Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Használtban nem vészes. Nálunk asszem 5ért adja a srác a gyári GM bontottat. Újban a duplája triplája. Főleg, ha színezett és van felül csík. Nekem van elől sötétítő gyári csík felül és szerintem rohadt jó dolog. Sosem rakatnék vissza simát.... :rolleyes:

A srác amúgy damillal kivágja és vesz szélvédőragasztót és egyedül szokta beragasztani állat. :huh: Viszont slaggal tesztelve se ázik be megmutatta a kertben. :lol: Vannak még állat emberek..

Onnan tudom, hogy nekem nem gyári. Ki akartam cseréltetni gyárira de rájöttem, hogy tök8 tetszik rajta ez a csík nem karcos nem hinném, hogy egyébként bármivel jobb lenne a gyári. Ablak azt szevasz. :lol:

http://www.kephost.com/images4/2012/1/14/f...evn03wc0laj.jpg

Mindenképp új ablakot tetetek bele, amint lesz pénzem, nem olcsó de inkább újat, mert a kiszedettben megvan az esély, hogy bereped, mert amikor kiszeded meg tud feszülni és csak akkor reped el megint amikor berakod, egy ismerősöm van aki ablakcserével foglalkozik, többször is volt hogy az illető használtat tetetett be és rá 1-2 hónapra sőt volt akinek hetekkel később berepedt, én meg nem szeretném megkockáztatni! De ez is olyan dolog hogy kinek hogy van szerencséje, lehet berakatja a használtat aztán kiszolgálja az autót, de úgyan így lehet járni az újjal is, én inkább az újban bízok! :lol: A felső sötétítés alap dolog, simát nem rakatok be semmiképp, most is sötétített van, igazából majd az üveget kell kifizetnem meg a gumit, mert az kiszedéskor tönkremegy, a munkadíjból már lehet faragni! :D De most még mindegy mert 1,5 évem van a műszakiig kb, addig csak ki tudom valamikor cseréltetni :D

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp új ablakot tetetek bele, amint lesz pénzem, nem olcsó de inkább újat, mert a kiszedettben megvan az esély, hogy bereped, mert amikor kiszeded meg tud feszülni és csak akkor reped el megint amikor berakod, egy ismerősöm van aki ablakcserével foglalkozik, többször is volt hogy az illető használtat tetetett be és rá 1-2 hónapra sőt volt akinek hetekkel később berepedt, én meg nem szeretném megkockáztatni! De ez is olyan dolog hogy kinek hogy van szerencséje, lehet berakatja a használtat aztán kiszolgálja az autót, de úgyan így lehet járni az újjal is, én inkább az újban bízok! :rolleyes: A felső sötétítés alap dolog, simát nem rakatok be semmiképp, most is sötétített van, igazából majd az üveget kell kifizetnem meg a gumit, mert az kiszedéskor tönkremegy, a munkadíjból már lehet faragni! :lol: De most még mindegy mert 1,5 évem van a műszakiig kb, addig csak ki tudom valamikor cseréltetni :D

Nekem is ki kell szedetni, mert természetesen elkezdett megrohadni a tető és az ablak találkozásánál :huh: Hálás jószág. Igazából mindenhol rohad de hát ez ilyen. :D Vadászok 2000es kiadásu modellt mellé aztán jöhet az átépítés :lol: Akkor meg már csak minimális festés marad meg lakatolás. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ki kell szedetni, mert természetesen elkezdett megrohadni a tető és az ablak találkozásánál :rolleyes: Hálás jószág. Igazából mindenhol rohad de hát ez ilyen. :lol: Vadászok 2000es kiadásu modellt mellé aztán jöhet az átépítés :huh: Akkor meg már csak minimális festés marad meg lakatolás. :lol:

Az utólag beépített szélvédő átka ez. A donor vekim is ugyanígy járt.

A Corsánál meg a Vekinél a szélvédő még gyári, természetesen nem rohad, és nem is folyik be sehol. Pedig a Corsa 93-as...

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp új ablakot tetetek bele, amint lesz pénzem, nem olcsó de inkább újat, mert a kiszedettben megvan az esély, hogy bereped, mert amikor kiszeded meg tud feszülni és csak akkor reped el megint amikor berakod, egy ismerősöm van aki ablakcserével foglalkozik, többször is volt hogy az illető használtat tetetett be és rá 1-2 hónapra sőt volt akinek hetekkel később berepedt, én meg nem szeretném megkockáztatni! De ez is olyan dolog hogy kinek hogy van szerencséje, lehet berakatja a használtat aztán kiszolgálja az autót, de úgyan így lehet járni az újjal is, én inkább az újban bízok! :rolleyes: A felső sötétítés alap dolog, simát nem rakatok be semmiképp, most is sötétített van, igazából majd az üveget kell kifizetnem meg a gumit, mert az kiszedéskor tönkremegy, a munkadíjból már lehet faragni! :huh: De most még mindegy mert 1,5 évem van a műszakiig kb, addig csak ki tudom valamikor cseréltetni :lol:

Ha nem ragasztott lenne, mint a régi keleti autóknál, akkor jó a bontott is. Építettem én be bontott szélvédőt faros Skodába, semmi baj nem volt vele. De ragasztottnál más a helyzet, oda új kell.

Link to comment
Megosztás:

ford.számmérős óránál említette vki ,hogy van egy visszajelző ami akkor villan fel ha kevés a benya :huh:

ez melyik lenne? (Nem a bal oldali mutatóra gondolok :rolleyes: )

Vagy keverem vmivel ?

A szintjelzőbe (bal oldal) van egy kútfej forma. Az villan ki ha kevés a nafta.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem ragasztott lenne, mint a régi keleti autóknál, akkor jó a bontott is. Építettem én be bontott szélvédőt faros Skodába, semmi baj nem volt vele. De ragasztottnál más a helyzet, oda új kell.

Hát igen, annak idején a trabantokban is egy új üveggel, meg némi zsinorral pár perc alatt üveget cseréltél, de a ragasztott üvegek kivételkor megfeszülnek aztán berakás után szétreped az egész, az új a biztos! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nálam akkor villan már ki, mikor tényleg kevés van :huh:

kb. 25-30 km-t mentem még városban, mikor végleg leállt :lol:

Nekem akkor volt csóróságjelzőm amikor tömítéseket cseréltettem a motornál, a piroson már bőven túl volt kb úgy lehet elképzelni, hogy a gyújtás nélküli mutató állapothoz képest max 1-2 mm-el volt feljebb szóval tényleg határeset volt de még ment :lol: elméletileg úgy működik, hogy a piros négyzet legalsó határában gyullad fel, és innen még kb 5 litered van, amivel vezetéstől függően vagy eljutsz egy kútig vagy besz..pod a harcif@szt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem akkor volt csóróságjelzőm amikor tömítéseket cseréltettem a motornál, a piroson már bőven túl volt kb úgy lehet elképzelni, hogy a gyújtás nélküli mutató állapothoz képest max 1-2 mm-el volt feljebb szóval tényleg határeset volt de még ment :lol: elméletileg úgy működik, hogy a piros négyzet legalsó határában gyullad fel, és innen még kb 5 litered van, amivel vezetéstől függően vagy eljutsz egy kútig vagy besz..pod a harcif@szt :rolleyes:

Nincs véletlen képe valakinek a kis kancsóról?:lol: Beletenném a km óra leírásomba :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy voltam vele, hogy elkezdett világítani, de nem tudtam hogy villogni is fog e még, hát nem villogott, a hídon felfelé fogyott el a nafta, de sikerült legurulni :rolleyes:

kb. 2-3 liter lehet a tankba szerintem mikor elkezd pislákolva feltűnni.

Más: Anno beszereltem a szivargyújtót amihez volt világítás is, eddig fel sem tünt, hogy mégse teljesít tökéletesen..

Világítás jól működik, valamint a cigit profin meggyújtotta, de most pont fel akartam dobni a gps-t, és hát az nem működik..

Megpróbáltam aztán telefontöltőt rádugni az se volt jó.

Kiszedtem hajlítgattam benne a fémet, de mégse lett jó, a kábelekre rámértem, jön az áram megfelelően.

Bekötve meg tuti jól van..

Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy voltam vele, hogy elkezdett világítani, de nem tudtam hogy villogni is fog e még, hát nem villogott, a hídon felfelé fogyott el a nafta, de sikerült legurulni :rolleyes:

kb. 2-3 liter lehet a tankba szerintem mikor elkezd pislákolva feltűnni.

Más: Anno beszereltem a szivargyújtót amihez volt világítás is, eddig fel sem tünt, hogy mégse teljesít tökéletesen..

Világítás jól működik, valamint a cigit profin meggyújtotta, de most pont fel akartam dobni a gps-t, és hát az nem működik..

Megpróbáltam aztán telefontöltőt rádugni az se volt jó.

Kiszedtem hajlítgattam benne a fémet, de mégse lett jó, a kábelekre rámértem, jön az áram megfelelően.

Bekötve meg tuti jól van..

Próbáld megcsiszolni az érintkezőket, hátha nem érintkezik rendesen, egy kis kontakt spray vagy ahogy itt szokás WD40 :huh: talán megoldja, ha megvan magára az érintkezőkre tedd rá a műszer tüskéit ha ott van nafta akkor jóna kell lennie!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.