Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Egyenlőre nem jött elő más hiba csak az idegesítő sziszegés :P , aminek valószínű megvan az oka, mert nekem az eredeti szívósor tömítésem lyukai szögletesek voltak lekerekített sarkokkal, viszont az új amit a boltban kaptam az pedig rendes kör, a szerelőm mondta hogy "megfaragta" kb olyanra mint az eredeti, és hogy ő nem cserélte volna ki, csak hát én nem láttam bele :S Utólag már én sem cserélném, de utólag mindenki okos :D Na mindegy ma még elmegyek hozzá aztán meglátjuk mi lesz, legfeljebb veszek egy másik tömítést ha az a ludas, kb 500 ft környéke :P

A bótba 14se tömítést adtak. :D

Az 1.4es corsa b az stimmelt. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni hogy vezérműszíjat Isuzu motoros Corsa B-be milyen időközönként szoktak cserélni?

Mi számít a megtett km vagy az eltelt idő?

ami most van benne azzal mentem olyan 20 ezret és ilyan 2 éve van benne.

Előre is köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni hogy vezérműszíjat Isuzu motoros Corsa B-be milyen időközönként szoktak cserélni?

Mi számít a megtett km vagy az eltelt idő?

ami most van benne azzal mentem olyan 20 ezret és ilyan 2 éve van benne.

Előre is köszi a választ.

Mindkettő számít. Benzineseknél 60 ezer km-t és 4 évet szoktak megadni. Az Isuzunál meg 120 ezer km-t, és 8 évet.

Hogy ezek közül melyiket veszed figyelembe, az már rajtad múlik.

De 20ezer km és 2 év után még nem kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Mindkettő számít. Benzineseknél 60 ezer km-t és 4 évet szoktak megadni. Az Isuzunál meg 120 ezer km-t, és 8 évet.

Hogy ezek közül melyiket veszed figyelembe, az már rajtad múlik.

De 20ezer km és 2 év után még nem kell cserélni.

Köszi szépen a választ:-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyáron vettem egy Corsa B 1.2-t, 1997-es évjárat, motor: X12SZ.

Előjött egy olyan probléma, hogy viszonylag hosszan kell indítózni, ha beindult a motor, könnyen lefullad, érdemes kicsit játszani a gázzal indításkor. Ha jobban rálépek a gázpedálra, nő a fordulat, de eleinte fulladozni kezd a motor. Kb. 1-2 perc járatás után minden rendben, stabilan működik. Elindulás előtt érdemes legalább egyszer jobban felpörgetni a motort, mert igen könnyen lefullad.

Magyarul amíg hideg a motor, szinte használhatatlan szegény autóm. Ha felmelegszik jól működik.

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Hát sok mindentől lehet...

Nekem pl. ugyanezeket a tüneteket produkálta.

Indítás után alapjárat leesés-fulladás-majd gázfröccs és beáll minden ..

Aztán otthagyott a piros lámpánál vasárnap.

Nekem az ac pumpa volt a hibás, de azért még mindig nem százas az alapjárat mindig, tehát az is kap majd egy takarítást.

Vészvillogókapcsolómat kicserélem még, de még gyanakszok valami testelési gondokra is a néha remegő alapjárat miatt, főleg, ha éppen valami elektromos eszközt kapcsolok be.

Link to comment
Megosztás:

Hát sok mindentől lehet...

Nekem pl. ugyanezeket a tüneteket produkálta.

Indítás után alapjárat leesés-fulladás-majd gázfröccs és beáll minden ..

Aztán otthagyott a piros lámpánál vasárnap.

Nekem az ac pumpa volt a hibás, de azért még mindig nem százas az alapjárat mindig, tehát az is kap majd egy takarítást.

Vészvillogókapcsolómat kicserélem még, de még gyanakszok valami testelési gondokra is a néha remegő alapjárat miatt, főleg, ha éppen valami elektromos eszközt kapcsolok be.

Nekem stabil az alapjárat ha nem fullad le a motor közvetlenül indítás után. Csak várni kell míg felmelegszik,hogy ne legyen erõtlen. A kezdeti hírtelen gázadásra fullad terhelésmentesen is. 1-2 felpörgetés segít. Ha fogyasztót kapcsolok emeli a fordulatot szépen - gondolom ez így normális.

Elszomorít ez a kezdeti erõtlenség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1999-es Corsa B 1.5-ös TD ECO-m van.

2 éve vettem, eddig csak apró, filléres problémái voltak, ellenben dinamikus, keveset fogyaszt, kész főnyeremény a mai benzinárak mellett.

1-2 hónapja azonban hangos a motor. Eddig teljesen csendes volt, az alapjárat is csak nagy ritkán ingadozott, motorikusan nem észleltem semmi problémát. Most viszont kb 55-60 és 80-100-as sebesség között úgy bőg a motor, mint ha fel akarna robbanni, szinte fülsüketítő ahogy berezonál. Nem gyilkolom az autót (nem is arra tervezték), tehát nem húzatom soha túl, pályán is max 130-cal. Van valakinek tippje, használható javaslata? Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1999-es Corsa B 1.5-ös TD ECO-m van.

2 éve vettem, eddig csak apró, filléres problémái voltak, ellenben dinamikus, keveset fogyaszt, kész főnyeremény a mai benzinárak mellett.

1-2 hónapja azonban hangos a motor. Eddig teljesen csendes volt, az alapjárat is csak nagy ritkán ingadozott, motorikusan nem észleltem semmi problémát. Most viszont kb 55-60 és 80-100-as sebesség között úgy bőg a motor, mint ha fel akarna robbanni, szinte fülsüketítő ahogy berezonál. Nem gyilkolom az autót (nem is arra tervezték), tehát nem húzatom soha túl, pályán is max 130-cal. Van valakinek tippje, használható javaslata? Köszi előre is.

Ha más hibajelenség nincs ( tehát nem füstöl, nem megy rosszabbul), akkor a zaj miatt nézz körül a kipufogó környékén.

A rezonancia pedig eléggé kerékkiegyensúlyozatlanságnak tűnik, amennyiben nem a motor felől érzed a rezgést, ha igen, akkor motortartó bakokat nézd meg.

Amúgy meg ha nem igazán értesz hozzá, javaslom minél előbb kerüljön egy megbízható szerelőhöz, ezt a motort nem szabad mókolgatni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1999-es Corsa B 1.5-ös TD ECO-m van.

2 éve vettem, eddig csak apró, filléres problémái voltak, ellenben dinamikus, keveset fogyaszt, kész főnyeremény a mai benzinárak mellett.

1-2 hónapja azonban hangos a motor. Eddig teljesen csendes volt, az alapjárat is csak nagy ritkán ingadozott, motorikusan nem észleltem semmi problémát. Most viszont kb 55-60 és 80-100-as sebesség között úgy bőg a motor, mint ha fel akarna robbanni, szinte fülsüketítő ahogy berezonál. Nem gyilkolom az autót (nem is arra tervezték), tehát nem húzatom soha túl, pályán is max 130-cal. Van valakinek tippje, használható javaslata? Köszi előre is.

Mennyit fogyaszt városban és országúton, illetve pályán?

Ha nem lett gyengébb,nem fekete az autó hátulja a koromtól akkor nagy baj nincs,ahogy már írták.

Nekem a kipufogócsonk,leömlő találkozásánál lévő 600 forintos tűzkarika miatt remegett sokkal jobban,mint azelőtt.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó ablakmosó folyadék NEM spriccel, hanem folyik..

Rájöttem, h miért: -Kinyitottam a csomagtartótr és folyt ki két oldalról a folyadék.. Magyarul a kiscső urott le, vagy repedt el és elfolyik az anyag fele, nincs kellő nyomás és ezért nem spriccel..

A kérdésem:

HOGYAN TUDOM ÉN AZT ONNAN KISZEDNI, hogy megnézzem, h hol a hiba???

Valamint a kis fejet ahonnan jön ki a folyadék, azt le lehet szedni??

Link to comment
Megosztás:

A kérdésem:

HOGYAN TUDOM ÉN AZT ONNAN KISZEDNI, hogy megnézzem, h hol a hiba???

Valamint a kis fejet ahonnan jön ki a folyadék, azt le lehet szedni??

Szerintem nálad is a csomagtartó ajtó átvezető gumijánál vagy akörül szakadt szét, legegyszerűbb ha kiszeded a helyből, a kasztniból és a csomagtartó ajtóból is aztán teszt, nagy valószínűséggel meglátod honnan folyik!

Én is úgy jártam hogy ott a hajlatban szakadt szét, aztán befolyt a műanyag mögé :P

Ha ott szakadt el mázlid van, mert lehet plusz csövet venni hozzá és toldót, levágod a repedés előtt, toldó azután szig. szalag a régivel, kipattintod a fúvókát középről, de vigyázz mert 90%-os törés van bent, lehet vele szívni mire kijön főleg nálam mert kis szárny van fent hátul :D Ha kijött finoman elkezded húzni és ahogy kijön a régi cső áthúzod vele az újat, utána szig. szalag le fúvóka rá visszapattintás, szintén kicsit szívás de nem lehetetlen :D

Ja és kérlek hanyagold a nagy betűt, simán is el tudjuk olvasni :P Inkább én jelzem, mint egy moderátor :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nálad is a csomagtartó ajtó átvezető gumijánál vagy akörül szakadt szét, legegyszerűbb ha kiszeded a helyből, a kasztniból és a csomagtartó ajtóból is aztán teszt, nagy valószínűséggel meglátod honnan folyik!

Én is úgy jártam hogy ott a hajlatban szakadt szét, aztán befolyt a műanyag mögé :D

Ha ott szakadt el mázlid van, mert lehet plusz csövet venni hozzá és toldót, levágod a repedés előtt, toldó azután szig. szalag a régivel, kipattintod a fúvókát középről, de vigyázz mert 90%-os törés van bent, lehet vele szívni mire kijön főleg nálam mert kis szárny van fent hátul :) Ha kijött finoman elkezded húzni és ahogy kijön a régi cső áthúzod vele az újat, utána szig. szalag le fúvóka rá visszapattintás, szintén kicsit szívás de nem lehetetlen :D

Ja és kérlek hanyagold a nagy betűt, simán is el tudjuk olvasni :P Inkább én jelzem, mint egy moderátor :D

Valamiért mégis publikus opció az összes! Nem üvöltés, hanem csak simán a lényeg kiemelés volt a cél! :P) De nem baj.. hagyhatom, ha zavar! :D

Akkor mindenképp vennem kell először egy csövet, aztán pedig a kasztni és az ajtó közötti gumit leszedem, majd ott a kiscsövet elvágom, ráteszem az újat, utána ki a műanyag bigyó és keresztül húzom... hmm..

ohh.... de nem szeretem ezt a fajta melót.. :D

Igazi szívós, masszív meló.. :D

Ilyen csövet merre lehet kapni?

Nem feltétlen autósbolt érdekel, mert akár másfajta boltban is lehet gondolom ilyet kapni.. egyszerű kis gumi cső.

Viszont a műanyag fúvókát kicsit részletezed? hogy is pattintom ki?

Link to comment
Megosztás:

Valamiért mégis publikus opció az összes! Nem üvöltés, hanem csak simán a lényeg kiemelés volt a cél! :D) De nem baj.. hagyhatom, ha zavar! :P

Akkor mindenképp vennem kell először egy csövet, aztán pedig a kasztni és az ajtó közötti gumit leszedem, majd ott a kiscsövet elvágom, ráteszem az újat, utána ki a műanyag bigyó és keresztül húzom... hmm..

ohh.... de nem szeretem ezt a fajta melót.. :D

Igazi szívós, masszív meló.. :D

Ilyen csövet merre lehet kapni?

Nem feltétlen autósbolt érdekel, mert akár másfajta boltban is lehet gondolom ilyet kapni.. egyszerű kis gumi cső.

Viszont a műanyag fúvókát kicsit részletezed? hogy is pattintom ki?

Hát igen tud szívatni :) Hát a csövet lehet autósboltban, mert azt hiszem van kimondottan erre való cső vagy ilyen hidraulikával/pneumatikával foglalkozó bolt, vagy gazdabolt :D mondjuk ott nem garantálom hogy van, de a méretét azt tudni kell mert kisebb nagyobb össze vissza nem érdemes.

A fúvókával kapcsolatban annyi, hogy ahogyan az előbb is írtam 90 fokban letört a kivezetése, hogy elférjen, értelem szerűen ha az autó hátuljánál állsz balra van a letörés vége, tehát finoman kipattintod, picit előre mozgatod/forgatod amennyit enged, csak el ne szabd és jobbra húzod picit, amíg meglátod a csatlakozást ahol rá van húzva a cső amikor az a lyukhoz ér megint lehet szívni vele, mert majdnem átmérő határon van :P Igazából nem tudom jobban elmagyarázni mert magát adja a dolog, a hajlatban lévő gumival pedig vigyázz, illetve nem tudod levenni, csak alul felül kihúzni a helyéről mivel tele van vezetékkel illetve a cső van bent! Egyszer még nem kell mindent szétszedegetni elég a gumit hogy kiderüljön hol ereszt, ha egyáltalán ereszt :D

Mondjuk ha elöl is csak folyik akkor inkább a szivattyú motort nézd meg a folyadékban lévő része szűrős lehet az tellett meg, vagy lehalt a motorja!

Link to comment
Megosztás:

Hát igen tud szívatni :D Hát a csövet lehet autósboltban, mert azt hiszem van kimondottan erre való cső vagy ilyen hidraulikával/pneumatikával foglalkozó bolt, vagy gazdabolt :D mondjuk ott nem garantálom hogy van, de a méretét azt tudni kell mert kisebb nagyobb össze vissza nem érdemes.

A fúvókával kapcsolatban annyi, hogy ahogyan az előbb is írtam 90 fokban letört a kivezetése, hogy elférjen, értelem szerűen ha az autó hátuljánál állsz balra van a letörés vége, tehát finoman kipattintod, picit előre mozgatod/forgatod amennyit enged, csak el ne szabd és jobbra húzod picit, amíg meglátod a csatlakozást ahol rá van húzva a cső amikor az a lyukhoz ér megint lehet szívni vele, mert majdnem átmérő határon van :D Igazából nem tudom jobban elmagyarázni mert magát adja a dolog, a hajlatban lévő gumival pedig vigyázz, illetve nem tudod levenni, csak alul felül kihúzni a helyéről mivel tele van vezetékkel illetve a cső van bent! Egyszer még nem kell mindent szétszedegetni elég a gumit hogy kiderüljön hol ereszt, ha egyáltalán ereszt :P

Mondjuk ha elöl is csak folyik akkor inkább a szivattyú motort nézd meg a folyadékban lévő része szűrős lehet az tellett meg, vagy lehalt a motorja!

Oké, értem! :P

Biztos, h nem a motor/ szivattyú, mert elől spriccel, mint állat és biztos, hogy ott a csővel van gond, mert hátra is jut lé.. csak nem a fúvókába, vagyis oda levés, mert ott folyik csak valamint a csomagtartó alján belül van két lyuk, gondolom erre az esetre és ott folyik ki a folyadék még pluszban.

1 hónapja működött. Aztán egyszer láttam, h elvan fordulva a fúvóka és visszaforgattam. Az is lehet, h ott dobta le a csövet, mert valaki jókedvű játszott vele, h elforgatta nekem.

Link to comment
Megosztás:

Oké, értem! :D

Biztos, h nem a motor/ szivattyú, mert elől spriccel, mint állat és biztos, hogy ott a csővel van gond, mert hátra is jut lé.. csak nem a fúvókába, vagyis oda levés, mert ott folyik csak valamint a csomagtartó alján belül van két lyuk, gondolom erre az esetre és ott folyik ki a folyadék még pluszban.

1 hónapja működött. Aztán egyszer láttam, h elvan fordulva a fúvóka és visszaforgattam. Az is lehet, h ott dobta le a csövet, mert valaki jókedvű játszott vele, h elforgatta nekem.

Benne van a pakliban :P Végül is mindegy meg kell keresni ki kell toldani aztán szép napot! :P

Link to comment
Megosztás:

Benne van a pakliban :D Végül is mindegy meg kell keresni ki kell toldani aztán szép napot! :D

Igen! :P) Viszont most megpróbáltam kipattintani előszőr is a fúvókát.

Nem feszültem neki, csak próbálkoztam 5percig... Hát én ezt látom, h lesznek még ezzel gondok... nem bírtam... :P(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.