Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Hát képzeljétek tegnap nagyon pórul jártam. Tudniillik a corsa-ba olyan riasztó van, amibe olyan funkció van, hogy ha leállítom a motort és kinyitom az ajtót akkor 2 percen belül bezárja az ajtókat, hogy nehogy lezáratlanul maradjon. Na igen csak erről tegnap megfeledkeztem késő este és sajnos ahogy pakoltam kifele sikeresen lezárta az autó magát és benne a kulcssal. Pótkulcs sajna nincs.

Nem tudja valaki mennyi pénzért szokták kinyitni ilyenkor az ajtót?

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sajna azis záródik a központi zárral. Úgyhogy elégé matt helyzet van. Szerencsére itt áll a udvarba :)

Mivel neked elég sok ajtód van, abból könnyen lehet egyet választani,aminek a sarkát óvatosan kihajlítod (a tetőnél) célszerszámmal kulcsot kiszeded és visszahajlítod. Vagy a gombot húzod fel valamivel.

Múltkor asszem zuglóban úgy benne volt a kezében a mozdulat valakinek,hogy egy este feltörtek így vagy 30 suzukit. :D

Link to comment
Megosztás:

Sajna azis záródik a központi zárral. Úgyhogy elégé matt helyzet van. Szerencsére itt áll a udvarba :)

Vagy felhúzod az ablak mellett valami hajlított vassal a zárat vagy beversz 1 oldal ablakot. :D Vagy TKra vágsz egy zárat. Amúgy meg kösd le a csomagtartó ajtó motorját hátul a kárpit alatt van a csati és az is jó dolog feleslegesen nyitja zárja. Bár szét kell roncsolni a jobb oldali zárat és akkor oda felraksz egy zár nélküli kilincset azt hello. De amúgy egy vassal ha jól meghajlítod simán fel lehet húzni a zárat.

XD

Link to comment
Megosztás:

Vagy felhúzod az ablak mellett valami hajlított vassal a zárat vagy beversz 1 oldal ablakot. :) Vagy TKra vágsz egy zárat. Amúgy meg kösd le a csomagtartó ajtó motorját hátul a kárpit alatt van a csati és az is jó dolog feleslegesen nyitja zárja. Bár szét kell roncsolni a jobb oldali zárat és akkor oda felraksz egy zár nélküli kilincset azt hello. De amúgy egy vassal ha jól meghajlítod simán fel lehet húzni a zárat.

XD

Ki kell feszíteni úgy 2 centire a vezetőoldali ajtó felső részét egy fadarabot bedugni, hogy ne ugorjon vissza és egy meghajlított villanyszerelő csővel fel lehet húzni a pöcköt ha olyan mint az astráé.

Link to comment
Megosztás:

Ki kell feszíteni úgy 2 centire a vezetőoldali ajtó felső részét egy fadarabot bedugni, hogy ne ugorjon vissza és egy meghajlított villanyszerelő csővel fel lehet húzni a pöcköt ha olyan mint az astráé.

Én nem feszíteném ki az ajtót az tuti. Legrosszabb megoldás. Mondjuk nekem fólia van így simán beverném az ablakot :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat. Zárat és az ablaküveget inkább egybe maradjon, ha már meg lehet oldani roncsolás mentesen. Drágábban jönne ki szerintem a javíttatás. Mindenesetre holnap megkérdezek egy helyi zárszaküzletet ami foglalkozik ilyennel, hogy mennyiért szokták ezt megoldani.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat. Zárat és az ablaküveget inkább egybe maradjon, ha már meg lehet oldani roncsolás mentesen. Drágábban jönne ki szerintem a javíttatás. Mindenesetre holnap megkérdezek egy helyi zárszaküzletet ami foglalkozik ilyennel, hogy mennyiért szokták ezt megoldani.

Nekem úgy rémlik amikor szerelgettem a zárat, hogy az ablak mellett benyúlva 1 jól meghajlított vassal fel lehet húzni a zárat. :) Én megpróbálkoznék vele mielőtt 5-10 ezrekért kinyitják. :D

Link to comment
Megosztás:

Te kocsimókoló kisiparos. Lassan bérelhetsz egy raktárat. Mit kapok ajándékba a cuccokból? :) van valami ami érdekelhet?

Van egy kis millió cucc mit szeretnél? :D Nem lassan már most kéne bérelnem 1 raktárat meg 1 garázst ahol lehetne szerelni. :D Ja nem is kell nekem mert én csak gondolatba tuningolok most jut eszembe :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom. Jó lenne egy riasztó, meg egy cseccse első lámpa, meg egy szép fekete csomiajtó.

Riasztó vatera. Első lámpát vagy venni kell vagy csinálni. Csomi ajtó meg úgy lesz, h elviszed a tied mert szép és telibe fújják. :D Haverom akivel bontunk és ő vele fogjuk betenni az 2000es motort. 20-25 körül átalakítja neked az SI-t azt üzeni. :)

Link to comment
Megosztás:

Na majd valamit kiokoskodok. Szerintem a riasztót megrendelem valamikor 1-2 hét múlva. Aztán nálad beszereljük. Mit szólsz?

5000 lesz azt. :D Hehe. Persze segítek nem nagy cucc, egyedül azt kell kideríteni, hogy milyen központi-zárad van és negatívra zár e, meg hogy melyik 2 szál kell nekünk :)

Ilyet vegyél. http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1470843883.html

Bár egy forrasztót kéne már vennem ami már van 1000 éves és már szét ütöttem vágtam :D

Link to comment
Megosztás:

5000 lesz azt. :D Hehe. Persze segítek nem nagy cucc, egyedül azt kell kideríteni, hogy milyen központi-zárad van és negatívra zár e, meg hogy melyik 2 szál kell nekünk :)

Ilyet vegyél. http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1470843883.html

Bár egy forrasztót kéne már vennem ami már van 1000 éves és már szét ütöttem vágtam :D

A forrasztóval ne legyen gondod. Melóból hozok ha kell. Melletted legalább megtanulok dolgokat. Ha kell mérőműszer akkor viszek azt is. Van egy ######a kis multiméterem.

Link to comment
Megosztás:

A forrasztóval ne legyen gondod. Melóból hozok ha kell. Melletted legalább megtanulok dolgokat. Ha kell mérőműszer akkor viszek azt is. Van egy ######a kis multiméterem.

Ilyet se mondtak még :D nekem is van még mit tanulni de hát ilyen az élet :D Persze ha átjössz szívesen segítek szeretek bütykölni ja valami forrasztó nem árt :) Amúgy nem vészes bekötni. Meg valami kábelt hozzál testnek és pozitívnak bár nekem is van valahol csak most kicsit szétszórtság van. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.