Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Valaki megtudná mondani, milyen led izzó kell corsa műszerfalba és középkonzolba? fordulatszámmérős óracsoportról van szó, ha ez számít. Köszi a választ előre is. Ja azt megköszönném, ha esetleg valaki linkelni is tudna pl valamilyen boltból. Mégegyszer köszi.

Na erre én is kíváncsi lennék, de ha jól tévedek sima T5-ös van benne.

Fordulatszámmérős verzióba már T5-ös kell háttérvilágításnak is. Középkonzolba is szintén T5-ös kell és a kijelzőbe is.

Középkonzol világításra én is kíváncsi lennék, mert még nem szántam el magam a cseréjére. :D

A kijelző ledezve így néz ki.

1hzcp8148sqam1amf5f8haz5cfrfpw.jpg

Link to comment
Megosztás:

Csigi18 ez nagyon jól néz ki! Milyen led ez? Én tettem bele kék színűt, de nagyon rosszul világított, nem volt ilyen egyenletes fényeloszlás. Köszi! G.

Nem tudom milyet vettél bele, lehet hagyományos víztiszta gömbölyű végűt, az nem jó mert össze vissza szórja a fényt, én vágott végűt vettem fehér színűben, attól lett olyan amit látsz a képen.

Erről a ledről van szó:

5326_2_big.jpg

Ezzel ledeztem ki az 1.2-esben is a műszerfalat, de arról nincs most fényképem, mert sötétben kéne fényképeznem csak mindig elmarad :D

Meg majd tervben van a középkonzol is, csak még nem jutottam el odáig, de ha valaki kiledezte megoszthatná velem is majd :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez lehet a baj, szerzek ilyen ledet és megpróbálom! Sikerült szereznem szerszámot a lendkerék rögzítéséhez, úgyhogy hétvégén neki is látok! Említetted, hogy az a folt a vezértengely szimering hibájára utal. Beszerzek akkor egy olyat is, viszont ha már nem lesz fenn a vezérszíj, akkor a fogaskereket a vezértengely végén, hogyan tudom fixálni, hogy el ne forduljon? Köszi előre is! G.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez lehet a baj, szerzek ilyen ledet és megpróbálom! Sikerült szereznem szerszámot a lendkerék rögzítéséhez, úgyhogy hétvégén neki is látok! Említetted, hogy az a folt a vezértengely szimering hibájára utal. Beszerzek akkor egy olyat is, viszont ha már nem lesz fenn a vezérszíj, akkor a fogaskereket a vezértengely végén, hogyan tudom fixálni, hogy el ne forduljon? Köszi előre is! G.

Ahhoz is van célszerszám, szelepfedelet leveszed és ott lehet rögzíteni a tengelyt, de amikor én cseréltem nem rögzítettem mégis gond nélkül ment tovább, hidd el nem olyan könnyű eltekerni a vezérműtengelyt, ahhoz össze kellene nyomnod a szeleprugókat, és a hidrotőkéket, satuban elég kipréselni belőle az olajat, nemhogy kézzel :D

Link to comment
Megosztás:

Fordulatszámmérős verzióba már T5-ös kell háttérvilágításnak is. Középkonzolba is szintén T5-ös kell és a kijelzőbe is.

Középkonzol világításra én is kíváncsi lennék, mert még nem szántam el magam a cseréjére. :D

A kijelző ledezve így néz ki.....

Köszi a választ. Most már csak pár száz kérdésem maradt :) Mennyi led kell az óracsoporthoz és a kijelzőhöz összesen? Illetve a kijelzőt hogy szeded le, -szét? Nézegettem, de csavart nem láttam, feszegetni meg nem nagyon mertem. Mivel van az odarögzítve?

Link to comment
Megosztás:

A kijelző kettő csillag fejű csavarral van rögzítve. Ki kell pattintani a két középső szellőző rácsot és ott már meglátod a két csavart! Én nem szoktam kipattintani, hanem lehajtom és mikor már nem megy tovább, akkor egy kicsit benyomom, hogy az oldalirányú állítóka le tudjon menni, így lehajlik az egész és odafér a csavarhúzó. Sok sikert! G.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ. Most már csak pár száz kérdésem maradt :) Mennyi led kell az óracsoporthoz és a kijelzőhöz összesen? Illetve a kijelzőt hogy szeded le, -szét? Nézegettem, de csavart nem láttam, feszegetni meg nem nagyon mertem. Mivel van az odarögzítve?

Műszerfalba 3 darab kell, a középkonzol kijelzőbe kettő, magába a középkonzolba most pontosan nem tudom, de 2 biztos.

A kijelző kiszedés úgy van ahogy huggybear is írta, két középső szellőző rácsot kiveszed és alatta lesz 2 db csavar, kihajtod és ki tudod emelni a kijelzőt. De fontos, hogy zárd le a szellőzőt a tekerővel, lezárt zsalunál nem tud beleesni a csavar, ha nyitva hagyod beeshet és én mondom neked nem egyszerű kiszedni. :D

Link to comment
Megosztás:

Műszerfalba 3 darab kell, a középkonzol kijelzőbe kettő, magába a középkonzolba most pontosan nem tudom, de 2 biztos.

A kijelző kiszedés úgy van ahogy huggybear is írta, két középső szellőző rácsot kiveszed és alatta lesz 2 db csavar, kihajtod és ki tudod emelni a kijelzőt. De fontos, hogy zárd le a szellőzőt a tekerővel, lezárt zsalunál nem tud beleesni a csavar, ha nyitva hagyod beeshet és én mondom neked nem egyszerű kiszedni. :D

Még annyi kérésem lenne, hogy ha tudsz, vagy valaki más akkor linkelj légyszi egy ilyet valami boltból, mert csak foglalat nélkülit találtam. Az meg nem hiszem hogy jó lenne. Csak olyan volt amin 2 szál volt szabadon a fehér foglalatra hajlítva.

http://www.carextras...erfal_vilagitas

Ilyet találtam mindenhol.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy C12NZ/XSZ és C14NZ(Lényeg hogy 1.2-1.48V) motorral szerelt B Corsákba, mennyire lehetséges utólag szervokormányt és klímát rakni? És körülbelül mekkora az anyagi vonzata? A másik kérdés, hogy ha nincs felül óra/hőmérő, azt utólag lehetséges beépíteni?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Semmi sem lehetetlen, szerencsére az Opel elég jól legózható, legfeljebb nem lesz olcsó. Persze attól függ hogy honnan és mennyiért szerzed be az alkatrészeket illetve te magad csinálod-e, de messze a klíma a legdrágább, az mire elkészül, korrekten összeépítve (pl. az összes tömítést vadonatújra lecserélni, feltöltetni, stb), esetleg néhány nem várt nehézséget is beleszámítva könnyen átlépheti akár a 100e Ft-ot is...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy C12NZ/XSZ és C14NZ(Lényeg hogy 1.2-1.48V) motorral szerelt B Corsákba, mennyire lehetséges utólag szervokormányt és klímát rakni? És körülbelül mekkora az anyagi vonzata? A másik kérdés, hogy ha nincs felül óra/hőmérő, azt utólag lehetséges beépíteni?

Előre is köszönöm!

12NZ-ben volt egyáltalán gyárilag klíma? :) Ér annyit egyáltalán az autó? :)

Ha neki is fogsz, akkor mindenképp vegyél hozzá egy ugyanolyan motoros, működő klímás, működő szervós donort, mert az alkatrészeket külön-külön beszerezni drágább, macerásabb, és véleményem szerint kb lehetetlenség kategória. :)

Ha ez megvan, akkor neki lehet állni szétborítani mindkét kocsit, és el lehet kezdeni legózni. Egy fűthető, jól megvilágított garázs szükséges, lesz, ha nem nyáron tervezed csinálni.

Nekem 5 napomba, és kb 50 órámba telt ugyanez a játék B Vekit klímatizálni donorból. Szóval kitartás, nem lehetetlen.

Annyiban megcáfolnám "tgabika"-t, hogy 100 e Ft messze nem takarja be ezt a játékot, ha az alkatrészeket külön veszed meg. Csak a vákuumozás+gáz+olaj töltet 10-15 e Ft körül van. Egy tetves gyári klíma O gyűrű 500-1000 körül van, mérettől cikkszámtól függően. Helyettesítő alkatrész nincs, mert speciális méretű és anyagú kell. Ebből kell 8-10 db. Szárítószűrő 5-6 e Ft körül van. Alsó hangon már most 25 e Ft-nál tarunk, és még nem vettünk kompresszort, tartókonzolt, csöveket, klímahűtőt, ventilátorokat+vezérlésüket, komplett klímás fűtésboxot, generátort (klímás géphez nagyobb kell), főtengely ékszíjtárcsát.

B Vekinél összesen 20-25 alkatrészt kellett cserélni, vagy utólag beépíteni.

A végére egy kérdés, nem érné meg jobban átülni egy fiatalabb, klímás, szervós C Corsába? :)

Link to comment
Megosztás:

12NZ-ben volt egyáltalán gyárilag klíma? :) Ér annyit egyáltalán az autó? :)

Ha neki is fogsz, akkor mindenképp vegyél hozzá egy ugyanolyan motoros, működő klímás, működő szervós donort, mert az alkatrészeket külön-külön beszerezni drágább, macerásabb, és véleményem szerint kb lehetetlenség kategória. :)

Ha ez megvan, akkor neki lehet állni szétborítani mindkét kocsit, és el lehet kezdeni legózni. Egy fűthető, jól megvilágított garázs szükséges, lesz, ha nem nyáron tervezed csinálni.

Nekem 5 napomba, és kb 50 órámba telt ugyanez a játék B Vekit klímatizálni donorból. Szóval kitartás, nem lehetetlen.

A végére egy kérdés, nem érné meg jobban átülni egy fiatalabb, klímás, szervós C Corsába? :)

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! Nincs még B Corsa, csak tervben van, most off autó van. Nekem még így is megéri majd, mert jó ismeretségem van szerencsére ilyen körökben, tehát meg lennénk oldva a dolgok. Csak az elmélet érdekelt, hogy lehetséges-e, mert akkor nemsokára remélhetőleg belevágok. Olcsópénzért veszek fapadot, de jót, ez a 2 extra ami kell, azt meg majd beleokosítom Őszinte leszek hozzátok, szeretem az opelt, mindig is szerettem, de 5-600ezer forintokat én nem adnék ki egy B Corsáért és F Astráért sem. Pedig ahogy nézem nagyjából ennyi pénz amennyiért egy klímás, "extrás" nem teljesen széthajtott darabot találni.

Link to comment
Megosztás:

A kijelző kettő csillag fejű csavarral van rögzítve. Ki kell pattintani a két középső szellőző rácsot és ott már meglátod a két csavart! Én nem szoktam kipattintani, hanem lehajtom és mikor már nem megy tovább, akkor egy kicsit benyomom, hogy az oldalirányú állítóka le tudjon menni, így lehajlik az egész és odafér a csavarhúzó. Sok sikert! G.

Én is így szoktam! :) De csak a középső 2-t. Amúgy nekem is olyan, van, mint a csiginek, olyan led, NEM a hagyományos és az szórja precízen. A műszerfalban, ami viszont a legjobb az az SMD led, T5-ös izzók amúgy!

Vezérlés sikerült? Elmondom, hogy kell: Elviszed szervízbe és ott megcsinálják! :D

2. Veszel egy corsa b x14sz lendkerék rögzítőt, sok pénzért.

3. Vagy pedig valamivel kiékelet a lendkereket, pl. csavarhúzó, vagy akár egyéb erre alkalmas tárgyal. Annyira nem kell félni a lendkeréktől, am meg nehogy azt hidd, h minden szerelőnek van mindenféle típushoz, speckó szerszáma. :)

Ez úgy a legjobb, ha kiékelet és tartod, a szerelőtárs, vagy vki meg fent meglazítja, vagy fordítva, de ezt 2 emberrel kényelmesebb. Azok a sebességbe rakom, itt, ott fékezekkel is lehet játszani, a vezérlés csere végéig, mikor is beinditod és összekuszálja a szelepekt. :)

Annyi a lényeg, h ne vésővel, ne azt kalapáld be :) Egy erősebb csavarhúzó bőven elég, és ellent tud tartani, főleg, ha vki lent fogja is, h el ne mozduljon így tökéletes.

Valakitől olvastam, h tisztitótta a légtömegmérőt.... Az EGR kellene tísztitani a légtömegmérőre nem kencéznék rá semmit, és nem is törölgetném zsíros rongyal, sem kaparnám le a koszt......

Nekem a kérdésem, h valaki nem tudja a MAP Senzor csőnek a cikk számát? Nem találom sehol, mármint neten...

Link to comment
Megosztás:

Nekem a kérdésem, h valaki nem tudja a MAP Senzor csőnek a cikk számát? Nem találom sehol, mármint neten...

Én is cseréltem azt a csövet, cikkszámot nem tudok, bementem a jól megszokott autósboltomba elmagyaráztam neki mi kell, aztán vágott egy darab csövet nekem olyan belső méretűt, mint ami volt, ha jól rémlik hivatalosan benzincső szerűségnek volt árulva, tökéletesen illik a helyére és semmi gondom nincs vele. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! Nincs még B Corsa, csak tervben van, most off autó van. Nekem még így is megéri majd, mert jó ismeretségem van szerencsére ilyen körökben, tehát meg lennénk oldva a dolgok. Csak az elmélet érdekelt, hogy lehetséges-e, mert akkor nemsokára remélhetőleg belevágok. Olcsópénzért veszek fapadot, de jót, ez a 2 extra ami kell, azt meg majd beleokosítom Őszinte leszek hozzátok, szeretem az opelt, mindig is szerettem, de 5-600ezer forintokat én nem adnék ki egy B Corsáért és F Astráért sem. Pedig ahogy nézem nagyjából ennyi pénz amennyiért egy klímás, "extrás" nem teljesen széthajtott darabot találni.

Fapad 1.4 60-82-90Le sem nagyon áll meg átírással,vezérléscserével,egyéb nyomorúságok megszüntetésével 400alatt.

Ha magadnak csinálod vagy 0 munkadíjjal az is 500e+ a kínlódás.

Link to comment
Megosztás:

Én is cseréltem azt a csövet, cikkszámot nem tudok, bementem a jól megszokott autósboltomba elmagyaráztam neki mi kell, aztán vágott egy darab csövet nekem olyan belső méretűt, mint ami volt, ha jól rémlik hivatalosan benzincső szerűségnek volt árulva, tökéletesen illik a helyére és semmi gondom nincs vele. :)

Ez gyárilag hajlítoot a 2 végén és félek, h megtörik és nem fog működni tökéletesen ez lenne a bajom, ha nem jövök rá a cikkszámra, akkor ezt próbálom meg, de ezt szeretném utoljára...

opeloem-en is kerestem, de nem találtam meg..., gyári programhoz, meg már nem férek hozzá...

Link to comment
Megosztás:

Fapad 1.4 60-82-90Le sem nagyon áll meg átírással,vezérléscserével,egyéb nyomorúságok megszüntetésével 400alatt.

Ha magadnak csinálod vagy 0 munkadíjjal az is 500e+ a kínlódás.

Igen, ebben igazad van, nyilván ezt át kell rágnom még, hogy megtudom-e úgy oldani, hogy "megérje", viszont a 5kilós Corsit is át kellene ám iratni :) Nagy a dilemma, mert a szív azt mondja, hogy "Ott az a szép MV6, kéziváltóval, bőrrel, tetőablakkal, csak nem hullik szét, 450ért :)" az ész meg, hogy Corsa, Astra F, csak klíma legyen :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, ebben igazad van, nyilván ezt át kell rágnom még, hogy megtudom-e úgy oldani, hogy "megérje", viszont a 5kilós Corsit is át kellene ám iratni :) Nagy a dilemma, mert a szív azt mondja, hogy "Ott az a szép MV6, kéziváltóval, bőrrel, tetőablakkal, csak nem hullik szét, 450ért :)" az ész meg, hogy Corsa, Astra F, csak klíma legyen :)

Szerintem utólagosan beépíteni nem éri meg klímát, túl sok gond és körülményes, azért hogy 1 évben kb 15 napod használd, ezt nem én mondom hanem több klímás emberke. Személy szerint nekem nem hiányzik a klíma, azért van az ablak :D

A szervó viszont jó dolog, én is szeretnék majd beépíteni egyet, de elektromos verziót, nem a hidraulikusat, mert az megint bonyolultabb, meg több a hibalehetőség. Az elektromosnál a kormányoszlopot kell kicserélni, meg bekötni a vezérlőjét aztán kész is, még olajos sem leszel tőle :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem utólagosan beépíteni nem éri meg klímát, túl sok gond és körülményes, azért hogy 1 évben kb 15 napod használd, ezt nem én mondom hanem több klímás emberke. Személy szerint nekem nem hiányzik a klíma, azért van az ablak :D

A szervó viszont jó dolog, én is szeretnék majd beépíteni egyet, de elektromos verziót, nem a hidraulikusat, mert az megint bonyolultabb, meg több a hibalehetőség. Az elektromosnál a kormányoszlopot kell kicserélni, meg bekötni a vezérlőjét aztán kész is, még olajos sem leszel tőle :D

nálam a klíma mindig megy :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! Nincs még B Corsa, csak tervben van, most off autó van. Nekem még így is megéri majd, mert jó ismeretségem van szerencsére ilyen körökben, tehát meg lennénk oldva a dolgok. Csak az elmélet érdekelt, hogy lehetséges-e, mert akkor nemsokára remélhetőleg belevágok. Olcsópénzért veszek fapadot, de jót, ez a 2 extra ami kell, azt meg majd beleokosítom Őszinte leszek hozzátok, szeretem az opelt, mindig is szerettem, de 5-600ezer forintokat én nem adnék ki egy B Corsáért és F Astráért sem. Pedig ahogy nézem nagyjából ennyi pénz amennyiért egy klímás, "extrás" nem teljesen széthajtott darabot találni.

Hát ez a legnagyobb marhaság amit el lehet képzelni autóvásárlással kapcsolatban, már ne is haragudj.

Azok után, hogy átestem a klíma beépítő műtéten, nálam most már alap, hogyha autót veszek, akkor csak olyat veszek, amiben minden szükséges extra gyárilag benne lesz.

Igen, ebben igazad van, nyilván ezt át kell rágnom még, hogy megtudom-e úgy oldani, hogy "megérje", viszont a 5kilós Corsit is át kellene ám iratni :) Nagy a dilemma, mert a szív azt mondja, hogy "Ott az a szép MV6, kéziváltóval, bőrrel, tetőablakkal, csak nem hullik szét, 450ért :)" az ész meg, hogy Corsa, Astra F, csak klíma legyen :)

Ennyi pénzért már lehet kapni B Vectrát, ami nem egy kategória a Corsával sem komfortban, sem menettulajdonságokban.

Egyébként meg pont annyi pénzzel drágábbért ezekkel a cuccokkal felszeret kocsit tudsz venni, amibe kerülne az alkatrészek beszerzése. Nem beszélve a kínlódásról. 600 alatt/körül árulta az egyik topiktárs 1,2 16V klímás szervós Corsáját itt. Azt kell megvenni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.