Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

jó hogy itt a váltó olajokról beszéltek,tegnap elhoztam a kocsit,zsír a motor de mára elfosta magát a váltóból az olaj egy jó része...egy szimering + gyári gm olaj,ez lesz a megoldás. Nekem nagyon bejött ez a váltó olaj,másfél éve lehet benne és télen nyáron tökéletes,csak ajánlani tudom

Link to comment
Megosztás:

jó hogy itt a váltó olajokról beszéltek,tegnap elhoztam a kocsit,zsír a motor de mára elfosta magát a váltóból az olaj egy jó része...egy szimering + gyári gm olaj,ez lesz a megoldás. Nekem nagyon bejött ez a váltó olaj,másfél éve lehet benne és télen nyáron tökéletes,csak ajánlani tudom

Mennyibe kerül egy ilyen motor generál amit Te csináltattál most?

Link to comment
Megosztás:

Csak azért tünt gyanusnak, mert ez Siemens ECU és totál más a csatija...és iszonyat érzékeny a tápfeszre.

Egyébként szerintem már rég meglenne, hogy van-e zöld vezetéke vagy sem, ha az órát vette volna ki.

Mivel 99-es az autó így 99%, hogy nincs benne, utólag kell majd berántani, másrészt megkellene nézni, spirálos-e egyáltalán az óra maga...

Üdv!

Leszedtem a műszerfalat,szerintetek van a fordulatszámmérőnek vezeték húzva?Így néz ki: thumb-0800_4EA555A8.jpg thumb-4A34_4EA555A8.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az a gondom, hogy elkezdett szivárogni a hidraulika vastagabb fém csöve a hűtő a bal oldalánál lent.(kormány szervó)

Eléggé vastagon revés, ezért a javítás kizárt! Csere esetén a különböző tipusoké megegyezik-e, vagy csak a sajátomhoz kell keresnem? 1.5 TD az enyém.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

jó hogy itt a váltó olajokról beszéltek,tegnap elhoztam a kocsit,zsír a motor de mára elfosta magát a váltóból az olaj egy jó része...egy szimering + gyári gm olaj,ez lesz a megoldás. Nekem nagyon bejött ez a váltó olaj,másfél éve lehet benne és télen nyáron tökéletes,csak ajánlani tudom

Gyuszibá ;)

neked csak a gond van a szekérrel ..

Link to comment
Megosztás:

Felvetek egy elektronikai kérdést:

Az olajvisszajelző lámpa nem világít. ((Gyújtásnál ugye világítania kellene, mint a többinek.pl. motorcont, akksi...))

Na, de:

-az izzó működik benne (teszteltem)

-Végig néztem a műszeregységen a NYÁKapot, hátha valahol nem érintkezik, de az elejétől a végéig működik, nincs benne szakadás.

Na innen, hova tovább...???

Link to comment
Megosztás:

Felvetek egy elektronikai kérdést:

Az olajvisszajelző lámpa nem világít. ((Gyújtásnál ugye világítania kellene, mint a többinek.pl. motorcont, akksi...))

Na, de:

-az izzó működik benne (teszteltem)

-Végig néztem a műszeregységen a NYÁKapot, hátha valahol nem érintkezik, de az elejétől a végéig működik, nincs benne szakadás.

Na innen, hova tovább...???

Tönkrement az olajnyomás kapcsoló vagy valahol szakadt a vezetéke. A blokk hátulján jobb oldalt van a generátor, vízpumpa alatt, egy vezeték megy rá. Általában a csatinál szokott elöregedni és eltörni a vezeték.

Link to comment
Megosztás:

Tönkrement az olajnyomás kapcsoló vagy valahol szakadt a vezetéke. A blokk hátulján jobb oldalt van a generátor, vízpumpa alatt, egy vezeték megy rá. Általában a csatinál szokott elöregedni és eltörni a vezeték.

Vagy letörött a nyomásjelző ahogy nálam is, múltkor generátort javítottam, lecsúszott egy csavar utánanyúltam és a kezemben maradt a nyomás érzékelő ;) A kis fém perem amiben a műanyag csatlakozó ül, szétrohadt és leesett az egész, de 1500 ft körüli tétel, szóval nem vág a földhöz, illetve aknáról érdemes cserélni mert látod mit csinálsz, olajat nem kell leengedni mert nem folyik ki, vagy csak nagyon minimális ami esetleg fennmaradt!

Link to comment
Megosztás:

Vagy letörött a nyomásjelző ahogy nálam is, múltkor generátort javítottam, lecsúszott egy csavar utánanyúltam és a kezemben maradt a nyomás érzékelő ;) A kis fém perem amiben a műanyag csatlakozó ül, szétrohadt és leesett az egész, de 1500 ft körüli tétel, szóval nem vág a földhöz, illetve aknáról érdemes cserélni mert látod mit csinálsz, olajat nem kell leengedni mert nem folyik ki, vagy csak nagyon minimális ami esetleg fennmaradt!

Aha.. Köszönöm!

Viszont, gyújtásnál nem kellene akkor is világítania? vagy a nyomásjelző---(mármint kapcsoló), ha nem jó akkor már gyújtásnál sem világít?

Link to comment
Megosztás:

Aha.. Köszönöm!

Viszont, gyújtásnál nem kellene akkor is világítania? vagy a nyomásjelző, ha nem jó akkor már gyújtásnál sem világít?

Ha széthullott mint nálam akkor semmikor sem világít ;)

Akkor világítana folyamatosan ha meghibásodna az érzékelő, de abból is csak az egyik eset az!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.