Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Így lehet szétcseszni a kuplungot, meg a hátrameneti fokozatot. Szerintem neked most az előbbi jött össze...

A hátrameneti fokozat gyengébb, mint az előre menetiek. Így abban erőltetni a váltót nem ajánlott.

Kicsit utánna számolsz, a váltó meg a kuplung kb max 150 Nm-re van tervezve. Nekifekszel egy fél méteres kar hosszúságú nyomatékkulccsal, teljes testsúlyoddal, (több mint 30 kilóval) akkor már túl is terhelted....

Már bocs, de én nem feküdtem neki fél méteres nyomatékkulcsal, meg 30 kilóval. Egy egyszerű 1/2 collos krovával próbáltam meg, de mivel forgott a tárcsa így nem csináltam, csak légkulccsal, az meg nem bírta leszedni. Az a célszerszám amit belinkeltem nem lenne jó? G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismeri valaki ezt a fajta szerszámot? Ezzel tudnám rögzíteni a lendkereket a kis "ablakon" keresztül? Köszi előre is! G.

Én mezei csavarhúzóval szoktam nem tudom mit bonyolítotok túl mindent :D Az autót meg tedd be 1esbe nem kell semmivel szórakozni sok buta tanács (ha nincs a motor az autóban akkoris majd biztos sebességekbe pakolják meg a féket tapossák, hogyne... vicces...) ha kiékeled rendesen sehova nem fordul el. A felső vezérműtengely kereket meg valamilyen fém szerszámmal szoktam betámasztani a mögötte lévő csavarokhoz.

Ja és lehetőleg ne valami tesco gazdaságos legyen, hanem mondjuk beta vagy valami jobb féle

Link to comment
Megosztás:

Én mezei csavarhúzóval szoktam nem tudom mit bonyolítotok túl mindent :D Az autót meg tedd be 1esbe nem kell semmivel szórakozni sok buta tanács ha ékeled rendesen sehova nem fordul el. A felső vezérműtengely kereket meg valamilyen fém szerszámmal szoktam betámasztani a mögötte lévő csavarokhoz.

:D:D:D:D

Egyesbe... Na, te se tudsz számolni. Olvass vissza a fórumon kb. 5-6 hsz-t!

Link to comment
Megosztás:

:D :D :D :D

Egyesbe... Na, te se tudsz számolni. Olvass vissza a fórumon kb. 5-6 hsz-t!

Teljesen mindegy milyen sebességben van ha kiékelem a lendkereket nem fordul sehova. Én pl váltó nélkül cseréltem vezérlést hoppá a motor nem is volt a kocsiban.... Húha lúzer vagyok, hogy nem 5ösben.. Ja és krovával szedtem le a gyertyákat se vettem ki... az autót sem kell mozgatni....

Semmi köze a számoláshoz. Csak elég buta tanácsokat osztogattok, azért mert te így csinálod nem biztos, hogy jó is : )

Link to comment
Megosztás:

Teljesen mindegy milyen sebességben van ha kiékelem a lendkereket nem fordul sehova. Én pl váltó nélkül cseréltem vezérlést hoppá a motor nem is volt a kocsiban.... Húha lúzer vagyok, hogy nem 5ösben.. Ja és krovával szedtem le a gyertyákat se vettem ki... az autót sem kell mozgatni....

Semmi köze a számoláshoz. Csak elég buta tanácsokat osztogattok, azért mert te így csinálod nem biztos, hogy jó is : )

Lassan írom hogy el tudd olvasni, pedig ezzel ellövöm a mai hsz-lehetőségemet, de megéri.

Fogalmatlan baromnak tartasz másokat, csuklóból riposztozol, közben közöd semmi az egészhez, nem érted, épp ezért agresszíven támadsz, mert az a tuti, majd azzal neked lesz igazad. Na ilyenek miatt nem járok ide kérdezni, de még olvasni se hetek óta. Most megerősítetted a korábbi véleményemet.

Tehát azok a makacs számok (remélem, nem hiányoztál az osztás-szorzás idején a suliból)

Minél magasabb fokozatba kapcsolsz, annál kevesebb főtengelyfordulat jut egy kerékfordulatra, ez eddig világos és vitathatatlan.

Tehát ha 1.-be teszed a váltót, ne adj isten hátramenetbe, aminek még nagyobb az áttétele (igen, nagyobb, mert 5.-ben a legkisebb (1:1, vagy e körüli általában, nem ragadok le egy opel váltónál), adott főtengelyfordulattal kevesebbet fordul a kerék mint 5.-ben, ellenben sokkal könnyebb forgatnia a motornak. Itt most átmentünk az aránypárok síkoz talajára, lehet hogy itt is hiányoztál suliból (pech).

A váltóra épp ezért van szükség, hogy hegymenetben is elinduljon, haladhasson a jármű.

Tehát ha le akarod terhelni a motort, hogy ne, vagy csak alig mozduljon el, a féket használva megtámasztásra, akkor a legmagasabb fokozatba kell kapcsolnod..

Szóba hoztad még a légkulcsos szerelést, mint kiváló lehetőséget, amit padon, vagy motorszerelő keretben szerelve használsz, de nem olvastál rendesen (talán diszlexiás vagy). Leírta szerencsétlen fórumozó, hogy a légkulccsal nem tudja megindítani a csavart. Gondolj bele, nincs mindenkinek erre lehetősége, de vágya se, viszont szeretné maga csinálni. Nem feltétlen spórolásból, hanem kikapcsolódásból. erre azért nem sokan vesznek mindennel felszerelt műhelyt. Már a légkulcs is bűnös túlköltekezés egy ilyen munkára.

Valaki írta még a vezérműkerék megtámasztását csavarhúzóval, vagy bármi mással. Ok, csak ne jöjjön senki pár 10.000km után, hogy szar az opel, eszi a szíjat a vezérlés, esetleg el is szakadt a szíj.

És végül még egy gondolat a végére.

Nekem ez, hogy megírtam ezt a hsz-t, nem okoz kéjes örömöt, sőt, kifejezetten utálom ezt az egészet, de ennél is jobban utálom az olyan "megmondó embereket", mint te vagy. Remélem, hogy ha te nem is, mások értik és tanulnak belőle: előbb gondolkozni, aztán ha feltétlenül válaszolni, hozzászólni kell, akkor tegyék értelmesen, nem kijelentő üzemmódba kapcsolva kinyilatkoztatva, mert mindig van legalább egy ember, aki jobban tudja. tehát nem érdemes osztani az észt, különösen, ha nincs miből osztani.

Link to comment
Megosztás:

Nyilvános szolgálati közlemény Hakapeszi kollégának: felcseréltem a két autó között a lambda-szondát, a hiba azonban nem vándorolt odébb.

Tehát az a szonda, amit a múltkor (két éve?) küldött, rendben teszi a dolgát. Csak a rend kedvéért szólok, mert akkoriban nem tudtam kipróbálni, letesztelni, nem volt rá lehetőségem, ergo nem lehettem biztos benne, hogy nem hibás-e. Most már tudom: nem hibás. :)

Link to comment
Megosztás:

....

Olvasás nekem elég jól megy, sehol nem írtam, hogy légkulccsal lazítsa le, ráadásul nem azt írtam, hogy csavarhúzóval támassza ki a vezérműkereket. Azt írtam, hogy csavarhúzóval támassza ki a lendkereket az nem ugyan az. Elsőre szerintem olvasd el újra az írásokat mert nálad lesz gond. Egyébként meg a váltónak a sebességnek semmi köze a vezérléscseréhez még mindig mondom váltó nélkül cseréltem vezérlést.

Szóval oltári nagy badarságokat írtál sajnos, remélem újra elolvasod az előzményeket és rájössz hogy te most nagy butaságot írtál ismételten.

Link to comment
Megosztás:

....

Olvasás nekem elég jól megy, sehol nem írtam, hogy légkulccsal lazítsa le, ráadásul nem azt írtam, hogy csavarhúzóval támassza ki a vezérműkereket. Azt írtam, hogy csavarhúzóval támassza ki a lendkereket az nem ugyan az. Elsőre szerintem olvasd el újra az írásokat mert nálad lesz gond. Egyébként meg a váltónak a sebességnek semmi köze a vezérléscseréhez még mindig mondom váltó nélkül cseréltem vezérlést.

Szóval oltári nagy badarságokat írtál sajnos, remélem újra elolvasod az előzményeket és rájössz hogy te most nagy butaságot írtál ismételten.

Link to comment
Megosztás:

Tovább folytattam a két motor alkatrészeinek cseréjét, hátha rájövök, mi okozza a lila megtorpanását. Eddig a fentebb említett lamdba-szonda mellett akövetkezőket cseréltem fel: EGR, folytószelep-potenciométer, alapjárati léptetőmotor. A hiba nem költözött át egyik autóból a másikba, tehát ezen alkatrészeket jól működőknek tekintem. :)

Van kérdésem is. A piros sasmadár tanknyílásából hiányzik az a zöld elzáró, ami a lila sasmadárnak viszont van:

http://voimakuningas.fi/p/?di=WV81

A hiányt kibírnám, de néha beninszagot érzek a kocsi körül, illetve tankoláskor csak negyedgázzal tudom a benzint engedni a tankba, különben azonnal lekattan a pisztoly. Szerintetek okozhatja-e a zöldség hiánya?

Link to comment
Megosztás:

Tovább folytattam a két motor alkatrészeinek cseréjét, hátha rájövök, mi okozza a lila megtorpanását. Eddig a fentebb említett lamdba-szonda mellett akövetkezőket cseréltem fel: EGR, folytószelep-potenciométer, alapjárati léptetőmotor. A hiba nem költözött át egyik autóból a másikba, tehát ezen alkatrészeket jól működőknek tekintem. :)

Van kérdésem is. A piros sasmadár tanknyílásából hiányzik az a zöld elzáró, ami a lila sasmadárnak viszont van:

http://voimakuningas.fi/p/?di=WV81

A hiányt kibírnám, de néha beninszagot érzek a kocsi körül, illetve tankoláskor csak negyedgázzal tudom a benzint engedni a tankba, különben azonnal lekattan a pisztoly. Szerintetek okozhatja-e a zöldség hiánya?

Nem lehet, hogy véletlenül be lett lökve a betöltőnyílás csövébe valahogyan? :o

Elvileg a benzin betöltésekor van szerepe, hogy ne csapjon vissza a benya, amúgy meg azért zöld mivel a 95 benya pisztolya is zöld, gondolom a retardáltak miatt színezték zöldre akik dízelt tettek a benzinbe, meg fordítva :D

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy véletlenül be lett lökve a betöltőnyílás csövébe valahogyan? :o

Elvileg a benzin betöltésekor van szerepe, hogy ne csapjon vissza a benya, amúgy meg azért zöld mivel a 95 benya pisztolya is zöld, gondolom a retardáltak miatt színezték zöldre akik dízelt tettek a benzinbe, meg fordítva :D

Előfordulhat, hogy valaha beleesett. Sajna a a lilából, amiben van, nem tudom (nem is annyira akarom) kiszedni. Végül is lehet, hogy a túlzott visszacsapás miatt áll le a pisztoly, látok rá esélyt. Másik autóba sikerült egyszer vagy tíz liternyi gázolajat beletankolni :unsure: a szín nem segíett volna, csak ha jobban odafigyelek. Visszafelé, dízelbe benzint tankolni veszélyesebb, így nem történt semmi gáz.

Ha valakinek lenne elfekvőben ilyen zöld izébizéje, vagy tudna szerezni és elküldeni nekem, akkor annak nem lennék hálátlan. Kockáztatni, hogy eltöröm az épet a lilában, nem akarom.

Link to comment
Megosztás:

Előfordulhat, hogy valaha beleesett. Sajna a a lilából, amiben van, nem tudom (nem is annyira akarom) kiszedni. Végül is lehet, hogy a túlzott visszacsapás miatt áll le a pisztoly, látok rá esélyt. Másik autóba sikerült egyszer vagy tíz liternyi gázolajat beletankolni :unsure: a szín nem segíett volna, csak ha jobban odafigyelek. Visszafelé, dízelbe benzint tankolni veszélyesebb, így nem történt semmi gáz.

Ha valakinek lenne elfekvőben ilyen zöld izébizéje, vagy tudna szerezni és elküldeni nekem, akkor annak nem lennék hálátlan. Kockáztatni, hogy eltöröm az épet a lilában, nem akarom.

Az is lehet, hogy azért akad ki a pisztoly mert becsúszott a csőbe, középtájon elakadt, aztán amikor tankolsz gyorsan feltelik a szájáig, majd kiüti a pisztolyt. De ez csak egy feltevés, néha nekem sem megy max gázon, de ritka.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen nincs a sason, de tuti bent sincs, mert már takarítottam a tankot.

Aha, akkor a hiánya nem okozna megálljt a pisztolyon. Csigi, igen, az is lehetséges, kamerás endoszkóppal ki lehetne deríteni (biztosan a benzingőz is örülne neki, én meg a benzingőznek), de annyit nem ér a projekt.

Idővel eladásra szánom a pirosat, legyen ez a következő tulaj gondja; de ha egyszerűen és olcsón orvosolható lenne, akkor azt a kis pénzt és energiát nem sajnálnám tőle.

Nálam legfeljebb negyed-állásban megy a benzin, utána rögtön lekattan. Jó, hogy ritkán kell tankolni, de azért mégis... :)

Link to comment
Megosztás:

Zsiri ennél a motornál torpanós játék random módon szinte biztosan nem motor management probléma.

Folytasd azzal,hogy szelepfedél le,hidrotőkéket kiszeded,szétszeded,megtisztítod.

Célszerszámot csinálj hozzá,egy mentes szár asszem 6os meg egy laposvasat méretre hajtasz hozzá.

Ha nem itt a baj,nagyon nem nyúlsz mellé,mert legalább szebb lesz a motor hangja.

Esetleg valamelyik szelep valamilyen oknál fogva nem záródik rendesen.

Átcserélgetheted az összes dolgot amiben delej megy, ide fogsz a végén kilyukadni te is....

Link to comment
Megosztás:

Zsiri ennél a motornál torpanós játék random módon szinte biztosan nem motor management probléma.

Folytasd azzal,hogy szelepfedél le,hidrotőkéket kiszeded,szétszeded,megtisztítod.

Célszerszámot csinálj hozzá,egy mentes szár asszem 6os meg egy laposvasat méretre hajtasz hozzá.

Ha nem itt a baj,nagyon nem nyúlsz mellé,mert legalább szebb lesz a motor hangja.

Esetleg valamelyik szelep valamilyen oknál fogva nem záródik rendesen.

Átcserélgetheted az összes dolgot amiben delej megy, ide fogsz a végén kilyukadni te is....

Aha, értem, meggondolandó. Minek, mihez kell a célszerszám? A szebb hang nem fog ártani, a piros képest hangosabb a motor, de én inkább a csapágyakra gyanakszom. Amióta csak néha indítom be, azóta szörcsög is, remélem, hogy nem a vízpumpa haldoklik. Tudom, hogy ezek nem távgyógyítható dolgok :) igyekszem végre megjavítani azokat a hibákat, amikkel évek óta traktálom a fórumtársakat... :)

Mára lejárt a az 5/24 korlát, kedden délután jövök újabb hírekkel, üdv, jó éjt és hasonlók. :) :hiya:

Link to comment
Megosztás:

:) Kollégák, ma délelőtt fény derült a több éves rejtély nyitjára. A lila megtorpanása immár a múlté! Azok tippeltek jól, akik szerint valami banális dolog állhat a háttérben: az előző tulajok autószerelője kontár buherátora elfelejtett helyére dugni egy vákumcsövet, pontosabban szólva mivel feltehetően nem tudta, hogy hová tart a másik vége, hát egyszerűen eldugta szem elől a tűzfalhoz, a motor mögé, valami lemezke mögé. Mintha csak folytatódna valahol. Hát nem ment sehová.

A vékony cső a szelepdekni tetejéről, bal oldalról indul hátrafelé, és a fojtószelepház háta mögött végződik, a vízcsőcsatlakozás alatt. A piros gép motorján a helyén is volt, a liláén azonban nem.

Anno, amikor a csövek állapotát vizsgáltam, észleltem is, hogy egy cső a semmibe vezet, de sajnos nem jártam utána, hogy az a szellőzőnek, vagy túlfolyónak (nem röhög!) nézett cső biztosan a semmiben kell-e, hogy végződjön. Mea culpa.

Mentem pár kört, bemelegítés előtt s után sem torpant meg, nagyjából autóhoz mérten viselkedett, tehát ez a hiba felderítve-megoldva.

Mindenkinek köszönöm az eddigi segítséget!

:whistle:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.