Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Az én kis corsa-mnak egy olyan gondja van, hogy nagyon lennt fog a fék, majdnem padlóig kell nyomni a pedált. Mi lehet a hiba? Betétek, pofák jók, dob jóm tárcsa jó, egy jobb hátsó munkahengert cseréltem, mert olajos volt, azt hittem azután jó lesz, de sajnos nem. Vater Corsa-ja ugyan ilyen, azon alig érek a pedálhoz és már fog is a fék. Tipp valakinek? Esetleg vákuumdob, vagy főfékmunkahenger?

Köszi előre is! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én kis corsa-mnak egy olyan gondja van, hogy nagyon lennt fog a fék, majdnem padlóig kell nyomni a pedált. Mi lehet a hiba? Betétek, pofák jók, dob jóm tárcsa jó, egy jobb hátsó munkahengert cseréltem, mert olajos volt, azt hittem azután jó lesz, de sajnos nem. Vater Corsa-ja ugyan ilyen, azon alig érek a pedálhoz és már fog is a fék. Tipp valakinek? Esetleg vákuumdob, vagy főfékmunkahenger?

Köszi előre is! G.

Mennyire alaposan légtelenítettél?

Link to comment
Megosztás:

Már háromszor csináltam a légtelenítést. Nem lehet, hogy a vákuumdobbal van valami? G.

Akkor a vákuumdob, vagy a fő vákuumcső ami a dob és a szívócsonk között megy, lehet lyukas vagy a leágazónál ereszt ahogy nemrég nálam is volt!

Link to comment
Megosztás:

halika.

Corsa B. jobb oldala kopog,és ha kis repedés van az úton akkor is hallom a kopogást. Gömbfej csere és Kormány összekötő csere meg volt. lengés csillapítókat be mérettettem azok jók. Ötleteket kérhetnék?? 4 szerelő mind mást mondott,bassz-----meg. és nincs eredmény. és Ki ....ottul idegesít,nem élvezetes a menet vele....

Köszi... :lol:

Kipuff nem ér bele a bódéba?

Link to comment
Megosztás:

És azt hogyan tudom ellenőrizni? Csak csere vagy valahogy le tudom checkkolni? köszi G.

Az elosztó a kiegyenlítő tartály előtt fut, lemegy róla egy vékony cső az injektor felé alapjáraton ott rányúlsz a kezeddel és hallgatózol, ha hallasz sziszegő hangot és elváltozik amikor rányúlsz akkor ott szív falsot, esetleg van ilyen gázszivárgásjelző spray vagy szappanos víz abból teszel oda és talán kibukik, csak azért nem jó ötlet mert szív és nem fúj, tehát nem kéne a vákuumrendszerbe bejutnia, én is hallgatózás útján állapítottam meg!

Link to comment
Megosztás:

Az elosztó a kiegyenlítő tartály előtt fut, lemegy róla egy vékony cső az injektor felé alapjáraton ott rányúlsz a kezeddel és hallgatózol, ha hallasz sziszegő hangot és elváltozik amikor rányúlsz akkor ott szív falsot, esetleg van ilyen gázszivárgásjelző spray vagy szappanos víz abból teszel oda és talán kibukik, csak azért nem jó ötlet mert szív és nem fúj, tehát nem kéne a vákuumrendszerbe bejutnia, én is hallgatózás útján állapítottam meg!

Egy képet nem tudnál róla mellékelni? Köszi így is! G.

Link to comment
Megosztás:

Ha a rásegítő vagy a cső lyukas attól miért fog mélyen a fék?

Nem konkrétan mélyebben fog, csak jobban oda kell lépni neki, látatlanban próbálok/próbálunk rájönni a hibára, csak úgy lehet ha minden lehetőséget megnézünk, és kizárjuk őket!

Link to comment
Megosztás:

A kérdés jó... :lol:

Mélyen nem fog fogni, csak iszonyat kemény lesz.

Úgy valahogy, nálam először azért nem tűnt fel mert sz@rok voltak az első tárcsáim és betudtam azoknak a dolgot utána pedig nem tűnt fel már, csak amikor más miatt hallgatóztam a motornál akkor hallottam meg!

Link to comment
Megosztás:

De az nem önbeálló? Ha csontig betekerem, akkor magától helyre kattan, nem? G.

De, elméletben. Gyakorlatban soha nem fog utána állítani, legalábbis a megfelelő mértékben biztos nem. Ha mélyen fog az lehet attól, hogy levegős a rendszer vagy sz@r a főfékhenger esetleg túl nagyot nyit valamelyik munkahenger. Ahogy előttem már írták a legnagyobb esélye annak van, hogy a hátsó féknél a kitámasztó nincs rendesen beállítva de ettől a kézifék is magasan fog. Hacsak a bowdenre nincs túlságosan ráállítva mert akkor nem biztos, hogy kiderül. De a legegyszerűbb módja kideríteni, hogy a gumifékcsövekre egyesével ráteszel egy blitz fogót és amelyiknél nagymértében változik a pedálút annál van a hiba. (ha beállítási hiba van)

Link to comment
Megosztás:

Igen. Nekem u.ez a probléma, csak nekem kifolyik a hátsó ajtó 2 oldalán lévő kifolyó lyukakon. Én nem bírtam eddig kifeszegetni a fújókát sem, pedig leírták már, h h kell... De nem egyszerű.. Letörni, meg kiszakítani sem akarom.. Egyenlőre idő és erő hiányában jó az nekem....

Nekem pl. jelentkezik az ajtóban van valami gebasz.

Nekem eltört a cső, és ugyanígy szivárgott. Meg volt fagyva benne az ablakmosó folyadék, és az 5.ajtó felnyitásakor eltörött.

Azóta a fagyok elött átjáratom az ablakmosók csöveit téli szélvédőmosóval.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.