár képet az itthoni munka volt.

A,B,C oszlop levág,tetőablakos ráhegeszt,tető színre fújva.Ennyi és ez a legegyszerűbb. :D

Mondjuk tényleg 1szerűbbnek tűnik mint csak úgy belevágni és kész :) Aztán pluszba tetőkárpítot megcsinálni ,hogy ne nézzen ki olyan gányul :D

Link to comment
Megosztás:

Plussz szélvédők kiszedése, visszaépítése? :)

Nemszükséges :D csak óvatosan kell csinálni :D

Mai tünet: jövök hazafele normál tempóval, kb 60km-ert tettem meg. Utolsó utcába befordulok egyszer csak check-lámpa felvillan fordulat teljesen leesett, motor leáll. Próbálok indítózni de csak teker-teker de semmi. Kb 2 perc múlva újból indítok és akkor simán indul :D

Vkinek volt már hasonló esete? Tudom most jön az h villogtassam ki. Múltkor próbáltam de akkor nem mutatott semmit, majd megpróbálom megint hátha több sikerrel járok

Link to comment
Megosztás:

Astra tetőablakot tudok neked adni,ha kőőőőő. :D

köszi,mit csináljak vele? :) sztem a belső mechanikája mehetett tönkre majd szét lesz kapva vmikor de most jobban izgat a szervós téma,kaptam szervószivattyút, megnézzük hogy lehet ráapplikálni,ha nagyon nem megy majd jöhet a telefonos segítség meg a távgyógyítás :D

Link to comment
Megosztás:

Múltkor dörti mutatott pár képet az itthoni munka volt.

A,B,C oszlop levág,tetőablakos ráhegeszt,tető színre fújva.Ennyi és ez a legegyszerűbb. :D

Nem így kell csinálni :) Tető sín alatt levág másik tető behegeszt tető sín visszapattint vagy eltüntetik és örül. Amúgy nekem van működő tetőablakon eladó. :D

22382_1241812089.jpg

22382_1241812095.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ja és egyébként aki megvette a moti piros corsáját Lackóóó jól átbaszott szóval senkinek se ajánlom! Itt sírt nekem privátba, hogy ne írjak róla kint de hát ez van úgy érzem ezt meg kell osztanom veletek ha innen bárki akar tőle venni bármit is. Lassan 2-3 hete lebeszéltük az oldal kárpitokat, hogy kellenek ugyanis szereztem üléseket és ehhez illő kárpitokat kb lehetetlen szerezni ugye főleg gsi-t. Azóta nem adta postára mindenféle kifogásokkal meg minden és most beközölte, hogy más megvenné egybe mindennel együtt 15 ezerért. Igazából nem érdekel, hogy most elbuktam ezt a szettet meg nem is az izgat, hogy valaki felém licitált emberünk minden nélkül eldöntötte, hogy ő másnak adja. Én úgy vagyok evvel ha valamire a szavamat adom akkor az úgy lesz és nem másítom meg de úgy néz ki mások eladnák az anyjukat is pár ezer forintért. Szóval a szemembe az ilyen ember az pont ugyan olyan korrekt mint a Motika. De így már azt mondom, hogy meg is érdemli. Ha már 1 embert sikerült lebeszélnem akkor örülök. Sajnálom :) Ja és most külön örülök, hogy nem utaltam előre ezek után bármit kinézek a barátunkból. :D Fogadok be se csomagolta és el se vitte postára. Mert hogy többet számoltak volna fel hát oké nyilván kifizettem volna azt a 1000FT különbözetet. De hát ez van magyarország mit várunk :D Arról nem is beszélve, hogy már 2-3 hete tervezem a felszerelését az elektromos ablak áttételt kábeleket javítását műanyagok cseréjét, miatta elbasztam 2-3 hetet + semmivel nem vagyok előrébb. Ja és mondjuk még arra se adott lehetőséget, hogy mondjuk 4 ezer helyett adja 6 ezret a kárpitokért és akkor semmit nem is bukik. Az üléseket akkor eladja 9ért Korrekt! :D Korrekt! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja és egyébként aki megvette a moti piros corsáját Lackóóó jól átbaszott szóval senkinek se ajánlom! Itt sírt nekem privátba, hogy ne írjak róla kint de hát ez van úgy érzem ezt meg kell osztanom veletek ha innen bárki akar tőle venni bármit is. Lassan 2-3 hete lebeszéltük az oldal kárpitokat, hogy kellenek ugyanis szereztem üléseket és ehhez illő kárpitokat kb lehetetlen szerezni ugye főleg gsi-t. Azóta nem adta postára mindenféle kifogásokkal meg minden és most beközölte, hogy más megvenné egybe mindennel együtt 15 ezerért. Igazából nem érdekel, hogy most elbuktam ezt a szettet meg nem is az izgat, hogy valaki felém licitált emberünk minden nélkül eldöntötte, hogy ő másnak adja. Én úgy vagyok evvel ha valamire a szavamat adom akkor az úgy lesz és nem másítom meg de úgy néz ki mások eladnák az anyjukat is pár ezer forintért. Szóval a szemembe az ilyen ember az pont ugyan olyan korrekt mint a Motika. De így már azt mondom, hogy meg is érdemli. Ha már 1 embert sikerült lebeszélnem akkor örülök. Sajnálom :) Ja és most külön örülök, hogy nem utaltam előre ezek után bármit kinézek a barátunkból. :D Fogadok be se csomagolta és el se vitte postára. Mert hogy többet számoltak volna fel hát oké nyilván kifizettem volna azt a 1000FT különbözetet. De hát ez van magyarország mit várunk :D Arról nem is beszélve, hogy már 2-3 hete tervezem a felszerelését az elektromos ablak áttételt kábeleket javítását műanyagok cseréjét, miatta elbasztam 2-3 hetet + semmivel nem vagyok előrébb. Ja és mondjuk még arra se adott lehetőséget, hogy mondjuk 4 ezer helyett adja 6 ezret a kárpitokért és akkor semmit nem is bukik. Az üléseket akkor eladja 9ért Korrekt! :D Korrekt! :lol:

Hali!!!

Úgy látszik ez a piros gsi valami elátkozott kocsi. Kihozza az új gazdikból az átbaszarintóst ;)

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Úgy látszik ez a piros gsi valami elátkozott kocsi. Kihozza az új gazdikból az átbaszarintóst :lol:

Hát ja, főleg úgy átbaszni valakit, hogy előtte őt is átbaszták és akkor ki volt. Aztán utána ő is megismétli ezt úgy, hogy itt beszélgetünk nap mint nap és egy társaságot alkotunk és átbassza a másikat elég gáz dolog. Szaros ezer forintokért eljátszani a becsületet hát nem tudom. Mert ha most nem opelfórumos lennék és nem ígérte volna már meg 20x 2-3 hét alatt nem volt képes feladni és még magyarázott hogy utaljak előre. ;) Akkor azt mondanám oké egy tök ismeretlennek kit érdekel de így hát nem tudom. Ha szerinte ez a korrekt eljárás akkor oké. Megvan ígérve már 2-3 hete nem küldte így nem fizettem ki. Lehet bennem a hiba de én nem engednék át semmi cuccot egy full ismeretlen embernek mert ő azt mondta alapon ad érte 15 ezret az egész belsőért ülésekkel. Mi ezt már megbeszéltük, hogy a kárpitok és a hátsó ülés az enyém. Erre úgy néz ki ennek ellenére is hirdette. :) Úgy hogy már megígérte nem egyszer, hogy nekem adja el. Én csak jelezni akartam, hogy nem bíznék benne más helyébe. Ennyi. Mellesleg az anyagi kára kb semmi nem lenne. Ugyanis a madár akinek el akarja adni 9et adnak az ülésekért :) Na mindegy szép volt :D Azt még hozzá tenném, hogy szakadtak az ülések és a kárpitokat is javítani kell meg töröttek. :D

Ja és tegnap telefonon is megbeszéltük, hogy enyém a cucc ma postára adja azaz hétfőn. Erre ez az ócska üzenet fogad nevetséges és gusztustalan. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.