Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ugye nem akarsz még egy rakás pénzt abba a motorba ölni? :P :D

Könnyen úgy járhat az ember,hogy vesz egy másikat aztán két rossz motorja is lesz.

Ha már benne van egy csomó pénz akkor mit csináljon az ember...adja le a vasba,aztán vegyen egy olyat ami hátha jobb? :P

Vagy rakjon bele még több pénz és csak szarabb lesz az is lehet.

Szerencse kérdése az egész. :D

Link to comment
Megosztás:

Olyankor inkább 0 a fogyasztás. :D

ezt azért megcáfolnám...

ha kisebb a nyomás akkor többlet fogyasztás jelentkezik...

nemrég volt rá példa... én se gondoltam volna

valami 2.6 volt a 3.5 helyett

dadogott ,rángatott, benzinszag, lefulladt, erőtlen... folyamatos hátsó lambda hiba..

igaz ez egy skodri 1.4 mpi...

Link to comment
Megosztás:

ezt azért megcáfolnám...

ha kisebb a nyomás akkor többlet fogyasztás jelentkezik...

nemrég volt rá példa... én se gondoltam volna

valami 2.6 volt a 3.5 helyett

dadogott ,rángatott, benzinszag, lefulladt, erőtlen... folyamatos hátsó lambda hiba..

igaz ez egy skodri 1.4 mpi...

Még néhány km és akkor úgyis beállt volna. :D

Tehát 0 lesz a fogyasztás. :P

Link to comment
Megosztás:

Még néhány km és akkor úgyis beállt volna. :P

Tehát 0 lesz a fogyasztás. :P

BP-n ismertek olyat aki olcsón cserél vezérműszíjat? Maga csak a szíjat, amit én viszek!

Nem kell Üzletnek, boltnak, szervíznek lenni! Lehet magán személy is csak értsen hozzá, legyen kellő gyakorlata és ne legyen drága a munkadíj! :D

Link to comment
Megosztás:

BP-n ismertek olyat aki olcsón cserél vezérműszíjat? Maga csak a szíjat, amit én viszek!

Nem kell Üzletnek, boltnak, szervíznek lenni! Lehet magán személy is csak értsen hozzá, legyen kellő gyakorlata és ne legyen drága a munkadíj! :D

En magamnak csinaltam a teljes vezermu cseret (vizpumpa, spanolo...). Valamennyire ertesz hozza, neten megnezed nem olyan bonyolult.

Link to comment
Megosztás:

BP-n ismertek olyat aki olcsón cserél vezérműszíjat? Maga csak a szíjat, amit én viszek!

Nem kell Üzletnek, boltnak, szervíznek lenni! Lehet magán személy is csak értsen hozzá, legyen kellő gyakorlata és ne legyen drága a munkadíj! :D

Van:

1.olcsó

2.jó

3.gyors

Ebből kettőt választhatsz jobb helyeken.

Manapság inkább csak egyet.

Link to comment
Megosztás:

lesz csórósági jelződ :D

Pont most akartam én is, megelőztél :P

cibere11 ha nem tudnád mi az a csórósági jelző elárulom, annyi csak, hogy az üzemanyagszint jelzőnél a kis ikon világít pirosan ha már a piros rész végén vagy, a sima (f. mérő nélküli) órában ez nincs bent! :P

Link to comment
Megosztás:

Pont most akartam én is, megelőztél :P

cibere11 ha nem tudnád mi az a csórósági jelző elárulom, annyi csak, hogy az üzemanyagszint jelzőnél a kis ikon világít pirosan ha már a piros rész végén vagy, a sima (f. mérő nélküli) órában ez nincs bent! :D

Üdv!

Csak ennyivel tud többet?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Csak ennyivel tud többet?

A fordulatszámmérő részt leszámítva igen, illetve egy pár plusz visszajelző van még rajta, de most ne kérdezd mik azok mert már nem emlékszem rájuk :P

De aki fordulatszámmérős órára cseréli az eredetit mindig a fordulat miatt csinálja, javítsatok ki ha nem így van :D (Akinek f. mérős van!)

Link to comment
Megosztás:

99 szeptemberi az autóm.Tudja-e valaki hogy kell- vezetéket húznom az ecu-tól?Köszi

A régebbieket jobban kikábelezték, de ki tudja, fél perc kideríteni. Leveszed az anyósoldali küszöbburkolatot, ott lesz a lila relé mellett egy csati, vagy odáig megy a vezeték(az astrában zöld) vagy az óráig.

Link to comment
Megosztás:

A régebbieket jobban kikábelezték, de ki tudja, fél perc kideríteni. Leveszed az anyósoldali küszöbburkolatot, ott lesz a lila relé mellett egy csati, vagy odáig megy a vezeték(az astrában zöld) vagy az óráig.

Köszi majd holnap megnézem.Egyébként nincs valakinek eladó ford.számos órája.(működőképes),mennyit érdemes érte adni?

Link to comment
Megosztás:

A régebbieket jobban kikábelezték, de ki tudja, fél perc kideríteni. Leveszed az anyósoldali küszöbburkolatot, ott lesz a lila relé mellett egy csati, vagy odáig megy a vezeték(az astrában zöld) vagy az óráig.

corsában is teljesen ugyanaz egy zöld kábelt kell nézni, ha az nem megy tovább akkor azt kell csapolni ,és mehet fel az óracsoportig.

Link to comment
Megosztás:

Olajvásárláson gondolkodok, mert eljött a csere ideje!

Jöhetnek vélemények, ki mit használ, és mennyire van megelégedve.

Eddig pályafutásom alatt a GM-el kezdtem, igaz az 2 hónapig volt benne, utána mobil1 követte, az elment szódával, ott is kellett utántöltögetni.

Castrol követte, mikor friss volt az olaj még semmi fogyás, de aztán beindult rendesen, mostmár nagyon eszegeti így a periódus végén.

Valami újat akarok kipróbálni most, van egy két tipp, de azért várok ötleteket :D

Link to comment
Megosztás:

Olajvásárláson gondolkodok, mert eljött a csere ideje!

Jöhetnek vélemények, ki mit használ, és mennyire van megelégedve.

Eddig pályafutásom alatt a GM-el kezdtem, igaz az 2 hónapig volt benne, utána mobil1 követte, az elment szódával, ott is kellett utántöltögetni.

Castrol követte, mikor friss volt az olaj még semmi fogyás, de aztán beindult rendesen, mostmár nagyon eszegeti így a periódus végén.

Valami újat akarok kipróbálni most, van egy két tipp, de azért várok ötleteket :D

Javaslom a megfelelő astra f topik olvasgatását. :P

Link to comment
Megosztás:

Olajvásárláson gondolkodok, mert eljött a csere ideje!

Jöhetnek vélemények, ki mit használ, és mennyire van megelégedve.

Eddig pályafutásom alatt a GM-el kezdtem, igaz az 2 hónapig volt benne, utána mobil1 követte, az elment szódával, ott is kellett utántöltögetni.

Castrol követte, mikor friss volt az olaj még semmi fogyás, de aztán beindult rendesen, mostmár nagyon eszegeti így a periódus végén.

Valami újat akarok kipróbálni most, van egy két tipp, de azért várok ötleteket :D

Motorgenerál,de leginkább új gyűrűkészlet. :P

10w-60at is próbáltam már az olajevős 1.6ban,de annyi,hogy később hígul fel a lefújó, szétnyúlt gyűrűk mellett a benzintől,mint a 10w-40. Annyi hogy nem 700km volt 1liter olaj hanem a 60as bírta 1500km-ig is.

Szerintem mind1 mit raksz bele,felhígul és megeszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.